Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

15 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Sva ta diskusija o talentima je dosta upitna, opada kvalitet kod svih bivsih velesila, ne samo kod nas - gledam Litvaniju, Jokubaitisu svaka cast ali nece biti kalibar igraca jednog Sarunasa Jasikeviciusa - jednostavno nemoguce. Nece biti ni vodeci EL igrac. Bice pomocno osoblje, Murauskas ima elemenata dobrog seniorskog igraca, ali nema potencijal za vodeceg igraca reprezentacije. Spanci godinama unazad uzimaju zlata ali ne uspevaju da izbace ozbiljnog seniorskog igraca, niti Garuba, niti Alocen, a dapace ne Abalde (dosta stariji) su u rangu velikih prethodnika.

Njihova kosarka naprimer dominira zbog fizicki dominantnih centara, gde ostale ekipe popisaju krv da poentiraju a ofanzivno uopste nisu nesto specijalno talentovane. Ja sam ubedjen da je jedan Curcic sa svim mogucim svojim manama kosarkaski bolje obucen od Villara koji je tu kao glavna zvezda spolja u Spanskoj U18.

Kod nas se uopste ne radi toliko lose kao sto se prica, problem je da sve uporedjujemo sa generacijom Atina 95 i Indijanapolis 2002 a toga jednostavno tesko da ce ikada vise biti.

Ja se sa ovim slažem, ali kod nas su očekivanja takva da bi reprezentacija morala konstantno da osvaja takmičenja, evo sad se pola foruma (dakle ljudi koji ipak natprosječno prate i poznaju košarku) oštri na to da ćemo na EP sve redom da isprepucamo. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko kapiram, pričate o tome da će sve vodeće reprezentacije u sledećoj generaciji imati uglavnom pomoćno EL osoblje pa se pitam ko će biti glavne vedete? Par pomenutih, par onih koji prođu ispod radara, neki iz uslovno košarkaški manjih zemalja i ostaju samo Ameri. Ili očekujete da će kad ti omladinci stasaju prosečan nivo evropskih igrača (a i reprezentacija) pasti u odnosu na sada i juče.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Marvin said:

Pri cemu se uvek treba setiti da su te generacije rasle i ucile kosarku u SFRJ sa mnogo vecim bazenom talenata, plus su za SRJ igrali i igraci iz CG.

Na to se isto cesto zaboravlja, eto i Paspalj o kome se sad prica je rodjen u CG i pitanje za koga bi igrao kad bi ga stisli kao sto su Pavlovica recimo.

 

Mi smo eto te 2001.godine izdominirali, sve ostalo je bilo cupavo dosta puta gde ti svaki igrac u rotaciji zlata vredi pa je tako pitanje da li bi bilo zlata bez Scepanovica, Drobnjaka...

 

Daj nam Vucevica pa i nekog Dubljevica, bio bi vrlo dobrodosao, a i Mirotic bi u nekoj alternativnoj istoriji verovatno igrao za zajednicku drzavu. Pa onda da pricamo o problemima na cetvorci...

 

Nerealna su ocekivanja od jedne drzavice kao sto je nasa, svakog igraca kog razvijemo da cuvamo kao malo vode na dlanu.

 

Da li uopste negde ima veci broj talenata po glavi stanovnika? Amerika je 50 puta veca, da uzmu 600 najboljih igraca i podele ih u 50 reprezentacija, da li bi bilo koja od tih bila bolja od nase? Bila bi k....

 

Imamo legende koje jos mogu da doprinesu - Teo, Bjelica... 

 

Imamo igrace u prajmu, vrhunske NBA i MVP EL igrace - Jokic, Bogdanovic, Micic...

 

Imamo klince koji vec igraju u NBA-u, uzimaju juniorske EL titule - Pokusevski, Jovic, Djurisic...

 

Sve je u redu ✌️🧡

 

 

Jeste sigurni da bi Atina 95 i Indijanopolis 02 dobili ovaj tim? Ja mislim da bi izgubili

 

Micic - Teodosic

Bogdanovic - Guduric - Nedovic

Kalinic - Lucic

Mirotic - Bjelica

Jokic - Vucevic - Milutinov

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Koliko kapiram, pričate o tome da će sve vodeće reprezentacije u sledećoj generaciji imati uglavnom pomoćno EL osoblje pa se pitam ko će biti glavne vedete? Par pomenutih, par onih koji prođu ispod radara, neki iz uslovno košarkaški manjih zemalja i ostaju samo Ameri. Ili očekujete da će kad ti omladinci stasaju prosečan nivo evropskih igrača (a i reprezentacija) pasti u odnosu na sada i juče.


Ja ocekujem da ce pasti kvalitet kod nas, Litvanije, Grcke, Spanije. Bez neke namere da se osecam u pravu u diskusiji, jednostavno dovoljno pratim zadnjih godina da vidim pad u kvalitetu tih prvenstava mladjih kategorija i glavnih igraca.
Imas i suprotan primer Francuza kojima se baza siri ali vrhunski kvalitet ipak nemaju u adekvatnoj meri da bi postali strah i trepet u seniorskoj kategoriji.
 

