Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

10 minutes ago, Ridji said:

Pešić je već bio u sličnoj situaciji, doduše ne može se uporediti rang i veličina Teodosića i Radmanovića, ali se dobro snašao i sve se srećno završilo.
Videćemo sad, svakako ili pokojnik ili još veća legenda

Drugo vrijeme, druge okolnosti a da ne kazem kad je otpisao jednog a kad drugog i zbog kojeg razloga je otpisan Radmanovic.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, drgnk said:

 

Nikad nismo saznali ni zašto su svojevremeno otpali Kalinić i Nedović, pa nećemo ni ovde saznati šta se dogodilo. Biće neko saopštenje uvijeno u oblande, i na tome će se sve završiti, a puk će onda širiti milion teorija zavere tipa Teo vs Pešić, vs Jokić, vs Micić... vs ostatak ekipe.

Jedu mi se sad oblande

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Snjofko said:

A sta ako nije samo Teo otpao nego je jednostavno skracen spisak, a Kari je na treninzima video da Teo ne moze vise da ispuni ono sto on zahteva 🤔

 

Ili tako nesto normalno sto nije Zadruga.

Zato sto je ostao na spisku Jaramaz, recimo, koji ni u sopstvenim vlaznim snovima nema nivo koji Teodosic ima kad mu je los dan i skace na jednoj nozi? Da je otpao kao trinaesti igrac, poslednji prekobrojni, mooozda i da se proguta. Ali ideja da on najmanje moze da donese od onih sa spiska?

Ili mozda mislis da je realno da Teodosic otpadne pre Rileta, Balse, Vanje Marinkovica?Jaramaza ili Borise? Zapravo bih u tom slucaju jako voleo da znam koja je to stvar koju neko od njih ume, a Teo eto, jadan ne ume, pa otpada prvi. Srbija je ovo, ako postoji razlog, zadruga je i sujeta.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Iskreno, mislim da ovo nema veze sa košarkaškim umećem Teodosića u ovom trenutku. Da je tako, ne bi ga zvao uopšte.

Puklo je nešto između njih definitivno. 

 

Meni je najlogičnije da je spoticanje bilo oko uloge Miloša u timu i da su i jedan i drugi mislili suprotno od ovog drugog. 

To može da se reši i pre spiska, ali ako se ne uradi kad je najbezbolnije, onda bolje i sad, nego za 20 dana.

 

A kad se već ne poklapaju stavovi oko uloge...uvek je moguća neka teška reč između učesnika...bilo direktno, bilo kod drugih igrača. Znamo već da i jedan i drugi imaju veliki ego...da ne kažem, da su sujetni.

 

 

Slažem se da nije problem Teovo umeće. I slobodno se može reći da su sujetni (mislim svi smo sujetni). E sad, meni se čini da bi Teo uprkos sujeti znao da ukači kad je nečije drugo vreme da "zablista" - a možda samo imam previše dobro mišljenje o njemu po tom pitanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Casaubon said:

Zato sto je ostao na spisku Jaramaz, recimo, koji ni u sopstvenim vlaznim snovima nema nivo koji Teodosic ima kad mu je los dan i skace na jednoj nozi? Da je otpao kao trinaesti igrac, poslednji prekobrojni, mooozda i da se proguta. Ali ideja da on najmanje moze da donese od onih sa spiska?

Ili mozda mislis da je realno da Teodosic otpadne pre Rileta, Balse, Vanje Marinkovica?Jaramaza ili Borise? Zapravo bih u tom slucaju jako voleo da znam koja je to stvar koju neko od njih ume, a Teo eto, jadan ne ume, pa otpada prvi. Srbija je ovo, ako postoji razlog, zadruga je i sujeta.

 

A cekajte, ne znaci da Pesic misli da je Teo najgori od svu decu sa spiska zato sto je prvi otpao. Verovatno ima do toga sto se Teo i on ne slazu oko uloge koja bi mu bila namenjena. Ne bi bio prvi put da zvezda ne moze da skapira da se cetvrta decenija blizi i da lidersku palicu preuzimaju nove snage. 

