Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Ja, koji je cca godinu dana kasnije , od tada trogodišnje cere,  saznao za hit :classic_laugh:

 

Decenija od južnokorejskog hita – prvog videa sa milijardu pregleda na Jutjubu

 

Danas je 10 godina od kada je južnokorejski pevač i reper Psi objavio pesmu Gangam stajl, koja je postao prvi video na Jutjubu koji je brojao više milijardu pregleda.

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Auu, ja skroz zaboravio na ovu hitčinu. Meni je prvi put kad sam je čuo bila bezze (i čudio sam se tolikoj popularnosti) al sad sam je pustio i baš mi prija 😁 u svakom slučaju bolje od današnjeg popa I guess 

 

 

Edit: podsjetio si me na stari ovdašnji one hit wonder

 


😄
 

Komentar dolje ispod:

“Maestro neka ti je laka crna zemlja, sad si u društvu Mozarta, bethovena, strausa, šopena, pavarotija, elvisa, lenona i mnogi drugi velikana, tamo i pripadaš. hvala ti za sve što si nam život uljepšo.”

 

😄😄😄

Edited by kriv i dužan
Link to comment
Share on other sites

Čitam ovde o solidnim evropskim festivalima, pa mislim da je red da ispišem nekoliko redova i o najboljem domaćem. Mislim da sam i ranije pisao o ovom festivalu, a ako nisam, moram da ispravim nepravdu. Naime, u selu Rtanj, u podnožju istoimene planine, održan je 01. i 02. jula Mount of Artan Fest (ranije poznat kao Puljp). Već godinama sam redovan posetilac istog, u pitanju je besplatan festival koji organizuje ekipa pravih ljubitelja muzike iz Boljevca i koji svake godine ugosti neke genijalne alternativne bendove. Ove godine je bilo muke oko organizacije, uplaćivale su se donacije jer je izostala podrška sa lokala, ali su ljudi još jednom izneli svoju priču i pružili gostima festivala super ugodjaj. Kao i uvek, za ljubitelje iste, mogla se pojesti veganska klopa, spremljena je posebna serija Alien piva sa rtanjskim čajem, a i merch je bio sjajan povodom 20-og rodjendana festivala. Kombinacija atmosfere Rtnja, dozvoljenih i nedozvoljenih supstanci i raznovrsne kvalitetne muzike me uvek oduševi, a istovremeno se zapitam kako poseta ostaje ista, nekih 300-400 ljudi maksimalno. Ove godine su se pomeranjem Arsenala poklopili termini, ali za mene i standardnu ekipu nije bilo dvoumljenja. 

 

Bendovi i pravci su različiti, ima svega, od blek metala do stoner roka, ali uvek se nadje neki bend koji ostavi do jaja utisak. Ove godine su me najviše zanimali bendovi koji su nastupali druge večeri - FIVE THE HIEROPHANT, engleski doom metal sa primesama džeza i čega sve ne i belgijski WYATT E. Prvi su nastupili okrnjeni, bez saksofoniste koji je ipak glavni lik i važna primesa njihovog zvuka. Bio je na Rtnju, ali mrtav bolestan nije mogao da nastupi, pa svirka nije bila bog zna šta. Inače solidan bend za preporuku, momci su se trudili i izvinili posle svirke još jednom publici. A ludi belgijanci koji sviraju neku varijantu doom/drone-a su više vremena proveli montirajući se, nego zapravo svirajući. Opet, kvalitetno iskustvo je čuti ih, ozbiljno zajebano i dobro zvuči to što rade, a imaju i zanimljiv scenski nastup sa sve istočnjačkim - sumerskim stajlingom. Zato su madjarski TORN FROM EARTH pokidali i objasnili zašto su redovni gosti festivala i favoriti domaćina. Prljavi sludge, pozitivan nastup i non stop kontakt sa publikom, pozvani su i na bis. Nastupilo još zanimljivih bendova prvog dana, rumunski blekeri LIVIA SURA, novosadska industrial budalaština PLAMEN VEČNOSTI, hrvatska verzija Motorheda VIPERA, pa world music spektakl VARTRA, bend koji mnogi ljudi cene, meni je obično pretenciozno sranje. I tako dalje, po 5-6 bendova obe večeri, za svačije uvo se nadje po nešto.

