Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

10 minutes ago, Bojdo said:

Bosna sa onakvim rosterom igra egal sa favoritima, a mi se plasimo sta cemo bez Nedovića. Iako nam je roster i dalje popunjen sa mnoštvom evroligasih kalibara i dvojicom genijalaca.


Poenta je da Bosna ima koga da ubaci ako ima problem sa licnim greskama ili dodatnu povredu ali mi ne.
Upozoravalo se ovde na to da treba ici minimum 6 beka, vise nas, ali je vecina smatrala da je 5+7 pametnije, a ocigledno da je ipak rizicno.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Poenta je da Bosna ima koga da ubaci ako ima problem sa licnim greskama ili dodatnu povredu ali mi ne.
Upozoravalo se ovde na to da treba ici minimum 6 beka, vise nas, ali je vecina smatrala da je 5+7 pametnije, a ocigledno da je ipak rizicno.

Tačnije, išli smo 5+6 sa idejom da igra svih pet bekova. Ceniš da bi bilo manje rizično ići sa 6+5?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Tačnije, išli smo 5+6 sa idejom da igra svih pet bekova. Ceniš da bi bilo manje rizično ići sa 6+5?


Iskreno, da. Ne pametujem, to je stvarno moj stav. Zbog SP 2019. i dogadjaja u pripremama (povrede Milosavljevica i Tea). A i Neda je jebiga injury prone, sto se na zalost i obistinilo.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nezahvalno je sada komentarisati situaciju, Kari je presekao tako kako je presekao i poveo je igrače koje je poveo. Voditi Nedovića je bila kocka ali se to znalo od starta, no preveliki je njegov potencijalni doprinos u napadu da bi se precrtao. Svakako će Kari snositi odgovornost za svoje odluke, ne mi, a to će biti u skladu sa rezultatom. Ako osvojimo niko neće ni spomenuti da Neda nije odigrao ni minut od 4. tekme. Ako ne osvojimo, biće eto da je išao Dobrić umesto Ristića, da je Bogdanović bio zdrav i još šbbkbb priča, kao sa Teom koji odjednom nikom više nije potreban a tražili smo ga kao hleb nasušni. Prema tome neki sud će biti moguć tek kada završimo prvenstvo, kako god ga završili. Sada možemo hipotezirati šta bi bilo da je Dobrić tu umesto Ristića, možda ne bismo bili u ovoj situaciji sa bekovima, ali možda recimo ne bismo dobili ubedljivo Fince i druge protivnike itd itd, možemo ovako do sutra. Vreme je da Gudura pokaže od čega je napravljen (nadam se bez finte šuta).

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Beonegro said:

Ajde ne pravi me budalom ovuda.

Nedović nije bio povrijeđen, imao je podliv od udarca koji je sanirao i trenirao sa ekipom bez problema prije odlaska na prvenstvo, plus na samom prvenstvu odigrao 38 minuta u 3 utakmice prije ove u kojoj se povrijedio.

Nadasve, nije, je l' te, imao nikakav problem sa listom do sinoć.

 

Molim te probaj da pročitaš to što napišeš prije nego što pritisneš "submit reply" i poštedi nas bar dijela ovakvih gluposti.

EDIT: ne krevelji se nego napiši ako imaš nešto da napišeš, u suprotnom se pokrij ušima

 

Kad već insistiraš.

Za ovakav ishod nije bilo potrebno biti baba gatara. To što je Pešić možda senilan ili nije pratio Nedovićev "spisak stanara" medicinski karton, je njegov problem, koji će samo on i morati da rešava.

Lik je od udarca imao podliv kao da ga je kamion zveknuo i svako koga poznajem, a da prati košarku, je znao da ovaj neće dočekati kraj prvenstva na parketu (gledali u kuglu). On ne može da odigra ovaj broj utakmica u kratkom periodu. Svaki neuobičajeni kontakt sa protivnikom/parketom je 50-50 šansa da će propustiti bar jednu ili dve utakmice. 

 

I baba vračara bi bio svako ko bi pre prvenstva rekao da ćemo biti prvi u ovakvoj grupi, ali kad sagledaš sve činjenice, jasno je da su dobre šanse da se tako nešto desi.

Isto je i sa Nedovićem. Kod njega je uvek: podliv, ruptura, istegnuće, uganuće, na delu tela: članak, stopalo, list, kvadriceps, zadnja loža. I samo vozi ukrug.

I ne pričam da nije trebalo da ga povede, već da ovakav odnos bekova i visokih je trebalo biti drugačiji upravo zbog dokazanog injury prone igrača, koji nije ni bio fit pre početka turnira.

