Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Na Karijevom spisku od 22 je bio najveci broj cetvorki, a i sada su tu, bez Pokua, Bjelica, Davidovac, Smailagic, Simanic, Kuridza plus Lucic i Kalinic (plus Jokic🤣).

 

Sto mi ukazuje da i Kari vidi problem tu, ali isto tako i da se odlucio da proveri sve opcije i nadje najbolje resenje.

 

Uz duzno postovanje Paspalju, nije kao da otkriva i ukazuje na nesto sto drugi ne vide, dakle tu je pod broj jedan omanuo.

 

Pod dva, resenje sa strancem mu je izuzetno glupo.

Em ne znam kako se tako resavaju problemi, a imamo mlade igrace koje treba gurnuti, imamo i Pokua i Ilica koji sad nisu sa reprezentacijom, em ne znam sta misli da doprinosi sa tom izjavom sad kad nam idu kvalifikacije i prvenstvo i spisak je takav kakav je i sad samo podrsku rokati.

 

Pod tri, iskazao je jedno veliko postovanje prema Bjelici, legendi nase reprezentacije.

 

No dobro, keep calm and trust Kari.

 

Edited by Snjofko
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bojdo said:

Paspalj je dokaz da dobar kosarkas ne znaci nuzno i posjedovanje analitičkih sposobnost za objektivno sagledavanje materije u kojoj si dugo bio. Masa je dobrih kosarkasa koji niti imaju kapacitete da budu dobi treneri niti su kadri da analiziraju kosarku i dadnu svoj "strucni" doprinos.

 

5 hours ago, DameTime said:

 

Imamo mi problema, ali je to daleko od ovih Paspaljevih senzacionalističkih izjava. Pride mu je idealno rešenje naturalizovanje stranaca.

 

ja sam kategoricki protiv angazovanja stranaca za repku ali sam taj stav ne bi trebalo da znaci gorenavedeno, posto i npr selektor otvoreno kaze 1 da ne bi imao nista protiv stranca i 2 da nam je kosarka u problemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Znaci Paspalj:kosarka propada.Resenje?Dovedimo stranca!

To što se ja ne slažem sa terapijom koju propisuje ne znači da dijagnoza nije ispravna.

7 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Kazes kosarka u kanalu?Moram da primetim da ces navijati za zelimira koji se kleo u domace mlade u domacim klubovima ali sve dok nije preuzeo isti.

Pih ta neumoljiva ironija,bas je okrutna.Ti kazes nesto a ona ti se prikrade ni ne vidis je.

Očito da nisi čitao moje postove na temu: 1) radikalske okupacije KKP, 2) količine para koje se odjednom troše u KKP, 3) načina na koje se te pare troše, 4) selekcije ekipe od strane trenera i prošle i ove sezone, 5) kvaliteta pruženih partija, 6) stepena ekipnog i individualnog napretka tokom prošle sezone.

Kao što kažeš, ni ne vidiš je.

7 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

 

Sad malo ozbiljnije,Paspalj je mnogo daleko od racionalnog razmisljanja a ima velika usta da ozbiljno kritikuje igrace koji se bore i pritom su stvarno dobri.Zamenjivanje strancima bilo koga ko se odazvao  je ozbiljno vredjanje.Bjelica do juce igrao 4(mozda ce igrati i na ovo prvenstvu) a Paspalju ta pozicija godinama kriticna,Vasa u nasem bgu dominira zavrsnicom EL njemu se ne dopada,kaze video je bolje mnogo puta.

A pa ono, glavonja je igrao sa Draženom Petrovićem, Juretom Zdovcom, Predragom Danilovićem, Sašom Đorđevićem, Dejanom Bodirogom, Tonijem Kukočem, Duškom Ivanovićem, plus je godinu dana sa klupe mogao da gleda neke Jordane, Magice, Birdove, Isiah Thomase i tako dalje, i tako bliže, uglavnom da nakon što je prestao da igra više nikad nije uključio TV da pogleda utakmicu vidio je bolje od Vase Micića mnogo puta.

Što se tiče vrijeđanja Bjelice koji je jedan od mojih omiljenih domaćih igrača ikada, prodao je kad je trebao da se napravi vrhunski rezultat i kada su nas svi vidjeli kao favorite, a na terenu ne postoje minule zasluge. Dakle negodno je, ali ne i netačno.

7 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Fiba je divlji zapad a kvalifikacije cirkus i to ne dokazuje skoro pa nista o nama.Ljudi to ne razumeju ali kritikuju na sva zvona.

Upravo se tu ne slažemo, kvalifikacije su najbolji pokazatelj koliko smo tanki iza nekoliko vrhunskih igrača koji i dalje održavaju privid da smo top ekipa.

7 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

 

Srpska kosarka je daleko od kanala.Dobrog saveza i sistema nema bas ali igraci i deca se ne daju,guraju i pored nekih Danilovica na funkcijama,trenerima Djokicima  i Paspalja koji ih kao legenda bas ljuto bodri.

