Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Pa i ovde se pisalo da sve razbijamo do kraja, da se ne lazemo. Nije to bila vecina, ali veoma glasna manjina je itekako prognozirala ruzno gazenje Italije, dok Francuzi sa ovom igrom nemaju sta da traze. Evo nekih postova pre 1/8 finala:

 

Quote

Meni je dok gledam ovo prvenstvo samo Istanbul u glavi. Taj neki osecaj.

 

Quote

Francuzi/Turci subota u 12h

dan i po duzi odmor, bas sranje

 

Quote

Pretanka grupa realno, cenim niko neće osim nas proći u 1/4, pa cak ni ovi nesretni Poljaci koji su nekim čudom zaboli fakin Jukrejn u 1/8

 

Quote

Bukvalno sekvenca za Galinarija i daljenisamcitotm. Za prvi deo je u pravu Muta style taktika ce biti pa ako prodje prodje. Zato i mislim da cemo potencijalno voditi 20 razlike posle 15 minuta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prvi smatrao da je vreme da odemo do zlata i da imamo ekipu kadru za to. Ostajem pri stavu da smo na papiru imali najjači sastav. E sad, da ne igra papir lepo su pokazali Španci a i neki drugi na ovom prvenstvu. A ima sigurno da se nađe i da sam smatrao da je Italija jedna od retkih ekipa koje mogu da nas dobiju na jednu utakmicu i da nam ne odgovaraju. Svakako sam ipak fulao oko broja reprezentacija koje mogu da nas dobiju, mislio sam da ih je manje pa ipak ih nije toliko malo - ESP, FRA, SLO, GRE, LTU, ITA, GER.

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje mislim da su nas na ovom prvenstvu mogli da dobiju samo Italija i Nemačka. 

Malo su nas poljuljale pobede u pripremnom periodu i možda najbolji meč na prvenstvu protiv finske koja fura sličan fazon, ali nema kvalitet kao Ita/Ger.

Kada je sve išlo kako treba 2.5 četvrtine delovalo je verovatno i u glavama igrača da je to to, a onda kad je krenulo nizbrdo svi su zabagovali od trenera do igrača.

 

Suštinski možda je dobra stvar što se ovo desilo jer bi eventualno zlato ili bilo koja medalja pokrila sistemske probleme koji se ogledaju pre svega u nedostatku struke

Link to comment
Share on other sites

Sto je najjace, mi da smo prosli Italiju bi i dosli do finala jer ni Francuzi ni Slovenci/Poljaci ne bi nam zadali toliko problema kao ekipe sa druge strane. 

 

Nas bi Njemacka i Spanija oducile od kosarke, Vasa ne bi znao sta ga je snalo u odbrani od agresivnih bekova te 2 ekipe a zatrpali bi ga na drugoj strani da bi nam Spissu, taj za koga niko ne zna kako se zove, bio odlican matchup.

O Scarilo-Pesic da ne pricam. Pesic bi zaboravio i kako se zove a kamoli da zaboravi neke igrace na klupi. To bi bilo bas ruzno za gledati

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marvin said:

Samo bih za kraj istakao jednu bitnu stvar: kontinuitet. Vidimo na primeru Spanije sta to tacno znaci. Dakle kako znamo i umemo da se borimo za SP, BG klubovi bi mogli da daju po nekog igraca pa da sastavimo nesto sto ce da dobije UK i Tursku.

Blizanci, ili bolje reci, svi klubovi koji se finansiraju iz drzavnog budzeta pa i sire (Mega, FMP...) moraju ovog puta da se stave u sluzbu nacionalnog tima. Ne po jedan igrac, vec ako hoce selektor po pola time iz Zvezde i Partizana, to mora da bude tako i da mu Obradovic i Jovanovic butu asistenti ako treba. 

 

Ovo je poslednji voz da ostanemo relevantni na kosarkaskoj sceni kao nacija, a ne kao pojedinci. 

