Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

I dok se apsolutno slažem sa osnovnim stvarima ovde - da smo prikazali ubedljivo najefikasniju i najbolju košarku od svih ekipa do sada i da nismo imali baš vrhunske protivnike - moram da se složim sa ovom pričom da nam to ne daje baš neku ogromnu sigurnost protiv ozbiljnijih ekipa (Slovenija, Grčka, Francuska, Nemačka, Španija, Italija). 

 

Da sam trener protivničke ekipe - ma koja to bila - svakako bih insistirao na napadanju pleja Srbije jedan na jedan ili provlačenjem kroz blokove besomučno dok se ili umori ili napravi faulove, jurio bih trojke iz ćoška do besvesti i pokušavao bih sve moguće napade na nepostavljenu odbranu - nešto poput onoga što su Finci i Izraleci radili sa skromnijim ekipama.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Beonegro said:

Uglavnom se slažem, ali eto može da se desi da baš na dan D Heurtel ustane iz groba na pravu nogu i da baci 15 asistencija i onda atletska nadmoć Francuske može da se materijalizuje u punom obimu, što ih čini u najmanju ruku konkurentnim bilo kome na ovom prvenstvu, čak i kad su sa duge strane Jokara, Luka ili Janis u beast modeu.

Mislim da nema šanse da nama bilo ko baci 15 asistencija, suviše dobro pokrivamo linije dodavanja. Problem protiv Francuske jedino mogu biti tri telesine koje će da se menjaju na Jokiću bez da ga udvajaju a mi nemamo drugog igrača koji može da im utrpa 25+. Ali prvo da mi dodjemo do Francuza.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dekifisher said:

Mislim da nema šanse da nama bilo ko baci 15 asistencija, suviše dobro pokrivamo linije dodavanja. Problem protiv Francuske jedino mogu biti tri telesine koje će da se menjaju na Jokiću bez da ga udvajaju a mi nemamo drugog igrača koji može da im utrpa 25+. Ali prvo da mi dodjemo do Francuza.

Jokic ima Goberov broj. Njemu Rudy ne moze nista ( mislim uopste ko i moze ). Poarije bi tek naj...

 

Jokic u tim mecevima moze da ide na max obrtaja i zato je bilo dobro sto smo ga maximalno sacuvali u grupnoj fazi.

 

Jeste da cemo sada dobiti jace protivnike ali isto tako imamo odmorne igrace. Da vcrs ubacimo i Milutinova u masineriju i da se nadamo da je Vanja spreman za dalji tok takmicenja. 

 

Posle grupne faze, Jokic-Kalina-Luca i Vasa na max obrtaja pa sta bude. Kvaliteta imamo

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi smo egal sa Slovenijom i Grčkom u ovom rosteru, ni ispod ni iznad.

Imamo najjaču prvu petorku među ove tri i najslabiju klupu. Slovenci igraju prenaduvano (s razlogom), Grci imaju moranje da nešto konačno naprave s ovom ekipom, mi smo nekako najviše na zemlji, Jokić nije igrač koji se "puva" a to je preneo i na ostale igrače.

 

Šanse su nam 50:50 sa njima. Jedino čega se plašim je da nas ova naša grupa nije uljuljkala.

 

Jokić, Dončić i Janis su najdominantniji igrači u Evropi još od onih igrača iz generacija Litvanije, Srbije, Španije sa kraja devedesetih i početka dvehiljaditih.

 

Biće zeznuto prvenstvo do kraja.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sector said:

Mene od početka najviše brine naša skromna klupa, koja je dodatno oslabljena ovim virustima i povredom Nedovića.

 

Kalinić i Lučić će morati svaki bar 35 minuta da igra u eliminacionoj fazi.

 

 

Naravno da će najbolji igrači biti istrošeni do kraja, ali šta Slovenci da kažu. Njima je Luka već izraubovan, a još se ni do drugog kruga nije stiglo.

Link to comment
Share on other sites

Ne gleda se to za duzinu rostera bas tako.Ako se gleda po papiru Slo od favorita ispadose najtanji ili medju tanjim ali svaki igrac im je idealan za njihov stil igre,pa tako vrlo lako moze da se desi da Muric iz COL nadigra Lucica koji je u vrhu EL godinama.Na drugoj strani spektra imamo Fra koja je dupke puna kvalitetom....

 

Navijam za Ukr danas,ne bih Italijane ipak.A sanse da Hrv pobedi 17+  su mizerne(tj da nam zapadne Ukr).Takodje ako Italijani budu treci mogu Grci na njih u polufinalu,nije nesto u sta se sigurno treba uzdati ali kad su vec Slo,Fra i verovatno mi u ovom delu ne bi bilo lose da barem neke mine imaju Grci tamo.

Eto mozda im se poklopi cetvrfinale Nemacka pa polufinale Italija,barem jedne da krene.A ipak su Grci pokazali da nisu tako stabilni,na domak produzetka je bila Italija sa ,za njih, katastrofa sutem.

Link to comment
Share on other sites

Samo da primetim da mi ne sviđa floskula koja se izgleda zapatila -  "ne igramo mi na max broju obrtaja".

 

Nije ovo humanitarni turnir pa jedan napad igraš, drugi se zezaš i slično. Moj dojam da se mi svesno nismo spuštali na "niži broj obrtaja", nego da je to posledica dobre igre protivnika. I ono što je najvaznije iz tih par neprijatnih situacija čupali smo se uglavnom kad su nam ulazili šutevi u serijama.

