Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

I da, ne postoji logika za vođenje Ristića, koju mogu da prihvatim. 

Poslednje dve tekme je igrao 2 i 4 minuta, pre toga protiv Češke naizgled solidni statsi, a u stvari minus sa njime na terenu.

 

Ako su to brojke kada je Milutinov out, šta onda očekivati posle. Sve u svemu, žestok promašaj. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

ma kakav dobrić, dečko nudi taj spotup šut kada mu ide, dok je u svemu ostalom ispodprosečan. 

da je kobra neki jc carroll, bio bi nezamenljiv član sužene rotacije od 8 igrača, bez obzira na ostale nedostatke. ovako treba u tekmi na ispadanje da gledaš da li će da ubaci prvih par šuteva, pa da nastavi da igra ili da ga zaboraviš na klupi. za zvezdu je on dobar igrač, za repku ništa oko čega bi se nervirali

 

PG vasko žabata 30mins - jaramaz 10ak

SG vanja m 20mins - gudura 10-15mins - vasko 5mins i/ili jaramaz 5mins (obojica mogu na SG)

SF kalinari 30mins - gudura 10ak mins - davidovac koliko treba ako uopšte

PF luča 30mins - davidovac + kurijah 10mins ukupno

C jokić 25-30mins - milutinov 10-15 mins

 

u principu, jokić, vasa, lučić i kalinić su i projektovani pre prvenstva na cca 30mins. gudura, vanja i jaramaz treba da pokažu svoje i dodaju koji minut više, nije neka drama.

Sve ove projekcije su super, al Kariju Kuridzica nakupi 25 minuta 😄

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Beonegro said:

Mlogo sam srećan kad neki ovdje sa mnom podijele svoju a posteriori vidovitost, jednostavno ne znam kako bi mi prošao dan da nema dobrih ljudi koji su vazda raspoloženi da mi objasne da je zbog Nedovićeve povrede koja se desila 6. septembra Pešićev izbor koji se desio 31. avgusta bio očigledno pogrešan.

Osim što je Nedović bio povređen i tog 31. avgusta, jelte. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Vi se salite sa Nedovicem ali mi smo sada vrlo podlezni jednom riziku na bekovskim pozicijama.

Prvo nasi igraci ipak nisu simbol konstantnosti pa bi bilo koja dodatna opcija znacila a kamoli Nedovic.Sta ako se Vanja vrati u formu pre forme?Onu pre prvenstva,lepa je ta odbrana ali cist spot up suter koji promasuje....Iskreno ja volim Gudurica kao igraca ali i njemu se desava da mu padne mrak na oci pa pretera u nekim stvarima a za sada je i vise nego stabilan.Jaramazu se ne zna ni da li ce preneti loptu a ne nesto vise,covek je rulet.Ili cigle sa poludistance ili 3od3 za tri uz zadasku.A Pesic posebno istice broj izgubljenih lopti,i zaista kada je nizak mi izgledamo pa skoro nepobedivo.

Eto mozda bude sve kako treba,precizan Marinkovic odmeren Guduric kao to sada i slicno ali ipak nije to sigurno,vrlo lako mogu da zamislim da sva tri pomenuta odigraju kanal utakmicu.Nedovic kakav da je ima kvalitet,pravi prednost makar kako i bas je dobar kao opcija...

Ovo što si sad napisao može da se sažme u jednu rečenicu: bolje je sa Nedovićem, nego bez njega. Sa time ćemo se svi složiti.

Ja sam Nedovićevo odsustvo relativizovao samo u strahu od Lučićeve povrede, jer za njega nemamo pravu zamjenu. Za Nedovića imamo, jer je sa svim svojim manama Gudurić danas bar podjednako dobar igrač kao Nedović. Zbog toga ni Marinkovićeva forma nije toliko bitna, bitno je da kad se vrati nastavi da daje petnaestak minuta dobre odbrane, sve ostalo je meni bonus.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drgnk said:

 Ne moraš da žališ za igračem koji uopšte nije stavljen na spisak, kad bi pod srećnijim okolnostima imao Avramovića na raspolaganju. Ali sreća i košarkaška reprezentacija Srbije ne idu u istu rečenicu.

 

On mi je pao prvi na pamet, zaboravih Dobrića. Anđa u smislu da imamo dobar protok lopte i da bi on sigurno imao dobre lopte koje on uglavnom dobro rešava.

 

Ništa, sada je glavno pitanje kada će Vanja. Gudurić mi je totalno nedorečen nekako, nesiguran.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

ma kakav dobrić, dečko nudi taj spotup šut kada mu ide, dok je u svemu ostalom ispodprosečan. 

 

 

3 minutes ago, BattleBender said:

Dobric je pomenut u smislu "bilo koji bek, kakav bek". Ne Dobric ko Dobric.
 

Zvezda je sa Lukom i Davidovcem provela dobar deo sezone na petici. Sa Davidovcem u odredjenim slucajevima, ali se igralo i tako.
Kroz EL i kroz plejof ABA-e. To su sve jaci i organizovaniji timovi nego ove repke Madjarske, Finske, Holandije, Izraeli, Ceske...

Princip "uvek biram da verujem selektoru koji je profesionalac i koji sa njima provodi svaki dan, zna sta radi" cu sad da pogazim. 
Ne postoji nacin da me neko ubedi da vodjenje Ristica ima smisla.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Baš bedak za Nedovića...ali kao da nismo znali koji stepen rizika sa njim preuzimamo ubacujući ga u selekciju nakon izlaska iz prethodne povrede. Ostaje nada da kao favoriti možemo sebi da dozvolimo taj luksuz.

Da je nastavio da diže formu, teško da bi iko imao rešenje za one njegove jet-speed prodore.

