Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

1 hour ago, Kosjan Willavić said:

Mislim da sam u mizernom procentu populacije koja nikad nije konzumirala ni cigarete ni kafu.

Blago tebi !

1 hour ago, uvrnuto said:


Što bi onda ostavljao?

1. Zato što me kontroliše.
     Meni je kafa daleko od omiljene stvari. Volim je, prija mi, ali mi nije ni u nekom queue-u da bude razmatrana za vrh liste užitaka. Poražavujuće mi je da me nešto što mi nije baš pjur užitak toliko kontroliše.
2. Neka istraživanja kažu i da jedna šteti. 
    Ostavio sam cigarete i nisam imao nijednog trenutka ovakve teskobe, da budem iskren. Ovaj nivo nesposobnosti da se fokusiraš, ova glavobolja, blaga anksioznost itd itd, to jednostavno ne može da dodje bez nekog zajebavanja sa hormonima. Prvi čovek se nije stvorio sa čezvom u ruči, i ne verujem da je dizajn našeg organizma takav da nam je balans organizma to što imamo sa kafom. Uostalom tek u 16.17om veku je kafa krenula da se širi van muslimanskih država.
Civilizacija je pre toga napravila svakakva čuda, piramide, i sl... Da Vinci napravio 8000 čuda, i oslikao još 8000 čuda.
 

53 minutes ago, DameTime said:

 

Ja sam probala da nađem zamenu za kafu (pošto za razliku od tebe pijem 3-4 dnevno minimum) i probala čikoriju, tako da eto možda da kafu zameniš time i postepeno prestaneš da piješ bilo šta. Malo je skuplja od kafe.

 

  Hide contents

 

Probao to, bejzikli prokuvana kisela prašina 😞 Ja volim matchu (jeste ja sam ta najgora hipsterčina, koja od kafa najviše volim fredo sa blindiranim ledom, a sad se zamlaćuje mačom, i hladnom i toplom), i probaću sa match-om da zamenim to.
Matcha je sa druge strane dosta skuplaj varijanta, a nije uvek ni dostupna na tržištu.

15 minutes ago, Nicklord said:

Kad god neko pita kako da ostavi nešto ja samo kažem - samo stani i nemoj da uzimaš 😄 Jesam pomogao?

 



_______________

Juče mi je isto oko 13:30, 14h krenula kriza. Glava, stega oko glave, pritisak itd itd...
Danas sam pokušao da prevarim to tako što sam ujutru trčao, istrčao sam 3 i po kilometra (prvo trčanje posle n godina, i mogao lagano da guram do 10km at least) samo da bi podigo puls, malo kortizol, pa onda tuš hladno-mlakom vodom.
Od 14h kreće patnja polako, oko 15h baš patos već.

Link to comment
Share on other sites

Drug mi je bio zavisnik od kafe. Odem kod njega jedno jutro da igramo sony i on nakuvao, pazite sad - 1l kafe. Kaže ovo da popijemo lagano i spremi se za sony. Ja u šoku. Ali malo po malo, srk po srk (one velike šolje od bijele kafe) i popijemo mi po pola l ujutru na prazan stomak. Nekih pola sata nakon toga izletim iz stana, odem kod mene kući i nekih 2h provedem na wc šolji povraćajući. Želudac sam izrigao tada.  To je bilo kada sam bio u drugi gimnazije. Od tada, evo punih 18 godina ne bih je popio nema te sile. Jedino za spas života nekoga iz porodice. Nakon toga, ni expreso ni sve ove nove vrste kafa nisam ni pomirisao. Kad osjetim negdje miris kafe, gadi mi se. 

 

Eto ti radikalna metoda 🙂

Edited by PavNO1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Ne sam Safete said:

Ne vidim razlog da ostavljaš tu 1 kafu dnevno, pogotovo ako ti to pravi problem.

Šta slijedi poslije kafe, čokolada?

Hoće li ostati ijedna stvar koja nam pričinjava zadovoljstvo a da je se nećemo odreći?

pick your poison jeste real deal sentenca 😄

ali biram da imam problem sa kikiriki puterom (trenutno mi je on bas issue). Krijem od devojke koliko ga kupujem 😄 imam jednu teglu(pola kila) u steku, koja mi 2 nedelje bude backup
I kao osoba koaj ceo zivot ne pije coca-colu blago sam se navuko na coca-cola zero.
i dalje mi je obicna odvratna.
Kad sam ostavio cigarete, blago sam se navuko na coca colu zero.
Clean ishrana, i onda kao ajde imao strah da prsnem, zdravo je za psihu da postoji nesto. I kad spremam junetinu, pocasticu se coca cola zerom. 
Malo je otislo predaleko.

