Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Mislim da je u otkazivanju veliku ulogu imalo i to sto se turnir igra bogu iza nogu. Nikom se ne mlati po filipinima i indoneziji protiv trecerazrednih protivnika do osmine finala. Ne znam kakav je rejting SP, ali meni se cini da je EP predlstiznije takmicenje od SP. Realno igrace se neka leva kosarka pred polupraznim tribinama i vuvuzelama, s toga ne treba ni dizati preveliku tenziju. Prioritet je da se kvalifikujemo za OI (najvrrovatnije preko nekog od kvalifikacionih turnira) i da u pariz odemo kompletni.

  • Ha-ha 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kenozoik said:

On je praktično preko noći došao do velikih para i statusa bogočoveka i ovde i u Amerikama, jako je teško mladoj neiživljenoj glavi sa tim da se nosi.

Pa i Teo je ušao u solidne pare sa 20 godina, Milutinov sa 21, Bogdan i Gudura sa 22. Naravno, ne pare koje ima Jokić, ali nekoliko stotina hiljada dolara odjednom, sasvim dovoljno da se podivlja, koga zanima divljanje. Prema tome, ne bih rekao da je to u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Та 2016 која се спомиње за Јокића, неће баш бити да је толико био иза Теа, Богдана и Радуљице. По сајту proballers је његов индекс био већи од поменуте тројице, играо је 4 минута више од Радуљице, а по 3 мање од Теа и Богдана. То је статистички, овако гледано мени је 2016 било: 1.Тео 2. Радуљица 3.Богдан/Јокић.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Geronimo said:

Igraci Miska Raznatovica i milenijalci - mnogo zajebano. Razmazeno. Misle samo na svoje dupe. Igrace za repku kad im odgovara, kako im odgovara, sa ulogom koja im odgovara. Uzasno po vrednosti je da se u 20god ne igra takmicarska kosarka nego pumpaju brojke. Zaista mislim da je bolje da se prodje kroz ove nase kancerogene blizance, bar tu ima nade da se uhvati kako je divno igrati za ljude, za navijace. Mozda im i ostane da reprezentacija ima nesto... Nesto divno, kad i oni drugi navijaju za tebe.

 

Kakve veze ima igranje za reprezentaciju i klubove?

 

Bogdanovic je omrazen od strane jednog dela kosarkaske javnosti ako pricamo o klubovima, ali zato je omiljen skoro kod svih kada se radi o reprezentativnom nivou.

 

Dalje, u vreme kada je reprezentacija osvajala medalje za nju su igrali Markovic, Teodosic, Savanovic koji nikada nisu igrali za jedan od dva pomenuta kluba, a ni Macvan, Marjanovic ili Micic u svoje vreme nisu imali nastupe u tim klubovima.

 

Za koji slovenacki klub je igrao Doncic? Za koji grcki klub je igrao Giannis? Za koji finski klub je igrao Markkanen? Za koji nemacki klub je igrao Schroder ili Nowitzki? Valanciunas nije prosao kroz Zalgiris pa se stalno odaziva da igra za reprezentaciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Nate said:

Mislim da je u otkazivanju veliku ulogu imalo i to sto se turnir igra bogu iza nogu. Nikom se ne mlati po filipinima i indoneziji protiv trecerazrednih protivnika do osmine finala. Ne znam kakav je rejting SP, ali meni se cini da je EP predlstiznije takmicenje od SP. Realno igrace se neka leva kosarka pred polupraznim tribinama i vuvuzelama, s toga ne treba ni dizati preveliku tenziju. Prioritet je da se kvalifikujemo za OI (najvrrovatnije preko nekog od kvalifikacionih turnira) i da u pariz odemo kompletni.

 

@Magia, @Del Piero i ekipa sa kojom ja putujem > Jokić

  • Like 9
  • Love 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

 

Kakve veze ima igranje za reprezentaciju i klubove?

 

Bogdanovic je omrazen od strane jednog dela kosarkaske javnosti ako pricamo o klubovima, ali zato je omiljen skoro kod svih kada se radi o reprezentativnom nivou.

 

Dalje, u vreme kada je reprezentacija osvajala medalje za nju su igrali Markovic, Teodosic, Savanovic koji nikada nisu igrali za jedan od dva pomenuta kluba, a ni Macvan, Marjanovic ili Micic u svoje vreme nisu imali nastupe u tim klubovima.

 

Za koji slovenacki klub je igrao Doncic? Za koji grcki klub je igrao Giannis? Za koji finski klub je igrao Markkanen? Za koji nemacki klub je igrao Schroder ili Nowitzki? Valanciunas nije prosao kroz Zalgiris pa se stalno odaziva da igra za reprezentaciju.


