Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Trinkijeri je bio prvi na tabeli u Aba do prekida sezone i prosao u top8 fazu Evrokupa ali Zeljko je bolji fit jer je drugi u Aba i ispao u top16 fazi Evrokupa? Pride ima i nesto skuplji tim. Osvojio je Trinkijeri i 2 kupa Koraca u te 2 sezone, Zoc je prvi izgubio 17 razlike.
 
Zeljko je bolji fit za Partizan 1992 bio bi i 2002 i 2012 ali 2022 je bolji fit Trinkijeri i to je tako, osim ako se ne gledaju rezultati vec je bolji fit zato sto je veci Partizanovac od Trinkijerija.
Ja volim vise da gledam Partizan sa Obradovicem na klupi nego sa Trinkijerijem! I verujem da i vecina ovde misli isto.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa kako to svi volite, a ubiste se da nam dobronamerno objasnite kako mozemo i moramo bolje, i da kod vas to ne bi smelo tako.

 

Pustite onda nas sa nasim zabludama da verujemo u bajke. Ovako odajete utisak kao da ste razocarani sto ne vlada 'Zeljko odlazi' atmosfera. 

 

Nema drugog logicnog objasnjenja za ovaj celosezonski proces indoktrinacije po svim temama. Sami pokrecete debate, pravite poredjenja, paralele, smeta sto idolizujemo legendu kluba.

 

Ne treba nam otvaranje ociju, hvala.

Edited by fillam
  • Like 9
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fillam said:

Pa kako to svi volite, a ubiste se da nam dobronamerno objasnite kako mozemo i moramo bolje, i da kod vas to ne bi smelo tako.

 

Pustite onda nas sa nasim zabludama da verujemo u bajke. Ovako odajete utisak kao da ste razocarani sto ne vlada 'Zeljko odlazi' atmosfera. 

 

Nema drugog logicnog objasnjenja za ovaj celosezonski proces indoktrinacije po svim temama. Sami pokrecete debate, pravite poredjenja, paralele, smeta sto idolizujemo legendu kluba.

 

Ne treba nam otvaranje ociju, hvala.

 

Pa zato sto smo dobronamerne komsije! 

 

 

 

...ok sam cu izaci. 😄 

ForkedBrightAmazontreeboa-size_restricte

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma za Obradovica i ovo ekipu treba vremena i strpljenja..A da li to imaju navijaci, igraci pa i sam Zeljko, pitanje je veliko...Videli ste ga posle poraza od Burse, a tek je drugi trofej izgubljen otkada je dosao..Tesko da on moze to da istrpi,  nije navikao na poraze...Jos ovo u Partizanu shvata dosta emotivno i ne bi me cudilo da se istrosi i ode sam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mesate zabe i babe

ne moze robija biti nikako bolji fit za partizan od tinki linkija, osim ukoliko mislite da partizan 10 godina moze da ima 20+m budzeta..

nesa roming ce verovatno ispostovati ove 3 godine, al vise od toga tesko..

kad bi obojici dali takve uslove da 10 godina vode timova sa 20+m po sezoni, tu bi se vrlo  verovatno bolje robija snasao, al na budzetima od 7-10m, robija nema sta da trazi..:default_coffee:

 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2022 at 11:16 PM, n4l1m said:

ozbiljan fail, jedno 10 puta veci od onoga 1/2 sa cedevitom..

17m eura plus jos toliko uzdizani zeljko, plus se otvorilo da virtus, valensija i juventud budu na drugoj strani kostura, plus bi partizan sve utakmice igrao kuci..

alibi kako se igra jedna utakmica na sve nabrojano ne da ne pije vodu, nego i da se igrala jedna cetvrtina, partizan je kad se sve sabere, trebao da se proseta to titule.:default_coffee:

 

7 minutes ago, n4l1m said:

mesate zabe i babe

ne moze robija biti nikako bolji fit za partizan od tinki linkija, osim ukoliko mislite da partizan 10 godina moze da ima 20+m budzeta..

nesa roming ce verovatno ispostovati ove 3 godine, al vise od toga tesko..

kad bi obojici dali takve uslove da 10 godina vode timova sa 20+m po sezoni, tu bi se vrlo  verovatno bolje robija snasao, al na budzetima od 7-10m, robija nema sta da trazi..:default_coffee:

 

 

verovatno si mislio 7 plus 10 miliona a ne 7 minus 10 miliona JELDA?

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, uini said:

 

 

verovatno si mislio 7 plus 10 miliona a ne 7 minus 10 miliona JELDA?

 

 

 

ne znam koji ti deo nije jasan?

tinki je imao budzet malo manji od 10m, robija sad ima 17+..

a partizan je pre tinki linkija imao oko 7m..

te u tom kontekstu sam spomenuo 7-10m, posto je to bila normala pre dolaska robije..

a kao sto vidimo, tinki je skoro sa duplo jeftinijim timom od ovog robijinog izgledao ozbiljnije..

