Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

5 hours ago, Del Piero said:

Jos dve velike greske Partizana su bile u trenucima kad je delovalo da je kraj. Prvo je na 82:77 Andrews odradio coast to coast i polozio, a onda na 84:79 Bursa izvodi loptu na pola terena, Andrews je uzima i dodaje Bitimu za zakucavanje. Oba puta su dali poene od kosa do kosa za oko 5 sekundi. 

 

 

upravo tako. svakakve gluposti mogu da se dese, ukljucujuci i najgluplje, kao promasaj kucanja i faul madara na pokusaju prijema (za koji sam siguran da ga vidim treci put, a ne gledam partizan cesto) ali ovo sto pominjes su takve sistemske greske za koje ti ne treba trener da ti sugerise sta se radi. 

Link to comment
Share on other sites

..e da

kapiram željkovu borbu na konferenciji da mu ne otkaže srce ali reći praktično da je sezona gotova iako imaš ceo plejof aba lige mi je zvučalo baš bezveze.

 

kapiram i da je eurocup, možda i baš zbog nakaradnog sistema takmičenja, daleko bolja prilika da se dođe do trofeja i euroleage, nego potencijalne tekme sa zvezdom ali s'obzirom na to kakav stil igre gaji partizan (i koliko su porozni defanzivno), zaista ne izgleda kao da bi dobijanje još tri tekme protiv timova kao što je valencia, virtus, pa i gran canaria i cedevita, bilo nešto što je sigurica i izvesno.

 

gledam malo roster virtusa i valencije, to su makar po imenima ozbiljne posade, iskusne do bola.

 

uz rizik da me sad neko zavitlava na temu trougla, i dalje držim do stava na početku sezone:

nije lako igrati bez proper pleja ali nije ni nemoguće - ukoliko se lopta i igrači kreću dovoljno i sa rezonom;

 

za mene je ovo glavna stvar koja ide željku na trenersku dušu a ne xy situacione greške na tekmi: nije napravio nikakav ofanzivni flow u odnosu na igrače koje je birao. vama madar ili aleksa vode loptu u krug, kao one igračke na navijanje, pokušavajući da naprave višak iz trećeg puta, što je komično, pogotovo jer ostali stoje.

punter strogo iso cepa a leday u toj logici izgleda više kao glorified batica sa basketa, koji će iz neke fore i trika da ubaci poene nego što je konstantna pretnja po koš.

 

mogu da razumem da ova skupina igrača to ne ume da izvede dovoljno dobro (da se lopta i igrači kreću za otvorene pozicije);

ne mogu da razumem da se zbog toga potpuno odustalo od bilo kakve kretnje, jer košarka ipak nije raketna nauka, iako je komplikovana.

 

hoću da kažem, kada gledam sastave glavnih preostalih ekipa, mislim da bi valenciju i virtus dobili samo slučajno, dok me ne bi iznenadilo da izgubite od gran canarije ili cedevite u tekmi od jedan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jeste jeben format, da ne kažem debilan da ovako rano krene eliminacija na jednu tekmu, posle duge grupne faze, pa su svi rezultati mogući.

Ali, ko jebe Zeljka sto nije bolje disciplinovao ekipu, on ih je sve birao.

Nisam gledao, nisam se nervirao, baš se super osećam, obećao sam da neću više nikad da se nerviram zbog sportskih rezultata. 😄 Tome je pomogla i činjenica da se jos od pocetka sezone nisam "povezao" sa ovako nakalemljenim skupim timom, jbg.