 

 

 

2 hours ago, Marvin said:

edit: smejace mi se ljudi, ali protiv Italije sam prvi put (i poslednji) pozeleo Branka Lazica u reprezentaciji

WeepyFancyAnkolewatusi-max-1mb.gif.49dbfd4813043c941c78dcdf94f171d0.gif

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Ja i dalje mislim da su nas na ovom prvenstvu mogli da dobiju samo Italija i Nemačka. 

Da se nije povrijedio Satoranski mogla je i te kako i Češka da nas dobije u grupi, a u najmanju ruku bi bilo gusto (kao što su odigrali npr. protiv Grčke), i zapraavo je šteta što se to nije desilo, jer smo ovako bili previše poletjeli (uključujući tu i mene, iako sam prije prvenstva upozoravao da nismo nikakav favorit i da ima jedno 8 reprezentacija na prvenstvu koje mogu da nas dobiju ukoliko malo lošije odigramo i među njima 3-4 koje mogu da nas dobiju i kada mi odigramo korektno)

Link to comment
Share on other sites

I pored svih gluposti koje smo napravili u osmini finala. Treba  spomenuti da su nas sasekle povrede i bolesti igraca. Neverovatno  kako nam se to cesto desava na velikim takmicenjima. Za vreme Djordjevica toga nije bilo bas  mnogo  ali u onom periodu kada nas je Duda vodio (kad se samo setim evrobasketa 2011), i period  posle Djordjevica, uzas.

4 hours ago, Miki28 said:

Sto je najjace, mi da smo prosli Italiju bi i dosli do finala jer ni Francuzi ni Slovenci/Poljaci ne bi nam zadali toliko problema kao ekipe sa druge strane. 

 

Nas bi Njemacka i Spanija oducile od kosarke, Vasa ne bi znao sta ga je snalo u odbrani od agresivnih bekova te 2 ekipe a zatrpali bi ga na drugoj strani da bi nam Spissu, taj za koga niko ne zna kako se zove, bio odlican matchup.

O Scarilo-Pesic da ne pricam. Pesic bi zaboravio i kako se zove a kamoli da zaboravi neke igrace na klupi. To bi bilo bas ruzno za gledati

Ne treba uopste nagadjati sta bi  bilo kada  bi bilo. Mi nismo prosli ni  osminu finala. Mada ja ne delim tvoje misljene. Mislim da bi dobili te dve ekipe sa zdravim rosterom.

 

Vrte se price da ce Marinovic da nas vodi u nastavku kvalifikacija za SP, madre mia🙄

Edited by Miki8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Prvu fazu prvenstva smo odigrali silovito. Zaista smo delovali impozantno na terenu, naročito protiv dva najjača protivnika - Finske i Poljske. I jedne i druge smo otresli sa po 30 razlike. Kasnije se videlo da to uopšte nisu toliko naivne reprezentacije, naprotiv - zauzele su četvrto i peto mesto u konačnom plasmanu. Da li su protiv nas možda odigrali opuštenije? Možda i jesu, ali i to je pokazatelj snage - kada im je jasno i pre početka meča da nemaju šta da traže na istom.

 

Da li su naši očekivali i od Italijana da samo polože oružje? Dobrim delom da, naročito nakon početnih +14.

 

Na oko, desio nam se perfect storm u 1/8 finala:

 

- Italijani su spletom čudnih okolnosti završili četvrti u grupi, iako su daleko kvalitetnija reprezentacija i od Ukrajine i od Hrvatske. Svakako da su nama predstavljali jednog od težih rivala u 1/8 finala. Ta faza je jako psihički nezgodna - porazom, gubiš sve što si gradio, pakuješ se i to je to. Kasnije faze su već malo lakše, jer si pritisak i breme već osetio i naučio, makar delimično, kako to da hendlujes.

 

- Micić je iz nepoznatih razloga odigrao toliko sramotnu defanzivu, koju je ne pamtim u nacionalnom dresu. Bilo je tu i gorih razvaljivanja, ali nikada se nije desilo da se jedan igrač toliko ne trudi, da toliko ne pokušava, i da ga toliko ne dotiče što mu protivnički igrač trpa muda u usta. 