Ali to sam uspeo da otkacim. Vec 10+ dana je nisam pio.
Kafa je zajebana vec.

Ostavljanje cigareta je bukvalno piece of cake u odnosu na ovo. Vise je fer fajt "ostavljanje cc zero - cigarete" nego "kafa - cifarete"

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, BattleBender said:

Ostavljanje cigareta je bukvalno piece of cake u odnosu na ovo. Vise je fer fajt "ostavljanje cc zero - cigarete" nego "kafa - cifarete"

 

Eh, voleo bih da se menjamo, moje pušačke navike za tvoju jednu kafu dnevno. 😄

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, fillam said:

 

Eh, voleo bih da se menjamo, moje pušačke navike za tvoju jednu kafu dnevno. 😄

Ostavljenje cigareta se svodi na to da li zelis da budes osoba koja zapali cigaretu, ili ne zelis. As simple as that.
Nikad necu da budem kao vecina ex-pusaca, koji postanu najgori fasisti, cinici i krenu odmah da seru kako su cigarete odvratne itd itd.
Zapaljena cigareta pruza odredjeno zadovoljstvo, i to je jednostavno tako.

JAAAAAAAKO bitno je da imas interni dijalog sa samim sobom i da se suocis sa time koliko ti je to zadovoljstvo. Pocevsi od toga, da kad uzmes paklu cigarete, od tih 20 cigareta koliko njih su ti bili bas bas uzitak, a koliki procenat njih je bilo chase the dragon, da se ponovi taj osecaj. I koliko dimova u jednoj cigareti jeste uzitak.
Mislim da sam ucinio dovoljno iskrenu i pribliznu procenu kada sam imao taj dijalog u glavi. I neko vreme, vec god dana sam u fazonu:
"Od 20ak cigareta, 3,4 su uzitak generalno gledano. Za vecinu njih mozda su mi uzitak bila prva 2 dima. Za te 3,4 mogu da kazem da je vise od 2 dima bilo uzitak. ALI NE I CELA CIGARETA."

Mora da se shvati da kao sve u zivotu sve ima svoje costs vs benefits.
Napravi matematiku, gde ces u obzir da uzmes koliko mislis da ti steti zdravlju, koliko mislis da ti steti psihi (pre svega karakteru). Proceni koliko su ti te 2 komponente bitne u zivotu, i koliko zelis da ti budu bitne, sta ti donose u buducnosti. I sve to stavi u ratio sa zadovoljstvom.

Nikad nisam varao devojke i sl. Ali recimo da je to neka slicna prica. I da to uradis bez da se sazna, ostajes sam sa sobom, tu ne mozes da lazes. I racunaj koliko ti vredi da uradis to, ma koliko da te nesto povuce, ma koliko da ti se nesto cini kao razbijanje dosade.

Inteligencija nam daje moc da pravimo, razmisljamo, konstruisemo sranja koja mozda pocinimo i iniciramo.
Isto tako sa tom inteligencijom dolazi i svest.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Poslednji put sam zapalio par dana nakon koncerta Peppersa u Budimpesti, bio sam prehladjen pa mi nije bilo to to. Zato na granici dok sam cekao nekih 8-9 sati da je predjem sam popusio jace od pola pakle(armija fanova Peppersa se vraca nazad u Srbiju). Nakon poslednje zapaljene cigare rekao sam rekao samom sebi da napravim pauzu od cigara na neodredjeno, pa koliko izdrzim. Zivo me je interesovalo koliko cu moci, jer pre Peppersa me je malo sta odvajalo od cigara. Mislio sam da cu se slomiti do sada cak sam i par puta sanjao kako sam se vratio cigarama.

 

Bio sam na par festivala/koncerta nakon toga i mislio sam da cu da zapalim kada vec drugi rade, kad sam video da sam glatko odoleo tome delovalo mi je kao da ce da potraje. I osecam se kao da sam dobio malu povisicu na poslu. Krenuo sam ozbiljno da vodim racuna sta citam i da se vise fokusiram na hi-tech sto mi je i bio primarni interes pre sportskih foruma (zahvaljujuci kom mi je cigara bila egzotika a ne navlakusa). Mozda i da sam se bavio generalno tehnologijom poslednjih desetak godina, broj popusenih cigara bi bila jedna pakla jer bih opet zeleo da probam razlicite primerke.😄

 

Sto se tice kafe, nema pravila. Pogotovo kada sam sam, ne osecam nikakvu potrebu i idem nekim svojim tempom. Ali kada sam sa nekim, teze mi je tu da se izborim da ne popijem jednu i da postupim kako ja zelim. Pogotovo kada sam na poslu, tu vec ne mogu da se ponasam kao da sam kod kuce i da imam sporiji start pa da kasnije hvatam tempo. Ne smatram da sam po tom pitanju kritican pa da krenem da razmisljam o alternativama. Imam perioda i kada popijem 3 kafe dnevno i to u toku radne nedelje, a i da vezem par dana bez iste. Vezao sam upravo dva dana bez kafe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BattleBender said:

Ostavljenje cigareta se svodi na to da li zelis da budes osoba koja zapali cigaretu, ili ne zelis. As simple as that.