 

Ne znaci da je istina, samo je meni najrealniji scenario.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eto, otpao i Smailagic. Znaci, nije samo Tea oterao nego je skracen spisak.

 

Teo kao vojnik reprezentacije bi trebao da razume.

 

Hvala Teu legendi za sve, smatram ga u top 5 nasih najvecih igraca ikada i za glavnog krivca za svaku medalju koju smo uzeli kao Srbija.

 

Sta vise, siguran sam da bez njega ne bi uzeli nijednu, ne racunajuci naravno onaj kripl fajt Evrobasket 2017.

 

Uz svo postovanje drugim momcima, Teo je taj koji je pravio razliku i zbog koga smo bili to sto smo bili.

 

Isto tako, stojim i uz Pesicevu odluku i viziju koju ima.

 

Najiskrenije se nadam da je sve proslo u redu i da je Teo ispracen kako dolikuje.

 

Postoje argumenti, sa kojima se ne slazem da se razumemo, da Teu ne bude u 12. Kosarkaski argumenti.

 

I to je sve cemu se nadam, da je sve ostalo u kosarkaskim okvirima i da dalje mozemo da nastavimo da pruzamo podrsku ekipi i nadamo se najboljem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako UNA saznaje, razlog nije nikakva svađa na relaciji trener - igrač, kao ni nesuglasice ili loša atmosfera u timu. Teodosić jednostavno nije u planovima selektora i on ga ne vidi u timu.

Isti izvor navodi i da je komunikacija Pešića i Teodosića od početka priprema bila minimalna, te da su ostali igrači bili veoma iznenađeni ovakvom odlukom selektora.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Više nemamo nijednog "old school" pleja sa lucidnim asistencijama na kojim je počivala naša košarka zadnjih desetak godina (Teodosić, Jović, Marković). Ne očekujem asistencije ni od jednog od ovih koji su preostali, ali će biti mnogo prangijanja na koš, ulaza 1/1, bez neke previše smislene igre.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Snjofko said:

Osim sto Evropa ima jace igrace nego ikad i verovatno 3 najbolja igraca na svetu trenutno. Sto nikad nije bilo, ni blizu.

 

Ja bih opet podsetio da imamo Jokica, on je igrac koji kad razmisljas o njemu, zaboravis koliko je dobar jer samo mislis na mane.

 

Evo i sad je vecito potcenjen, ljudi su u fazonu, kao, vau, nije debeo, iako je to daleka proslost za njega.

 

Nismo ni svesni kakva je igracina i kako ce izdominirati prvenstvo.

 

Jokic je daleko iznad svega sto smo ikada imali, ubedljivo, ali ubedljivo nas najbolji igrac ikada.

 

I mi, a i dosta nacija u Evropi ima junikorne i ovo ce u sustini biti najjace prvenstvo ikada, sad treba kukati za nekakvim Jasikevicijusima, Dijamantidisima i ekipom. Uz duzno postovanje legendama, naravno.

 

 

To ti je kao u fazonu da Island i Slovenija zamene Doncica i Fridrikksona i onda je pitanje da li bi takav Island dobio takvu Sloveniju. Pa verovatno i bi, ali to ne znaci da Island ima mnogo bolju produkciju talenata od Slovenije.

Kako ce Spanija sada biti jaca od Spanije ranije ako nema Rubia, ako vise nema brace Gasol, ako nema Chacha, ako su im dva preostala majstora na beku veterani koji zajedno imaju 71 godinu?

Kako ce Grcka da bude jaca od Grcke ranije ako su umesto DD, Spanoulisa, Papaloukasa, Printezisa, na bekovskim pozicijama tu sada samo Sloukas i Calathes, a posle njih nema nikog? Znaci, trejdujes par majstora igre za jednog Giannisa i to je ok i to je bolje jer je kosarka samo jedan igrac oko kojeg se sve vrti?

Kako ce Litvanija da bude jaca ako nema pristojno ime na pozicijama 1, 2 i 3? Ranije su imali bar Kleizu, da sad ne govorim o majstorima poput Sarunasa, Ramunasa, Arvidasa i ostalih.

