Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

@uini: 

Sut za 3 uopste nije dobar. Bas sam juce uporedjivao nasu i grcku statistiku u sutu za 3. Elementarno je po meni cak uklopiti sto vise sutera oko Jokica jer Vasa nema konstantan sut za tri poena. Procenti su kod svih igraca u naglom padu (ukoliko se uporede sa prethodnom sezonom). Dobric mi je must u ovoj ekipi narocito ako uzmemo u obzir da je odigrao najbolje pripreme zadnje godine i sasvim solidan turnir (jedini igrac koji je isporucio nesto protiv Italije pored Andjusica), zna da igra teske i fizicke utakmice itd.


Teo u EC 38%, u play offu samo 27%.
Nedovic 38% u EL

Avramovic 22% u EC (i u regularnoj sezoni i u play offu jednako ravno 22%)

Micic 35%, 30% u play offu i F4

Guduric 36% u EL

Jaramaz 38% u EL, 28% u play offu EL

Dobric 36% (pad sa 46% na 36% u razmaku jedne EL sezone) u EL

Kalinic 28% u EL

Lucic 35% u EL, 22% u play offu EL

Bjelica 36% u NBA

Smailagic 29% u ABA, 31% u EC


To su otprilike igraci koji konkurisu za mesto i koji ce sutirati trojke van Jokica. Uporedio sam sa Grcima i Boga mi ne zaostaju (ako uopste) ni malo. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

 

ukazi mi ako fulam pravopisno, ne moze da odmogne; sto se dobrica tice, napisao sam "imho" sto valjda jasno govori da je to tek moj bedni i skromni stav a ne opsta istina. ognjen je energy bunny koji dobro cepa spotup trice. mislim da ovog drugog imamo i da bi nam dedin i jaramazov skill bolje koristio.

 

zanimljivo je da ti ne smetaju prethodni upisi tj misljenja pojedinaca sa foruma, te da ih nisi uputio na to da je ovo karijev posao: zasto je to tako?

U pravu si.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sector said:

Na osnovu toga svakako ne moženo da zaključimo da smo šuterski u rangu grčke. 


Naravno da ne - nemojmo biti bukvalisti, ali mozemo zakljuciti da ne zaostaju po procentima i pored velike potrosne i velikih uloga (npr. Papapetrou i Sloukas) i da mi nemamo izrazitog sutera u ekipi kome je sut za tri poena najjace oruzje. Evidentan pad u procentima pokazuje da su neki igraci igracki u padu (sto i jesu). Jedino sam hteo potencirati da sut za tri poena nije toliki forte kao sto se cini na prvi pogled. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Naravno da ne - nemojmo biti bukvalisti, ali mozemo zakljuciti da ne zaostaju po procentima i pored velike potrosne i velikih uloga (npr. Papapetrou i Sloukas) i da mi nemamo izrazitog sutera u ekipi kome je sut za tri poena najjace oruzje. Evidentan pad u procentima pokazuje da su neki igraci igracki u padu (sto i jesu). Jedino sam hteo potencirati da sut za tri poena nije toliki forte kao sto se cini na prvi pogled. 

 

ja mislim da imamo jako dobre sutere za 3 uprkos navedenim statsima

 

pg: vasa, teo /1mogu da kreiraju svoj sut 2spotup/

pg - sg: avramovic i nedovic /stavke 1&2/, jaramaz /2/

sg - sf: gudura /1-2/, dobric /2/

sf-pf: lucic /1-2/, kalinari /2/

pf-c: bjelica /2/, davidovac /2/

c :jokic /2/

 

sve u svemu, ako smo losi, nece nam dobric pomoci a mislim da smo okej na temu

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno zasto u onim prozorima nije bilo Dalibora Ilića koji je nas najbolji ribanuder na 4. Pre bih njega poveo nego Simanica ili neznamokadcemuseigrati Davidovca kako bi bilo malo atletike u reketu. 

Smajli mnogo bolje partije pruža na 5 jer ima prednost u brzini u odnosu na čuvara i moze da spusti loptu dok na 4 to gubi. 

