Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Nismo nikog potcenili, ne radi se o tome

Niti o sreci ili ne znam cemu

Ova ekipa jednostavno nije tim i nema kvalitet za velika dela mozda je kvalitet prisutan na papiru ali na terenu je ocigledno da to nije to

Gde je zapelo ne znam ali to se videlo kroz celu sezonu, u napadu neko soliranje u odbrani cesto raspustena banda... 

Jednostavno ne vidi se pecat trenera

Gledam nas na terenu i ne verujem da nam je zoc trener, jel moguce da ovako igra ekipa koju trenira zeljko obradovic

Jbg al je tako

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ChrisJudd said:

Na jednu dobijenu utakmicu dobija ekipa koja ima boljih prvih 7-8 igrača. Nije neko čudo što smo izgubili od Burse.

 

Bursa je prototip ekipe koja igra samo na jedan fazon, pa ako upali upali. Nikakve igracine to nisu nego jednostavno igraju opusteno, sutiraju brdo trojki i nadaju se da ce se protivniku stegnuti ruka.

 

Jer, ko ovde misli da je bolje u timu imati Dudzinskog nego LeDaya, Hayesa umesto Lessorta, Needhama umesto Puntera, Andrewsa umesto Moora, Turena umesto Koprivice taj ili zna o kosarci nesto sto niko ovde ne zna ili se samo pravi general nakon (izgubljene) bitke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto fali Andrews umesto Mura koji je klasican sleser strelac, ne vidim sto bi to bio toliki downgrade.

Bilo je rekao bih i potcenjivanja, videlo se to i u izjavi Zeljka da ne zna kada da zakaze sledeci trening, da nije ni pomisljao da moze da se desi poraz. Strah od poraza uvek mora da postoji da se ne bi izgubila ostrina.

Jos su cudne bile neke odluke Obradovica, onaj odlucujuci napad koji je presedeo, Panter izvodi aut dva puta u penal zavrsnici, ne trazenje tajm auta da se predje u polje napada itd..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Gazeta prenosi da je Armani zainteresovan za Tonuta iz Venecije ali i Partizan odnosno da se Zeljko interesovao.

 

Hrvatski komentator sa Cedevita-Igokea je rekao da se Partizan interesovao za Jogija Ferela.

 

Znaci Partizan uveliko radi na sklapanju rostera za narednu sezonu. Budzet ce verovatno biti isti ili slican kao i ove sezone igrali El-Ek, svejedno. Ja mislim da cete igrati El, na vajld kard. Ovo pisem bez nekog sarkazma, samo moj osecaj.

 

Moja projekcija rostera je pojacanje umesto Mura, takodje plej skorer poput Tonuta-Ferela znajuci Zeljkovu filozofiju. Verovatno plej stranac jer domacih slobodnih osim Jovica nece biti i nekog tog tipa kvaliteta za Partizan koji cilja El, a koliko znam Jovic je vec odbio Partizan na leto. Mislim da ce pokusati u Partizanu vise domacih igraca o cemu su pricali Zeljko i Savic ranije. Pojacanje umesto Kuruca, a da umesto njega dovedu Andjusica koji ce biti slobodan  sa idejom da deli minutazu sa Panterom na dvojci koji je po meni dobio preveliku ulogu ove sezone a da Trifunovic igra iskljucivo na poziciji 3 uz Avramovica i Zagorca a da Glasa salju na pozajmicu ili da Glas ima malu ulogu da igra povremeno kao i ove sezone. Druga opcija je Sasha Stefanovic iz NCAA koji je pre neki dan izjavio da se Partizan interesovao za njega vec na proslo leto da dodje u paketu sa Koprivicom. Konkretno nisko krilo ne vidim domace pojacanje za Partizan. Sto se tice centra ukoliko se ne produzi Lesor a mislim da nece to mogu biti Petrusev, eventualno Milutinov posto tesko da ce ostati neki stranac u Cska ako ostane odluka na snazi, mada misljenja sam da je on preskupa inkvizicija i za Partizan. Mozda jednostavno usled nedostatka kvalitetetnih domacih pojacanja(ukoliko ne uspeju da dovedu nekog od iznad nabrojanih) ostane se na istom broju stranaca pa dodje recimo Lovernj, koji se sam vec nudio Partizanu u poslednjem njegovom intervjuu.

 

Sto se tice mladih igraca Madara, Smajlagica, Tristana, Koprivice, Trifunovica, Glasa oni ce biti iskusniji sa jednom sezonom iza sebe, odradice nove pripreme sa Zeljkom(ukoliko neko ne ode negde drugde) i mislim da ce na kraju naredne sezone biti dosta jasnije ko tu moze u Nba, ko u El a ko ce ostati Ek prosek. Naravno posto se o vecini njih radi o velikim talentima moguce da neko eksplodira i za 2-3 godine s obzirom da ce i dalje biti mladi ali mislim da ce naredna sezona u mnogome odrediti njihov dalji put.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 1945 said:

Hrvatski komentator sa Cedevita-Igokea je rekao da se Partizan interesovao za Jogija Ferela.

Evo i Ostoja za Zurnal indirektno potvrdio zainteresovanost u pravcu da se razmislja o njemu. Bas kao i sto sam napisao umesto Mura a svi ovi mladji da ostaju.

 

"Mi necemo odustati od nasih mladih igraca. Mozda bi iskusniji Amerikanci, sa Nba iskustvom, ovakve utakmice dobili..."

 

Pretpostavljam da je mislio na Ferela a i podudara se sa hr. komentatom i njegovom info mada ima u Evroligi jos par takvih koji imaju Nba iskustvo i resavaju utakmice kako je on rekao al to su najskuplji igraci u vidu Larkina, Majk Dzejmsa, Bejkona... Sumnjam da ako se ne raskine Panter se moze dovesti neko takav osim ako ne upliva jos love a zasto bi raskidali Pantera a jos vise sumnjam da je mislio nekog direktno iz Nba nakon Kuruca.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...