Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

On 3/27/2022 at 7:28 PM, UDresuKvinsiMilera said:

Besomucni iso ball donese i to nekad na kraju,ne moze Panter uvek game winner da isporuci.

 

@SteveFrancis#3Mislis da vas Zelimir svojerucno osudjuje na ovu odbranu sa Lesorom ili mislis da je ovaj nemoguc za nauciti drugacije.Situacije preslikane kao kod Alimpija,licno imam traume od rupa koje se stvore tim iskakanjem a vala kod vas nista ni na preuzimanju ne odbrani.Danas dosta viskova iz istog samo Col nije pogadjala.

Preuzimanjem vas je dobila Mega,FMP zamalo jer je i prebrzog Jonesa preuzimao.

Mada ovim nekad i dobijete nesto protiv neiskusnih ekipa, ima tu vecih problema.

Umesto da mi placljiva moderacija brise realne komentare bolje joj je bilo da je procitala sta i lakse se suoci sa stvarima.

Starije upise ne mogu da trazim a mozda su i obrisani ali ovo vam je jedna jasna boljka koju ne planirate da promenite sa sve strucnim stabom od 16 ljudi.

Niste kao sto znate u ovom  mecu patili zbog ovog nacina odbrane ali braniti Endru Endruza ,jednog od prodornijih bekova u EK, preuzimanjem je pucanje sebi u koleno.Jeste bilo malo situacija ali  jedna je bila u produzetku kada je probusio Lesora kao sir i izbacio pas na otvorenog Holanda koji pogadja za 3 i +6.Niti je on kadar da preuzima stalno niti je vasa neorganizovana odbrana kadra za iskakanja centra nekad cak do polovine terena.

Doduse neki bi rekli da ste ranije izgubili mec,dva brza resenja u tranziciji burse pri kraju regularnog je nedopustivo,pa onda branjenje poslednjeg napada,pa i ono kucanje turcina u produzetku za +7 je nicim izazvano..Los poslednji napad,sve ali sve moguce ste pogresili.Imali ste vi dosta ovakvih utakmica razlika je jedina sto je Panter pogodio posle tajma a juce nije,mozda nije svaki put bio poslednji napad,nekad je lomio mec ranije,nekad je to bio Mur ali recept je isti,izolacija i nek talenat igraca uradi svoje.Zbog takcog plana niste ni znali sta radite u produzetku,jer su bekovi imali lose vece.Trener glavni ako ne i jedini krivac.Igrate isto od poraza od Cibone na pripremnom turniru,nemoj neko da vas je ubedio u drugacije,promenili su se samo igraci i bahato rotiranje, klupiranje i ostalo od strane zelimira.

 

EDIT na 0;54 su te dve akcije spomenute u boldu,nedopustivo odrzavanje protvnika u zivotu.Takodje i da ovaj faul Madara nije slucajnost ili samo njegova greska dokazuje vase izvodjenje auta pre toga,bilo je u cetvrtoj sekundi izvodjenja a zatim sviran diskutabilan faul Nidamu.Izgubljena lopta u sledecem izvodjenju nije iznenadjenje.Madar je slabasan potrebna mu je akcija da primi loptu na cvrstoj odbrani.

Na 1;48 pomenuti prodor Endruza.

2;03 kucanje Bitima

Sad provaljujem da su akcentovali iste stvari kao i ja.

On 4/7/2022 at 11:17 AM, UDresuKvinsiMilera said:

Bursa vam sigurno nije bolji match up od Venecije.

 

Jasno je bilo da je Bursa ekipa koja vam moze napraviti probleme ali bas da kontrolisu citav mec to nisam ocekivao.Jednostavno nema discipline i prave ideje u igri da pobedite talentovane i/ili organizovane ekipe(Huventud,Loko,Col,Bursa) isto bi prosli protiv Valensije npr,dobili bi stotku kao od sale.

 

Nisam zlonameran i gledao sam bas dosta vasih utakmica,zaista je visilo u vazduhu i zaista ste igrali iste utakmice samo sto  vas je soliranje nekog beka spasilo(Mornar u Baru Panter,Huventud Panter,FMP kup i utakmica pre toga u ABA Mur,Slask..i jos mnoge koje na kraju rezultatski ne pokazuju mucenje tokom utakmice jer ih prelomite i napunite u poslednjih 5 min).