Bjelica je u ovom delu karijere vise naginje ka 5 dok dok su Lučić i Kalina čista krila.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Problem sa licnim greskama said:



Teo u EC 38%, u play offu samo 27%.
Nedovic 38% u EL

Avramovic 22% u EC (i u regularnoj sezoni i u play offu jednako ravno 22%)

Micic 35%, 30% u play offu i F4

Guduric 36% u EL

Jaramaz 38% u EL, 28% u play offu EL

Dobric 36% (pad sa 46% na 36% u razmaku jedne EL sezone) u EL

Kalinic 28% u EL

Lucic 35% u EL, 22% u play offu EL

Bjelica 36% u NBA

Smailagic 29% u ABA, 31% u EC


 

 

Na nivou sezone

Teo 43%

Vasa 38%

Kalina 36%

Gudura 37.5%...

I to je sve slično godinama u nazad, dosta smo bolji sto se suta tiče od većine reprezentacija, i bas nam ne manjka suta jer su svi dobri suteri na velikim uzorcima, sad sto nekad ide malo više nekad malo manje zavisi u kako kom takmičenju... 

Po meni Grci, Slovenci i Mi

Slovenci su bas uigrani prava masina. Ako pogledas njih videćeš da su procentualno dosta slabiji od nas suterski a većinu reprezentacija će spaliti sutem. 

Mene dosta zanimaju grci, verujem da će Janisa koristiti kao point centra dosta gde će 4 igrača biti aut. I bas me zanima koga staviti na njega, Jokic i Milutinov spori za njega, Luča previše lagan, Kalina teško. Tako da jedino Deda armirani beton u guzovima😅

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:

@uini: 

Sut za 3 uopste nije dobar. Bas sam juce uporedjivao nasu i grcku statistiku u sutu za 3. Elementarno je po meni cak uklopiti sto vise sutera oko Jokica jer Vasa nema konstantan sut za tri poena. Procenti su kod svih igraca u naglom padu (ukoliko se uporede sa prethodnom sezonom). Dobric mi je must u ovoj ekipi narocito ako uzmemo u obzir da je odigrao najbolje pripreme zadnje godine i sasvim solidan turnir (jedini igrac koji je isporucio nesto protiv Italije pored Andjusica), zna da igra teske i fizicke utakmice itd.


Teo u EC 38%, u play offu samo 27%.
Nedovic 38% u EL

Avramovic 22% u EC (i u regularnoj sezoni i u play offu jednako ravno 22%)

Micic 35%, 30% u play offu i F4

Guduric 36% u EL

Jaramaz 38% u EL, 28% u play offu EL

Dobric 36% (pad sa 46% na 36% u razmaku jedne EL sezone) u EL

Kalinic 28% u EL

Lucic 35% u EL, 22% u play offu EL

Bjelica 36% u NBA

Smailagic 29% u ABA, 31% u EC


To su otprilike igraci koji konkurisu za mesto i koji ce sutirati trojke van Jokica. Uporedio sam sa Grcima i Boga mi ne zaostaju (ako uopste) ni malo. 

 

Dobri su to suteri.Treba uzeti u obzir da vecina uzima ili dalekometne suteve ili iz driblinga ili iz trka i ima veliki broj suteva,to daje pravu sliku o procentima.A i ne znam kome bi ovde stvarno provocirao sut i pomagao sa njega,eventualno u datim situacijama Jaramazu i Kalini ostali su cak blizi statusu da moras da se lepis uz njih a kamoli da ih provociras...Zamisljam scenu gde neka reprezentacija ciljano daje na startu utakmice Aleksi vise prostora a on daje 2 trojke,sto kaze onaj trener iz ABA lige za njega svojim igracima "Jel znate vi da ovaj kad krene ne staje do kraja",to je to a na papiru bednih 22%.Doduse u ABA je na 40,9%.

 

Sto se tice ostalih komentara ne znam dok ne vidim na sta to lici.Dobric Avramovic i Smajli su dosta glupi igraci ali imaju izrazene kvalitete pa ako ostali poput Tea,Vase,Jokica,Kaline njih eksploatisu tako da crpe samo dobre stvari iz njih i usmeravaju ih ka takvoj igri a trener im skrati ulogu tamo gde su slabiji onda ima smisla ubaciti Smajlija pre Dede npr.Ukoliko pak to nije slucaj ne bih se odricao Dede zarad Alena ni pod razno niti bih davao Avramovicu loptu u ruke u nekoj znacajnoj kolicini ili ga cak uvrstio u 12.

