Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Što se tiče Nedovića, očekivano u principu. Verujem da niko nije očekivao da dečko veže par utakmica i zaista izgura prvenstvo. Besmislen igrač. 

 

Da nerviram malo uinija, sad bi nam Dobrić dobro legao umesto Ristića u sastavu.

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, medobrundo said:

Da nerviram malo uinija, sad bi nam Dobrić dobro legao umesto Ristića u sastavu.

 

šta znam, doći će do nekih pomeranja, odnosno, povećanja minutaže za igrače koji to mogu (nadam se) da iznesu: vasa aka spasa, jaramaz, vanja, gudura

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Don Radonja said:

Dobra vest za Lucu a za Nedovica ne znam sta vise da kazem.

 

4 minutes ago, medobrundo said:

Što se tiče Nedovića, očekivano u principu. Verujem da niko nije očekivao da dečko veže par utakmica i zaista izgura prvenstvo. Besmislen igrač. 

 

Da nerviram malo uinija, sad bi nam Dobrić dobro legao umesto Ristića u sastavu.

 

Nedari je ovo ™.  Morao je Dobrić biti u sastavu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cavani said:

Cudna odluka Pesica da se ide samo sa 5 bekova, na konto Ristica koji je skroz irelevantan, niti je ikakav osigurac za Milutinova.

Moraju sad da se zbiju redovi.

Da stvari budu gore - Rileta je i koristio samo pod moranje - cesce je krpio Kuridzator na 5, u niskim postavama -a Rile dobijao minute kad bas nema ko drugi. Zabadava poveden igrac. Bilo koji niski sa inicijalnog spiska bi bio bolje resenje.

Link to comment
Share on other sites

Bez obzira što sam maloprije napisao da nam je Lučić bitniji (i mislim to i dalje), sad mi je baš mnogo krivo zbog Nedovića. Nevjerovatno kako mu se neće.

Što se reprezentacije tiče, mislim da Vanjinim povratkom ipak imamo korektnu rotaciju na te dvije pozicije. Do tada, posebno za osminu finala, moramo malo da improvizujemo.

Da se ja nešto pitam, ja bih spremio varijantu da Kalina može neki minut da odigra i na 2, od početka prvenstva sjajno šutira, a sa Jokićem u petorci je nebitno može li ili ne može da bude sekundarni ballhandler (mada ja misim da može i to).

To znači da je next man up Davidovac i da mora da odigra 20+ minuta protiv Poloneza, da bismo ga imali kao opciju da odmara Luču i Kalinu i omogući Luči da ima minute i na 3.

 

EDIT: polazim od pretpostavke da osminu finala igramo bez Vanje

Maikumu, ipak bi bilo dobro da Hrvaćani ugaze Ukrajinu 20+, da se ne uzbuđujemo već u 1/8

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U principu sranje jer nam je baš dobro došla njegova brzina, ali kad se Vanja oporavi to će biti četiri igrača na dve pozicije (80 minuta). Jeste granično ali nema b2b utakmica, valjda mogu to da iznesu. Ili jesu ili nisu.

 

Luča, Kalina, DD i MJK na 3/4 i dvojac na centru. Ima tu dovoljno materijala za ozbiljno peglanje, posebno jer Jokić očigledno može mnogo da natovari na krkače.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne krijem da je meni Kari omiljen od svih nasih velikih trenera, ali vodjenje Ristica a izbacivanje Dobrica je takav ultra debilan potez, da prosto molis da se ovako nesto desi.

Koj kurac vise sa nama i centrima, citavu dekadu niko ne igra preko centra, retko ko koristi vise od jednog centra, a mi vodimo po 3,4 centra na prvenstvo. Od kojih je jedan Ristic. Nista licno protiv decka, ali on nije za Zvezdu, i nema sta da trazi tamo.

Ultra, ali ultra debilana Pesica je to sto nije poveo Dobrica, a Ristica jeste.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mlogo sam srećan kad neki ovdje sa mnom podijele svoju a posteriori vidovitost, jednostavno ne znam kako bi mi prošao dan da nema dobrih ljudi koji su vazda raspoloženi da mi objasne da je zbog Nedovićeve povrede koja se desila 6. septembra Pešićev izbor koji se desio 31. avgusta bio očigledno pogrešan.