 

Na kraju krajeva, evo nabroj mi 10 dobrih bekova na "najjacem prvenstvu ikada" (tezak krindz od izjave, kao da citam nekog tinejdzera), ali da ne racunamo Amerikance (jer oni i ne bi trebalo da se pojavljuju na EP).

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

A otkud to za Alena?Gde ja treba da pratim te informacije koje bi trebao da objavljuje svaki normalni savez?

Amateri,jos nezainteresovani...predsednik istog je ipak slika i prilika rada u njemu...

edit:evo umesto konferencije ili objave saveza mi imamo izvore neke une

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Kako UNA saznaje, razlog nije nikakva svađa na relaciji trener - igrač, kao ni nesuglasice ili loša atmosfera u timu. Teodosić jednostavno nije u planovima selektora i on ga ne vidi u timu.

Isti izvor navodi i da je komunikacija Pešića i Teodosića od početka priprema bila minimalna, te da su ostali igrači bili veoma iznenađeni ovakvom odlukom selektora.


Ako se tako pokaže onda je svakako sramota za ophodjenje prema Teodosiću. 

Link to comment
Share on other sites

Tacno je da treba da igraju 12 igraca koji najbolje izgledaju kao tim, ali najbolji tim je onaj u kome igra Teodosic. To je igrac koji kroz celu svoju karijeru saigrace cini boljim i koji je uvek bio lider tima gde god je igrao. Sto se tice kvaliteta to je suv talenat koji se ne gubi godinama, jedan je od retkih plejmejkera koji prvo gledaju da dodaju i zato i dan danas sa 35 godina ima jak ugovor sa EL klubom. Ovaj potez je toliko bezvezan.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala Teu za sve (a ima toga dosta) ali jednostavno to vise nije to. Eto bio je tu i kvalifikacijama za OI pa svojim liderstvom nije pomogao da nas dobro okrnjena Italija rastavi na cinioce.

 

Bio je tu i jesenas kad smo izgubili od Belgije a i Letoniju dobili sumnjivim bacanjima u zadnjoj sekundi.

 

Vreme je za neke nove klince. Da i Vasilije u repki pokaze zasto je najbolji u Evropi 3 godine u nizu. Njemu i Jokicu kljucevi.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, drgnk said:

Više nemamo nijednog "old school" pleja sa lucidnim asistencijama na kojim je počivala naša košarka zadnjih desetak godina (Teodosić, Jović, Marković). Ne očekujem asistencije ni od jednog od ovih koji su preostali, ali će biti mnogo prangijanja na koš, ulaza 1/1, bez neke previše smislene igre.

Jasno je da ce lopta da bude kod Jokica koji ce sve da kreira a onda i Micic da pomogne i odigra 1 na 1. Bice mnogo kretnje, blokova, utrcavanja ali upravo u takvoj igri Teo bi donio nesto sa klupe ali okej. 

Selektor nira i sve okej ali nacin na koji je ovo uradjeno je nesto sto je neoprostivo. Tako nesto se ne radi igracu kakav je Teo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pero_Cameron said:

Hvala Teu za sve (a ima toga dosta) ali jednostavno to vise nije to. Eto bio je tu i kvalifikacijama za OI pa svojim liderstvom nije pomogao da nas dobro okrnjena Italija rastavi na cinioce.

 

Bio je tu i jesenas kad smo izgubili od Belgije a i Letoniju dobili sumnjivim bacanjima u zadnjoj sekundi.

 

Vreme je za neke nove klince. Da i Vasilije u repki pokaze zasto je najbolji u Evropi 3 godine u nizu. Njemu i Jokicu kljucevi.

Dobro, i ? Neka povreda Micića zlu ne trebalo i šta ćemo onda ? Da gledamo kreacije Avramovića i Jaramaza ? Teo je morao biti dio reprezentacije, pa makar kao 12-i igrač. Da bude tu ako nešto ne daj Bože krene po zlu. To je jednostavno tako. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pero_Cameron said:

Hvala Teu za sve (a ima toga dosta) ali jednostavno to vise nije to. Eto bio je tu i kvalifikacijama za OI pa svojim liderstvom nije pomogao da nas dobro okrnjena Italija rastavi na cinioce.