 

Moj najveci strah je da Pesic ne promasi sa vizijom ekipe,drugi je da ce nam nekad zafaliti cist skorer,da razbije protivnika,ne znam koliko to Jokic pre svega hoce a zatim i moze.Sve u nedostatku Bogdana.Tu bi mogao izrazito bitan da bude Nedovic jer kad je duel dobro popunjene Francuske sa raspolozenim Furnijeom i dobro popunjene srb bez udarne igle u napadu ne znam kome bi dao vece sanse u zavrsnici.Poznato je da se u takvim situacijama ipak igra neka imrovizacija a ne sablon.Ne znam mozda to bude Jokic mozda cak i Vasa a mozda ce nam i timski igra i tolika dubina tima dozvoliti da nemamo tako istaknutog cistog skorera.Ja mogu da zamislim igru sa dva tri virtuaza na terenu,dva defanzivca a Nedovic da samo kupi kajmak,samo kao visnjica na vrhu zatrpava protivnika,nista drugo.

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2022 at 10:57 AM, strah od vozova said:

Zar nije logicnije poredjenje Micic i Jaric? Realno Marko Jaric je bio bolji igrac od Vase. Prosto ta repka iz 2002. je daleko kvalitetnija igracki od ove danas. Neuporedivo bolja i to je jedini razlog zasto su dobili Ameriku i kasnije najjacu u istoriji Argentinu. 

To je nesto kao kad se povede prica od Zvezdinoj tituli iz 91. Svi bi da nategnu, te nije igrao ova te onaj, a zapravo jedini razlog toj tituli je izuzetno jaka Crvena Zvezda igracki. Pa cak i takva nije bila jaca od Olimpika, ali je ipak takticki uspela da pobedi. Olimpik je u to vreme sa Tapijem na celu bio nesto kao deset godina kasnije Abramovicev Celsi. 

Nije lose pomenuti malo i nacin na koji je ta utakmica dobijena

Edited by krzna
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Babaduka said:

Na nivou sezone

Teo 43%

Vasa 38%

Kalina 36%

Gudura 37.5%...

I to je sve slično godinama u nazad, dosta smo bolji sto se suta tiče od većine reprezentacija, i bas nam ne manjka suta jer su svi dobri suteri na velikim uzorcima, sad sto nekad ide malo više nekad malo manje zavisi u kako kom takmičenju... 

Po meni Grci, Slovenci i Mi

Slovenci su bas uigrani prava masina. Ako pogledas njih videćeš da su procentualno dosta slabiji od nas suterski a većinu reprezentacija će spaliti sutem. 

Mene dosta zanimaju grci, verujem da će Janisa koristiti kao point centra dosta gde će 4 igrača biti aut. I bas me zanima koga staviti na njega, Jokic i Milutinov spori za njega, Luča previše lagan, Kalina teško. Tako da jedino Deda armirani beton u guzovima😅

Znas sta je najsmesnije,Smajlagic bi potenijalno najbolje parirao Janisu.Za igraca njegovog renomea on se laki zaustavlja postavis dobranu ovako

i nadjes nekog igraca koji ce mu delimicno parirati fizikalijama.Sad da li Alen moze da se ne zalece i ispadne zbog faulova ne znam.Cuvao je Janisa Bjelica prosli put,ne secam se kako je to proslo,ako se skuplja dosta nece biti problem sto je ovaj sporiji.Lucic je dobar pokusaj mozda ali stvarno mu fali visine ali zapravo to bi bio problem "samo" u skoku,Janis ako ce da sutira preko Lucica nek izvoli.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Znas sta je najsmesnije,Smajlagic bi potenijalno najbolje parirao Janisu.Za igraca njegovog renomea on se laki zaustavlja postavis dobranu ovako

i nadjes nekog igraca koji ce mu delimicno parirati fizikalijama.Sad da li Alen moze da se ne zalece i ispadne zbog faulova ne znam.Cuvao je Janisa Bjelica prosli put,ne secam se kako je to proslo,ako se skuplja dosta nece biti problem sto je ovaj sporiji.Lucic je dobar pokusaj mozda ali stvarno mu fali visine ali zapravo to bi bio problem "samo" u skoku,Janis ako ce da sutira preko Lucica nek izvoli.