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nama je velika prilika da izbacimo nekoliko kvalitetnih igraca spoljne linije u godistima 2004-2006 . Ima tu materijala i kvaliteta. Spanci su trenutno najuspesniji kada su u pitanju mladje kategorije mada to ne garantuje neki dugorocni uspeh, mi smo 2007-e godine osvojili sve sto se  moglo osvojiti Evropsko kadetsko prvenstvo, evropsko juniorsko prvenstvo,svetsko juniorsko prvenstvo i evropsko prvenstvo do 20 godina, mislim da smo bili i jos uvek smo jedina evropska  drzava koja je takav uspeh ostvarila. Od svih tih igraca koji su nastupali na tim turnirima, mali broj njih je uspeo da napravi dobre karijere. Teodosic,Raduljica,Macavan,Paunic,Nedovic, Tepic,Marjanovic to su zvucnija imena od kojih je reprezentacija imala koristi, a Teodosic je jedini  igrac koji je postao evropska zvezda. Francuzi mi deluju fizicki dominantno u mladjim kategorijama  ali ne bi mogao da stavim ruku u vatru i da tvrdim da ce oni da dominiraju seniorskom kosarkom kao sto je dominirala Jugoslavija i posle Spanija . Bice u vrhu ali ce se moci igrati protiv njih, nisu toliko iznad ostalih top evropskih reprezentacija.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Snjofko said:

Jeste sigurni da bi Atina 95 i Indijanopolis 02 dobili ovaj tim? Ja mislim da bi izgubili

Ona ekipa iz '95 bi svakako bila kadra da spusti takvu hipotetičku tekmu na ispod 60 poena 🙂

 

Besmisleno je a i nemoguće porediti, košarka tad i danas 2 sveta. Ono što je sigurno, ono je defanzivno potentnija ekipa nego što  ova danas  i sa Boganovićem, ima ofanzivni potencijal. 

Uz to, beskonačno namazanija i kvarnija ekipa (u sportskom smislu kvarna). 

Na sve to, tipa 7 od 12 igrača su bile ofanzivne ubice. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

5 hours ago, Beonegro said:

E to mogu da se složim, nego mi onda nikada neće biti jasno zašto je nakon srebra na EP 2017. toliko ljudi koji prate košarku željelo da polno opšti sa gospođom koja je rodila trenera u našem narodu znanog kao ćelava sujeta. 

 

Zato što se projektuju sopstvene želje i očekivanja na reprezentaciju, koga briga za realnost. Ne brini, isto će biti i sa Karijem (koji smo beše nadimak usvojili za njega? @uini)

Link to comment
Share on other sites

https://mozzartsport.com/kosarka/vesti/pesic-precrtao-teodosica/427254

 

uh, ne znam sta bih rekao. Postoje sledece opcije:

 

1. Teo ima neku blazu povredu i Kari nece da ga cima

2. Kari ne vidi da Teo moze da doprinese ekipi pa nece da ga cima da prolazi pripreme (nerealno plus i nefer prema Teu ako on zeli da igra)

3. Neki picvajz (tesko mi je da zamislim)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Glupa odluka Pesica, nije da imamo visak kvalitetnih plejmejkera a Vasa do sada nista nije pokazao u reprezentaciji da bi bili toliko sigurni u njega. Teodosic je jos  uvek sposoban da odigra petnaestak minuta dobre kosarke. E sad jedino ako je doslo do nekog sukoba  tj. Teodosicevim nezadovoljstvom oko njegove uloge u ekipi. Ako od toga nije bilo nista i izbacio ga zato sto misli da je ovaj premator, onda treba da pogleda sebe u ogledalo prvo i on je premator da komanduje ekipom  ako cemo o starosnoj granici.

Edited by Miki8
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Prolupao čovek. Sve i da postoji racionalno objašnjenje, koje se tiče Teovih košarkaških sposobnosti i kondicije - pa i toga ko će biti lider, ne radi se to tako sa legendom srpske košarke. Da li je u nekim drugim reprezentacijama slično doživeo bilo koji igrač Teovog ranga? I da onemogućiš čoveku koji je toliko dao srpskoj košarci da se eventualno oprosti sa zlatom.

Edited by medobrundo
  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ne prihvatam nijedno objasnjenje osim povrede. Teodosic je kapiten ekipe, personifikacija reprezentacije u posledniih 15 godina i apsolutna legenda nase kosarke. Covek je i dalje dobar igrac i po kvalitetu za 12 u ekipi, ako sve ovo iznad nije dovoljno. Pritom je on mnogo vise od igraca na terenu, vodja ekipe u svakom smislu. Mi nemamo igraca koji ce da uradi ono sto je on uradio na tajmautu u Spaniji.

 

Uvek je bio tu kad je mogao i ovo je ponizavajuce prema njemu.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Bio sam banovan nakon meča sa Belgijom. Samo jedan čovjek mi je digao živce tada na maksimum a zna se i koji. Ovo je nevjerovatno. Ako nije neka povreda, loša energija u ekipi prouzrokovana sa Teove strane (u šta iskreno sumnjam), Pešića koliko je danas treba poslati u Pirot, gdje treba da radi ono što sam napisao i nakon meča sa Belgijom. Ali ajde da sačekamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki8 said:

Glupa odluka Pesica

 

1 minute ago, medobrundo said:

Prolupao čovek.

 

Just now, Don Radonja said:

Ne radi se to na ovaj nacin.

 

Sta ako je Teo povredjen? Sta ako se pobio sa nekim? Sta ako je to namerno uradio u dogovoru sa Pesicem da bi Vasi predali kljuceve jer su procenili da je to bolje za reprezentaciju? Sta ako xy razloga...

 

Ajde da sacekamo pa da onda donosimo komentare a jos i ocenjujemo i sudimo potez, osudise ljudi odma ne znaju ni pozadinu...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Don Radonja said:

Ne radi se to na ovaj nacin.Kao da je u pitanju neki klinac koga pozoves samo da se nadje na spisku pa ga otpises...

Tea zoves ili ne...Ovako ostaje gorak ukus.

Na koji nacin? Mocart sport saznaje nacin? Na koji je to nacin precrtan? Mozda se povredio i svi ga ispratili uz suze i tortu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...