 

edit:sve vam lepo pise i u posto pre toga, za pismene..

ako neko ocekuje da partizan moze 10 godina da ima budzete 20+, onda svaka cast..

te u tom smislu je receno da robija nikako ne moze biti bolji fit od tinkija, ukoliko bi se budzeti kretali u rasponu u kom su bili pre dolaska robije ove sezone, a to je tih spominjanih 7-10m..

ko sto sam vec rekao, partizan ove godine ima 17+, i to ce vrlo brzo isplivati..

 

Edited by n4l1m
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa kako to svi volite, a ubiste se da nam dobronamerno objasnite kako mozemo i moramo bolje, i da kod vas to ne bi smelo tako.   Pustite onda nas sa nasim zabludama da verujemo u bajke. Ovako odajete utisak kao da ste razocarani sto ne vlada 'Zeljko odlazi' atmosfera.    Nema drugog logicnog objasnjenja za ovaj celosezonski proces indoktrinacije po svim temama. Sami pokrecete debate, pravite poredjenja, paralele, smeta sto idolizujemo legendu kluba.   Ne treba nam otvaranje ociju, hvala.  

 

 

 

 

 

 

U pravi si za ovo i prilično smo preterali posebno kada neko ovde okači sarkastičan komentar umesto na Tati. Slično je bilo i nakon osvajanja Kupa ali tada smo bili učesnici pa je manje štrčalo. Ovo sada je više iz dokolice zbog nedostatka utakmica nakon onog ludog EL tempa kada smo imali i po 5 tekmi u 11 dana a vi se sada namestili kao za slikanje. Sa druge strane ja ne krijem da nisam bio ravnodušan na Obra-FX...kao što sada jesam :). Ove sezone odgledao sam više vaših tekmi nego u zadnjih 5 godina. Jednom prilikom sam čak navijao protiv vaših protivnika...doduše uz podršku nekog aromatiziranog absoluta. Svaka čast kako ste podneli rušenje i drugog sneška i koliko vas i nakon toga veruje da će EL licenca doći i bez titula ...samo na Žocov autoritet. Mislim da je to baš na tankim nogicama.  

Ali evo obećavam za nas, bićemo bolji u nastavku...a vi ostanite isti...i neka ga Željko :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, fillam said:

Pa kako to svi volite, a ubiste se da nam dobronamerno objasnite kako mozemo i moramo bolje, i da kod vas to ne bi smelo tako.

 

Pustite onda nas sa nasim zabludama da verujemo u bajke. Ovako odajete utisak kao da ste razocarani sto ne vlada 'Zeljko odlazi' atmosfera. 

 

Nema drugog logicnog objasnjenja za ovaj celosezonski proces indoktrinacije po svim temama. Sami pokrecete debate, pravite poredjenja, paralele, smeta sto idolizujemo legendu kluba.

 

Ne treba nam otvaranje ociju, hvala.

Bicu potpuno iskren, osecao sam blagu neprijatnost kad je dosao Zeljko al s jedne strane mi je i laknulo jer sam znao da se bar nece kukati vise jer ce biti obezbedjeni svi uslovi. Sa ove distance kao Zvezdas, razmisljajuci sta je opasnije po nas sad da imam moc da odlucujem za narednu sezonu Zeljko ili Trinkijeri izabrao bi Zeljka, ako je vama bolje to je i nama je bolje, pa mi se tu slazemo i to iskreno, ovo je jedan veliki dan za Zvezdase i Partizanovce. 😄

 

Ne objasnjavam nista ni dobronamerno ni zlonamerno, samo sam objektivno stavio cinjenice da je Trinkijeri bolji fit je je bio opasniji po Zvezdu i to sa nesto manje novca i jer je uzeo 2 kupa i jedna sezona gde je bio prvi u Aba i do top8 Ek gde mu je sezona bila prekinuta. Videcemo narednu Zeljkovu sezonu u Partizanu pa da skroz uporedimo mada Trinkijeri nije skroz selektirao prve sezone tim jer cini mi se da je bas dosao tokom sezone.

 

Naravno da razumem da vam je Zeljko drazi zato sto je pre svega osvojio '92, zato sto ima izjavu ja nisam Zvezda ja sam Partizan i zato sto peva sve za ljubav sve za Partizan i verovatno jos nekoliko razloga.

 

Samo konstatujem da je bolji fit sto se tice rezultata u po dve sezone obojice a to cemo saznati na kraju naredne, mada nikada necemo saznati dal bi Trinkijeri zaista osvojio Abu i dokle bi dogurao do Ek ali je cinjenica da je vec bio u Top8 a Zeljko ispao u top16.

 

Razumem subjektivnost i vasu ljubav prema Zeljku ali mislim da Partizanu kao velikom evropskom klubu u kosarci pre svega treba biti cilj jedini i samo imperativ rezultata pa tek onda ako moze mladi igraci neki, ako moze trener Partizanovac, ako moze prodaja igraca itd. a upravo te stvari se potenciraju kao prve umesto da budu sekundarne. Ako vi vise volite ovo od uspeha u Evropi ili Aba nama jos bolje, imao je Zeljko priliku da raspodeli ovaj budzet na 12 igraca od po 500-600k uradio je ovako, vi ste pomislili da je to bolje nego kako Trinkijeri radi i to je to.