 

Što se tiče mog prethodnog posta da je već bio povređen. Da, podliv jeste povreda, po svim definicijama.

Možda je konkretno tog 31. avgusta mogao da odradi trening, ali zato nije ni putovao na utakmicu 2 dana ranije, jer je "ostao u Beogradu da sanira povredu". Po meni, vrlo rizičan potez Pešića, uzimajući sve u obzir.

Ako je samo 31. avgusta razmišljao "Nedović mi je odradio trening punog intenziteta, moći će da izgura turnir", onda jbg, zajebao se. I svestan sam da nije obnovio povredu, samo Nedovićevo zdravstveno stanje se ne može gledati isključivo u prezentu.

 

Sinoć sam gledao utakmicu sa jednim kolegom, forumašem...i samo smo se pogledali i pitali kolika će biti pauza zbog onog pada. Moguće da se nije tad ni povredio, pošto je list u pitanju, ali apsolutno niko nije iznenađen što se ovo desilo. Pešić možda.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Iz ove perspektive ispada kao jako dobra stvar sto smo imali verovatno najlaksu grupu. 
Ove vesti znace da u najboljem slucaju ostajemo sa desetoricom u rotaciji, jer sanse nema da Ristic vidi terena kad se Milutinov vrati, sem u nekom teskom garbidz tajmu.
Sad pricati "trebao je da povede ovoga ili onoga", mislim da nema poente. Svakako da bi u ovakvoj situaciji i Dobric/Andjusic ili neki bek slicnog kvaliteta mogli da pomognu, ali razumljiv je sa druge strane i oprez Pesica, jer se pokazalo da se dosta mucimo sa defanzivnim skokom, a da recimo Kuridza na 5 i Davidovac na 4, sto bi bile jedine preostale bekap opcije u toj situaciji, prosto ne ulivaju dovoljno poverenja. Tako da bih rekao da je vodjenje Ristica logican potez.

Sve u svemu, valjalo bi da i Poljake sutra nekako resimo do poluvremena, i da odmorimo osovinu ekipe sto je vise moguce. Jos jedna povreda bi bila katastrofa, a ne znamo ni da li ce Vanja biti spreman za 1/8 finala, kao ni da li je Davidovac ispao iz rotacije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

ali nisu od italije, slovenije, hrvatske, grčke, litve, francuske, jer kreću tekme na ispadanje.

ne radi se uopšte o tome da li je dobrić dovoljno dobar, već da li se uklapa u ono što kari hoće da igra.

 

tako su ispali i teodosić, bjelica, pre njih anđušić, sve bolji igrači od dobrića, jel'te

Sva sreca Ristic ce protiv jacih biti faktor X i ako ne krene Jokicu, ubacicemo nejga da promeni nesto...

Miliutinov i Jokic da su povredjeni, terao bi Lucica i Kalinu da igraju 5, pre nego Ristic da igra...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gubitak Nedovica nije neka tragedija za nas i bolje on nego Lucic, ako mozemo tako glupo da gledamo na stvari.

 

Rotacija krece da se suzava od nokaut faze. Nedovic bi svakako bio deo te rotacije i neko ko moze sa klupe da promeni tok utakmice, ali je realnost da se nismo toga nagledali u reprezentaciji i sva je prilika da ne bismo ni sada.

 

Veci problem od Nedovica kao Nedovica je da je dvojka jedina pozicija na kojoj nemamo projektovanog startera koji ce da igra 30ak minuta. Ali pokrice to Vanja i Gudura bez problema, ako sve bude u redu sa njima.

 

Sto se Nemanje tice, zao mi ga je. Ne znam sta da napisem, ne mogu njega da kritikujem za ovolike povrede. Nije lik koji ne trenira, koji ne pazi o svom telu. Jednostavno je takav i to mu je sto mu je. Kad nas ovoliko frustrira sve to, ne mogu ni da zamislim kako je njemu.

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Del Piero said:

Sto se Nemanje tice, zao mi ga je. Ne znam sta da napisem, ne mogu njega da kritikujem za ovolike povrede. Nije lik koji ne trenira, koji ne pazi o svom telu. Jednostavno je takav i to mu je sto mu je. Kad nas ovoliko frustrira sve to, ne mogu ni da zamislim kako je njemu.

