Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

On 7/15/2022 at 12:27 AM, Snjofko said:

 

 

Ok. Ajd' ovako, prvo i prvo, u ovom ćaskanju oko njega nema potrebe za pominjanjem nekog drugog iz Ex-Yu ere, zato što je Čolić svakako unikatna pojava, pa nema ni logike povlačiti paralele, a neko drugo ime ne doprinosi previše celoj priči. Hoću reći, to što tu kažeš je očigledno. Rekao sam već respekt za trajanje, nastupe i uspeh uopšte. Dotične Šveđane sam uzeo kao jedan nasumični primer, jednu ilustraciju onoga što mislim. Za to kako bi uvek i svugde bio zvezda, to je već šbbkbb. Mišljenja sam da bi (Sa svojim talentima) svugde bio uspešan, e sad u kojoj meri je isto teoretisanje, velika zvezda isto ili slično kao ovde, ne verujem. U nekoj podrobnoj analizi bi se možda moglo doći do nekih zaključaka. Chaos je pomenuo Balkanski sentiment, ima u tome istine, ja sam ga u odrastanju zaobišao skoro kompletno, pa je tu moje gledište subjektivno ili objektivno, šta znam, nekom plus, nekom minus. Kako god, one njegove spore stvari iz '80-ih, koje se smatraju najboljim, mogu da zamislim na drugim jezicima iz prve. Ne mogu nikako da zamislim da bi on sam bio zvezda, tj da bi ikada i blizu imao prođu kao ovde. Tako da, opet, šbbkbb. I više nego zanimljivo bi bilo čuti dostojne obrade tih njegovih najvećih hitova, možda pre na Romanskim jezicima nego na Eng...

Edited by Marko
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marko said:

 

Ok. Ajd' ovako, prvo i prvo, u ovom ćaskanju oko njega nema potrebe za pominjanjem nekog drugog iz Ex-Yu ere, zato što je Čolić svakako unikatna pojava, pa nema ni logike povlačiti paralele, a neko drugo ime ne doprinosi previše celoj priči. Hoću reći, to što tu kažeš je očigledno. Rekao sam već respekt za trajanje, nastupe i uspeh uopšte. Dotične Šveđane sam uzeo kao jedan nasumični primer, jednu ilustraciju onoga što mislim. Za to kako bi uvek i svugde bio zvezda, to je već šbbkbb. Mišljenja sam da bi (Sa svojim talentima) svugde bio uspešan, e sad u kojoj meri je isto teoretisanje, velika zvezda isto ili slično kao ovde, ne verujem. U nekoj podrobnoj analizi bi se možda moglo doći do nekih zaključaka. Chaos je pomenuo Balkanski sentiment, ima u tome istine, ja sam ga u odrastanju zaobišao skoro kompletno, pa je tu moje gledište subjektivno ili objektivno, šta znam, nekom plus, nekom minus. Kako god, one njegove spore stvari iz '80-ih, koje se smatraju najboljim, mogu da zamislim na drugim jezicima iz prve. Ne mogu nikako da zamislim da bi on sam bio zvezda, tj da bi ikada i blizu imao prođu kao ovde. Tako da, opet, šbbkbb. I više nego zanimljivo bi bilo čuti dostojne obrade tih njegovih najvećih hitova, možda pre na Romanskim jezicima nego na Eng...

Njegove hitove nije pisao on. Da je rodjen u Svedskoj, pronasao bi ga neki svedski producent/kompozitor i radio sa njim neku svedsku muziku, ne bi tu bilo nikakvog balkanskog sentimenta.

 

Cola je i seljak u onoj pravoj meri koja je plus da bi postao zvezda tj.nije neki zadrti indi roker na primer koji nikad ne bi snimio neke pesme ili se oblacio kako mu kazu. Dakle, podlozan je dogovoru, vredan je, radan, disciplinovan, seksi, lep, izgleda kao zvezda i odlicno peva.

