Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

47 minutes ago, Instinkt said:

 

Želimir uvek brani poslednji napad, Dule seče faulovima i želi da njegov tim odlučuje. Od kad znam za sebe, tako rade.

 

mislim da ovo ni jedan trener ne bi sekao, kada bi mu pauzirao situaciju na prijemu lopte, pa ni dule.

mnogo je ovo rizika u odnosu na najviše 40% šanse da uđe šut za 3.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

mislim da ovo ni jedan trener ne bi sekao, kada bi mu pauzirao situaciju na prijemu lopte, pa ni dule.

mnogo je ovo rizika u odnosu na najviše 40% šanse da uđe šut za 3.

 

Dule je umeo da traži faul u ovakvim situacijama čak i na igraču koji izvodi loptu. Danas to više ne može, sviraju nesportsku i protivnik dobije dva bacanja plus napad. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Instinkt said:

@uvrnuto

 

U principu nije bilo kako je trebalo i kao što smo navikli, izuzev u par navrata. Meni je svejedno da li je Bursa ili Virtus, meni je do Partizana. Ako je bitno, nije važno ko je preko puta već šta se dešava na terenu. Oko mene u standard 2, 70% je bilo na telefonu. Meni nije dobro, ljudi oko mene prave storie. Sve okej, samo da se podvuče, jasno se vidi da više nismo košarkaška publika kao što smo bili. Čast svima, ali važili smo za košarkaški pismenu publiku.

 

Želimir uvek brani poslednji napad, Dule seče faulovima i želi da njegov tim odlučuje. Od kad znam za sebe, tako rade.

mislim da je vujosevic do neke 2005-6. uvek branio poslednji napad. da je posle prelomio i u 90% situacija sekao faulom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  mrzelo me je da tražim ponovo tu situaciju; jesil' siguran da je tu uopšte bilo prostora za faul a bez rizike da se završi sa tri bacanja (da ne pominjemo 3+1)??

 

meni se čini da je holland prilično munjevito dobio loptu okrenut licem ka košu na samoj liniji za tri a ako sam u pravu, tu je već bilo kasno za faul, jer je veća šansa da promaši tricu nego da ne ubaci sva tri.

 

Upravo je tako bilo...Panter je više pazio da ne napravi faul jer se iscimao na lažnjak i kasnio a i Holand je to šutnuo više iz grča, baš je izgledalo kao da nema ništa od te trice. Alimpije jeste rekao da im je ta akcija uigrana i to upravo sa lažnjakom ali meni je izgledalo kao improvizacija...ali tehnički je upravo Holand i rešio tekmu tim košem i sa dve odbrane Panterovog iso trojkašenja sa 8-9 metara.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

mislim da je vujosevic do neke 2005-6. uvek branio poslednji napad. da je posle prelomio i u 90% situacija sekao faulom.

 

Koji mu je u 95% slučajeva rešavao Tepić... još me boli stomak kad se setim.

 

Na Forumu smo u to doba raspravljali o matematici i Zakonu velikih brojeva, ono "koliko je puta dosad promašio, jednom mora da pogodi. Matematika je jasna" (glasom pevca Sofronija)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

mrzelo me je da tražim ponovo tu situaciju; jesil' siguran da je tu uopšte bilo prostora za faul a bez rizike da se završi sa tri bacanja (da ne pominjemo 3+1)??

 

meni se čini da je holland prilično munjevito dobio loptu okrenut licem ka košu na samoj liniji za tri a ako sam u pravu, tu je već bilo kasno za faul, jer je veća šansa da promaši tricu nego da ne ubaci sva tri.

Bilo je vremena da se napravi faul. Po meni veca glupost cak i od onog pokušaja zakucavanja Avramovica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uvrnuto said:

 

Kad su sudije pregledale snimak, treneri su okupili igrače, a Aleksa umesto da ode kod svojih saigrača i Željka, on se idiotiše i ode na "TO" od Burse... Pretpostavljam da je na to mislio.

 

Nisam izdržao, ovo zaista mora da se ovekoveči. Verujem da treba da ostane zapisano. Mislim da nikad nisam video ništa slično.

 

 

Edited by Laki21
  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

mislim da ovo ni jedan trener ne bi sekao, kada bi mu pauzirao situaciju na prijemu lopte, pa ni dule.

mnogo je ovo rizika u odnosu na najviše 40% šanse da uđe šut za 3.

 

Panter je kasnio kroz blokove (možda je trebalo preuzimati? onda je trebalo igrati bez centara) i jeste bilo rizično da napravi faul odmah po prijemu lopte od strane Holanda jer je ovaj mogao da se digne na šut.

