Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

1 minute ago, freethrow said:

Meni je ono Lučino izgledalo užasno, aint gonna lie, nadam se da grešim.

 

doskok ti je uzasno izgledao?

4 minutes ago, freethrow said:

 

Svideo mi se jako ćelavi plej Izraela, klinac sa 20 poena - brz, lep izbačaj, pegla odbranu.

 

 

eto razloga da opet pocnes da gledas partizan ( :

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

doskok ti je uzasno izgledao?

Da, cela situacija sa njim koji je relativno visoko u vazduhu, dobija udarac (čist faul btw) i onda doskače van balansa na nepostavljene noge, da tako kažem. Doskok je problem. Tojest, nadam se da nije, i njegova reakcija odmah posle toga.

4 minutes ago, uini said:

 

eto razloga da opet pocnes da gledas partizan ( :

Auuuu... 🤦‍♀️

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, freethrow said:

Meni je ono Lučino izgledalo užasno, aint gonna lie, nadam se da grešim. Nedovića nisam uopšte primetio šta i kako.

Jaramaz je ozbiljan pleja, a na kraju ga je povukla lopta kao na basketu, nije nikome dao poslednje 3 lopte, hteo je da završi sa jedno 10-15 vezanih. Nema veze, jako dobar igrač.

Kalina i Luča su heart and soul ove ekipe, hvala Pešiću.

Jokić je neverovatno dominantan, ali moram da primetim da ovaj updateovani sudijski kriterijum omogućava Jokiću i Janisu da ovako dominiraju - potpuno zasluženo, ali samo kažem da je suđenje od pre 5-10 godina pljuštale bi tehničke, koraci, 3 sekunde i sve ostalo.

Nedostajao je Vanja jako, Gudurex solidan, na momente baš dobar.

MJK dosta van ritma, dad body, spore noge, nije ovo ekipa koja bi mu ležala.

Svideo mi se jako ćelavi plej Izraela, klinac sa 20 poena - brz, lep izbačaj, pegla odbranu.

Ne pravim poređenje igrački, ali Avdija me jaako podsećao na Bodirogu, sporošću, mirnoćom, mehanikom šuta, pregledom igre.

Guy Goodes me podsetio koliko sam mator.

Inace taj celavi plej klinac je prosle sezone igrao kod komsija, a ove bi trebao da im bude prvi plej, osim ako Exuma ne proglase za istog, ali kapiram da se sprdas😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se pribojavam da će misteriozni virus koji samo kod nas obitava da izbaci Vanju iz ritma, jer je bio u životnoj formi. Pogotovo ako je Nedović out za prvenstvo.

 

O posljedicama eventualne lučićeve pauze je suvišno pričati. Morao bi najspremniji igrač na prvenstvu dobri Marko sa olovnim nogama i odrazom ko u žirafe da pokriva tri pozicije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, realno *w said:

Znači mi, ako smo prvi, pa i prodjemo osminu finala, u četvrtfinalu igramo sa recimo Ukrajina - Izrael ili nešto tako?

u 1/4F na pobednika A2 / B3 sto su po trenutnom stanju na tabeli Turska i Francuska 🙂

(mada moze da se desi i CG - Bosna :))

Edited by Marvin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

Može li neko da mi objasni kako je moguće da ne sviraju faul za ono bacanje u noge Lučiću?  To je situacija gde sudije često i pogledaju snimak i razmisle o namernoj, ali ok, ako je bila blizu lopta, onda redovan faul. Nebitno da li postoji namera.

Baš sam sinoć to kometarisao sa burazerom.Ostali smo zbunjeni i zatečni odlukom sudija.A nije da ih nema nekoliko za vreme utakmica,što naših što drugih reprezentacija.

Ili onaj poslednji faul Jokiću dosuđen....itd.itd

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Juce su poslednjih desetak minuta utakmice bukvalno igrali na nacin da se sto manje fizickk potrose.

 

Jedino Jare je zujao kao i obicno.

 

Stvarno raduje sto smo i u toj brzini na kraju mogli da rutiniramo Izraelce.

 

Valjda cemo od sledece tekme biti kompletni, potrebno je da se razigraju Milutinov i Vanja.