Koju medalje je osvojio Savanovic u reprezentaciji? Ako mislis na 2009., nije igrao, ako mislis 2010., nije bilo medalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Nate said:

Mislim da je u otkazivanju veliku ulogu imalo i to sto se turnir igra bogu iza nogu. Nikom se ne mlati po filipinima i indoneziji protiv trecerazrednih protivnika do osmine finala. Ne znam kakav je rejting SP, ali meni se cini da je EP predlstiznije takmicenje od SP. Realno igrace se neka leva kosarka pred polupraznim tribinama i vuvuzelama, s toga ne treba ni dizati preveliku tenziju. Prioritet je da se kvalifikujemo za OI (najvrrovatnije preko nekog od kvalifikacionih turnira) i da u pariz odemo kompletni.

Poluprazne tribine u zemlji košarke. Mrka kapa. Zbog filipinskog naroda mi je žao što ne igraju ove najveće zvezde 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Nate said:

Mislim da je u otkazivanju veliku ulogu imalo i to sto se turnir igra bogu iza nogu. Nikom se ne mlati po filipinima i indoneziji protiv trecerazrednih protivnika do osmine finala. Ne znam kakav je rejting SP, ali meni se cini da je EP predlstiznije takmicenje od SP. Realno igrace se neka leva kosarka pred polupraznim tribinama i vuvuzelama, s toga ne treba ni dizati preveliku tenziju. Prioritet je da se kvalifikujemo za OI (najvrrovatnije preko nekog od kvalifikacionih turnira) i da u pariz odemo kompletni.

 

filipinci se zesce loze na basket, ne bi trebalo da bude slaba poseta

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Koju medalje je osvojio Savanovic u reprezentaciji? Ako mislis na 2009., nije igrao, ako mislis 2010., nije bilo medalje.

 

Igrao je u vreme prve renesanse reprezentacije, od 2009 - 2013 (druga renesansa je od 2014 do 2017).

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Beonegro said:

Pa i Teo je ušao u solidne pare sa 20 godina, Milutinov sa 21, Bogdan i Gudura sa 22. Naravno, ne pare koje ima Jokić, ali nekoliko stotina hiljada dolara odjednom, sasvim dovoljno da se podivlja, koga zanima divljanje. Prema tome, ne bih rekao da je to u pitanju.

Beo, ne  bih da prebrojavam ljudima novce, to je bila ilustracija za poentu.

Propustio si frazu "bogočovek" koja je dopunjuje. 

 

Inače, znam da je moja teza, kao i uostalom suprotna, teško egzaktno dokaziva. Ovo više kao opservacija.

 

Daleko od toga da sam, kako @DameTime kaže nekakav Jokićevac i da nisam razočaran njegovom odlukom. Samo ućuzimam u obzir  potpuno različite okolnosti lansiranja u zvezde njega i ekipe koja je uvek tu pa je zbog toga i volimo.

 

Da nije to što jeste, ne bi nas toliko ni pogadjalo.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, brazilacjuca said:

Takodje mislim da nam underdog situacije leze mnogo bolje nego breme favorita. Nekoliko poslednjih medalja smo upravo tako i osvojili, a sve ono sto smo prokockali je bilo sa jacim sastavima.

Osvrnuo bih se na ovo, tačno je i dovoljno puta se ponavlja da se teško može reći da je slučajnost.

 

Igramo odlično kao otpisani, ali nemamo to što je potrebno (tu vrstu pobedničkog mentaliteta) da se nosimo sa bremenom favorita.

 

2014 - sve odlične utakmice koje smo odigrali: Španija (poraz ali odličan meč), Grčka, Brazil, Francuska, nigde nismo bili favoriti pre meča.

2015 - odlična igra u grupi, ulazimo kao favoriti br. 1 u eliminacije i onda se mučimo sa znatno slabijim protivnicima, prvi jači rival nas rebne. (Naravno, bilo je ovde još i značajnijih faktora, ali se sve poklapa.)

2016 - četvrtfinale sa Hrvatima, ulazimo kao favoriti, useremo se, ipak dobijamo jer su oni veći gubitnici od nas. Polufinale Australija, ulazimo kao autsajderi, obrišemo patos sa njima.

2017 - ide se bez većih očekivanja, sve dobro fercera, odjednom iskrsava ozbiljna prilika da uzmemo zlato (ispali Španci) ali onda čabar.

2019 - ulazimo kao favoriti protiv Španaca u grupi po prvi put od boga pitaj kad, izgubimo tu tekmu. Eliminacije protiv Argentine, veliki favoriti, u jednom momentu kreću kola nizbrdo, sve staje, useremo se, nema ko da povuče ručnu, kraj.

Kvalifikacije OI - veliki favoriti protiv Italije, u jednom momentu kreću kola nizbrdo, sve staje, useremo se, nema ko da povuče ručnu, kraj.

2022 - veliki favoriti protiv Italije, u jednom momentu kreću kola nizbrdo, sve staje, useremo se, nema ko da povuče ručnu, kraj.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Nate said:

Mislim da je u otkazivanju veliku ulogu imalo i to sto se turnir igra bogu iza nogu. Nikom se ne mlati po filipinima i indoneziji protiv trecerazrednih protivnika do osmine finala. Ne znam kakav je rejting SP, ali meni se cini da je EP predlstiznije takmicenje od SP. Realno igrace se neka leva kosarka pred polupraznim tribinama i vuvuzelama, s toga ne treba ni dizati preveliku tenziju. Prioritet je da se kvalifikujemo za OI (najvrrovatnije preko nekog od kvalifikacionih turnira) i da u pariz odemo kompletni.