 

Ipak, Holand odlučuje da spusti loptu na parket i u tom trenutku bukvalno nikakav rizik nije postojao, te je poprilična glupost Pantera to što nije napravio faul. Ne samo glupost, time je Panter izgubio meč i poprilično uticao na to da Partizan bude eliminisan (uz to što nije dao koš poslednjih 20 minuta meča). Pogledaj sliku dole, to je trenutak kada Holand kreće da spušta loptu na parket, a Panter maltene već ima ruku na njemu, samo je trebalo da je produži, udari ga malo ramenom i sl. Ne postoji opravdanje za ovakvu glupost.

 

spacer.png

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Tek sam sad skupio snage da nesto napisem.

 

Nazalost Zeljko je ovo izgubio, ne sinoc, vec pre 6 meseci, kada je selektirao ekipu, pa je izgubio opet jos jedan mec kada nije doveo iskusnog, pravog plejmejkera., decembra ili januara, kad je vec bio poslednji rok.

 

Nije problem pogresiti u selekciji, problem je da je ne ispravis posle a imao si prilike, ok hteo si da verujes Madaru i zbog toga nisi hteo da dovodis pleja, medjutim to je tvoja odgovornost i videli smo sinoc sta se dogodilo, kad nam je falilo iskustva pred kraj meca, faul Madara u napadu je klasican primer, tu smo izgubili utakmicu, tu mi je vec bilo jasno sve.

 

To mi nije jasno, kako covek nakon 9 EL i 40 trofeja nije prepoznao ili nije hteo da ispravi selekciju, vec je hteo da ostavi Madara i da veruje u njega, ostavimo po strani finansije, sve ostalo...Zeljko je samo trebao da klimne glavom, plej je bio spreman da dodje, to je informacija koja je 100% proverena.

 

Kao sto se moglo videti na primeru Canka, Trinkijerija i ostalih nasih ekipa, sezona moze da se vidi na prvih 10 ili 15 utakmica, kako tu izgledamo, izgledacemo do kraja sezone...nazalost, mi smo mozda nesto malo napredovali od pocetka sezone i to je sve.

 

Mislim da je ovo od sinoc ozbiljna bruka i sramota, tuti fruti ekipa te je dobila na domacem parketu, pred 20 000 navijaca...preuzeo je Zeljko sve  na sebe, kao sto i treba nakon utakmice, volim Zeljka ali cinjenica je da je on glavni i odgovorni za poraz i za ovu sezonu sada, gde smo mi dobili mozda 2 ili 3 bitne i jace utakmice u sezoni.

 

Izolacije, sutevi za tri poena, manjak timske odbrane, izgledao je Andrews kao undersize KD a Nidam kao Irving sinoc, Balsa je u trecoj ispao 5,6 puta zaredom i primili smo preko njega 10 poena zaredom.

Necu da spominjem da mi nakon jednog pika ispadamo i curi sa svih strana, to se nista nije promenilo od pocetka sezone...amaterski.

 

I sve ok, izgubili smo...desava se, takvo je takmicenje, medjutim kako smo mi to izgubili?

Izgubili smo kao najveci luzeri na svetu, da se prosipa protiv zvezde +15, sinoc na onakav nacin poraz, primamo trojku za produzetak, ne pravi se faul, poraz je bio najgori moguci, Adrews na +7 ide od kosa do kosa kao da je Lebron James i ugurava Lesora pod kos i daje lagano kos...odvratno.

 

Kao sto sam rekao posle kupa, posle derbija koji smo dobili "ubedljivo", mi smo neozbiljna ekipa, lose selektirana, bez timske igre i energije, prejadna Buducnost ih je dobila a raspadaju se, mi pred 20k navijaca gubimo od njih i to na kakav nacin.

Pa produzetak, sve samo izolacije, Aleksa, Panter, Moore i tako u krug, ceo mec...

Ljut sam na sebe sto sam se ponadao pred sam kraj, ljut sam na sebe sto smo izgubili momentum i sezonu, mi dobiti zvezdu necemo, izgubili smo godinu dana zivota...mi nismo spremni za EL i ako me pitate ne zasluzujemo je sve dok je ne obezbedimo na terenu.

 

Jos jednom, bruka, sramota, razocarenje...Zeljkov poraz, necu da pljujem igrace, Aleksu, Madara, Pantera, Lideja, Lesora...niko od njih nije kriv po meni, trener je glavni krivac, cele sezone ne igramo nista, ovo se nije desilo eto jedna utakmica, svaka malo jaca ekipa nas rutinira, to nije slucajno.