 

uz rizik da neviđeno serem, zašto to onda ne bi bilo primenljivo na kafu ili pojma nemam, heroin? alkohol, čokoladu, kelerabu ako neko ima problem s'tim povrćem

na stranu fizička zavisnost, psihička je vazda prisutna kada se suzdržavamo ili odričemo nekog iskustva koje volimo

 

obično pomaže da pronađeš drugo iskustvo koje zamenjuje ono prvo a nije po mogućstvu štetno  : i

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, BattleBender said:

Je l ima neko iskustva sa ostavljanjem kafe?

Meni deluje da ce ovo da bude teze nego ostavljanje cigareta 😞 nisam sposooban da funkcionisem, tesko da mogu da izguram task da odradim za danas, jos mi zapala neka dokumentacija sa planiranjem. Ubistvo...
Cigarete mi za ovo deluje bas piece of cake.

I to ja nisam coffee guy. Pijem uglavnom jednu kafu dnevno (ali ta jedna mi treba), poceo sam regularno, svaki dan, da pijem kafu sa mozda 25god, do 21,22 kafa mi je bila ruzna...

 

 

Ostavio sam kafu kad sam imao koronu. Odlucio sam da je ostavim jer sam uglavnom pio sve neke varijante sa mlekom, a to mi ne prija (cak ni bez laktoze). Pio sam uglavnom 2 dnevno. Kazu da je nes jaci i stvara vecu zavisnost od obicne kafe. Osetio sam da je to idealna prilika da je ukinem jer mi je sve u tim danima bilo bezukusno i nista mi se nije ni jelo ni pilo. 

 

Od tada pijem cesce caj. Volim da isprobavam razlicite ukuse cajeva. Verujem da je to zdravije. 

 

Kafa mi nije nedostajala za svo ovo vreme, pa cak ni kad u kaficu porucim zeni i vidim da ona uziva, ponudi mi da probam. 

 

Dakle, probaj da zamenis sa nekim jacim cajevima, pa vidi kako ce ici. 

 

Postoje i one kofeinske bombone, mozda jednu takvu da posisas dnevno kad si bas u krizi. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam početkom godine zbog stomačnih problema prestao piti kafu. Do tada sam pio uglavnom 2-3 dnevno, s tim da mi je pod obavezno bilo popiti jutarnju. Prvih par dana apstinencije sam imao strašne glavobolje, koje su vremenom bile blaže, a potom i iščezle. Uspio sam spojiti oko pola godine bez ijedne popijene kafe, pa sam ponovo počeo, jer jednostavno nisam više znao šta da naručim u kafiću (uglavnom uvijek vozim, pa ne konzumiram alkohol, a ne gotivim ni gazirana pića). Sad se trudim da ne pretjerujem i mislim da su jedna-dvije kafe dnevno užitak koji nije nešto pretjerano štetan za organizam.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kosjan Willavić said:

Mislim da sam u mizernom procentu populacije koja nikad nije konzumirala ni cigarete ni kafu.

Možda sam pomenuo nekada, obožavam miris kafe, sladoled, kolač, čokoladu... sa kafom ali uopšte ne pijem kafu niti sam je ikad pio (osim jednom u dve godine, možda). 🙂

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, BattleBender said:

Probao to, bejzikli prokuvana kisela prašina 😞 Ja volim matchu (jeste ja sam ta najgora hipsterčina, koja od kafa najviše volim fredo sa blindiranim ledom, a sad se zamlaćuje mačom, i hladnom i toplom), i probaću sa match-om da zamenim to.
Matcha je sa druge strane dosta skuplaj varijanta, a nije uvek ni dostupna na tržištu.

 

Kažem ja, najružnije što sam ikad probala. Eno cela kutija maltene stoji nepopijena 😄 Matchu sam probala i sviđa mi se, ali je jaaaako skupa. Probaj ako piješ matchu da staviš i voće unutra, tipa jagode, zapravo je super kombinacija. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...