 

Poenta koju hoću da kažem, da mi igramo najlepšu košarku i najbolje izgledamo u napadu zbog skila i nesebičnosti, ali imamo ozbiljne limite po pitanju fizikalija, prvenstveno brzine i eksplozivnosti u spoljnoj liniji, da nas to cini ranjivim u turnirskom sistemu.

 

Jokara je stvarno unikat, ali nije nezamislivo da ga unište sudije sa par idiotskih odluka. Posebno ove sudije iz bankarske lige. 

 

Ambicije su nam ogromne, želja je tu, ali ipak mora mnogo toga da se poklopi. Imam utisak da vecina uzima zdravo za gotovo, dajte to zlato, ajmo balkon i kurčenje može da počne.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Beonegro said:

Izuzetno zdravorazumski odgovor, bukvalno najinteligentnija spontana izjava jednog sportiste koju sam čuo godinama unazad.

 

Tačno se vidi da dečko razmišlja dok priča, zna šta, kako i kome govori. Ukoliko bude želeo da se bavi tim poslom, nemam sumnje da će biti jako dobar trener (ili skaut)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Stari Wook said:

Ima li vesti o Marinkoviću? 

 

Ako je "stomačni virus" kao i kod Milutinova - mrka kapa.

Pešić je rekao da bi trebao da bude u sastavu večeras. Sedlaček je rekao da će sigurno biti u sastavu, ali da vjerovatno neće ulaziti u igru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

ja to nisam doziveo kao pravljenje ala od protivnika, vec vise kao poziv na svest [i toplu vodu] da u kosarci obavezno ispliva kvalitet kada se igra serija na 3-4 dobijene, dok u jednoj utakmici ima daleko vise nepoznatih varijabli i daleko manje prostora za korekciju, i to samo onu in-game situacionu.

 

edin je u razgovoru sa mairosuom lepo i jednostavno rekao ociglednu stvar: tim koji ima jokica ne treba nikoga da se plasi na prvenstvu i ja se sa tom tvrdnjom slazem.

 

medjutim, dodao bih i da se u jednoj jedinoj tekmi [a takvih moze biti x 4 do kraja], ne pita samo tim koji ima jokica, janisa ili luku, jer prekoputa mozda cuci igrac sa utakmicom karijere, mozda i ceo tim odigra kolektivno perfektno kao nikada pre i posle, mozda protivnicki trener napravi genijalnu minijaturu na koju se ne snadjemo [a lako bi se snasli u tekmi br2, sa iskustvom iz prve], mozda nasi glavni igraci imaju ocajno vece itd.

 

poenta je da razlika u kvalitetu nije toliko golema, kada se dodje medju 8 najboljih. ne treba bezati od uloge favorita ali ja nas definitivno ne vidim kao apsolutne.

Mnogo ima možda u ovom tvom komentaru, sport je to nikad nije sigurnio ko će da pobedi sem kad Nemci igraju fudbal😄

Kako je nama tako je i drugim ekipama u toj nokaut fazi gde se sve određuje u jednoj utakmici, gde tačno je mnogo detalja može da odluči ali zato i postoji razlika između pobednika-šampiona i prosečnih igrača. Kod nas nema neke sredine ili preterujemo u slavlju i veličanju ili sramotno vređamo i nipodaštavamo igrače i stručni štab. Slovnci na klupi imaju jednog Žigu Dimeca i poštuju ga i veruju u njega a kod nas se takmiče ko će više da zapljune Ristića koji uz sve mane koje ima je najmanje duplo bolji igrač od Žige. Sličan tretman ima i jagodić-Kuridža, pa Vanja Marinković i tako redom.

Nije mali broj onih koji  jedva čekaju da odigramo slabije ili izgubimo neku pa da krenu u ono što najbolje znaju, da pljuju u dalj.  

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, srlepajce said:

Kalina sinoc rece da bi voleo da igra 40min na pitanje koliko je tesko sa skracenom rotacijom 😁

Sećam se i jednog intervjua Mute Nikolića dok je još vodio Radnički a Kalinić igrao, gde je rekao da ga je posle nekog meča Kalina pitao zašto nije imao veću minutažu. A Muta pogleda na statistiku i vidi da je igrao 35 minuta.

 

 

Btw. malo mi bode oči, već je više forumaša napisalo da smo meč s Italijanima igrali u Areni, nismo nego u Pioniru. Ko da Arena nije već dovoljno ukleta 😀

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, McLeod said:

Ne znam kako moze da vas brine nasa klupa a da gurate Grke u favorite. Grcka nema ni prvu petorku, a kamoli klupu. Njima ce eliminacije Janis da igra 40 minuta, a 5 igraca nece videti parket.

 

Dovoljno dobro klupa: Slukas počinje sa klupe, Agravanis, Papajanis, malo Papapetru i to je to, ni ne treba im više.

Janis bez ikakvih problema igra 37-38 minuta, niti se umara, niti ulazi u problem sa ličnim greškama, ništa. I Dorsi isto.

Gledam njihova 4 glavna igrača, prosečno prave izmedju 1 i 2 lične.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Koliko god Jokić bio cheat code, za njega imamo najbolju moguću zamenu u liku Milutinova. Za Kalinića i Lučića jednostavno nema adekvatne zamene i zato su toliko bitni. A mnogo je važan i Vasa, ako on bude igrao dobro nama šanse drastično ali baš drastično rastu.

 

Večeras želim samo da se niko ne povredi.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...