 

 

Buducnost je bas skromna ekipa u svakom pogledu,ne bi trebalo da vam prave probleme.Ne znam na koliko utakmica igraju protiv FMPa ali ako je na jednu i bez jednog od najboljih igraca FMP ima sanse,toliko ne verujem u futuru.A ako tako slucajno i bude gledajte sta Jones radi Lesoru a i generalno vasoj ekipi.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

ma očajna je bila postavka celu tekmu, ali sve bi se to nekako zaboravilo da smo dobili na suv kvalitet kao što je moralo i kao što je izgledalo da ćemo dobiti

 

ipak na naplatu dolazi ono što smo sto puta pominjali ove sezone, a to je da smo, prosto rečeno, poprilično glupa ekipa

 

sinoć nije pomoglo što smo uz tu glupavost dodali i jednu lepu dozu nonšalancije kada se tekma privodila kraju, kao da je već sve gotovo - pričam pre svega o onim koševima koji se primaju u roku od 3 sekunde otkad oni izvedu loptu

 

objektivno smo kvalitetnija ekipa, imamo finih 5 razlike, puna hala, ori se doš'o je i taj dan - mislili smo da će Bursa sama da skine gaće i da je to to, kad ono međutim

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djole said:

pričam pre svega o onim koševima koji se primaju u roku od 3 sekunde otkad oni izvedu loptu

 

Mislim da je na ovo mislio Zeljko kad je rekao ono u fazonu "nesto nije greska" kad se ponovi nekoliko puta. Misli se naravno na ponasanje Alekse Avramovica, i ne znam koliko ce jos da ga trpi Zeljko, prilicno je strpljiv sa njim ali ovaj kao da igra u Harlem Globetrottersima casual kosarku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najvise boli sto nam tim lici na nemacke ili turske, prosecne ekipe sa gomilom stranaca od kojih svako vuce na svoju stranu u napadu dok ih u odbrani boli paja uglavnom za bilo sta, iako znamo ko nam je trener. 

I da, poserem se odluku da se ne pravi faul u poslednjem napadu regularnog dela. Nonsens.

Edited by Jakob Aman
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, gledaoc said:

jedno pitanje za forumske strucnjake (nije provokacija) sto Zeljko nije bio pored linije kod zadnjeg napada Burse za izjednacenje u regularnom toku nego pomocnik?


Meni je isto delovalo da Željko nije bio previše aktivan tokom utakmice, u smislu njegovog karakterističnog ponašanja kraj terena. Možda grešim, ali mi je takav dojam. Čak i u momentima kada su sudije možda (ne vidi se najbolje sa tribina) pravile greške na našu štetu nije reagovao. Sve je delovalao kao da je mislio da ne možemo da izgubimo, kao što je i sam rekao.

Meni je generalno utisak kako su nama iznuđeni šutevi bili za 2, a ne za 3 poena. Ali to je sve apropo te iso košarke gde se na kraju Panter ili Aleksa izvlače na trojku ili iz uigranih akcija za Ledeja na pop...

2 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Umesto da mi placljiva moderacija brise realne komentare bolje joj je bilo da je procitala sta i lakse se suoci sa stvarima.


Ne znam s kim se ti svađaš?

Link to comment
Share on other sites

Mi smo toliko glupih stvari napravili u poslednjih nekoliko minuta da smo apsolutno zaslužili da izgubimo. A slažem se i sa Mićom Berićem koji je rekao da nismo zaslužili ni da uopšte dođemo u onu situaciju da praktično bude dobijen meč, nego nas je ukenjalo da je Bursa promašila nekoliko potpuno otvorenih šuteva zaredom.

 

Ja sam čak nisam toliko ni iznervirao, nekako je baš sve delovalo kao da se neće završiti kako treba iako smo imali tu prednost na manje od minuta do kraja.