 

Ukoliko se priča sa festivalom nastavi, iskrena preporuka da ljudi dogodine upišu prvi vikend jula u kalendar i provedu odličan vikend na Rtnju uz kvalitetnu muziku. Atmosfera je uvek vrhunska, ljudi opušteni i prijateljski nastrojeni, a cela priča apsolutno odskače od svega drugog što letnji festivali u Srbiji nude.

Edited by zorex
  • Like 7
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, zorex said:

Čitam ovde o solidnim evropskim festivalima, pa mislim da je red da ispišem nekoliko redova i o najboljem domaćem. Mislim da sam i ranije pisao o ovom festivalu, a ako nisam, moram da ispravim nepravdu. Naime, u selu Rtanj, u podnožju istoimene planine, održan je 01. i 02. jula Mount of Artan Fest (ranije poznat kao Puljp). Već godinama sam redovan posetilac istog, u pitanju je besplatan festival koji organizuje ekipa pravih ljubitelja muzike iz Boljevca i koji svake godine ugosti neke genijalne alternativne bendove. Ove godine je bilo muke oko organizacije, uplaćivale su se donacije jer je izostala podrška sa lokala, ali su ljudi još jednom izneli svoju priču i pružili gostima festivala super ugodjaj. Kao i uvek, za ljubitelje iste, mogla se pojesti veganska klopa, spremljena je posebna serija Alien piva sa rtanjskim čajem, a i merch je bio sjajan povodom 20-og rodjendana festivala. Kombinacija atmosfere Rtnja, dozvoljenih i nedozvoljenih supstanci i raznovrsne kvalitetne muzike me uvek oduševi, a istovremeno se zapitam kako poseta ostaje ista, nekih 300-400 ljudi maksimalno. Ove godine su se pomeranjem Arsenala poklopili termini, ali za mene i standardnu ekipu nije bilo dvoumljenja. 

 

Bendovi i pravci su različiti, ima svega, od blek metala do stoner roka, ali uvek se nadje neki bend koji ostavi do jaja utisak. Ove godine su me najviše zanimali bendovi koji su nastupali druge večeri - FIVE THE HIEROPHANT, engleski doom metal sa primesama džeza i čega sve ne i belgijski WYATT E. Prvi su nastupili okrnjeni, bez saksofoniste koji je ipak glavni lik i važna primesa njihovog zvuka. Bio je na Rtnju, ali mrtav bolestan nije mogao da nastupi, pa svirka nije bila bog zna šta. Inače solidan bend za preporuku, momci su se trudili i izvinili posle svirke još jednom publici. A ludi belgijanci koji sviraju neku varijantu doom/drone-a su više vremena proveli montirajući se, nego zapravo svirajući. Opet, kvalitetno iskustvo je čuti ih, ozbiljno zajebano i dobro zvuči to što rade, a imaju i zanimljiv scenski nastup sa sve istočnjačkim - sumerskim stajlingom. Zato su madjarski TORN FROM EARTH pokidali i objasnili zašto su redovni gosti festivala i favoriti domaćina. Prljavi sludge, pozitivan nastup i non stop kontakt sa publikom, pozvani su i na bis. Nastupilo još zanimljivih bendova prvog dana, rumunski blekeri LIVIA SURA, novosadska industrial budalaština PLAMEN VEČNOSTI, hrvatska verzija Motorheda VIPERA, pa world music spektakl VARTRA, bend koji mnogi ljudi cene, meni je obično pretenciozno sranje. I tako dalje, po 5-6 bendova obe večeri, za svačije uvo se nadje po nešto.

 

Ukoliko se priča sa festivalom nastavi, iskrena preporuka da ljudi dogodine upišu prvi vikend jula u kalendar i provedu odličan vikend na Rtnju uz kvalitetnu muziku. Atmosfera je uvek vrhunska, ljudi opušteni i prijateljski nastrojeni, a cela priča apsolutno odskače od svega drugog što letnji festivali u Srbiji nude.