 

- Klupa se raspala. Naša tri glavna igrača sa klupe - Jaramaz, Guduric i Milutinov, ubacili su 2 poena iz igre, uz šut 1 od 10 i 5 izgubljenih lopti. Dakle, 1 od 15 pokušaja su realizovali, dok su 14 usrali. Nedopustivo za igrače njihovog renomea.

 

- Očajno vođenje utakmice od strane Pešića. Nedopustivo malo minuta za Jokića, bez pokušaja da se nižom postavom odgovori na njihovo trčanje i pokretljivost, držanje defanzivno očajnog Micića na parketu (Jaramaz imao +5), insistiranje na Milutinovu u 4/4 i nakon dve očajne sekvence (sa njim minus 19), poptuno zaboravljanje Marinkovića nauštrb očajnog Gudurica.

 

Međutim, osim tih, za nas nes(p)retno upletenih okolnosti, vidni su bili i naši strukturni problemi.

 

Neki su bili do selekcije:

 

- jeste general nakon bitke, ali ni meni Kalinić i Lučić ne idu u toj meri zajedno, naručito ne Lučić na četiri.

 

- sa Lučićem full time na 4, mi smo faktički bili bez zamene na poziciji 3. Davidovac nije trojka, a nismo ni vežbali da neko drugi to bude.

 

- Kuridza je imao previše minuta.

 

- Generalno smo bili limitirani ne tim pozicijama i ne dovoljno fleksibilni i pokretljivi. Sa druge strane, tu i jesmo najtanji.

 

A neki se ponavljaju već duže vremena i rezultat su potpuno pogrešne koncepcije:

 

- na prvom mestu očajna odbrana. Nedovoljan pritisak na lopti, lako probijanje prve linije, loše rotacije i strana pomoći (pogledati Spissuov prodor pored Markovića i šetnju do obruča).. mučenje da se probije blok.. 

 

- odbrana je morala da nam omogući da sebi dozvolimo luksuz da nam napad malo i stane. 

 

- na individualnom planu, skoro svi igrači osim Jokića, morali su da crpe samopouzdanje iz dobre odbrane. Mićić pre svega. On je pokušavao da pronađe samopouzdanje u nekim bezveze ispaljenim trojkama. 

 

- svi igrači su više razmišljali o napadu, što je možda i Jokić efekat. Kalini fokus nije bio na odbrani, uživeo se u to da je drugi napadač ekipe. Milutinov? Koji poklanja loptu na zicer posle defanzivnog skoka..

 

- nemoguće je da petorka Jaramaz Vanja Luča Kalina Milutinov ne može da pokida odbranu. Nemoguće. Može Kari do sutra da kuka da se nije poštovao dogovor, ali odbrana se nije dovoljno vežbala, nije percipirana kao dovoljno bitna i na istoj nije bio akcenat. To je potop, to je razlog neuspeha. Izgradi kroz odbranu zajedništvo, posle će napad da Jokicem lako da se skocka.

 

Nesposobnost da se Jokiću spusti lopta - ne znam ni kako bih to definisao ili komentarisao. Generalno, nismo dovoljno igrali kroz njega. Jeste on šutirao i davao poene, ali trebalo je omogućiti mu da bude raznovrsniji i opasniji sa više pozicija. On nije klasičan centar, i nije trebalo ni koristiti ga tako. On je i plej. Dodaj mu brže loptu u fazi organizacije.

 

Većina navedenih stvari ide ili može da ide Kariju na dušu. Ukoliko može i zna da ih ispravi, onda je i ok da ostane. Mada nisam siguran. Ona sujete to ne pokazuje, kao ni godine. Zaista deluje da ga je vreme pregazilo. Može da pravi možda bolje izmene, usmeri više loptu ka Jokicu.. ali šta je izgovor za tako katastrofalan odnos prema odbrani i pripremi iste?

 

Od dobrih stvari, jeste dao punu šansu igračima koji treba da vode nacionalni tim u narednih 5-7 godina (zaključno sa Olimpijadom 2028). Jeste insistirao da se igra u punom trku. I jeste hemija delovala dobro, drugarstvo na nivou. Ali mora mnogo više..