  • Like 14
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Cavani said:

Cudna odluka Pesica da se ide samo sa 5 bekova, na konto Ristica koji je skroz irelevantan, niti je ikakav osigurac za Milutinova.

Moraju sad da se zbiju redovi.

 Vodi Ristića kao nekakvog osigurača dok se ne oporavi Milutinov, a onda mu na petici, dok Jokić odmara, igra Kuridža?!? Stvarno, nejasna odluka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Mlogo sam srećan kad neki ovdje sa mnom podijele svoju a posteriori vidovitost, jednostavno ne znam kako bi mi prošao dan da nema dobrih ljudi koji su vazda raspoloženi da mi objasne da je zbog Nedovićeve povrede koja se desila 6. septembra Pešićev izbor koji se desio 31. avgusta bio očigledno pogrešan.

 

To ti je 100 drama...šta ti nije jasno?

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Naravno da bi sada bilo dobro imati igraca za nedajboze posto Ristic svakako nece dobijati nikakve minute te kao da igramo sa 10 igraca od osmine finala, ali ne vidim da se Dobric konceptualno uklapa ovde.

 

Dobric bi najvise godio napadacki kao spot up suter sa vrlo ogranicenom minutazom. U pripremnom periodu je iskljucivo tako koriscen, ali suterska forma mu je bila losa i on je postao prekobrojan.

 

On ne moze da zameni Nedovica, niti Marinkovica. Mi mnogo trcimo i igramo agresivnu odbranu gde svi preuzimaju sve. Preko njega bi nas svako razbijao. Ne bi bilo apsolutno nikakve razlike da je on u timu, opet bi Jaramaz na kraju dobijao minutazu i na dvojci, sto ce se i sada desiti.

 

Kazem, jeste trulo da prakticno imas prinudno deset igraca, ali u bitnim utakmicama se svakako skracuje klupa i povecava minutaza nosiocima.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vi se salite sa Nedovicem ali mi smo sada vrlo podlezni jednom riziku na bekovskim pozicijama.

Prvo nasi igraci ipak nisu simbol konstantnosti pa bi bilo koja dodatna opcija znacila a kamoli Nedovic.Sta ako se Vanja vrati u formu pre forme?Onu pre prvenstva,lepa je ta odbrana ali cist spot up suter koji promasuje....Iskreno ja volim Gudurica kao igraca ali i njemu se desava da mu padne mrak na oci pa pretera u nekim stvarima a za sada je i vise nego stabilan.Jaramazu se ne zna ni da li ce preneti loptu a ne nesto vise,covek je rulet.Ili cigle sa poludistance ili 3od3 za tri uz zadasku.A Pesic posebno istice broj izgubljenih lopti,i zaista kada je nizak mi izgledamo pa skoro nepobedivo.

Eto mozda bude sve kako treba,precizan Marinkovic odmeren Guduric kao to sada i slicno ali ipak nije to sigurno,vrlo lako mogu da zamislim da sva tri pomenuta odigraju kanal utakmicu.Nedovic kakav da je ima kvalitet,pravi prednost makar kako i bas je dobar kao opcija...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drgnk said:

 Vodi Ristića kao nekakvog osigurača dok se ne oporavi Milutinov, a onda mu na petici, dok Jokić odmara, igra Kuridža?!? Stvarno, nejasna odluka.

Nije nejasna odluka, Milutinov je po svemu sudeći imao koronu, mogao je i Jokić da je ima. Nisu u toj jednačini bitni 10 minuta iza Jokića, očito da je bilo bitno da postoji varijanta da se petica protiv ovih lošijih ekipa nekako pokrije i bez Jokića u nedajbobe scenariju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Naravno da bi sada bilo dobro imati igraca za nedajboze posto Ristic svakako nece dobijati nikakve minute te kao da igramo sa 10 igraca od osmine finala, ali ne vidim da se Dobric konceptualno uklapa ovde.

 

Dobric bi najvise godio napadacki kao spot up suter sa vrlo ogranicenom minutazom. U pripremnom periodu je iskljucivo tako koriscen, ali suterska forma mu je bila losa i on je postao prekobrojan.

 

On ne moze da zameni Nedovica, niti Marinkovica. Mi mnogo trcimo i igramo agresivnu odbranu gde svi preuzimaju sve. Preko njega bi nas svako razbijao. Ne bi bilo apsolutno nikakve razlike da je on u timu, opet bi Jaramaz na kraju dobijao minutazu i na dvojci, sto ce se i sada desiti.

