Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Danas je, sveti timo mučiflaše

Ako sam se ikome zamerio, prastajte. Ako nisam - jebi ga!

PS. Otvoren poziv na 'ladno, cevapa nema, Ta' omlatio sve... 

 

Spoiler

 

 

  • Love 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ovo je bas ozbiljan primerak, rekao bih da je muzjak u pitanju. Tesko je reci jer nema neke referentne tacke, ali s obzirom na udaljenost i ugao, cini mi se da ovo mozda ide i do 2.5 metra do vrha repa. Jeste da je lovac u putanju, ali svejedno je impresivno koliko je savrseno tajmirao prvi pucanj upozorenja - prepoznao je prelaz kada je macka usitnila korak i opalio bukvalno delic sekunde pre nego sto je panter posao u onaj mali, pripremni skok pre onog glavnog kada skace na plen i razbio mu koncepciju. Generalno vrlo neobicno ponasanje ove zivotinje, uopste nije karakteristicno za kuguare da bez skrivanja, ovako otvoreno prate metu i napadnu sa zemlje, a ne sa neke vise tacke. Doduse, ne vidimo snimak od pocetka, mozda ju je lovac prethodno necim iziritirao, sto je dovelo do ovakve reakcije, medjutim, svejedno je za to morao prvo na nju bukvalno da nabasa, sto je opet atipicno. Hm...

 

  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Jedna turistička preporuka:

 

Ako se neko nađe u Sjenici, ili okolini, hotel Borovi  jedna apsolutna preporuka. Kao prvo, objekat izgleda vrhunski, čudno je kad se prodje kroz Sjenicu koja izgleda kao da je 1895. godina, pa se naleti na jedan ovakav impresivan objekat.

Drugo, usluga i hrana, malo reći vrhunski. Mi bili čoporativno, nekoliko porodica sa gomilom male dece, baš teška publika, ljudi su trčali oko nas, neverovatna posvećenost gostu.

Ako sam dobro razumeo, imaju sopstvene farme ovaca, pa mogu da održavaju visoke standarde po pitanju jagnjetine.

 

Iza hotela neverovatne borove šume, to nismo stigli da obiđemo, kažu da ima vrhunskih staza.

 

Sve u svemu, fantastično mesto, vredno toga da se i namenski tamo ode.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Ovo je bas ozbiljan primerak, rekao bih da je muzjak u pitanju. Tesko je reci jer nema neke referentne tacke, ali s obzirom na udaljenost i ugao, cini mi se da ovo mozda ide i do 2.5 metra do vrha repa. Jeste da je lovac u putanju, ali svejedno je impresivno koliko je savrseno tajmirao prvi pucanj upozorenja - prepoznao je prelaz kada je macka usitnila korak i opalio bukvalno delic sekunde pre nego sto je panter posao u onaj mali, pripremni skok pre onog glavnog kada skace na plen i razbio mu koncepciju. Generalno vrlo neobicno ponasanje ove zivotinje, uopste nije karakteristicno za kuguare da bez skrivanja, ovako otvoreno prate metu i napadnu sa zemlje, a ne sa neke vise tacke. Doduse, ne vidimo snimak od pocetka, mozda ju je lovac prethodno necim iziritirao, sto je dovelo do ovakve reakcije, medjutim, svejedno je za to morao prvo na nju bukvalno da nabasa, sto je opet atipicno. Hm...

 

 

 

Sećam se priče iz jedne Roganove epizode od pre par godina, negde u (državi) Vašingtonu je kuguar napao dvoje biciklista u prirodi, jednog ubio, a drugi je jedva pobegao. Čini mi se da je bio potpuno izgladneo, pa odatle i neobičan obrazac ponašanja.

