Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

On 7/16/2022 at 7:58 PM, Kooineeperk said:

 

Uh oh! Lucho, druze, greska velika.

 

Audio-vizuelni dozivljaj Pink Floyd-a je jedinstven i gotovo neodvojiv. Radije pustim neki 'cert snimak nego spot ili samu numeru sa cover-om. Cak i kad ne mogu aktivno da gledam, vec samo da slusam. 

 

 

Pa onda ceo The Wall album, koji ima vizuelno propracenu pricu. 

 

("mi smo deca Partizana, slavnog kluba grada mog...")

 

Razumem ja tebe sta hoces da kazes - pustis, zazmuris, i odlutas negde u svojim mislima, radim i ja to, ali "Pink Floyd se ne gleda" je strasno pogresno reci, IMHO. Ima pesama koje i dan danas ne znam kako se zovu, ali znam da su PF a mozda eventualno znam sa kog je albuma, pogotovo one starije stvari ne znam. 

 

Da skratim lelemudjenje - PF se gleda dozivljava i vizuelno (ne samo audio) a najbolje na koncertu. 

 

Da obaspem Pink Floyd sa još malo ljubavi.

 

 

Na ovom svetu ima mnogo timeless pesama, ali ovo je... ne znam. Godspeed što bi se reklo. Zaista muzičko savršenstvo. ❤️

 

Jedan od prvih koncerata koje sam gledala i slušala na TV-u, i to je u pitanju bila TV Vrnjačka Banja, totalno random su puštali ovaj snimak. Tada sam prvi put čula PF. 

Edited by DameTime
typo, nepismena
  • Like 4
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Ponosno mogu da kažem da poznajem režiserku spota. ❤️

Prvi singl novog dua na sceni, odlični su, neki Arctic Monkeys + Molchat Doma + EKV vibe.

 

 

Kad sam već kod domaćih (manje poznatih stvari), ovaj singl obožavam:

 

 

Svojevremeno sam bila u kontaktu sa bubnjarem preko koleginice s faksa i bila baš prijatno iznenađena radom benda. Mislim da su rasformirali ovaj sastav u međuvremenu i da sada nastupaju pod nekim drugim imenom... Tekstove im je inače pisao frontmen benda koji je završio srpsku književnost, tako da ne iznenađuje deep & depressive vibe. 😄 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Quote

Dobro je kraft pivo, ma odlično je, kvalitetno, nema šta, super je, prirodno, volim ga zaista evo, ali popijem jedno i nekako me ne radi, dosadno mi je, suviše se profinim, osetim se zbunjenim šta sad i kako, ne znam ja ovo, treba sad da je vodim u inostranstvo da se slikamo sa bif stroganovim i da gledam ja u nju i ona u mene a oboje u kameru; da budem odmeren, staložen, trimovan; da cenim dobar hmelj i precvali ječam, da osetim Brno na nepcima i Plzen na usnama - dobro odmereni okusi doziranog luksuza za goste, druge klase ipak, iz ruritanije i istočnog dela levog muda zapadnog balkana, i da mljackam suptilno na način falš dobrog poznavaoca i profinjenog hedoniste; ma suviše si ti fina za mene, ne mogu ja ovo, pa se opet vratim staroj ljubavi lagerskoj, nikšićkoj, toj običnoj, zarozanoj, pomalo već melanholičnoj domaćici u penjoaru čiju pitu jebiga ipak voliš i miris joj kose na zapršku, i telo, jeftino, neosunčano, sve u nekim belim paučinama i perutima; o zašto sam se opet vratio na ovo, pomisliš ali samo dok opet ne okusiš taj dobro poznati ukus, dok se u vrtlog ponovo ne vratim: šta ćeš, grešna je duša navikla da voli kolotečinu ko prežvakanu misao koja se vrti u krug i muči istošću svest; i nepogrešivo uvek namirišeš te mirise stare ljubavi po povratku iz neuspelog kurvanja poput gladnog pseta vraćenog na vojnički kazan, pokajano i nedokazano, i dok se bunovan češeš u treger majici i jednu si čarapu skinuo a drugu ne, i dok usputno cediš jednom rukom bubuljicu na ramenu, razmišljaš: ma ipak smo tolike godine zajedno proveli, decu izrodili, majku sam joj psovao, brata udario, pijani se tukli, to je bre nešto, to je bre ipak neka i s t o r i j a i vrednost zajedničkog bivstvovanja; i već je vidim kako iz kupatila dolazi, i kako mi, sa izrazom lica na kojem je prekor, prezir i ljubav, donosi plastični lavor pored kreveta, koji ću opet da šutnem i oborim, jutrom, prevrćući raj i pakao, divlje kose, tamna oka dva, cvijet bez korena svakodnevnice.

Đevđir, fb stranica.