 

Bravo za post. Idem na MOA isto godinama. Evo mojih utisaka od ove godine (kopirano sa drugog mesta):

 

Evo i mojih utisaka. Kasno smo se organizovali (ponovo) u kom sastavu idemo, dok su se svi smislili i izjasnili već su svi smeštaji u selu Rtanj bili zauzeti. To je na kraju ispalo odlično jer smo uzeli smeštaj u selu Ilino (između Rtnja i Boljevca) koji je bio profi, etno zonfa unutra a spolja sasvim fin bazen sa šankom u vodi. Tačno mi se jebalo da idem u subotu na 35+ celzijusa da se pentram na planinu, to je ionako odrađeno prethodnih godina. Jedino je sranje što mora kolima da se ide u Rtanj, jer je put jako mračan i vijugav, dobrim delom uzbrdo. Nisam baš srećan kad moram da vozim alkoholisan ali na putu ionako nema nigde nikog. 

Ja prvi put prisustvujem da je bina na ovom novom (starom) mestu, definitivno pun pogodak jer je bilo baš primetno više ljudi nego prethodnih nekoliko godina. Unapređen ugođaj vezano za piće, merch i hranu svakako su dodatni plusevi. Što se bendova tiče, ono što sam gledao:

VIPERA - prljavi rokenrol sa crust momentima, malo vozi na Motorhead, malo na Amebix; svirka dosta traljava ali nije ni bitno, basista sa mullet frizurom je fino izurlao "fuck the world!" i ostale mudrosti.

PLAMEN VEČNOSTI - već sam opisivao na prošlogodišnjoj MOA temi kakvo je ovo smeće, nekakva minimalistična elektronika sa tupavim ritmovima i preko neko bajanje na nepoznatom jeziku, sa blekerskim vokalom. Ortak i dve ribe sa kapuljačama i trouglima naravno, all style no substance. Možda neka Treha Sektori za ubogu sirotinju, tako nešto. Ipak, ova ekipa ima keca u rukavu, čuvenog Mikicu koji je opet bljuvao vatru i gutao visokoprocentni etil alkohol. Samo zbog njega je vredelo gledati kao i uvek.

VARTRA - ovo je vokalno, instrumentalno, scenski kolektiv koji kombinuje slovenske etno momente sa nekim dark folkom, atmospheric shit. Cura dobro pevala ali su pobedu ipak iznele igračice koje su se zajebavale sa zapaljenim buktinjama, cirkuska atrakcija. Ne bih ovako nešto u životu slušao kod kuće ali je uživo bilo sasvim ok, naročito nakon plamena večnosti. Nije mi se svidelo što je baja, koji je očito vođa benda, to morao svima da stavi do znanja, komandujući sa bine ostalim članovima a naročito članicama.

_______________________________

Propustili smo popodnevne svirke, valjalo je piti i jesti i uživati u blagodetima tog bazena među planinama. Drugi dan je ipak bio muzički daleko raznovrsniji i kvalitetniji.

MADVRO - Smederevci su zaista bezobrazno napredovali od kada sam ih prvi put čuo. Nema ovde neke tople vode ali doomy stoner odsviran dosta precizno može uvek, a i takav zvuk je nekako zaštitan znak ovog festivala u poslednje vreme. Sasvim solidni rifovi, kompetentna svirka, pevačica je whatever ali kažem - pozitivni utisci.

FIVE THE HIEROPHANT - ono što je verovatno trebalo da bude vrhunac ovogodišnjeg MOA pretvorilo se u razočaranje. Naime, bendu je nedostajao saksofonista (koji je ujedno i glavni instrumentalista) i vokal. U takvom kontekstu, muzika je zaista zvučala background-asto i prazno, stara fora sa jedinim rifom koji se ciklično ponavlja u nedogled AKA Amenra iz narodne kuhinje. Šteta, jer su ovi Englezi imali opasnu binsku opremu, veoma kvalitetan zvuk (pa vidi se i po merchu da su liga iznad svih ostalih bendova ovde, po profesionalizmu) ali jebiga, kad ti odseku glavu ne možeš mnogo ni rukama da se pomažeš. 