Kad sve ovo prodje, lepo se vracamo u Halu Sportova, sa nekom drvnom gradjom od ekipe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znao se format takmičenja u EK i kad se već obezbedila prednsot domaćeg terena onda je treba iskoristiti pre svega jakom odbranom, tu sinoć Partizan nije bio dovoljno kvalitetan i uz par neverovatnih gluposti u zadnjim minutama ode šansa da se u tom takmičenju nešto uradi.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20. aprila, nismo izgledali ništa bolje nego 20. oktobra. Sa ovim igračima, i bilo kojim trenerom, nećemo izgledati drugačije ni 20. aprila sledeće godine. Od devedestih, pa do današnjeg dana, ne sećam se da smo imali igrača kome je bilo dozvoljeno ono što je dozvoljeno Aleksi Avramoviću (dečko igra kao da je Vučićev ili Željkov vanbračni sin, sa svom slobodom Filipa Čovića, sa tim što su potonjeg posle prvog sranja slali na klupu). Ne znam da li imam neke psihosomatske poremećaje, ali ovakvog ludaka pustiti da 30 minuta drži loptu u rukama, u bilo kojoj utakmici...ne znam šta da kažem. Sa njim na terenu, prestaje sve, i odbrana i napad. Jebeš promašeno kucanje (mada i ono pokazuje da nije normalan), dešavalo se i boljima od njega, ali sve ostalo...jedina mi je nepoznanica da li je  maloumann, ali je samo mučko djubre,onako, po prirodi. No, za svoje bitisanje na parketu, sigurno nije sam kriv. Svima ostalima zameram samo to, što kao ekipa, dozvoljavaju da ih taj psihopata jebe u glavu. Sve što želim, već godinama, je da gledam kako igramo dobru košarku. Pa ako nam to donese nekakav trofej,ok, ako ne, jbg, neko je bio bolji od nas. Navijači Partizana, medju poslednjima na ovoj planeti, ne zaslužuju ovo iživljavanje, makar ono iz najboljih namera dolazilo od najvećih legendi kluba. Hoćemo da gledamo košarku, a ne male,sujetne pičkice. U to ime,zamolio bih upravu Kluba i trenera, da nam za sledeću sezonu obezbedi 12 igrača, od kojih će svih 12 biti košarkaši. Jbg, nije to ne znam koliko težak zadatak, u Evropskim ligama ima na desetine fino posloženih timova, nije moguće da nismo sposobni za toliko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izaberi hardkor - da se smrzavaš na JNA dok se smeješ dosetkama na račun Zeke Jojića.

 

Nisam detaljno ispratio ovu sezonu do sada, ali mi sinoćnjih poslednjih par minuta precizno odslikava ono što sam uhvatio od sezone - ima tu kvaliteta, povremeno kliknu ili individualno zablistaju, ali su fokus, organizovanost, odgovornost i stabilnost u minusu. Nema 'leba od tima bez tih stavki.

 

Zaslužena pobeda Burse, upravo zato što su imali nabrojane stavke.

 

Sezona nije gotova, čak mi je sad malo bliži KK u odnosu na početak sezone. Da vidimo kako će se izvaditi iz ove patnje.

 

Najbolje navijajanje u Areni kojem sam prisustvovao je bilo na Nolan Smit utakmici. Jedini put da je zaličilo na Pionir po tome da kompletna hala divlja ceo meč. 

 

Što se ostalog tiče, smatram da Arenu treba razoriti.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dekifisher said:

Jeste, Aleksa je kriv za sve. Nema veze što je igrao sa 4 skupo plaćena amerikanca produžetak. Da nije bilo tog Alekse i Madara ovo bi bilo -20 već u regularnom delu.

 

Aleksa može da igra u petorci, sa Karijem,Lebronom,Jokićem...sasvim je svejedno. On nikome loptu dodati neće, jer je bolji od svih njih, i upravo to je ono što pokušava da dokaže. Da nam tim vodi Dobrosav Gajić, ja bih to mogao da razumem,ovako...jbg, nisam sposoban da shvatim, i to je to.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, KockoOblo said:

 

Aleksa može da igra u petorci, sa Karijem,Lebronom,Jokićem...sasvim je svejedno. On nikome loptu dodati neće, jer je bolji od svih njih, i upravo to je ono što pokušava da dokaže. Da nam tim vodi Dobrosav Gajić, ja bih to mogao da razumem,ovako...jbg, nisam sposoban da shvatim, i to je to.

 

banalizuješ stvari, verovatno iz gneva; 

avramović je imao 6 od ukupno 14 (!) asistencija partizana, uglavnom za direktno kucanje lessortu, iz 2na2 igre.

 

ostatak tima pojedinačno od 0 do 2 ast.

problem je u već pomenutom (makar sa moje strane) nepostojanju kretnji, bilo lopte ili ljudstva.

zato imate tako malo asistencija, zato vam je pola šuteva koje uzimate preko ruke = pa je posledično šut iz igre bedan procentualno, jer je mnogo teže proturiti loptu kroz obruč kada sam sebi kreiraš a nisi neki vrj skorer.

 

otud i 21 šut avramovića, 14 puntera, 14 ledaya - jer ko se do'vati lopte blizu trice, taj kreira nešto za sebe, osim ako se lessort nije lepo odrolao za kucanje. 