 

Bio je tu i jesenas kad smo izgubili od Belgije a i Letoniju dobili sumnjivim bacanjima u zadnjoj sekundi.

 

Vreme je za neke nove klince. Da i Vasilije u repki pokaze zasto je najbolji u Evropi 3 godine u nizu. Njemu i Jokicu kljucevi.

Teo nije zamisljen da u ovim godinama bude glavni igrac od koga sve zavisi. On je trebao imati ulogu lidera na i van terena, da pomogne svojim iskustvom i da promijeni ritam meca. Smiri situaciju na terenu kada je tesko, da da neki pravovremen pas, trojku. Ne bi on igrao vise od 15 minuta. 

Nije Teo glup da ne zna da je ovo Jokiceva i Miciceva ekipa ali je itekako imalo mjesta za njega.

 

Ali i pored toga, ako je selektor mislio da mu se Teo ne uklapa onda ga orecrtas u startu a ne ovako.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kosjan Willavić said:

E jbg Kari, nije Teo Labovic ili Sava Lesic... Na stranu sto mislim da bi za Tea bilo mesta u 12, ali me ne bi cudilo da je razlog neslaganje oko uloge. Zao mi je sto uvek bude ovakvih zajebancija

Onda je to tek katastrofa. Selektor je izjavio da je u konstantnoj komunikaciji sa igracima. Sta se onda pricalo? U tim razgovorima nisu pomenute zamisli sta se tacno ocekuje od kojeg igraca? To mi je bas tesko da zamislim.

 

Jos je uini ranije napisao sta je Kari izjavljivao za Tea na startu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Casaubon said:

Zato sto je ostao na spisku Jaramaz, recimo, koji ni u sopstvenim vlaznim snovima nema nivo koji Teodosic ima kad mu je los dan i skace na jednoj nozi? Da je otpao kao trinaesti igrac, poslednji prekobrojni, mooozda i da se proguta. Ali ideja da on najmanje moze da donese od onih sa spiska?

Ili mozda mislis da je realno da Teodosic otpadne pre Rileta, Balse, Vanje Marinkovica?Jaramaza ili Borise? Zapravo bih u tom slucaju jako voleo da znam koja je to stvar koju neko od njih ume, a Teo eto, jadan ne ume, pa otpada prvi. Srbija je ovo, ako postoji razlog, zadruga je i sujeta.

Pa vidis da se skracuje spisak, mozda i otpadnu i gore pomenuti.

 

I ti igraci nemaju ego kao Teo. Da se razumemo, ne zameram sto Teo ima veliki ego ili veci od takvih igraca, to je normalno za svakog igraca tog ranga. 

 

Kari je vec trenirao Tea, verovatno je imao odredjene sumnje, sada se uverio u njih i doneo tesku odluku, a da li i ispravnu, videcemo.

 

Teo nije Vanja Marinkovic, on od malena je naucen da govori ko gde da stoji, da je kod njega lopta, da preuzima odgovornost, bude lider...

 

Neka eto moja pretpostavka i jedna od logicnih mogucnosti, iako ne bih nista da tvrdim, jeste da je verovatno Kari procenio da se Teov ego (nista negativno ne mislim) ne poklapa vise sa onim sto moze da pruzi i da je odlucio da napravi drugaciju reprezentaciju koja se vrti oko nekih drugih igraca i igra neku drugaciju igru.

Link to comment
Share on other sites

Joj Miki, kao da ne znaš šta rade marketing i PR, samo smo mi nevešti... Kari može da priča šta hoće, mnogo je bitnije šta radi. A precrtao je dugogodišnjeg kapitena kao da je levo smetalo. Zamislite da se španske legende ne oproste od reprezentacije, da se Dragić nije opraštao, nego da ih selektori otpišu jer im se ne uklapaju u "viziju". No dobro, nek su Vasa i Jokić dobili više te ključeve reprezentacije u ruke, sad ćemo videti šta će da urade sa njima.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...