TORN FROM EARTH - standardno iscepali svoje zverski. Zaista dobar, iako ne mnogo originalan bend. Odlična kombinacija sludgerskog ala Scott Kelly vokala gitariste i blekerskih shriek-ova basiste, gruv ubica na mesto, vožnja samo takva i neizbežan vratolom. Zafali tu nekad malo nekih začina i izlazaka izvan zone komfora ali sve u svemu jako dobar nastup i vrlo profesionalan bend.

WYATT E - smećurina. Isto neki maskirani smarači koji su ukupno svirali dve pesme, drone zvuk sa vrlo malo supstrata, i još sve žešće preglasno. Nije ovo za mene.

SITIS - bez dileme za mene bend festivala. Jebaše mu majku milosnu. Daleko najbolji bubnjar na festivalu, daleko najbolji i vokal (odlična pojava inače, čupavi grbavi brka sa volovskim pirsingom u nosu i kožnjakom sa prišivačima, dok su ostali momci izgledali kao da ih je neko pokupio sa lokalnog basketa), a bome i gitarista ga je sašio brzim tremolom. Ne znam kako se kotiraju regionalno ali obavezno ću uzeti da preslušam njihov jedini LP koji su izbacili, ovo na Rtnju je zvučalo ubedljivije od mnogih premium black metal bendova koje sam čuo.

Sve u svemu, vidimo se i dogodine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Vikend ili produženi vikend, do 5-6 dana max u Mađarskoj? Pešta i Balaton excluded.

 

Sećam se da je neko nekad pominjao neke dobre terme, spaove ovoono, @realno *w možda?

 

Sta te jos konkretno ( osim termi/ spavanja) zanima, da pitam ove "moje madjare" sutra na poslu... danas sam free... 

Link to comment
Share on other sites

Raspitao sam se kod drugara koji baš voli da skita po Ungariji i dobrano je oduševljen.

 

Elem, njegovi predlozi su:

Spomen bitke na Mohaču, zamak Šikloš, banja Harkanj, Pečuj (kaže da je baš lep), Kestehelj sa dvorcem Festetič (to je na Balatonu, ne znam koliko ti se uklapa), banja Heviz, blizu je i budistički hram, Tapolca (podzemna pećina kroz koju se ide čamcima plus vredi videti vodenični točak), zamak Sumeg, Esterhazi palata u Fertodu (ne radi ponedeljkom), Đer, biskupija Panonhalma, Stoni Beograd, Estergom Višegrad, Eger i pećine Aggetlek i još neka mesta oko Budimpešte što te ne zanima.

 

Proberi šta ti se uklapa u raspored. :classic_smile:

 

Edit: Da, Segedin i Morahalom su već dobrano poznati. U Banji nisam bio a Seged je lep i vredi ga videti.

Edited by Barkley#34
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Siklos i Harkanj otpisi..posebno Siklos. Ta je banica mala,malo bazena,malo selo..zaista nista posebno..Harkanj je malo ozbiljnija prica,ali tu imas sledecu zvrcku: ako ulazis u Madjarsku preko Horgosa/Kelebije/Bajmoka..trebace ti dosta vremena da stignes tamo..cak bih ti u tom slucaju preporucio da ides na prelaz Bezdan - Batina (sa Hrvatskom) pa onda iz Hrvatse prema Harkanju..

Dakle,nisam siguran koliko ti ovo zvuci primamljivo. Kazem - ja u Siklos ne bih isao,a za Harkanj bih promislio.

Ove ostale koje Barkli pominje mi nisu poznate.

Edited by Drug Crni
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam tek sada (na drugo citanje) skontao da Arsenije trazi preporuku za vikend u Madjarskoj..ja sam mislio da strogo cilja banje/spa centre.. u tom pravcu sam i pisao neke odgovore..