 

Španci su svima održali lekciju. Tiho, disciplinovano, bez ijedne superzvezde, bez pompe.. osvojiše ljudi prvenstvo na to što je njihova igra imala čvrste fundamente. Organizovana i pokretna odbrana, disciplinovan i strpljiv napad. Onda dolazi poverenje da će igrač ubaciti kada treba. Onda će neki Bo Cruz staviti x trojki ili neki Diaz svaku bitnu. Simple as that, ali najteže za postići. Lakše je pobediti sve napadom, nemati čvrstu koncepciju i biti opušten. Dok ti ne dođe neki Spissu i ne ismeje ti se u facu. Da ne zaboravimo da smo tako prošli i protiv Belgije.

 

Mogla je i nas sreća da pogleda. Možda bismo i do medalje, da smo prošli. Ali da prestanemo da verujemo u slučajnosti. Nema sve gore opisano nedostaje. A slučajnost je da nas baš nešto od toga ne košta plasmana, ne obratno.

  • Like 22
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Miki28 said:

Sto je najjace, mi da smo prosli Italiju bi i dosli do finala jer ni Francuzi ni Slovenci/Poljaci ne bi nam zadali toliko problema kao ekipe sa druge strane. 

 

Nas bi Njemacka i Spanija oducile od kosarke, Vasa ne bi znao sta ga je snalo u odbrani od agresivnih bekova te 2 ekipe a zatrpali bi ga na drugoj strani da bi nam Spissu, taj za koga niko ne zna kako se zove, bio odlican matchup.

O Scarilo-Pesic da ne pricam. Pesic bi zaboravio i kako se zove a kamoli da zaboravi neke igrace na klupi. To bi bilo bas ruzno za gledati

Ja sam verovatno najvise hejtovao Vasu od svih ljudi na ovom prvenstvu. Mozda sam i previse ocekivao od njega (ako je previse ocekivati da u napadu donosi odluke koje nisu brzoplete i krajnje sebicne i  da ga ne terorise svaki iole krsten bek sa nogama brzim od Risticevih), ali sigurno nisam ocekivao od njega koliko Pesic. A, kad se sve sabere - Vasa nije ipak nije onoliko dobar igrac koliko Pesic misli da jeste. I jos bitnije, Vasa tek nije onoliko dobar igrac koliko sam Vasa misli da jeste.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, medobrundo said:

 

Kod mene je pre situacija da ovako ležim i naglas to pričam, a žena misli u fazonu - bolje da me vara, nego ovaj maltret košarkom

 

Mene moja ništa nije pitala 3 dana da bi onda ispalila:

 

'Jesi još tužan?'

 

😂

 

Gde nađe tužan, iznerviran, uništen, u depresiji da, ali tužan... 

 

Elem, treba učiti od Španaca, prilagođavanje, plan i egzekucija. Ja nisam optimista da mi to umemo, ali nek me iznenade. 

  • Like 4
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

On 9/19/2022 at 3:24 PM, Miki8 said:

I pored svih gluposti koje smo napravili u osmini finala. Treba  spomenuti da su nas sasekle povrede i bolesti igraca. Neverovatno  kako nam se to cesto desava na velikim takmicenjima. Za vreme Djordjevica toga nije bilo bas  mnogo  ali u onom periodu kada nas je Duda vodio (kad se samo setim evrobasketa 2011), i period  posle Djordjevica, uzas.

Ne treba uopste nagadjati sta bi  bilo kada  bi bilo. Mi nismo prosli ni  osminu finala. Mada ja ne delim tvoje misljene. Mislim da bi dobili te dve ekipe sa zdravim rosterom.

 

Vrte se price da ce Marinovic da nas vodi u nastavku kvalifikacija za SP, madre mia🙄

 

:classic_mellow::classic_ohmy::lol_2:

 

Gledam zasto citiras samog sebe i cudim se, a onda shvatim da na forumu postoje @Miki8 i @Miki28. TIL (sto bi rekli na redditu).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...