Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

9 hours ago, uini said:

 

mislim da je vazno da se prebrojimo ko kaki a ko ne, pa onda da vidimo i kome prija 😱

Nakon jednog kenjanja posle dosta trpljenja i onog lepog i oslobađajućeg osećaja, rekao sam devojci "Ako je kad ulazi isto ovako lepo kao kad izlazi, možda bih mogao da budem gay". 

 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, BattleBender said:

To je relativna stvar.

Osoba A - zeli da ima zivotni vek slican prethodnim generacijama i precima, i da sama kvalitet funkcionalnog zivotnog veka bude slican, dinamika ista
Osoba B - zeli da duze ima vitalan nacin zivota i da mu duze traja nekakava funkcionalnost

Osoba A moze da kaze "ne mora da bude zdravo, dovoljno je da samo nije stetno"
Osoba B to nije dovoljno, as simple as that.

Ja npr ne zelim da budem cica sa 40 godina. Sto inace vec vidim kod nekih mojih ortaka. 33god holesteroli, operacije zucnih kesa, krvni pritisci, telo mlohavo i osukljano, manjak zivotne energije. Jednostavno vidis da ce u 40 godina da budu cice. Ima da ih bole ledja kad treba da se igraju sa decom, ima da sede sa strane i da pola slobodno vremena provode u 45 stepeni uglu, stavljajuci svoj stomak u chill mode. Jer jbg, to je to, stomak ima prioritet chill-iranja.

Plus moj stav je da nase generacije imaju mnogo vecu amortizaciju tokom radnog vremena. Tu mislim pre svega na stres i utrosak neurona. Veci procenat nasih i mladjih generacije je znatno nemobilnije nego prethodne generacije, otkom radnih sati.
A ja hocu da jednostavnom budem vitalniji od prethodnijih generacija. Ta veca amortizacija mora da se kompenzuje.

Osobi B, svi ti izvori potencijalnog poboljsanja vitalnosti nisu laprdanja.
Osobe A, sa druge strane, imaju svoje pravo da tretiraju projekat svog zivotnog veka kako zele.

Nekom je hrana sav uzitak u zivotu. Nekom nije.

 

 

Sve je ovo super što si ti napisao, samo ne vidim kakve veze ima jedna kafa dnevno sa time.

 

Da pričamo o pušenju, alkoholu, lošoj ishrani,  apsolutno bi te podržao, ali za ovo nikako ne mogu da se složim.

 

Ja na primer, imam 41 godinu, u jednoj nedelji odradim 3x teretanu po bar 90 minuta, i bar 3 basketa po 90-120 minuta, nekad imam oboje u istom danu, teretana pre posla. Leti tu bude i plivanja, fudbala sa decom, zimi se ubaci neki stoni tenis, malo smanji basket i pojača teretana. 

Nekih 10ak godina nisam bio na bolovanju (kuc,kuc).

 

Mislim da živim poprilično zdravo. I mislim da je poenta u tim nekim ključnim stvarima, kao što su cigare, alkohol, a naročito ishrana kojoj posvećujem baš puno pažnje, pazim na sve elemente, od proteina, pa nadalje.

 

I mislim da je to jedno 99,99% posla, a da u ovih 0,01% spada opterećivanje takvim stvarima kao što su 1 kafa dnevno, zračenje daljinskog za tv i slično.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, realno *w said:

 

Ja na primer, imam 41 godinu, u jednoj nedelji odradim 3x teretanu po bar 90 minuta, i bar 3 basketa po 90-120 minuta, nekad imam oboje u istom danu, teretana pre posla. Leti tu bude i plivanja, fudbala sa decom, zimi se ubaci neki stoni tenis, malo smanji basket i pojača teretana. 

Nekih 10ak godina nisam bio na bolovanju (kuc,kuc).

 

 

moram da pronađem neki sport izvan penzionerskog basketa jednom u nedelju dana ili tri nedelje

navikao sam ceo život kao kuca, da mi baciš loptu da trčim : i

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, DameTime said:

 

Kad čujem bilo koju uvodnu špicu iz sinišapavićevskog opusa automatski se izdepresimiram
ja hoću život, bolji život da ga zgrabim poput tigra..

 

 

4 minutes ago, uini said:

moram da pronađem neki sport izvan penzionerskog basketa jednom u nedelju dana ili tri nedelje

navikao sam ceo život kao kuca, da mi baciš loptu da trčim : i

 

 

12766339.jpg

😁

Edited by Gavran
  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

moram da pronađem neki sport izvan penzionerskog basketa jednom u nedelju dana ili tri nedelje

navikao sam ceo život kao kuca, da mi baciš loptu da trčim : i

 

Juče sam bio na firminom terminu, bukvalno se smorim kada se završi koliko mi se još igra i koliko se ne umorim.

 

U poslednje vreme jedino kad se raspadnem je ili 5 na 5 na dva koša, što jako retko igram, ili sa klincima košarkašima basket po 3x3 pravilima. E to je baš gaženje, mada su im počele pripreme, pa sada toga ima malo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...