Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

@realno *w Koliko kapiram bio si u Zadru svojim kolima. Da li si imao nekih problema? Kakva je atmosfera kad čuju da si iz Srbije? Možda imam predrasude, ali Zadar, Šibenik, Split nije isto po tim nacionalističkim pitanjima kao Zagreb npr, gde nikad nisam imao nikakvih problema a bio sam 100 puta. Ja idem sredinom avgusta sa porodicom u Split, ali sam ipak izabrao da idem avionom, rođaci iz Zagreba koji imaju gajbu u Splitu su mi rekli da je bolje da ne rizikujem da dolazim kolima sa BG registracijama.

 

 

Meni je baza bila Crna Punta, u Zadar smo išli samo jedan dan. Uglavnom, 3 porodice, sa troje kola srpskih tabli, apsolutno 0 problema, a obišli smo sve i svašta. 

 

Bratova žena je odatle, imaju kuću tamo, letuju tamo već 10 godina, bar 2 puta idu svake godine i nikad nisu imali problem. Verujem da ima ljudi sa drugačijim iskustvima, ali moje je beskrajna ljubaznost svih sa kojima smo imali kontakt i to je to.

Link to comment
Share on other sites

mene su samo jednom, cca 2005e hteli da pošalju na valun za lastovo, kada sam se random interesovao koji je trajekt za brač

ostalo sve okej u splitu ali nikada nisam bio u najtlajfu, samo tokom dana, kada je ipak daleko manja koncentracija nacionalističkih dijabola

 

od 10 puta smo bar 7 puta bili kolima

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kriv i dužan said:

Uvijek je moguće naletjeti na neke mandrile u južnim krajevima Lijepe naše mada ja volim reći da je veća opasnost u Split ići ZG kolima nego BG. I to je uglavnom točno.

 

(mislim da sam ovo pričao ali) baš te neke 2005e, kada kreneš da se spuštaš nizbrdo do splita, na ogromnoj stenčugi levo od puta je stajalo ZG = BG :lol_2:

Edited by uini
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Barkley#34 said:

Uf, jbt, ne mogu da se odlučim - hrkljuš, gvoš, škola za dresuru cura, kad je Nele blagajnica u banci... i setiću se još nekih čim pritisnem submit.

-Žao nam je druže, banka je bankrotirala.

-Ša je banka radila?

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Chaos Is Me said:

@realno *w Koliko kapiram bio si u Zadru svojim kolima. Da li si imao nekih problema? Kakva je atmosfera kad čuju da si iz Srbije? Možda imam predrasude, ali Zadar, Šibenik, Split nije isto po tim nacionalističkim pitanjima kao Zagreb npr, gde nikad nisam imao nikakvih problema a bio sam 100 puta. Ja idem sredinom avgusta sa porodicom u Split, ali sam ipak izabrao da idem avionom, rođaci iz Zagreba koji imaju gajbu u Splitu su mi rekli da je bolje da ne rizikujem da dolazim kolima sa BG registracijama.

 

Ja sam kolima i za sada nismo imali problema. Idemo na gradske plaže, a evo sad i na neku random, blizu Petrčana. Ostavimo ih redovno na parkingu, jebiga.

 

Teča i tetka idu sve vreme kolima, svuda, NS tablice, isto bez ikakvih problema.

 

Pre 6 godina sam išao sa drugarima kod jednog od njih u rodno selo blizu Benkovca, odakle su proterani.

 

Tad je u mestu pored, Dragama, dizan spomenih ustaškom junaku koji je ubio Yu ambasadora u Švedskoj. Mislim da je baš na datum kad slave oluju. I taj dan smo zaobišli selo, a inače smo svaki dan prolazili.

 

Takođe smo tada, obilazeći obalu, svratili i u Bibinje i Sukošane, tu se kupali sve u šesnaest, a tek kasnije čuli da su to hc mesta što se tiče ustašluka.

 

Što je najjače, imali smo neki puntić kom je riknjavao akumulator i svaki put smo privlačili pažnju guranjem istog da upali. 😄 Čak su nam i pomagali u guranju.

 

Te godine sam sam otišao u Split busom i lagano igrao picigin, predstavio se da sam iz NS.

 

Ali svakako, ako postoji alternativa, možda ne rizikovati.

 

Svakako si u pravu da nije isto po tom pitanju ovde i u Istri ili Zg. Npr. komšija preko puta puta teče na kuću okačio "ovde sad živi Hrvat" ili negde ima "kupio Hrvat" i tako. Jebiga...

 

Nisam @realno *w, al' sam @uvrnuto.

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

Razgovor mog ćaleta sa policajcem što nas je zaustavio na 200 metara od granice između Hrvatske i Crne Gore, pre nekoliko godina:

- Dobar dan, jesmo nešto pogrešno uradili?

- Ja sam vas zaustavio samo da vam kažem da vas mrzim

- Ali mi vas ne mrzimo, obilazimo rođake po Hrvatskoj par nedelja

- Znam znam samo sam to hteo da vam kažem

 

I dalje se nekad setim toga i bude mi malo tužno 😄

 

 

Edited by Nicklord
  • Tuzno 4
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Moj buraz je pre nekoliko godina isao sa devojkom/zenom kod drugara iz Splita, on im obezbedio da parkiraju kola u zatvorenu garazu kod nekog poznanika pre Splita, pa se onda sa drugarom vozali. Naravno nikakvih problema nisu imali sto su Srbi, ali kao taj drugar nije mogao da razmislja nesto da se desi kolima. U fazonu, 99% ne bi trebalo, ali jbg ponekad se zalomi. 

Link to comment
Share on other sites

Jebes veselje, ako se na kraju ovako ne zavrsi.

 

Od trenutka na koji je nacin smireno zaustavio muziku da se jasno cuje kako salom odzvanja samarcina nakon koje mu spada kacket, dok neki vicu bravo, a mlada vristi. Poezija.

 

Cim bude prva naletela, ima da se zenim.

 

Edited by Dracarys
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...