 

to ide na željkov račun; oni pomenuti kiksevi situaciono i najvažnije ono što je delpiero jutros napisao na vrhu strane, ide na račun igrača.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Alimpijevic je odlično spremio tekmu i iskoristio sve mane Partizanovih spoljnih igrača. Odavno nisam video da je ekipa toliko disciplinovana od prvog za zadnjeg sekunda (što mu je bio veliki problem u Zvezdi).

U prvom poluvremenu je Bursa izašla visoko i agresivno da brani spoljnu liniju Partizana i bekove su potpuno odsekli od unutrašnje linije i rekao bih da je to bio temelj ove pobede. Partizan je nateran na izolacije i šutiranje trojki,a pred početak meča sam najavio da je to jedini način na koji Bursa može biti blizu Partizana. 

 

Partizan je bio baš loše spremljen kako taktički tako i psihološki. Pola ekipe se usralo u gaće, a ova druga iskusnija polovina je mislila da kad izadju na teren da će ovima iz Burse pasti gaće.

 

Edited by propolis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

banalizuješ stvari, verovatno iz gneva; 

avramović je imao 6 od ukupno 14 (!) asistencija partizana, uglavnom za direktno kucanje lessortu, iz 2na2 igre.

 

ostatak tima pojedinačno od 0 do 2 ast.

problem je u već pomenutom (makar sa moje strane) nepostojanju kretnji, bilo lopte ili ljudstva.

zato imate tako malo asistencija, zato vam je pola šuteva koje uzimate preko ruke = pa je posledično šut iz igre bedan procentualno, jer je mnogo teže proturiti loptu kroz obruč kada sam sebi kreiraš a nisi neki vrj skorer.

 

otud i 21 šut avramovića, 14 puntera, 14 ledaya - jer ko se do'vati lopte blizu trice, taj kreira nešto za sebe, osim ako se lessort nije lepo odrolao za kucanje. 

 

to ide na željkov račun; oni pomenuti kiksevi situaciono i najvažnije ono što je delpiero jutros napisao na vrhu strane, ide na račun igrača.

Nemam egzaktne podatke,a nisam ni toliko lud da ponovo gledam utakmicu...ali mislim da od 6 asistencija, barem 4 dolaze posle tajmauta, iz nekog nacrtanog specijala,na kome mu Žejlko verovatno preti izgnanstvom na Svetu Jelenu  ako barem ne pokuša da ga sprovede u delo. Dalje, imaš sinoć x preuzimanja gde i on i naš centar ostaju u mismeču, i gde ta budala sve to rešava nameštajući svoj čuveni levi ulaz, i bogme,namešta ga podugo.Nikakve kretnje saigrača tu ne piju vodu, jer za koji moj da se "krećemo" kada balvan ili ide na ulaz,ili pripaljuje kao Dalipagić u najboljim danima. Pa koliko je puta,samo sinoć, uvaljivao krompire saigračima na 3,4 sek. do kraja napada. Dalje, kako će ostatak tima imati više asistencija, kada je lopta stalno u njegovim rukama?Dalje, čovek u 3 napada i 3 odbrane, sjebe ceo momentum, svaku naznaku bilo kakve organizovanosti. Za to ni Zagorac nije sposoban, mada nije daleko. Štetočiiinaaa...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, propolis said:

Alimpijevic je odlično spremio tekmu i iskoristio sve mane Partizanovih spoljnih igrača. Odavno nisam video da je ekipa toliko disciplinovana od prvog za zadnjeg sekunda (što mu je bio veliki problem u Zvezdi).

U prvom poluvremenu je Bursa izašla visoko i agresivno da brani spoljnu liniju Partizana i bekove su potpuno odsekli od unutrašnje linije i rekao bih da je to bio temelj ove pobede. Partizan je nateran na izolacije i šutiranje trojki,a pred početak meča sam najavio da je to jedini način na koji Bursa može biti blizu Partizana. 

 

Partizan je bio baš loše spremljen kako taktički tako i psihološki. Pola ekipe se usralo u gaće, a ova druga iskusnija polovina je mislila da kad izadju na teren da će ovima iz Burse pasti gaće.