 

Evo ga: https://www.nbcnews.com/news/us-news/biker-s-death-near-seattle-washington-s-first-cougar-fatality-n875871

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam za jedan rap beef a da nije bio krindž. Evo i sad, potroših 10 minuta da pročitam tekstove, Drejk kaže da je Kendrik mali i bije ženu a onda mu Kendrik kaže da voli maloletnice i krije ćerku od sveta, naravno sve bez ikakvih dokaza. Pewdiepie vs Indija od pre 5-6 godina je manje krindž od ovog 😄

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, robespierre said:

 

 

Sećam se priče iz jedne Roganove epizode od pre par godina, negde u (državi) Vašingtonu je kuguar napao dvoje biciklista u prirodi, jednog ubio, a drugi je jedva pobegao. Čini mi se da je bio potpuno izgladneo, pa odatle i neobičan obrazac ponašanja.

 

Evo ga: https://www.nbcnews.com/news/us-news/biker-s-death-near-seattle-washington-s-first-cougar-fatality-n875871

 

Bio je bas jako skoro napad sa smrtnim ishodom u Kaliforniji (Brothers tried to fight off mountain lion during fatal attack in Northern California). Mislim da je tamo zabranjen lov, pa im je broj znacajno porastao. Ovaj sa yt shortsa koji sam postavio juce odaje utisak sasvim zdrave i sposobne jedinke. Takodje, u ovom AP-ovom clanku stoji "Two brothers who were attacked, one fatally, by a mountain lion in Northern California over the weekend tried to scare the cougar away once they realized it was stalking them, and then fought with the animal after it pounced". Dakle, prilicno slicne i jako interesantne situacije - kuguar ih prati neko vreme (direktan prevod "stalkinga" mislim da ovde nije odgovarajuc jer su u oba slucaja ljudi ocigledno relativno lako uocavali zivotinje, dakle evidentno je /bar prema dostupnim informacijama/ da nisu bas natrcali na njih iza krivine), oni ga vide (dakle ocigledno se nisu krili niti primenjivali standardnu stealth tehniku lova, jer da jesu, nema sanse ni da bi ih ljudi mogli ni cuti ni videti, kamoli preventivno reagovati), pokusavaju da ih uplase (stariji brat u slucaju iz Californije gadja pumu kamenjem, a lovac iz Idahoa puca iz gloka) i umesto da se macka povuce, to tek podstice i ubrzava njen napad. Za razliku od nesrecne brace koja su mogla samo da bace kamenje koje sigurno nije moglo nesto posebno da uplasi i ugrozi kuguara, ovaj lovac je pucao iz jebenog gloka sa svega nekakva 3 metra od njega i iako je inicijalno odustao od nasrtanja, posle svega nekoliko sekundi se spremao za novi, pa je bio neophodan jos jedan pucanj da definitivno "digne sape" od akcije. Sta onda covek sad da radi u ovakvim sluacjevima uopste..? Jedna od prvih stvari koje te uce u ovakvim situacijama jeste da ne bezis i da se ne pravis mrtav (nije grizli recimo), vec da udjes u konfrontaciju, uzvratis napad, proizvodis sto vecu buku, mlataras rukama, ucinis da izgledas sto vece i strasnije, ne ustuknes... A ovde su zivotinje upravo takvo ponasanje iskoristile kao poziv na jos zesci atak... Ne deluje mi ni u jednom od ovih slucajeva da je rec o klasicnom predatorskom napadu, jer se ne uklapa uopste u poznate sablone i tehnike lova ovih bica. Ako nije to, onda je sta, radoznalost i zabava? Zanimljivo, zaista.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, DameTime said:

@RatzenStadt, znaš? 😄

 

 

 

 

Kako ne?! 
Bilo je malo podsmevanja i javnog otklona zbog uvrtanja kukova koje je doneo, ali se i te kako pevalo posle dva prosvercovana lager piva na igrankama u skolskoj sali 😄 
Nismo bili spremni na njega, ni na Seven Up, gde je bio pre nego sto je zapoceo solo karijeru (bar ne mi, decaci...devojcice su, secam se, sebi birale najlepseg clana) 😄 

 

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...