 

Kao sto sam i napisao, ima i nos za posao, odabir saradnika, pesama...

 

Dakle, nebitni su njegovi hitovi i kako bi zvucali na kom jeziku, ja pricam o alternativnoj istoriji u kojoj bi pevao skroz neke druge pesme.

 

On da danas ima 18,19, pevusio bi nesto po nekom tik toku i neko bi ga prepoznao ili bi isao na Ja imam talenat i gotovo sigurno pobedio pa bi ga preuzeli veliki igraci da mu dalje vode karijeru.

 

Koliko mi je ogavan uvek bio One Direction npr. a kod malog Herija Stajlsa sam odmah prepoznao da je drugaciji od ostalih i da ima nesto i evo ga sad pravi ozbiljnu karijeru. A Cola mi je nekako liga iznad Herija i po izgledu i glasu.

 

Mladog Colu bi mogli u neki boj bend da proguraju i da ne zna da peva, a on peva, ubija.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Luchifer89 said:

Pink floyd se ne gleda

Ne moraš ni nazive pesama da znaš.

Samo pustiš album i ništa ne diraš

 

Uh oh! Lucho, druze, greska velika.

 

Audio-vizuelni dozivljaj Pink Floyd-a je jedinstven i gotovo neodvojiv. Radije pustim neki 'cert snimak nego spot ili samu numeru sa cover-om. Cak i kad ne mogu aktivno da gledam, vec samo da slusam. 

 

 

Pa onda ceo The Wall album, koji ima vizuelno propracenu pricu. 

 

("mi smo deca Partizana, slavnog kluba grada mog...")

 

Razumem ja tebe sta hoces da kazes - pustis, zazmuris, i odlutas negde u svojim mislima, radim i ja to, ali "Pink Floyd se ne gleda" je strasno pogresno reci, IMHO. Ima pesama koje i dan danas ne znam kako se zovu, ali znam da su PF a mozda eventualno znam sa kog je albuma, pogotovo one starije stvari ne znam. 

 

Da skratim lelemudjenje - PF se gleda dozivljava i vizuelno (ne samo audio) a najbolje na koncertu. 

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Uh oh! Lucho, druze, greska velika.

 

Audio-vizuelni dozivljaj Pink Floyd-a je jedinstven i gotovo neodvojiv. Radije pustim neki 'cert snimak nego spot ili samu numeru sa cover-om. Cak i kad ne mogu aktivno da gledam, vec samo da slusam. 

 

 

Pa onda ceo The Wall album, koji ima vizuelno propracenu pricu. 

 

("mi smo deca Partizana, slavnog kluba grada mog...")

 

Razumem ja tebe sta hoces da kazes - pustis, zazmuris, i odlutas negde u svojim mislima, radim i ja to, ali "Pink Floyd se ne gleda" je strasno pogresno reci, IMHO. Ima pesama koje i dan danas ne znam kako se zovu, ali znam da su PF a mozda eventualno znam sa kog je albuma, pogotovo one starije stvari ne znam. 

 

Da skratim lelemudjenje - PF se gleda dozivljava i vizuelno (ne samo audio) a najbolje na koncertu. 

Priznajem grešku.

Tj, nisam se dobro izrazio.

Iskreno se nadam da će Gilmour uskoro da svira negde u širem regionu, jer to mora da se vidi uživo.

Nama su na faksu isticali PF kao bend koji puno toga polaže na vizualizaciju na nastupima i da obavezno obratimo pažnju na taj način izražavanja.

Verovatno ima i do toga što su 2 člana umalo postale kolege po profesiji ( bogu hvala što su na vreme batalili koledž)

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Upravo sam u ficka cuo jednu besmrtnu liniju - ja sam kao soba gde se neko ubio. Ne znam ko je umetnica i/ili tekstopisac, ali ovo je skoro pa goat materijal.

 

uz viski topao dabogda propao 

 

Feministički manifest! 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...