 

 

To što je sinoć uspelo Bursi, uspevalo je gotovo svim ekipa protiv kojih smo igrali ove sezone. To što smo većinu tih utakmica dobili, više je bilo do skromnih napadačkih potencijala protivnika, nego do nas. Pa protiv nas su raznorazne Krke i Mege, imali isti broj otvorenih šuteva kao i Huventud i Bursa, samo ovi potonji dolaze iz neke druge dimenzije, i umeju to da kazne.

Link to comment
Share on other sites

@KockoOblo, jebiga, ti pises kao da avramovic sve vreme cepa nesto svoje a zeljko i coaching krew nemaju kako da ga sprece u suludim idejama.

 

pri tome, zeljko mi je top of mind ako treba da navedem tri trenera koja ne trpe nedisciplinu. 

 

ipak se treba pomiriti sa tim da i on i punter imaju zeleno svetlo za takvu igru. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

@KockoOblo, jebiga, ti pises kao da avramovic sve vreme cepa nesto svoje a zeljko i coaching krew nemaju kako da ga sprece u suludim idejama.

 

pri tome, zeljko mi je top of mind ako treba da navedem tri trenera koja ne trpe nedisciplinu. 

 

ipak se treba pomiriti sa tim da i on i punter imaju zeleno svetlo za takvu igru. 

Pa brate, o tome i pišem, ne dobacujem nikako kako smo došli do toga da se ovom amateru daju ključevi, volan,autobus sa decom i luda vožnja po Slavjanskom kružnom toku. Totalno ludilo.

Link to comment
Share on other sites

tako sto ne igrate neku iteraciju trouglicja u napadu a mislim da u punteru imate tog lead guarda neophodnog za egzekuciju i jos nekolicinu dobrih i solidnih sutera za spotup. 

 

evo, ja bih jedino ovo pitao zeljka kad bih smeo. 

odbrana bi i dalje bila krsh ali bi se desavalo nesto smisleno u napadu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

tako sto ne igrate neku iteraciju trouglicja u napadu a mislim da u punteru imate tog lead guarda neophodnog za egzekuciju i jos nekolicinu dobrih i solidnih sutera za spotup. 

 

evo, ja bih jedino ovo pitao zeljka kad bih smeo. 

odbrana bi i dalje bila krsh ali bi se desavalo nesto smisleno u napadu. 

 

 

Pričao sam sa par trenera,jedan od njih vodi žensku ekipu u KLS( a to su ljudi, koji vide i ono što soko ne vidi (stop sa mizogonijom)),i ni njih dvojica, kao ni moji prijatelji, neki sadašnji,neki bivši košarkaši,basketaši... ne vide,kao ni ja, šta je bila,ako se fokusiramo samo na napad,poenta ove sezone. U nekom trenutku sam pomislio da je ovo što si ti napisao neka Željkova ideja od početka sezone, ali ako je to tako,kako je moguće da u tome posle 6 meseci nema pomaka na bolje, i kako je moguće, da se vratimo na junaka ove sage,da u tom projektu, sa ovokvom ulogom, učestvuje Aleksa Avramović. 

Link to comment
Share on other sites

Desilo se nažalost ono na šta smo ukazivali cele sezone - divlji iso basket ne osvaja titule niti pobedjuje kad je gusto.

Žao mi Frensisa i Realnog, znam da su oni verovali da ovako možemo do triple krune , ali jbg momci - nemate vi pojma o košarci! 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, KockoOblo said:

Pričao sam sa par trenera,jedan od njih vodi žensku ekipu u KLS( a to su ljudi, koji vide i ono što soko ne vidi (stop sa mizogonijom)),i ni njih dvojica, kao ni moji prijatelji, neki sadašnji,neki bivši košarkaši,basketaši... ne vide,kao ni ja, šta je bila,ako se fokusiramo samo na napad,poenta ove sezone. U nekom trenutku sam pomislio da je ovo što si ti napisao neka Željkova ideja od početka sezone, ali ako je to tako,kako je moguće da u tome posle 6 meseci nema pomaka na bolje, i kako je moguće, da se vratimo na junaka ove sage,da u tom projektu, sa ovokvom ulogom, učestvuje Aleksa Avramović. 

 

pa to. nisam ni ja u fazonu da zeljku i stafu nije palo na pamet tako nesto, vec me zivo interesuje kao basket naturscika zasto tako nesto nije pokusano ako vec nemas dobrog pleja. sigurno postoji neko logicno objasnjenje 😕

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...