 

Kazem, jeste trulo da prakticno imas prinudno deset igraca, ali u bitnim utakmicama se svakako skracuje klupa i povecava minutaza nosiocima.

Dobric je pomenut u smislu "bilo koji bek, kakav bek". Ne Dobric ko Dobric.
I Dobric dobro trci kontre, i Dobric  jeste defanzivno ok kad se preuzima.

Dobric ima problema u odbrani kad mu neko pronadje ritam koraka. On decko, igra poprilicno mehanicki i napamet odbranu. Ima da ga vozas kao budalu ako mu pronadjes tacan ritam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da nećemo sada 10 strana o tome kako je bilo logično da vodi Dobrića umesto Ristića. 

Po svemu viđenom, a kao što je to Mek lepo objasnio (kako ovo čudno zvuči :classic_biggrin:) i da ga je poveo, ovaj bi video parket ređe od Ristića i Davidovca, sa ili bez Nedovića u ekipi. Posebno kada poćne eliminacioni deo.

 

Ostaje samo da se nadamo da će se Vanja vratiti u sličnoj formi kao pre odsustva, i da Lučiću zaista nije ništa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, realno *w said:

Eh bem ti Nedovića, sad tek žalim za Anđušićem, imali bi odličnog spotup šutera i to je to. 

 

 Ne moraš da žališ za igračem koji uopšte nije stavljen na spisak, kad bi pod srećnijim okolnostima imao Avramovića na raspolaganju. Ali sreća i košarkaška reprezentacija Srbije ne idu u istu rečenicu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Beonegro said:

Mlogo sam srećan kad neki ovdje sa mnom podijele svoju a posteriori vidovitost, jednostavno ne znam kako bi mi prošao dan da nema dobrih ljudi koji su vazda raspoloženi da mi objasne da je zbog Nedovićeve povrede koja se desila 6. septembra Pešićev izbor koji se desio 31. avgusta bio očigledno pogrešan.

 

Ne radi se o Nedovićevoj povredi koja se desila 6. septembra i izboru koji se desio 31. avgusta, nego o tome da se moglo očekivati i moralo uzeti u obzir da se Neda može povrediti ponovo. Pogotovo jer je upravo izašao iz ko zna koje povrede po redu.

 

Ne kažem da je Dobrić trebalo da ide, nego da razumem odakle nastupaju forumaši koji to kažu, a da je tvoj cinizam, da prostiš, nepotreban.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, BattleBender said:

Ne krijem da je meni Kari omiljen od svih nasih velikih trenera, ali vodjenje Ristica a izbacivanje Dobrica je takav ultra debilan potez, da prosto molis da se ovako nesto desi.

Koj kurac vise sa nama i centrima, citavu dekadu niko ne igra preko centra, retko ko koristi vise od jednog centra, a mi vodimo po 3,4 centra na prvenstvo. Od kojih je jedan Ristic. Nista licno protiv decka, ali on nije za Zvezdu, i nema sta da trazi tamo.

Ultra, ali ultra debilana Pesica je to sto nije poveo Dobrica, a Ristica jeste.

 

ma kakav dobrić, dečko nudi taj spotup šut kada mu ide, dok je u svemu ostalom ispodprosečan. 

da je kobra neki jc carroll, bio bi nezamenljiv član sužene rotacije od 8 igrača, bez obzira na ostale nedostatke. ovako treba u tekmi na ispadanje da gledaš da li će da ubaci prvih par šuteva, pa da nastavi da igra ili da ga zaboraviš na klupi. za zvezdu je on dobar igrač, za repku ništa oko čega bi se nervirali

 

PG vasko žabata 30mins - jaramaz 10ak

SG vanja m 20mins - gudura 10-15mins - vasko 5mins i/ili jaramaz 5mins (obojica mogu na SG)

SF kalinari 30mins - gudura 10ak mins - davidovac koliko treba ako uopšte

PF luča 30mins - davidovac + kurijah 10mins ukupno

C jokić 25-30mins - milutinov 10-15 mins

 

u principu, jokić, vasa, lučić i kalinić su i projektovani pre prvenstva na cca 30mins. gudura, vanja i jaramaz treba da pokažu svoje i dodaju koji minut više, nije neka drama.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...