Srpska košarka u svim mlađim kategorijama koje sam gledao ovog ljeta nema ukupno talenta koliko ga ima u CG reprezentaciji da 20 godina koja je osvojila treće mjesto na EP, a ta ekipa ima dva potencijalno solidna igrača za EC ili moooožda EL ako im se baš stvari pogode (Žugić i Grbović) i još 3-4 potencijalno prosječna igrača za ABA ligu.

7 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Bjelicu savez da pozove na pripreme u Sibir otisao bi a ovaj ga tu javno indirektno proziva.Cin neukog a bezobraznog coveka.

Pa i Paspalj bi, dok je igrao. On to i kaže sa pozicije lika kome kad u reprezentaciji kažu ajde sad glavom u beton, on ne pita kako, zna da treba najjače što može.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Bojdo said:

Jović i Djurisic su svemir za sve CG talente. Takodje sva mladja godista od 2003 Srbije su punija potencijalom od CG.

Mjerenje potencijala djece od 14-15-16 godina je uzaludan posao imajući u vidu koliko stvari treba da se desi da postanu igrači i koliko stvari može da se desi da ne postanu igrači. Od ovih starijih, ja u Srbiji vidjeh jednog lika koji liči na košarkaša, Radakovića. Uz Jovića (koji tek treba da pokaže šta može vam segamega kežual basketa) i tog beka što je otišao na Arizonu to je i dalje jako tanko. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

Evo ga, jos jedan krug propasti srpske kosarke jer nismo uzeli medalju par godina.

Ma nije u krugu kao krugu problem, nego što je ovo cirka šesti od devet krugova (nachee ni sam neveruem kako sam sad intelekčualajzovao ovu raspravu 😁

2 minutes ago, Bojdo said:

Iste priče se vrte 15 god, a Srbija i dalje izbacuje kvalitetne igraca skoro gotovo više od cijele regije.

A pa da, u tome je problem: pratim košarku duže od 15 godina, izvin'te na inkonvinijensu koji sam vam time proizveo. 

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Ma nije u krugu kao krugu problem, nego što je ovo cirka šesti od devet krugova (nachee ni sam neveruem kako sam sad intelekčualajzovao ovu raspravu 😁

Ali jednostavno ne stoji sto si napisao. CG ne da nema vise talenata nego nije ni blizu. Za Jovica kazes da mora da dokaze sta moze van Mege, ali su zato ovi CG igraci dobri jer su bili treci na U20. Jovic je prosle godine bio u petorci U19 SP, a samo pogledaj koji su igraci bili uz njega u tih 5. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nebitno, pričamo o misljenju da CG trenutno ima veci broj talenata koji imaju veće šanse da uspjednu u seniorskoj košarci nego Srbija, što po mom sudu nije blizu istine. Druga je tema da li CG dobro radi imajuci u vidu tanku bazu. Rekao bih da rade pristojan posao.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Del Piero said:

Ali jednostavno ne stoji sto si napisao. CG ne da nema vise talenata nego nije ni blizu. Za Jovica kazes da mora da dokaze sta moze van Mege, ali su zato ovi CG igraci dobri jer su bili treci na U20. Jovic je prosle godine bio u petorci U19 SP, a samo pogledaj koji su igraci bili uz njega u tih 5. 

Malo potcjenjuješ moje razumijevanje košarke, a i intelektualne kapacitete generalno, impliciranjem da su CG igrači dobri zbog rezultata na U20 EP. Žugić je dobar zato što ima mentalitet i hrabrost lidera, čak i kad brlja, a Grbović je dobar zato što ima potencijal da radi sve radnje na dvije pozicije, 4 i 3.

20 minutes ago, Bojdo said:

CG iz te U20 neće dobiti ni osrednjeg evrolligaskog igraca.

Tvrdim li ja to u postu na koji se referišeš? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

 

ja sam kategoricki protiv angazovanja stranaca za repku ali sam taj stav ne bi trebalo da znaci gorenavedeno, posto i npr selektor otvoreno kaze 1 da ne bi imao nista protiv stranca i 2 da nam je kosarka u problemu.

 

Pa šta ako selektor to kaže? Poštovanje Kariju, ali što bi se reklo on radi za KSS, tako da... Za mene je angažovanje stranaca no go i ne verujem da ću ikad promeniti taj stav. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kosarka nam je u problemu... ako ocekujemo da reprezentacija uvek ima "pool" igraca kao '92 recimo.

 

Ako to ne ocekujemo, sto imho i ne treba jer je nerealno da stalno imas antologijske ekipe, onda je pricati o nekom dubokom problemu srpske kosarke isuvise dramaticno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Beonegro said:

Malo potcjenjuješ moje razumijevanje košarke, a i intelektualne kapacitete generalno, impliciranjem da su CG igrači dobri zbog rezultata na U20 EP. Žugić je dobar zato što ima mentalitet i hrabrost lidera, čak i kad brlja, a Grbović je dobar zato što ima potencijal da radi sve radnje na dvije pozicije, 4 i 3.

