Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

U septembru konačno izlazi i novi miks "Animals 2018 Remix" - čekao do sad da bi se ispeglale različite zamisli oko pratećeg teksta uz izdanje koje su imali "ja sam samo gitarista" Gilmour i "ja sam savest ovog sveta i veći od muzike" Waters.

 

Pre neki dan je objavljen prvi snimak na YouTube - Dogs (2018 Remix).

 

 

 

Savršenstvo dovedeno do savršenstva.

 

Spoiler

Animals je prvi album čiji sam svesni savremenik bio, i kao takav meni je najdraži i iznad svega što su ikad uradili.

 

Dark Side Of The Moon je bio nešto sa čega bih kao klinac čuo povremeno na radiju Money, Time, The Great Gig... i što su matori voleli, Wish You Were Here me je takođe mimoišao jer sam imao tek 12 godina dok sam Animals dočekao kao potpuno svestan i muzički pripremljen 14ogodišnjak zajedno sa Low od Bowie i prvim zvucima Punka.

 

Kasnije je Wall bio po meni previše iskomercijalizovsn i nešto kao, uslovno, Power Pop u odnosu na "Punk" Animals 

 

Godinama kasnije, vraćao sam se retroaktivno na Pink Floyd od početka zaintrigiran prvo Barrettom kao jednim od uzora većine mojih punk / new wave heroja (onda sam se i prisetio priča koje sam negde, verovatno na Studiju B, čuo o nastanku Wish You Were Here...), pa sam polako krenuvši (kako dolikuje) od Piper... / Saucerfull... (u vidu "A Nice Pair") polako došao do Animals, stavivši tako u pravu istorijsku konotaciju genijalne i vanvremenske Dark Side Of The Moon i Wish You Were Here.

 

Ipak, Animals je zauvek ostao kao nešto "samo moje" i nešto od Floyda čemu se najčešće vraćam. Btw. Pigs (Three Different Ones) I dan danas zvuči kao full on garažni rok!

 

Što se Dogs tiče, moj prvi šok klinca uglavnom naviklog na rock stvari od 3, 4 minuta (koje će punk ubrzo zatim srezati na 2, 3...), koji čuje 17 minuta u jednom dahu bez da promeni (radio) stanicu je zamenila potpuna opčinjenost. I naravno, godinu ipo dana kasnije, na ekskurziji, na impromptu organizovanoj žurci u hotelskoj sobi negde u Sloveniji, iskusno sam pustio Dogs na kasetofonu i pitao jednu cicu iz razreda (koja mi se sviđala ali nikad joj to nisam rekao, jer...nekako se njena hippy duga kosa nije slagala iz moj Punk stav) da igra sa mnom...ostali parovi nisu znali šta ih je snašlo, a ja sam uživao u svojih 17 min. i 5 sec. slave (za nju ne znam, i nikad nisam saznao) - odjednom se sve pretvorilo u srednjoškolski "I konje ubijaju zar ne?". Svi su me posle gledali čudno. Tu i tada sam počeo da se navikavam na to. You got to be crazy...

 

  • Like 8
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Listam danas vesti na jednom portalu i izlazi lice devojke, sada u kasnim 30im (dobro, nije devojka vec zena), jedno 20ak godina od kad sam je poslednji put video (ne racunajuci mozda na TVu kad glumi, a i ako sam je video, nisam je prepoznao). Ali sada, na fotki, sam ipak prepoznao taj lik, te crte lica. A i naslov ispod slike pocinje njenim imenom pa me to trigerovalo...

 

Pomislio sam "Covece, jel moguce da je to ona?!". Procitam ostatak, zaboravio sam joj prezime, pa posto u tekstu pise krenem da guglam. "To mora biti ona!". Sada, reklo bi se, uspesna domaca glumica, a tada, tog bombardovanja '99. tinejdzerka s kojom sam "ubijao vreme" 😉🤐 Jos tada je pricala kako ce postati glumica, secam se toga, jer rod joj je poznati glumac (sve to nadjem kao info guglanjem i kao potvrdu da je to ona). Uostalom, zato smo se i nasli u tom mestu van Beograda, jer su njihovi rodom iz sela pored. 