 

Nedovic je bas baksuz, a taman je lepo krenuo. Nadam se da je i kod njega i kod Lucica sve bilo samo iz predostroznosti

 

I da neverovatan mi je utisak da je Jokic na kraju izgledao kao da se uopste nije umorio. Bas transformacija u odnosu na kokiska i burek dane. Svi ostali nasi iz ove osmorke koja je iznela tekmu juce su bas crkli

Edited by nemanjaol
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Moglo se očekivati da energetski padnemo u b2b utakmici nakon one rapsodije protiv Finske. Meni dosta ružna utakmica gde smo mi kilavi ali Izrael ipak nedovoljno dobar da nas ugrozi, čak i kad su prišli blizu nisam imao dilemu da ćemo rutinski opet da se odlepimo. Kari možda previše suzio rotaciju ali ne znam kakvo je stanje Nedovića i Lučića a tek Milutinova. MJK koliko je bio dobar protiv Finske, sinoć je izgledao gore i od većine Izraelaca. Ništa, idemo rutinski da ugazimo Poljake pa da vidimo šta dalje, boli glava od ovih kalkulacija i time se ne bih bavio.

 

Nego imam jedno pitanje praktične prirode za @medobrundo : koliko pišanja ide na 20 piva? 🙂 Performans u metrou seljoberski ali bogami bih se i ja opustio nakon toliko pivčuge, neću da budem lažni moralista. 

Link to comment
Share on other sites

Mene je jedino začudilo neigranje Davidovca. Sve ostalo ima rezona.

 

Što se tiče Milutinova, Kari je rekao da mu je važno da on trenira sa ekipom. Da je došao dan ranije možda bi i igrao juče, ovako verujem da je fokus bio na odrađenim treninzima. 

 

Računajući i danas, ukupno imamo jedan meč u četiri dana, a ni put do Berlina nije naporan, tako da ima dovoljno vremena da se svi oporave (nadam se da niko nije ozbiljnije u autu), odmore, treniraju, kao i da Milutinov oseti teren sutra uveče. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja uopšte nisam razočaran viđenim sinoć, Izraelci su uvijek bili borbeni i disciplinovani, kad se na to nadoveže vrlo dobrih 14/33 za 3 poena i naš očekivani energetski pad nakon fenomenalne tekme protiv Finske, ono je bilo OK-ish.

 

Ono što mi nije jasno je zašto nula minuta za Davidovca i preko 20 minuta za Kuridžu, koji je sinoć djelovao kao da si mene bacio tamo na teren, i zašto nula minuta za Milutinova. Mislim OK, jasno je da je imao koronu (kao i Vanja, koji je očito u izolaciji, i ne treba ga očekivati ni u sastavu prije početka iduće sedmice), ali od tada je prošlo neko vrijeme, treba da se aktivira malo da osjeti igru, bar 2x3 minuta ako je još slab od bolesti, neka je i rupetina, možemo to sebi da priuštimo.

 

Na iglama sam zbog Lučića, ako je on povrijeđen to je kraj vrhunskih ambicija.

Nedovićeva povreda je takođe problem (naročito će biti problem do Vanjinog povratka, bez njih dvojice rotacija na 1 i 2 nam se svela na 3 igrača, tu će morati nešto da se improvizuje sa Kalinićem ili Davidovcem), ali ako mora tako može i bez njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih sutra odmorio nosioce, po 20ak minuta svako max i prosirio rotaciju, radio na uigravanju i osvezavanju tima. Nadam se i povratku Milutinova i Vanje.

Potpuno je nebitno da li smo prvi ili drugi u grupi, cak kao D2 mozemo na Slovence kao najvecu minu u cetvrtfinalu.

Isao bih na pobedu ukoliko je moguce, ali rezultat je manje vazan.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cavani said:

Ja bih sutra odmorio nosioce, po 20ak minuta svako max i prosirio rotaciju, radio na uigravanju i osvezavanju tima. Nadam se i povratku Milutinova i Vanje.

Potpuno je nebitno da li smo prvi ili drugi u grupi, cak kao D2 mozemo na Slovence kao najvecu minu u cetvrtfinalu.

Isao bih na pobedu ukoliko je moguce, ali rezultat je manje vazan.

Znace se danas rasplet u toj grupi, ja bih izbegao Slovence u 1/4f kada bih mogao da biram.

Naravno, ne kazem da treba da se gubi namerno nego iskazujem svoje zelje za dalji zreb.

Slovenija ako dobije prva je, ako izgubi moze da bude i treca.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema neke preterane potrebe za cuvanjem sad kas smo izasli iz ovih b2b utakmica.

 

Nama su sledeci termini 8. pa ako zavrsimo prvi - 11. pa 14. pa 16.

 

Akumulirali smo jako malo umora kod nosilaca i sad imamo dovoljno dana za odmor.

Nema opterecenja, a kontakt  povrede se desavaju i u 1. sekundi, kao kod Tobija...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...