Znaš sigurno iz prve/druge ruke? Ni meni ne izgleda kao neko ko ne trenira, samo se pitam da li trenira pravilno, da li radi na fleksibilnosti itd. A možda sve radi kako treba i jednostavno je takav što kažeš, šta ga znam. U svakom slučaju, šteta za nas a za njega najviše. Želim mu brz oporavak. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Situacija je sledeća - 5 sekundi do kraja utakmice. Lopta za naše. Ubacivanje sa strane. Lopta dolazi do Nedovića. Sjajan dribling Nedovića, prodor, dvokorak i maestralnooooo zakucavanjeeee. Ljudi moji šta se upravo dogodilo. Kakvo zakucavanje. Srbija je finalu EP-a. Pogledajte Nedovića kako slavi po terenu, pogledajte samo to radovanje.

 

Pola sata nakon utakmice - Nemanja Nedović je polomio nogu na 4 mjesta.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Kad već insistiraš.

Za ovakav ishod nije bilo potrebno biti baba gatara. To što je Pešić možda senilan ili nije pratio Nedovićev "spisak stanara" medicinski karton, je njegov problem, koji će samo on i morati da rešava.

Lik je od udarca imao podliv kao da ga je kamion zveknuo i svako koga poznajem, a da prati košarku, je znao da ovaj neće dočekati kraj prvenstva na parketu (gledali u kuglu). On ne može da odigra ovaj broj utakmica u kratkom periodu. Svaki neuobičajeni kontakt sa protivnikom/parketom je 50-50 šansa da će propustiti bar jednu ili dve utakmice. 

 

I baba vračara bi bio svako ko bi pre prvenstva rekao da ćemo biti prvi u ovakvoj grupi, ali kad sagledaš sve činjenice, jasno je da su dobre šanse da se tako nešto desi.

Isto je i sa Nedovićem. Kod njega je uvek: podliv, ruptura, istegnuće, uganuće, na delu tela: članak, stopalo, list, kvadriceps, zadnja loža. I samo vozi ukrug.

I ne pričam da nije trebalo da ga povede, već da ovakav odnos bekova i visokih je trebalo biti drugačiji upravo zbog dokazanog injury prone igrača, koji nije ni bio fit pre početka turnira.

 

Što se tiče mog prethodnog posta da je već bio povređen. Da, podliv jeste povreda, po svim definicijama.

Možda je konkretno tog 31. avgusta mogao da odradi trening, ali zato nije ni putovao na utakmicu 2 dana ranije, jer je "ostao u Beogradu da sanira povredu". Po meni, vrlo rizičan potez Pešića, uzimajući sve u obzir.

Ako je samo 31. avgusta razmišljao "Nedović mi je odradio trening punog intenziteta, moći će da izgura turnir", onda jbg, zajebao se. I svestan sam da nije obnovio povredu, samo Nedovićevo zdravstveno stanje se ne može gledati isključivo u prezentu.

 

Sinoć sam gledao utakmicu sa jednim kolegom, forumašem...i samo smo se pogledali i pitali kolika će biti pauza zbog onog pada. Moguće da se nije tad ni povredio, pošto je list u pitanju, ali apsolutno niko nije iznenađen što se ovo desilo. Pešić možda.

Iskucati ovoliki post a ne zajebati se da ponudiš nijedan argument je baš ostvarenje, skidam ti kapu.

Ako po strani ostavimo kristalne kugle, babe vačare i ostalo, Nemanja Nedović je u prošloj sezoni u EL odigrao 26 utakmica od 28 koliko je njegova ekipa odigrala, i to je u prosjeku igrao više minuta nego Ognjen Nesalomivi Dobrić (23.6 vs. 22.6).

E sad to što ti znaš da će Nedoviću zbog hematoma na butini da pukne list, to je već stvar protiv koje su argumenti uzaludni.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nedović je izuzetno talentovan košarkaš i sigurno u Top5 dvojki u EL ali je hronično povređen.

Nije kriv on za to naravno ali su krivi ovi što su forsirali da bude u 12.

 

Ovo je hendikep koliko god da su mišljenja o Nedoviću ovakva ili onakva.

Igrač manje na ionako skromnoj klupi.

Ne može se samo sa Milutinovim, Gudurićem i Jaramazom na klupi po zlato.

 

Kalina, Luča i Jokić juče crkli a tek treba da se igra.

 

Vrlo skromna klupa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Ajde ne pravi me budalom ovuda.

Nedović nije bio povrijeđen, imao je podliv od udarca koji je sanirao i trenirao sa ekipom bez problema prije odlaska na prvenstvo, plus na samom prvenstvu odigrao 38 minuta u 3 utakmice prije ove u kojoj se povrijedio.

Nadasve, nije, je l' te, imao nikakav problem sa listom do sinoć.

 

Molim te probaj da pročitaš to što napišeš prije nego što pritisneš "submit reply" i poštedi nas bar dijela ovakvih gluposti.