 

I zaista, 20ak godina kasnije, iza sebe ima nekoliko uloga u domacim filmovima i serijama. Nekima zahvaljujuci rodbinskim vezama, ali Boze moj, nije da nije bila talentovana za glumu jos tada 😉 

 

Naidjem i na vest da se udala - naravno lik nista posebno. 😄 

 

Eto, samo to da podelim... Sta bi bilo, da je bilo :smiley33: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, P-51D said:

 

 

 

Bili su u Sava Centru pre nekoliko godina. Malo razočaranje je bilo što imaju više postava, pa su istovremeno u Amsterdamu bili svi zbog kojih sam i kupio karte 😂

Bez obzira, predobar koncert, i pretalentovani muzičari, odličan izbor pesama.

Edited by fillam
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ih relativno skoro otkrio, preko Morgan James. To je ona dama sa glasom kom ni hor anđela nije ni približiti,što je sa njima radila Aerosmith cover "Dream on" koji sam postavio pre neki dan.  Čuo sam da su bili u Bg i sad mi krivo što ih tad nisam poznavao i što nisam bio prisutan. 

Haley i Morgan imaju neke zajedničke cover-e. "Dear Prudence" od Beatlesa je must listen, ali kontam da ne ispucam sve za jedan dan. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Najbolji "Dream On" cover mi je od R.J. Dia&Malmsteena: Ronnie nosi, a Yngwie je tu ali ne preteruje. Iako nemam ništa protiv bilo koje obrade ovog hita, ako je vokal na nivou naravno, kao i sa drugim rock hitovima, malo mi je predaleko žanrovski u ovom slučaju (Morgan James). Otegnuto bi bila reč. Takve obrade mi je mnogo zahvalnije slušati uživo nego ovako...

 

 

Edited by Marko
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DameTime said:

Ja sam čula za njih zahvaljući Haley, nju sam baš dosta slušala pre par godina. 

 

Hailey me je raspametila vokalom. Za nju sam i saznao preko PMJ, i određeni period kao nešto i ispratio iz radoznalosti kuda to vodi. Na kraju mi je ta solo karijera underwhelming, tralala nedostojan glasa 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fillam said:

 

Hailey me je raspametila vokalom. Za nju sam i saznao preko PMJ, i određeni period kao nešto i ispratio iz radoznalosti kuda to vodi. Na kraju mi je ta solo karijera underwhelming, tralala nedostojan glasa 😄 

 

Sjajna je baš. Vidiš, kod mene je obrnuto, prvo sam čula za nju pa za PMJ. 😄 

 

 

 

Slažem se da njena solo karijera nije toliko uspešna koliko bi trebalo s obzirom na kvalitet vokala, ali nije da se to ne događa često... 

Da bacim i jedan od meni najdražih covera jedne od najdražih pesama, kad je Marko već započeo.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marko said:

Najbolji "Dream On" cover mi je od R.J. Dia&Malmsteena: Ronnie nosi, a Yngwie je tu ali ne preteruje.

 

 

 

Yngwie ne da preteruje ovde nego lik ne zna kada je dosta. Gomila arpedja i bespotrebnog drndanja gitare cisto da se cuje ko je gazda. Mozda najgora obrada ove pesme ikada. 

 

Ali eto razumem da i to neko voli 🙂

Edited by Tamburinjo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Yngwie ne da preteruje ovde nego lik ne zna kada je dosta. Gomila arpedja i bespotrebnog drndanja gitare cisto da se cuje ko je gazda. Mozda najgora obrada ove pesme ikada. 

 

Ali eto razumem da i to neko voli 🙂

 

Vidi koga je vrućina isterala na forum/temu 😃 

 

Mislio sam pre svega da je A) To ipak Yngwie, B) Pesma je 4.5 min, i za to vreme mi on uopšte ne zauzima toliko vremena, tj Ronnie je hard carry.  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...