Mogu samo da se nadam da ce da bude bolje, medjutim ako me pitate nece...bar do sledece sezone, steta zbog ove sezone, poceli su neki rezultati da se poklapaju, medjutim ova sezona ce da nas kosta dosta a necemo da dobijemo iz nje nista.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

 

Panter je kasnio kroz blokove (možda je trebalo preuzimati? onda je trebalo igrati bez centara) i jeste bilo rizično da napravi faul odmah po prijemu lopte od strane Holanda jer je ovaj mogao da se digne na šut.

 

Ipak, Holand odlučuje da spusti loptu na parket i u tom trenutku bukvalno nikakav rizik nije postojao, te je poprilična glupost Pantera to što nije napravio faul. Ne samo glupost, time je Panter izgubio meč i poprilično uticao na to da Partizan bude eliminisan (uz to što nije dao koš poslednjih 20 minuta meča). Pogledaj sliku dole, to je trenutak kada Holand kreće da spušta loptu na parket, a Panter maltene već ima ruku na njemu, samo je trebalo da je produži, udari ga malo ramenom i sl. Ne postoji opravdanje za ovakvu glupost.

 

spacer.png

 

 

Sva sustina meca. Dovoljno vremena za lagani faul bez rizika da li ce se protumaciti kao pokusaj suta. Dokaz da se covjek pogubio, da nije bio 100% skoncetrisan. Eventualno, ako im je sa klupe skrenuta paznja da ne naprave neki glupi faul za tri bacanja, ali cim je Holand krenuo da spusti loptu, te instrukcije padaju u vodu

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

 

Panter je kasnio kroz blokove (možda je trebalo preuzimati? onda je trebalo igrati bez centara) i jeste bilo rizično da napravi faul odmah po prijemu lopte od strane Holanda jer je ovaj mogao da se digne na šut.

 

Ipak, Holand odlučuje da spusti loptu na parket i u tom trenutku bukvalno nikakav rizik nije postojao, te je poprilična glupost Pantera to što nije napravio faul. Ne samo glupost, time je Panter izgubio meč i poprilično uticao na to da Partizan bude eliminisan (uz to što nije dao koš poslednjih 20 minuta meča). Pogledaj sliku dole, to je trenutak kada Holand kreće da spušta loptu na parket, a Panter maltene već ima ruku na njemu, samo je trebalo da je produži, udari ga malo ramenom i sl. Ne postoji opravdanje za ovakvu glupost.

 

spacer.png

 

 

 

Zasto je ovde na mestu Obradovica pomocni trener? Na pregledu se vidi da Obradovic stoji iza zapisnickog stola, nikad to nisam video.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Chaos Is Me said:

Gde dođe Karaičić majstor za skautuing tu trava ne raste. 

Karaicic u Zvezdi, krah.

 

Zatim ode u reprezentaciju kod Kokoskova, novi krah.

 

Evo ga u Partizanu, krah.

 

Dakle, zakljucak se namece, dokle budete imali Karaicica necete nista nigde uraditi, nemojte posle niko vam nije rekao...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ozbiljan fail, jedno 10 puta veci od onoga 1/2 sa cedevitom..

17m eura plus jos toliko uzdizani zeljko, plus se otvorilo da virtus, valensija i juventud budu na drugoj strani kostura, plus bi partizan sve utakmice igrao kuci..

alibi kako se igra jedna utakmica na sve nabrojano ne da ne pije vodu, nego i da se igrala jedna cetvrtina, partizan je kad se sve sabere, trebao da se proseta to titule.:default_coffee:

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, medobrundo said:

Ipak, Holand odlučuje da spusti loptu na parket i u tom trenutku bukvalno nikakav rizik nije postojao, te je poprilična glupost Pantera to što nije napravio faul. Ne samo glupost, time je Panter izgubio meč i poprilično uticao na to da Partizan bude eliminisan (uz to što nije dao koš poslednjih 20 minuta meča).

 

 

 ovo je već neka matrix-realnost koju pominješ u boldu, te neke mili-sekunde koje glavnom junaku deluju kao sati, jer ownuje matrix.

 

to ne biva u realnom životu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

 

 ovo je već neka matrix-realnost koju pominješ u boldu, te neke mili-sekunde koje glavnom junaku deluju kao sati, jer ownuje matrix.

 

to ne biva u realnom životu.

 

biva 🙂

 

naročito u profi sportu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

 

biva 🙂

 

naročito u profi sportu

 

ja to jednostavno ne mogu da prihvatim u odnosu na iskustvo igrača & gledaoca; ako ti imaš drugačije iskustvo, fajn, međutim, previše je nadnaravno za mene da verujem

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...