Tvrdim li ja to u postu na koji se referišeš? 

Pa ti si u startu krenuo u pricu zbog takmicenja mladjih selekcija. Ne nuzno rezultata, ali na osnovu tih igara. Ja ti kazem da je Jovic bio u petorci prosle godine na svetskom prvenstvu do 19 godina i umalo nas doveo do medalje. Plus ga je draftovao jbni Majami na osnovu necega. 

 

Tako da sam Jovic je veci talenat od svih CG igraca. Ali dobro, to je subjektivno misljenje.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Del Piero said:

Pa ti si u startu krenuo u pricu zbog takmicenja mladjih selekcija. Ne nuzno rezultata, ali na osnovu tih igara. Ja ti kazem da je Jovic bio u petorci prosle godine na svetskom prvenstvu do 19 godina i umalo nas doveo do medalje. Plus ga je draftovao jbni Majami na osnovu necega. 

 

Tako da sam Jovic je veci talenat od svih CG igraca. Ali dobro, to je subjektivno misljenje.

OK, za Jovića si u pravu, previdio sam ga zato što ove godine nije igrao za reprezentaciju. To je i dalje totalno nedovoljna produkcija talenta da bismo pretendovali na to što naš average pretenduje, a to je da smo contender na svakom takmičenju, da se ne izražavam sad na temu doživljaja srebrne medalje sa EP 2017. od strane pojedinih forumaša koji se smatraju poznavaocima košarke

6 minutes ago, Horium said:

Kosarka nam je u problemu... ako ocekujemo da reprezentacija uvek ima "pool" igraca kao '92 recimo.

 

Ako to ne ocekujemo, sto imho i ne treba jer je nerealno da stalno imas antologijske ekipe, onda je pricati o nekom dubokom problemu srpske kosarke isuvise dramaticno.

E to mogu da se složim, nego mi onda nikada neće biti jasno zašto je nakon srebra na EP 2017. toliko ljudi koji prate košarku željelo da polno opšti sa gospođom koja je rodila trenera u našem narodu znanog kao ćelava sujeta. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa nisu nista manji talenti od tih crnogorskih ni Vukcevic, Pokusevski, Djurisic, rekao bih da su veci. Valjda je i Pokusevski jos talenat, rodjen je u decembru 2001, manje je od dvije godine razlike izmedju njega i Zugica ako cjepidlacimo.

Edited by Bojdo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sva ta diskusija o talentima je dosta upitna, opada kvalitet kod svih bivsih velesila, ne samo kod nas - gledam Litvaniju, Jokubaitisu svaka cast ali nece biti kalibar igraca jednog Sarunasa Jasikeviciusa - jednostavno nemoguce. Nece biti ni vodeci EL igrac. Bice pomocno osoblje, Murauskas ima elemenata dobrog seniorskog igraca, ali nema potencijal za vodeceg igraca reprezentacije. Spanci godinama unazad uzimaju zlata ali ne uspevaju da izbace ozbiljnog seniorskog igraca, niti Garuba, niti Alocen, a dapace ne Abalde (dosta stariji) su u rangu velikih prethodnika.

Njihova kosarka naprimer dominira zbog fizicki dominantnih centara, gde ostale ekipe popisaju krv da poentiraju a ofanzivno uopste nisu nesto specijalno talentovane. Ja sam ubedjen da je jedan Curcic sa svim mogucim svojim manama kosarkaski bolje obucen od Villara koji je tu kao glavna zvezda spolja u Spanskoj U18.

Kod nas se uopste ne radi toliko lose kao sto se prica, problem je da sve uporedjujemo sa generacijom Atina 95 i Indijanapolis 2002 a toga jednostavno tesko da ce ikada vise biti.

Link to comment
Share on other sites

Osim sto Evropa ima jace igrace nego ikad i verovatno 3 najbolja igraca na svetu trenutno. Sto nikad nije bilo, ni blizu.

 

Ja bih opet podsetio da imamo Jokica, on je igrac koji kad razmisljas o njemu, zaboravis koliko je dobar jer samo mislis na mane.

 

Evo i sad je vecito potcenjen, ljudi su u fazonu, kao, vau, nije debeo, iako je to daleka proslost za njega.

 

Nismo ni svesni kakva je igracina i kako ce izdominirati prvenstvo.

 

Jokic je daleko iznad svega sto smo ikada imali, ubedljivo, ali ubedljivo nas najbolji igrac ikada.

 

I mi, a i dosta nacija u Evropi ima junikorne i ovo ce u sustini biti najjace prvenstvo ikada, sad treba kukati za nekakvim Jasikevicijusima, Dijamantidisima i ekipom. Uz duzno postovanje legendama, naravno.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...