 

Odlicno smo branili Janisa u OAKA-i. Jovic je bio uvek taj koji je pored Bjelice postavljao "zid" (pomoc od Kalatesa) i pustali smo ga da uzima suteve sa poludistance, prvi sut je cak pogodio ali Djordjevic mu je ipak provocirao sut i samim time usao u glavu Janisa. Ostaje u pamcenju kucanje Janisa preko Bogdanovica i rampa Guduri gde mu je oduzeo 3 metara za sekund, zivotinja. Uprkos svemu smo to takticki odlicno odradili. Secam se na toj utakmici cak da je Bjelica pretrcao Janisa i poentirao preko Janisa o tablu na drugi obruc. 

Popravio je sut Janis ali barem kada je Kalates na terenu pomazi sa Kalatesa non stop. Sa Slukasom vec druga prica ali i tu se da rizikovati. 
Itudis je sjajan trener i nacice najbolju mogucu formulu za Janisa, na papiru petorka  Slukas - Dorsey - Papapetrou - Janis - Papajanis deluje odlicno mada bi ja Janisa gurao cak na peticu jer njemu ni Milutinov ne moze uzeti skok a kamo li kojekakvi Zubci, Sanliji ili Veseli.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lučić nikad nije bio dobar defanzivac na postu, Kalinic je tu bolji ali je ipak prejak Janis, Bjelica je ok ali i on je spor, bilo bi po meni bolje da igraju Janisa na 4 jer onda imaš finu stranu pomoći, plus Kalates pa se gužvas u reket. 

No mislim da su Dorsi i Slukas super tu za Janisa jer on živi od spejsinga i zato mislim da će snižavati petorku sa Papanikolaom i Papapetruom na 4, jer će morati drugačije igrati  nego zadnjih puta kad ih je spejsing ubio. 

Papajanis je odličan centar al se ne uklapa sa Janisom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Babaduka said:

Lučić nikad nije bio dobar defanzivac na postu, Kalinic je tu bolji ali je ipak prejak Janis, Bjelica je ok ali i on je spor, bilo bi po meni bolje da igraju Janisa na 4 jer onda imaš finu stranu pomoći, plus Kalates pa se gužvas u reket. 

No mislim da su Dorsi i Slukas super tu za Janisa jer on živi od spejsinga i zato mislim da će snižavati petorku sa Papanikolaom i Papapetruom na 4, jer će morati drugačije igrati  nego zadnjih puta kad ih je spejsing ubio. 

Papajanis je odličan centar al se ne uklapa sa Janisom. 

Jel to neko reko Davidovac? 😄🤣

Link to comment
Share on other sites

Evo ga i Paspalj priziva stranca u reprezentaciji ima neke vapaje da nam je potrebna pomoc,naziva poziciju 4 kriticnom godinama u nazad,neuspesi u prozorima su mu neki pokazatelj njemu,stranac bi mozda doneo zlato...Srecom ovaj nije nasledio nikakvu funkciju na staru slavu za razliku od nekih.

 

Rekao bih da se mozda priprema teren za stranca u buducnosti ali vidim da je imao izjave poput "Ako me pitate za utakmicu, nije mi se svidela, ako me pitate za igru Vasilija Micića, ni ona mi se nije svidela" u vezi sa polufinalom EL.Vasa los,nikakav😄

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Rekao bih da se mozda priprema teren za stranca u buducnosti ali vidim da je imao izjave poput "Ako me pitate za utakmicu, nije mi se svidela, ako me pitate za igru Vasilija Micića, ni ona mi se nije svidela" u vezi sa polufinalom EL.Vasa los,nikakav😄

 

Joj što volim kad bace ovako neku doskočicu pa ih posle citiramo hehe

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, UDresuKvinsiMilera said:

Evo ga i Paspalj priziva stranca u reprezentaciji ima neke vapaje da nam je potrebna pomoc,naziva poziciju 4 kriticnom godinama u nazad,neuspesi u prozorima su mu neki pokazatelj njemu,stranac bi mozda doneo zlato...Srecom ovaj nije nasledio nikakvu funkciju na staru slavu za razliku od nekih.