Dakle,sve sto sam napisao odnosilo se iskljucivo na spa/banjske varijante.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Siklos i Harkanj otpisi..posebno Siklos. Ta je banica mala,malo bazena,malo selo..zaista nista posebno..Harkanj je malo ozbiljnija prica,ali tu imas sledecu zvrcku: ako ulazis u Madjarsku preko Horgosa/Kelebije/Bajmoka..trebace ti dosta vremena da stignes tamo..cak bih ti u tom slucaju preporucio da ides na prelaz Bezdan - Batina (sa Hrvatskom) pa onda iz Hrvatse prema Harkanju..

Dakle,nisam siguran koliko ti ovo zvuci primamljivo. Kazem - ja u Siklos ne bih isao,a za Harkanj bih promislio.

Ove ostale koje Barkli pominje mi nisu poznate.

Ruku na srce, drugar je tu banju pomenuo kao mesto gde se može okupati posle obilaska zamka Šikloš.

 

Drugi deo predloga:

Nacionalni park Volgy

Miškolc uz kupanje u pećini

Lilafured

Zamak Fured

Zamak Bodoligo

Tokaj

Banje Đula i Mako

Lavirint i nacionalni park Mađarske u Opuszasteru, pored Segedina.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

"Queen is amazing! If you ask me who is your favourite artist, I will always say Freddie Mercury, cause he is, like, a God!" (Sydney, 9 yo)

 

"This sounds a lot like 70s" (Sydney, 9yo about Fat Bottom Girls - 1978)

 

 

"I am so happy...

Does not sound like you are happy"

 

"I have a feeling that this song (Smells like a teen spirit) is very popular..."

 

 

"He (Axl) sounds like he has a long hair...

What did I tell you? Long hair" (Gabe, 10yo)

 

"They (Axl, Slash) look... mean"

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Arsenije Pesic said:

Vikend ili produženi vikend, do 5-6 dana max u Mađarskoj? Pešta i Balaton excluded.

 

Sećam se da je neko nekad pominjao neke dobre terme, spaove ovoono, @realno *w možda?

 

17 hours ago, Tri Korne Penal said:

 

Sta te jos konkretno ( osim termi/ spavanja) zanima, da pitam ove "moje madjare" sutra na poslu... danas sam free... 

 

17 hours ago, Arsenije Pesic said:

 

Ništa posebno, svakako bih zujao okolo u svojoj režiji ako se zadržim duže, ali je bitno da "baza" bude ok.

 

Link to comment
Share on other sites

odličan podcast serijal rob harvilje, "60 songs that explain the 90ies"

slušao o "being caught stealing" a sinoć počeo ovo pa sam zaspao

 

And Trent says, “Growing up, I didn’t know what Pink Floyd looked like and I didn’t need to know. In my mind, they looked like fucking wizards, man."

 

https://www.theringer.com/2022/7/13/23203812/nine-inch-nails-closer-downward-spiral-trent-reznor

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Pa tu pricu prica vec milioniti covek.

 

Slusali smo Pink Flojd, a nismo znali kako izgledaju. Posto ih u medijima nije bilo, kao ni na omotima ploca.

 

Tj.to je njihova prica da ih nije ni bilo na omotima jer ih stvarno nije bilo, ali samo na omotima najkomercijalnih albuma.

 

Imas ih na prvom albumu, imas ih na Ummagumma-i.

 

2558c0-20160803-the-piper-at-the-gates-o

 

PinkFloyd-album-ummagummastudio-300.jpg

Edited by Snjofko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Snjofko said:

Pa tu pricu prica vec milioniti covek.

 

ti si od onih ljudi koji pročitaju naslov ili podnaslov najdalje i furaju na sledeći tekst, računajući da su pročitali?

to je okej, samo nema baš veze sa onim što sam posadio na linku.

 

edit

trent reznor priča o tome da je po njegovom mišljenju rok zvezda u aktuelnih 30ak godina "demistifikovana" jer se zna šta jedu i kako kake i whatnot. pa onda pominje kako on, klinja iz ohaja, nije znao kako izgledaju pink floyd ali mu nije bilo ni važno, jer je imao svoju prestavu njih na osnovu muzike koju su pravili i to mu je bilo stravinsky.

 

ali jok, evo ti snjofka da objasni kako je klinja iz ohaja moron, jer je mogao lepo da sazna kako izgledaju.

 

 

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...