 

Primera radi sta hocu da kazem i tako bi isto razmisljao prema Zvezdi a verujem i velika vecina Zvezdasa, da ima neko sad bolji od Radonjica da moze doci i da mi je garancija za neki fajnal for Evrolige ja bi to prihvatio a siguran sam i jedno 99% Zvezdasa iako bi mi Dejo i dalje bio drazi od tog trenera sto bi potencijalno ostvario veci rezultat. Interes navijaca velikih klubova generalno je da se ostvari sto bolji rezultat a ako moze doci trener koji je navijac tog klubu jos bolje, al uvek bi pre izabrao trenera koji je trenutni bolji i veca garancija za rezultat nego nekog ko zaista voli klub ali je manja garancija rezultata, recimo poput Topica kog drzim na profilu i mnogo ga volim.

 

Sto bi vi rekli, nismo isti.

Edited by 1945
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2022 at 12:56 AM, Kooineeperk said:

Komsije, jbg. 

 

Bolje i EC da ste uzeli, pa da manje zapinjete u ABA, pa da igramo EL zajedno sledece sezone 😄 (iako bi nam skakali po glavi sa 2 evro titule). Ovaj format EC je totalni debilizam. Jedan los dan i to je to. Opuste se igrace, pogotovo kad timovi sa vrha jedne grupe igraju kao domacini protiv nizerangiranih timova druge grupe.

 

Ne moze se u formatu traziti razlog neuspeha. Format je pravljen sa namerom da nagradi najbolje ekipe i Partizan je kao nagradu za 2. mesto na tabeli imao dva meca kod kuce protiv dosta losije i losije ekipe od sebe.

 

Da, Bursa je dosta losija ekipa od Partizana. To je ekipa koja ima dva undersized plejmejkera, 3 & D Bitima i Hollanda na spoljnim pozicijama uz Dudzinskog (neka 4-5 opcija), sutera Turena i Hayesa kao jedinog centra na unutrasnjim pozicijama. Dakle, samo sedam igraca, samo dvojica koja znaju da vode loptu i sebi iskreiraju poene, samo jedan igrac koji ima size da se rve sa visokim igracima protivnika. Otkud onda poraz?

 

Prvo, seljakanje iz hale u halu - nije Partizan dobro igrao ni protiv Joventuta ali je imao ludacku podrsku u Pioniru, sto se prenelo na sudjenje (dopustena cvrsta igra), sto se prenelo i na igrace protivnika koji su dali samo dva poena za osam minuta! U Areni je bio potpuno suprotan ambijent - nikakva atmosfera i igraci koji nisu navikli da igraju u toj hali jer su vec mesecima docekivali svoje rivale u Pioniru.

 

Drugo, svecarski ambijent sa "ajmo indijance ove" mentalitetom od pocetka do kraja. Avramovic je prednjacio u svemu - totalno nepostovanje discipline i vaznosti meca.

 

Trece, Partizan nije imao sezonu koja je do sada bila bez greske, dosta je bilo stucanja, losih meceva, teskih poraza od autsajdera i blamaza poput one sa Slaskom ili Megom kod kuce. Dakle, ne pricamo o nekoj Primorska level ABA2 sezoni nego o ekipi sa dosta amplituda u igri koja je pucala protiv protivnika koji su ostajali u igri do samog kraja.

 

Cetvrto, ono na kraju je bio WTF i sramota za sve u klubu, igrace, trenera, pa i navijace. Partizan je 20 sekundi do kraja vodio 81:77 i imao loptu. Posle toga dopustaju sebi da protivnik smanji dva puta na tri razlike 82:79 pa 84:81. Onda onako izvode loptu, kao neki juniori, da bi primili onakvu trojku i poslednji napad Punter samo sto sa pola terena nije sutnuo. No, sve to i nije bilo toliko strasno, ali kada se posmatra produzetak - pet minuta u kojem protivnik igra bez jedinog centra, prvog pleja i sa drugim bekom koji igra sa 4 licne i u tom produzetku primis 18 poena, pa to je tek strasno i nikakav format takmicenja ne moze biti zavesa koja ce pokriti ovu blamazu.

 

Na kraju krajeva, sta cemo onda sa reprezentativnim takmicenjima? Koliko puta reprezentacije igraju protiv autsajdera u 1/8 finala ili 1/4 finala SP, koliko su to teski mecevi gde te 40 minuta lose igre vodi u ambis pa treneri nadju nacin da ekipe Francuske, Spanije, Srbije, Litvanije nekako dovedu do medalja.

 

Slazem se sa Obradovicem da je ovo sve bila samo izgubljena godina zivota. Njegova velicina i jeste u tome sto je toga svestan i sto zna da je ABA liga takmicenje u kojem je put daleko tezi. Videcemo kako ce se stvari dalje razvijati, ali ono sto mislim je da nema sansi da KKCZ i KKP zajedno igraju EL sledece sezone, tako da nas ceka jos dosta ludjenja u PO.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...