 

Jbg ja se isto nisam povezao sa ovom ekipom, delimično pošto zbog obaveza manje pratim i bio sam samo par puta u hali, a delimično i zato što od samog početka mi nemamo apsloutno nikakvu igru. Sve ide nekako stihijski.

 

Znam i da ne ide da kenjam po navijanju pošto nit sam bio u Areni, a kao što i rekoh samo sam dva ili tri puta uopšte gledao ovaj tim uživo, ali ono je baš bilo otužno, nema više onoga da publika prepozna momenat i grune najjače kad je igračima to potrebno. Ali to je svakako dvosmerna ulica, ovaj tim svojim zalaganjem cele sezone to nije baš ni zaslužio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi cemo u plej ofu ABA lige biti kao izbusen balon. Ako i na guzove prodjemo u finale, zvezda ce nas rastaviti na delice.

 

A iso kosarka sa ciglarenjem, ledej koji je skroz nestao... lesorovo radovanje, aleksino nevaspitanje i trcanje ka Alimpijevicu, jebena sahrana u reziji one zene...sve se lepo poklopilo da ga izduvamo. Lepse i spontanije nego sto se poklopio ovaj nas roster.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam što se žalite na navijanje. 

 

Svaki drugi napad se dernjaš "ajdee". Pa ajde, jebote, ajde. Dokle više ajde...

Mislim, kakva igra, takvo i navijanje. 

 

U 4/4 je ona pesma uz Marš na Drinu baš grmela i nosila ekipu. Volim ga, Ajmo crno-beli, Napada, napadaj... svega je bilo i bilo je prilično dobro. 

Mislim, generalno se slažem da najverniji nemaju osećaj za utakmicu, za momenat i za pesmu, ali oni, voleli mi to ili ne, vode navijanje.

Ali i odnos ostalih sa njima nije isti kao što je pre bio zbog dobro poznatih situacija iz prethodnih godina i generalno njihovih krimogenih i režimskih veza.

 

Niko nije bio spreman na ovo izgleda. Nije isto navijati dok se mučiš protiv Burse celu utakmicu na oko +/-3 poena i dok igraš protiv nekog favorita pri istom takvom rezultatu. Ne znam.

 

A ovo za telefone, snimanja, slikanja, ne znam šta se više čudite. 2022. je godina.

Oko mene je čak bilo minimum toga. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jakob Aman said:

I da, poserem se odluku da se ne pravi faul u poslednjem napadu regularnog dela. Nonsens.

 

mrzelo me je da tražim ponovo tu situaciju; jesil' siguran da je tu uopšte bilo prostora za faul a bez rizike da se završi sa tri bacanja (da ne pominjemo 3+1)??

 

meni se čini da je holland prilično munjevito dobio loptu okrenut licem ka košu na samoj liniji za tri a ako sam u pravu, tu je već bilo kasno za faul, jer je veća šansa da promaši tricu nego da ne ubaci sva tri.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@uvrnuto

 

U principu nije bilo kako je trebalo i kao što smo navikli, izuzev u par navrata. Meni je svejedno da li je Bursa ili Virtus, meni je do Partizana. Ako je bitno, nije važno ko je preko puta već šta se dešava na terenu. Oko mene u standard 2, 70% je bilo na telefonu. Meni nije dobro, ljudi oko mene prave storie. Sve okej, samo da se podvuče, jasno se vidi da više nismo košarkaška publika kao što smo bili. Čast svima, ali važili smo za košarkaški pismenu publiku.

2 minutes ago, uini said:

 

mrzelo me je da tražim ponovo tu situaciju; jesil' siguran da je tu uopšte bilo prostora za faul a bez rizike da se završi sa tri bacanja (da ne pominjemo 3+1)??

 

meni se čini da je holland prilično munjevito dobio loptu okrenut licem ka košu na samoj liniji za tri a ako sam u pravu, tu je već bilo kasno za faul, jer je veća šansa da promaši tricu nego da ne ubaci sva tri.

 

Želimir uvek brani poslednji napad, Dule seče faulovima i želi da njegov tim odlučuje. Od kad znam za sebe, tako rade.

