Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

3 hours ago, Kronostime said:

 

 

I Oliver Reed nije ni doživeo premijeru filma, umro godinu dana pre dok je još trajalo snimanje na Malti. Ne sećam se detalja smrti, čitao sam davno, ali nešto tipično za alkoholičare. Takođe, ne sećam se ni kako su se posle snašli za scene koje još nije snimio. Kako god, koliko je pio i kakva je životinja bio po tom pitanju i to decenijama, dobro je i dobacio godine koje je dobacio. Šta se još sećam u vezi filma, a ne tiče se same radnje: Netačne stvari što se tiče istorije Rimskog carstva tog doba su bile očekivane, i za Marka Aurelija, i za Komodusa, i za koga sve ne. Ali meni su one tehničke stvari upale u oči, na prvu to su uzengije koje Rimljani nisu imali, a tek posle da je ona šuma tokom uvodne scene, gde se vodila bitka, isuviše planska sa istim drvećem, za Germanska područja iz II veka (Današnja Bavarska/Austrija beše to mesto otprilike gde je bila ta kampanja). Film je bio predobar onda, i dobro je ostario. Sva sreća što je Scott režirao, ne smem ni da zamislim na šta bi film ličio da je neki mlađi američki režiser potpisao film...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Marko said:

 

I Oliver Reed nije ni doživeo premijeru filma, umro godinu dana pre dok je još trajalo snimanje na Malti. Ne sećam se detalja smrti, čitao sam davno, ali nešto tipično za alkoholičare. Takođe, ne sećam se ni kako su se posle snašli za scene koje još nije snimio. Kako god, koliko je pio i kakva je životinja bio po tom pitanju i to decenijama, dobro je i dobacio godine koje je dobacio. Šta se još sećam u vezi filma, a ne tiče se same radnje: Netačne stvari što se tiče istorije Rimskog carstva tog doba su bile očekivane, i za Marka Aurelija, i za Komodusa, i za koga sve ne. Ali meni su one tehničke stvari upale u oči, na prvu to su uzengije koje Rimljani nisu imali, a tek posle da je ona šuma tokom uvodne scene, gde se vodila bitka, isuviše planska sa istim drvećem, za Germanska područja iz II veka (Današnja Bavarska/Austrija beše to mesto otprilike gde je bila ta kampanja). Film je bio predobar onda, i dobro je ostario. Sva sreća što je Scott režirao, ne smem ni da zamislim na šta bi film ličio da je neki mlađi američki režiser potpisao film...

Da ga je rezirao neko od brace Wayans - bilo bi svasta. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uini said:

ja sam mislio da "89" znači da slećeš oko 8-9

Владимир Лучић српски је кошаркаш. Игра на позицијама крила и крилног центра, а тренутно наступа за Бајерн Минхен. Википедија
Рођен(а): 17. јун 1989. 33 године, Београд, Србија
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Aj sad kad si pokrenuo, koji vam je najjaci njihov skec?

Uf, jbt, ne mogu da se odlučim - hrkljuš, gvoš, škola za dresuru cura, kad je Nele blagajnica u banci... i setiću se još nekih čim pritisnem submit.

Link to comment
Share on other sites

@realno *w Koliko kapiram bio si u Zadru svojim kolima. Da li si imao nekih problema? Kakva je atmosfera kad čuju da si iz Srbije? Možda imam predrasude, ali Zadar, Šibenik, Split nije isto po tim nacionalističkim pitanjima kao Zagreb npr, gde nikad nisam imao nikakvih problema a bio sam 100 puta. Ja idem sredinom avgusta sa porodicom u Split, ali sam ipak izabrao da idem avionom, rođaci iz Zagreba koji imaju gajbu u Splitu su mi rekli da je bolje da ne rizikujem da dolazim kolima sa BG registracijama.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...