 

Rekao bih da se mozda priprema teren za stranca u buducnosti ali vidim da je imao izjave poput "Ako me pitate za utakmicu, nije mi se svidela, ako me pitate za igru Vasilija Micića, ni ona mi se nije svidela" u vezi sa polufinalom EL.Vasa los,nikakav😄

Paspalj je rijedak lik među istaknutim eks-reprezentativcima koji ne ide raji niz dlaku, nego otvoreno kaže da nam je košarka u ozbiljnom kanalu.

Edited by Beonegro
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Paspalj je rijedak lik među istaknutim eks-reprezentativcima koji ne ide raji niz dlaku, nego otvoreno kaže da nam je košarka u ozbiljnom kanalu.

Znaci Paspalj:kosarka propada.Resenje?Dovedimo stranca!

Kazes kosarka u kanalu?Moram da primetim da ces navijati za zelimira koji se kleo u domace mlade u domacim klubovima ali sve dok nije preuzeo isti.

Pih ta neumoljiva ironija,bas je okrutna.Ti kazes nesto a ona ti se prikrade ni ne vidis je.

 

Sad malo ozbiljnije,Paspalj je mnogo daleko od racionalnog razmisljanja a ima velika usta da ozbiljno kritikuje igrace koji se bore i pritom su stvarno dobri.Zamenjivanje strancima bilo koga ko se odazvao  je ozbiljno vredjanje.Bjelica do juce igrao 4(mozda ce igrati i na ovo prvenstvu) a Paspalju ta pozicija godinama kriticna,Vasa u nasem bgu dominira zavrsnicom EL njemu se ne dopada,kaze video je bolje mnogo puta.

Fiba je divlji zapad a kvalifikacije cirkus i to ne dokazuje skoro pa nista o nama.Ljudi to ne razumeju ali kritikuju na sva zvona.

 

Srpska kosarka je daleko od kanala.Dobrog saveza i sistema nema bas ali igraci i deca se ne daju,guraju i pored nekih Danilovica na funkcijama,trenerima Djokicima  i Paspalja koji ih kao legenda bas ljuto bodri.

Bjelicu savez da pozove na pripreme u Sibir otisao bi a ovaj ga tu javno indirektno proziva.Cin neukog a bezobraznog coveka.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Paspalj je dokaz da dobar kosarkas ne znaci nuzno i posjedovanje analitičkih sposobnost za objektivno sagledavanje materije u kojoj si dugo bio. Masa je dobrih kosarkasa koji niti imaju kapacitete da budu dobi treneri niti su kadri da analiziraju kosarku i dadnu svoj "strucni" doprinos.

Edited by Bojdo
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Paspalj je rijedak lik među istaknutim eks-reprezentativcima koji ne ide raji niz dlaku, nego otvoreno kaže da nam je košarka u ozbiljnom kanalu.

 

Imamo mi problema, ali je to daleko od ovih Paspaljevih senzacionalističkih izjava. Pride mu je idealno rešenje naturalizovanje stranaca.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Kazes kosarka u kanalu?Moram da primetim da ces navijati za zelimira koji se kleo u domace mlade u domacim klubovima ali sve dok nije preuzeo isti.

Pih ta neumoljiva ironija,bas je okrutna.Ti kazes nesto a ona ti se prikrade ni ne vidis je.

Za početak bi mogao da pročitaš šta Beo piše o Želimirovom radu evo već drugu godinu pre nego što kreneš da paušalno izbacuješ strelice.

11 hours ago, krzna said:

Nije lose pomenuti malo i nacin na koji je ta utakmica dobijena

Ako se napiše da smo bili egal sa takvom ARG da li će se stvari bitnije promeniti?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...