 

EDIT: ne krevelji se nego napiši ako imaš nešto da napišeš, u suprotnom se pokrij ušima

Od tog podliva je propustao utakmice, ne znam kako se to zove u tvojoj knjizi ako nije povreda. 

Mada vidim da su i zvanicno objavljene viroza i stomacni virus kod Milutinova i Vanje po tebi korona, tako da je jasnije.

Nedovic je poveden kao roviti injury prone igrac i kao peti bek.

Vodjenje Ristica koji videti parketa vise nece (skoro da ga nije video i dok se Milutinov nije vratio) na stetu bilo kog zdravog beka je greska koliko god da se relativizuje.

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

Velika je kocka bila voditi Nedovića ali sad je tako kako je, da se nadamo da se neće više niko povrediti pogotovo ne neko sa spoljnih pozicija. 

Još od vremena Deaja Savićevića uvek sam za to da se vodi samo 100% spreman igrač na neko veliko takmićenje makar bio slabiji od nekog ko je rovit.

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Redstar0356 said:

Pa ja drugo resenje ne vidim ako se Marinkovic resetuje posle ove povrede na nivo predjasnih igara

 

Vanja nema povredu kao što ima Neda pa da ovo kažeš. Videćemo, ali ja mislim da može nastaviti u ritmu i da je dečko pun samopouzdanja. Jebiga, sada će Kari morati da kombinuje i stvarno meša neku šopsku salatu, doduše bez par sastojaka, ali nek pokaže da ume da iskoristi svoje iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Vanja nema povredu kao što ima Neda pa da ovo kažeš. Videćemo, ali ja mislim da može nastaviti u ritmu i da je dečko pun samopouzdanja. Jebiga, sada će Kari morati da kombinuje i stvarno meša neku šopsku salatu, doduše bez par sastojaka, ali nek pokaže da ume da iskoristi svoje iskustvo.

Pa nema al opet je pitanje da li moze posle  viroze i bez treninga da samo nastavi gde je stao. Ja licno mislim da ne moze al videcemo

Link to comment
Share on other sites

Lako je sad generalisati posle bitke, ali se uvek zalazem za tezu da rovite igrace ne treba voditi na prvenstvo, kolko god da su bitni. Ok, da nam je Nedovic glavni igrac, pa i ajde, ali ovako, jednostavno nema potrebe siliti. To je dve nedelje takmicenja, svi moraju da budu spremni na max broju obrtaja, nema tu vremena da neko bude mazen i pazen. Pogotovo Nedovic sa ovakvim kartonom, ne verujem da je iko iznenadjen da se bas on sjebo. 

 

Drugo je ovo s Vanjom i Milutinovim koji imaju stomacni virus koji se sad kod nas kaze za koronu, to je drugo i s tim jednostavno ceo sportski svet mora da se sazivi, ali ovo s Nedovicem je bio rizik, pogotovo jer smo i bez njega peglali sasvim dobar basket. 

 

Ok, ako je i postojala zelja da bas bas on ide, onda nije bilo potrebe za Risticem, ali to je apsolvirano vec. Ovako ok, popunjeni smo mi super svuda, ali ne bi bilo zgoreg da je tu i neki Dobric da udje i odigra po 10 minuta kad treba. Ovako smo dobili Nedovica za prve tri tekme u grupi, ne znam kolko je igrao, al lican utisak izmedju 10 i 15 mins. 

 

Generalno, Nedovic jeste Dobric na steroidima u svakom smislu, ali i bez njega mozemo do zlata. A mozemo i bez Dobrica, tako da lagano. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Treći centar je morao biti poveden zbog skoka, pravljenja blokova itd. jednostavno veliko meso pod košem, iako on nije neki skakač, opet je bolji od Kuridže. Razlog zbog čega je Kuridža dobijao minutažu na centru u poslednje dve utakmice je svakako protivnik koga smo imali u grupi, bez ozbiljnih centara. Ja mislim da je ovo razlog i zašto Milutinov nije igrao.

 

Milutinov sad da se povredi, mi smo bez trećeg centra bili osakaćeni mnogo više, nego bez jednog beka više u rotaciji.

 

Možda je Pešić mogao da se igra i vodi samo Jokića i Milutinova, ali čovek je rešio da ide na sigurno.

 

Žao mi je zbog povrede Nedovića, ali ako je Vanja spreman već od naredne utakmice da igra, ne vidim da repka trpi neki veliki gubitak, sećate se da je Nedović igrao samo garbage time, kada je Vanja bio starter.

 

Od dva zla od sinoć smo imali da nas je zadesilo manje zlo, Lučić je realno četvrti po hijerarhiji našeg tima.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...