Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

jbt kad vi ljudi nadjete vremena za sve to, ozbiljno pitam?

3x nedeljno basket + 3x teretana to je 6 dana nedeljno po minimum 2 sata vremena (a i vise kad se uracuna put, tusiranje i neki minimalni odmor).

 

ovo pitam zaista bez i mrve malicioznosti, prosto se pitam kad nadjete vremena za druge stvari: porodica (pogovo ko ima decu), druzenje, priprema hrane & odrzavanje kuce itd. Ja izgleda nesto opasno masim 😞

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo...i ne pušiti, i ne piti, i zdravo se hraniti, i baviti se sportom, ali ako vam je posao stresan, ako se puno nervirate, i ako nemate dovoljno odmora...džaba ste krečili. ( kažem bez trunke malicioznosti, stres je stavka koja se strašno zanemaruju u tim "zdravživotdiskusijama" )

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Marvin said:

jbt kad vi ljudi nadjete vremena za sve to, ozbiljno pitam?

3x nedeljno basket + 3x teretana to je 6 dana nedeljno po minimum 2 sata vremena (a i vise kad se uracuna put, tusiranje i neki minimalni odmor).

 

ovo pitam zaista bez i mrve malicioznosti, prosto se pitam kad nadjete vremena za druge stvari: porodica (pogovo ko ima decu), druzenje, priprema hrane & odrzavanje kuce itd. Ja izgleda nesto opasno masim 😞

 

 

Pa bar 4-5 dana nedeljno rekreacija, nekad i pre posla, pa se posle stigne i basket. Teretanu najviše volim da odradim odmah posle posla, tipa do pola 5 max da sam tamo, do 6, posle sa klincima; ili večeranja varijanta, da budem sa njima celo popodne, uveče kupanje večera i posle 9 u teretanu. I za basket su na zimi termini često 21h.

 

Inače baš minimalno gubim vremena tu, teretana mi je na 3 min peške, basket na 5 min. Ja ako radim do 4, to znači da sam u 4:03 kući.

 

 

3 minutes ago, P-51D said:

Sve je to lepo...i ne pušiti, i ne piti, i zdravo se hraniti, i baviti se sportom, ali ako vam je posao stresan, ako se puno nervirate, i ako nemate dovoljno odmora...džaba ste krečili. ( kažem bez trunke malicioznosti, stres je stavka koja se strašno zanemaruju u tim "zdravživotdiskusijama" )

 

Apsolutno se slažem. Meni je moj posao pre 5-6 godina bio baš ozbiljan stres, ali sam vremenom postavio stvari na svoje mesto i sada mi je baš rutina. Već neko vreme propuštam neke ponude samo zašto što mi se ili ne ide na negde gde ću biti dalje od kuće, ili gde ću morati da prolazim taj proces  iznova.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

možda je glupo pitanje ali zašto je fotka crnobela 1990e? nisam primetio igde u tekstu pojašnjenje

calvine-ufo-photo.jpg?w=790&f=851397a796

 

Ne deluje kao klasicna b&w fotka, vise kao da je isprana, i.e. kvalitet aparata kojim je napravljena nije bas top ni za to vreme. Naisao sam na tvrdnje da je rec o b&w negativu, medjutim vidim da nema konsenzusa jos medj strucnjacima i entuzijastima na temu. Neka pretpostavka je da je koriscen izvesni ilford xp1 film koji je b&w, a da bi razlog za to bio cinjenica da je daleko lakse, brze i jeftinije razviti slike sa takvog filma. Koliko sam video, vec je propustena fotka kroz kompjuterske provere i cini se da je zakljucak da nije bilo nikakvih naknadnih korekcija niti dorada. Slika jeste intrigantna, ali kao i uvek kod ovakvih stvari, kljucno je poklapanje sa svedocenjima, izjavama i ostalim prikupljenim originalnim podacima. O postojanju ovih fotki je Nick Pope (bivsi zaposlenik u britanskom ministarstvu odbrane, a vec godinama jedan od prominentnijih istrazivaca u ovoj oblasti) pricao pre x godina jos. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Snjofko said:

Pita covek ljude koji vise ovde ceo dan otkud nam vremena 🤣

 

Nevezano za Marvina konkretno, nego generalno - setim se onih motivacionih kvotova i sličnih sranja koje prezirem, ali povremeno imaju poentu.

Pa iz tog ugla što bi rekli, 7 dana je 168 sati, da li je toliko teško tu pronaći 10ak sati ukupno za rekreaciju? 😄

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, realno *w said:

da li je toliko teško tu pronaći 10ak sati ukupno za rekreaciju? 😄

 

 

apsolutno nije, ukoliko ti je rekreacija individualna. zato ja i lamentiram nad plivanjem: single x nema povreda. mogu samo da se udavim al' mislim da neću.

Link to comment
Share on other sites

On 8/19/2022 at 3:26 PM, P-51D said:

Sve je to lepo...i ne pušiti, i ne piti, i zdravo se hraniti, i baviti se sportom, ali ako vam je posao stresan, ako se puno nervirate, i ako nemate dovoljno odmora...džaba ste krečili. ( kažem bez trunke malicioznosti, stres je stavka koja se strašno zanemaruju u tim "zdravživotdiskusijama" )

 

Apsolutno. Ustanem ja na vreme, odradim vežbice, popijem toplu vodu s limunom, doručkujem... I onda mi se neko ukenja u život na poslu, provedem 2h nervirajući se i propadne sve. Sledećeg dana nova tura, nova avantura 😄 

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Sređujem blog i razmišljam o nekim životnim temama. Dosta dugo me muče pitanja: ko sam ja? ko i šta želim da budem? Pitanje ličnog identiteta nam je svima važno, pretpostaviću.

 

Zanima me kako određujete sebe i kako ste odlučili čime ćete se baviti u životu. Naravno, ko želi da podeli, ne mora sa previše detalja. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...