Edited by Gavran
Link to comment
Share on other sites

Meni je bavljenje bilo kojim derivatom rnr-a u 2022. godini potpuno besmisleno, tragikomicno i otuzno, to je kao odlazak u cetnike 45-te. Niti vise postoji neko kome se obracas, niti postoji neka varijacija na temu koja nije 1000 puta izdrndana, izmamužena i izmužena

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako već niste iskusili, ko planira sletanje na Nikolu Teslu neka unapred organizuje sebi prevoz ili neka koristi gradski A1/72. Horor sa taksistima je dostigao vrhunac.

 

Pre dvadesetak dana sam sleteo posle ponoći pa sam bio osuđen na njih ali sam imao sreće da u gomili onih prevaranata koji su van udruženja nađem nekog iz valjda Beo taksija ko je hteo da vozi na vaučer. Juče sa familijom i koferima bukvalno niko nije hteo da nas preuzme (ili samo kažu ne ili imaju nebulozne izgovore), a slično se desilo i još nekim ljudima koji su putovali solo. Neće čak da dođu ni na poziv. Srećom je vozač A1 bio pravo zlato. Jedna devojka je zvala neko udruženje da prijavi lika koji nije hteo da preuzme vožnju ali se i oni prave blesavi.

 

Na aerodromu je inače kataklizmično stanje zbog radova (čak sam juče video tuču dva radnika obezbeđenja nakon kratke svađe), a taksiji su bukvalno postali zlo.

  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, SunZero said:

Meni je bavljenje bilo kojim derivatom rnr-a u 2022. godini potpuno besmisleno, tragikomicno i otuzno, to je kao odlazak u cetnike 45-te. Niti vise postoji neko kome se obracas, niti postoji neka varijacija na temu koja nije 1000 puta izdrndana, izmamužena i izmužena

 

 

Ne bih se složio. Samo se treba malo više potruditi u odnosu na ono što ti nude mejnstrim mediji i jutjub algoritmi (a i ako slušaš muziku na jutjubu dovoljno govori, ne mislim na tebe konkretno nego uopšte).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, SunZero said:

Meni je bavljenje bilo kojim derivatom rnr-a u 2022. godini potpuno besmisleno, tragikomicno i otuzno, to je kao odlazak u cetnike 45-te. Niti vise postoji neko kome se obracas, niti postoji neka varijacija na temu koja nije 1000 puta izdrndana, izmamužena i izmužena

 

Bas tako.
Mislim da ce gitarsku muziku odrzati samo neka meh nostalgija i pretvrdoglavi fanovi koji ne zele da se suoce sa tim. 
Bice tu uvek nekog War On Drugs-a, Black Pumas i sl... ali kao neko ko je uvek voleo (pop)rok, pre svega alternativu, mogu da kazem "Ljudi slusajte elektronsku muziku, ima za svakog po nesto, od svakakvih lofi-a do nekih ozbiljnijih elektronskih projekata".
Jednostavno mogucnosti moderne proizvodnje muzike ostavljaju mnooooooogo prostora i dimenzija za artiste da prave dobru elektronsku muziku, za maltene svako raspolozenje.
 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Barkley#34 said:

Ako već niste iskusili, ko planira sletanje na Nikolu Teslu neka unapred organizuje sebi prevoz ili neka koristi gradski A1/72. Horor sa taksistima je dostigao vrhunac.

 

Pre dvadesetak dana sam sleteo posle ponoći pa sam bio osuđen na njih ali sam imao sreće da u gomili onih prevaranata koji su van udruženja nađem nekog iz valjda Beo taksija ko je hteo da vozi na vaučer. Juče sa familijom i koferima bukvalno niko nije hteo da nas preuzme (ili samo kažu ne ili imaju nebulozne izgovore), a slično se desilo i još nekim ljudima koji su putovali solo. Neće čak da dođu ni na poziv. Srećom je vozač A1 bio pravo zlato. Jedna devojka je zvala neko udruženje da prijavi lika koji nije hteo da preuzme vožnju ali se i oni prave blesavi.

 

Na aerodromu je inače kataklizmično stanje zbog radova (čak sam juče video tuču dva radnika obezbeđenja nakon kratke svađe), a taksiji su bukvalno postali zlo.

 

Ako u pogledu neke grupacije nikako ne mogu da se oslobodim predrasuda - to su taksisti. Zauvek čekajući Uber u Srbiji (jer i CarGo app sve više postaje smeće). 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P-51D said:

 

 

Obožavam njihove obrade! 

 

@Barkley#34 Žao mi je što si imao takvo iskustvo. Taksisti su najveće zlo. Imam aplikacije za više taksi udruženja i recimo na mapi mi prikazuje da je slobodno vozilo na 2 min od mene, ali ne prihvataju vožnje ofc jer im se može. Da ne pričam o bezobraznim dispečerima i tome da često po 45 minuta ne možeš dobiti vozilo iako ih ne zoveš da dođu u PM; jednom sam nakon 45 minuta zvanja pozvala samo da bih postavila pitanje: da li se vi zajebavate sa mnom? Mislim da taj snimljeni razgovor sa mnom puštaju dispečerima na obuci xD 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...