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Alex_Serbia said:

A iso kosarka sa ciglarenjem, ledej koji je skroz nestao... lesorovo radovanje, aleksino nevaspitanje i trcanje ka Alimpijevicu, jebena sahrana u reziji one zene...sve se lepo poklopilo da ga izduvamo. Lepse i spontanije nego sto se poklopio ovaj nas roster.

 

Ovaj moment mi je promakao.

 

Znači opet slično ponašanje kao kad se kreveljio Radonjiću?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

 

Ovaj moment mi je promakao.

 

Znači opet slično ponašanje kao kad se kreveljio Radonjiću?

 

Kad su sudije pregledale snimak, treneri su okupili igrače, a Aleksa umesto da ode kod svojih saigrača i Željka, on se idiotiše i ode na "TO" od Burse... Pretpostavljam da je na to mislio.

 

@Instinkta što je najgore, ne znam ni šta rade na internetima ako im je slaba mreža ko meni što je. Na poluvremenu hteo da pogledam rezultate, ali brzo odustao, jer nije moglo da mi učita.

A sad mi i drugar reče da je video milion storija...

 

Nego, ne kažem ni ja da manje navijam protiv Burse nego protiv Virtusa, ali ona igra sinoć je jednostavno ubijala u pojam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

 

mrzelo me je da tražim ponovo tu situaciju; jesil' siguran da je tu uopšte bilo prostora za faul a bez rizike da se završi sa tri bacanja (da ne pominjemo 3+1)??

 

meni se čini da je holland prilično munjevito dobio loptu okrenut licem ka košu na samoj liniji za tri a ako sam u pravu, tu je već bilo kasno za faul, jer je veća šansa da promaši tricu nego da ne ubaci sva tri.

Holand je prvo prihvatio loptu pa onda napravio dribling(panter prolece) pa je sutirao.Msm sasvim dovoljno vremena da se pravi faul.

 

 

1:50 tu negde imas situaciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Don Radonja said:

Holand je prvo prihvatio loptu pa onda napravio dribling(panter prolece) pa je sutirao.Msm sasvim dovoljno vremena da se pravi faul.

 

 

1:50 tu negde imas situaciju.

 

ovako se i sećam; mislim da je ovde prilično sudijsko uverenje da li će da sudi faul (još u vreme finte), jer dobar šuter to može da naglasi i sudija da pruži priliku da se izvedu tri komada jer ball don't lie.

 

ja ovde ne bih pravio faul, sve vreme je u poziciji da se odrazi za tri bacanja (tj za faul na šutu).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

ovako se i sećam; mislim da je ovde prilično sudijsko uverenje da li će da sudi faul (još u vreme finte), jer dobar šuter to može da naglasi i sudija da pruži priliku da se izvedu tri komada jer ball don't lie.

 

ja ovde ne bih pravio faul, sve vreme je u poziciji da se odrazi za tri bacanja (tj za faul na šutu).

Aha.

Onda nisu smeli da dozvole da primi ovako lako loptu.Tj da se bas pomuci da dodje do nje a i do pozicije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, uini said:

 

mrzelo me je da tražim ponovo tu situaciju; jesil' siguran da je tu uopšte bilo prostora za faul a bez rizike da se završi sa tri bacanja (da ne pominjemo 3+1)??

 

meni se čini da je holland prilično munjevito dobio loptu okrenut licem ka košu na samoj liniji za tri a ako sam u pravu, tu je već bilo kasno za faul, jer je veća šansa da promaši tricu nego da ne ubaci sva tri.

 

Ono što još više boli se desilo posle toga. 

 

Posle te trojke je ostalo sedam zarez nešto sekundi i Željko traži tajmaut pri nerešenom rezultatu. Za očekivati je da imaš specijal za takve situacije koji si na treningu vežbao do bola. Samo pozovi tu akciju i igrači znaju šta da rade, vežbali su, majku mu. 

 

Šta Partizan radi posle TO? Nekoliko blokova da se Panter izvuče na deset metara od koša i primi loptu, a zatim posle pet sekundi pripali trojku sa istih deset metara. Pa ako si to nacrtao na tajmautu svaka ti čast čoveče. 

 

To je mene mnogo više zabolelo od trojke Burse za izjednačenje. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...