Nedostajaće nam i kao ball-handler, prvi u tranziciji i sekundarni asistent a i odbranu je odigrao momački.

 

Ruptura kakva god da je zahteva mirovanje, pa vraćanje tonusa i tek onda sve redom...neće on skoro u trenažni proces ni u klubu koji bi valjalo da razmisli koliko se fajde može očekivati od nosioca koji je top sinonim za ,,injury - prone'' igrača.

 

Kao da je pravljen u ponedeljak, prva smena...posle praznika.

Edited by Wingwalker
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Osim što je Nedović bio povređen i tog 31. avgusta, jelte. 

Ajde ne pravi me budalom ovuda.

Nedović nije bio povrijeđen, imao je podliv od udarca koji je sanirao i trenirao sa ekipom bez problema prije odlaska na prvenstvo, plus na samom prvenstvu odigrao 38 minuta u 3 utakmice prije ove u kojoj se povrijedio.

Nadasve, nije, je l' te, imao nikakav problem sa listom do sinoć.

 

Molim te probaj da pročitaš to što napišeš prije nego što pritisneš "submit reply" i poštedi nas bar dijela ovakvih gluposti.

 

EDIT: ne krevelji se nego napiši ako imaš nešto da napišeš, u suprotnom se pokrij ušima

Edited by Beonegro
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BattleBender said:


Kroz EL i kroz plejof ABA-e. To su sve jaci i organizovaniji timovi nego ove repke Madjarske, Finske, Holandije, Izraeli, Ceske...

 

ali nisu od italije, slovenije, hrvatske, grčke, litve, francuske, jer kreću tekme na ispadanje.

ne radi se uopšte o tome da li je dobrić dovoljno dobar, već da li se uklapa u ono što kari hoće da igra.

 

tako su ispali i teodosić, bjelica, pre njih anđušić, sve bolji igrači od dobrića, jel'te

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kari je trenirao Ristica u Zvezdi kad je imao 16 godina. Bila je to generacija 95, od koje se mnogo ocekivalo, a samo je Gudura, najmanje hajpovani od njih, postao ozbiljan igrac, i Kari im je drzao redovno treninge.

 

Verovatno od tada traju Karijeve simpatije prema Risticu i to je razlog zasto se nalazi na spisku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wesley Sneijder said:

Kari je trenirao Ristica u Zvezdi kad je imao 16 godina. Bila je to generacija 95, od koje se mnogo ocekivalo, a samo je Gudura, najmanje hajpovani od njih, postao ozbiljan igrac, i Kari im je drzao redovno treninge.

 

Verovatno od tada traju Karijeve simpatije prema Risticu i to je razlog zasto se nalazi na spisku.

Ovo je najbolje objasnjenje koje sam za ovu misteriju cuo, i jedino koje ima smisla. Hvala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pre šest godina je trener Unikahe, Plaza izjavio posle neke Nedovićeve povrede da Nemanja možda više nikad neće zaigrati košarku. Tada je Miško amortizovao potencijalnu štetu koja je mogla nastati od te izjave. Gdegod da je igrao, nigde nije ostavio većeg traga. Šteta, meni se dopada njegov eksplozivni stil igre.

 

https://www.telegraf.rs/sport/2447747-nedovic-ima-povredu-zbog-koje-moze-da-zavrsi-karijeru

Edited by drgnk
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo, ja od Vanje očekujem njegovih standardnih 4-5 trojki iz bloka, a onda i odbranu.

Možda DuShawn stvarno proigra nešto, otkud znam, šokiramo nekoga tandemom DuShawn / MKG? Možda je ideja da se odmotava i da cepa trice. Fascinantno ima spore noge. Imamo dosta igrača sa baš jako sporim nogama.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

PG vasko žabata 30mins - jaramaz 10ak

SG vanja m 20mins - gudura 10-15mins - vasko 5mins i/ili jaramaz 5mins (obojica mogu na SG)

SF kalinari 30mins - gudura 10ak mins - davidovac koliko treba ako uopšte

PF luča 30mins - davidovac + kurijah 10mins ukupno

C jokić 25-30mins - milutinov 10-15 mins

Ja očekujem i Luču na tri koji minut, pre nego Guduru. Samim tim bi njegovi i Kalinini minuti bili u rasponu 25-30 a više bi dobile zamene na četiri.

 

Na C je definicija crne zemlje. :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drgnk said:

Pre šest godina je trener Unikahe, Plaza izjavio posle neke Nedovićeve povrede da Nemanja možda više nikad neće zaigrati košarku. Tada je Miško amortizovao potencijalnu štetu koja je mogla nastati od te izjave. Gdegod da je igrao, nigde nije ostavio većeg traga.

 

https://www.telegraf.rs/sport/2447747-nedovic-ima-povredu-zbog-koje-moze-da-zavrsi-karijeru

Pa pogodio je Plaza, Nedović je nakon toga do danas odigrao samo još 5 sezona EL, od toga u protekle 2 sezone oko tri četvrtine mogućih EL tekmi na 15 ppg...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Nego imam jedno pitanje praktične prirode za @medobrundo : koliko pišanja ide na 20 piva? 🙂 Performans u metrou seljoberski ali bogami bih se i ja opustio nakon toliko pivčuge, neću da budem lažni moralista. 

 

Prvih 4-5 u cugu, onda kasnije ide nepisano pravilo pišanje po pivu.

 

Pošto nas ima šestoro, taman smo utvrdili dinamiku da svako časti po turu na tekmi. Jedno pivo po ulasku u halu, po jedno u svakoj četvrtini i jedno na poluvremenu. 

 

Mogu da preporučim, dosta zanimljivije izgleda naša grupa tako.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...