 

Ja bih na tvom, a i mestu svih nas, bila srećna što košarka dolazi na sve kontinente i nije nešto rezervisano samo za Ameriku i Evropu. Lepo je da se ovaj sport što više popularizuje.

 

4 minutes ago, Kenozoik said:

Daleko od toga da sam, kako @DameTime kaže nekakav Jokićevac i da nisam razočaran njegovom odlukom. Samo ućuzimam u obzir  potpuno različite okolnosti lansiranja u zvezde njega i ekipe koja je uvek tu pa je zbog toga i volimo.

 

Nema ovde mnogo Jokićevaca, zaista sam prijatno iznenađena pisanjem drugova forumaša. Mada, videćemo kakvo će stanje biti u oktobru.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Kakve god da su renesanse u pitanju, medalju Savan nije video.

 

Napisao sam "u vreme kada je reprezentacija osvajala medalje", sto znaci kada je bila uspesna. Meni je i 4. mesto na SP 2010 veliki uspeh. Tu si negde uvek blizu, nekad bude srebro, nekad bronza, nekad 4. mesto, na to sam mislio.

 

Sa druge strane, imali smo i 2019. i 2022. i ispadanja u 1/4 finalima sa jacim ekipama od Dudinih.

 

Kako god, nema to nikakve veze, eno Kalinic je ne samo bio heroj jednog dela populacije, nego je i dva puta ulazio u obracune sa igracima drugog kluba, pa je sad rekao da nece igrati. Micic je "prosao" kroz KKCZ pa nikada nije uradio nista u reprezentaciji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

 

Pa meni nije jasno zašto to i sad ne može. Moglo je bez ovih psihodrama i bez priča da su tek na dan objavljivanja spiska saznali da ne igra, imaju njegov broj, mogli su da ga pozovu prije deset dana i da riješe ovo, nego meni djeluje da su oni znali za Jokića odavno, ali da su pokušavali da to sakriju da Micić, Kalinić i možda još neki igrači (Poku?) nemaju olakšavajuću okolnost da i oni odjave reprezentaciju (repstaciju 😄 )

Da ne proveravam, mislim da su rekli da su probali da ga cimnu još jednom poslednjeg dana, ali nije mi delovalo da su tek tad saznali. Nego nisu znali šta će i kako će, pa su odlagali vest dok nije došla do javnosti obilaznim kanalima. Naravno, njihova greška (gle čuda) je u tome što nisu ranije to raskrstili i krenuli dalje. Propala im je ideja sa njim i nisu znali šta i kako.

 

Moj komentar je vezan više za one ideje (pomenute eto i u onom hrvatskom mediju) da treba da se udaramo nogama u dupe kad prihvati da se pojavi i da maltene klečimo. Po meni, naravno da ćemo biti srećni zbog jačeg tima i takvog igrača ali ne treba ponovo to da bude u fokusu celo leto.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, goldberg said:

 

Kakve veze ima igranje za reprezentaciju i klubove?

 

Bogdanovic je omrazen od strane jednog dela kosarkaske javnosti ako pricamo o klubovima, ali zato je omiljen skoro kod svih kada se radi o reprezentativnom nivou.

 

Dalje, u vreme kada je reprezentacija osvajala medalje za nju su igrali Markovic, Teodosic, Savanovic koji nikada nisu igrali za jedan od dva pomenuta kluba, a ni Macvan, Marjanovic ili Micic u svoje vreme nisu imali nastupe u tim klubovima.

 

Za koji slovenacki klub je igrao Doncic? Za koji grcki klub je igrao Giannis? Za koji finski klub je igrao Markkanen? Za koji nemacki klub je igrao Schroder ili Nowitzki? Valanciunas nije prosao kroz Zalgiris pa se stalno odaziva da igra za reprezentaciju.

Danas je Mega defakto treci klub u Srbiji. FMP je djubre, da kazem da su poslednje iole smislene godine bile sa Boldenom, recimo. Borac je pokusaj kome fali kesha. 

Hemofarm je nekad bio predivna zdrava sredina iz koje su izasli sjajni sportisti, ljudi, ali u istovreme ozbiljan takmac blizancima. Igrala se takmicarska kosarka, imao si pored sebe Raska, Krstovica, Bogavca, Joksimovica. Bilo je trofeja, a jos vise jakih utakmica.FMP je bio krvava sredina, puna mladih lavova koji se otimaju za parce mesa. Imam dosta poznanika koji su bili u FMP, ali su se povredili i prilicno ulubili zivot. Iz obe sredine su izlazili takmicari, borci. Reprezentativci.

Iz Mege izlaze maze, jos od cuvenog 95tog (iako je tad sa Vardom, Bobijem i Novicom Mega jos i licila na kosarkasku ekipu). Ja nikad necu zaboraviti blamantni nastupi Miljenovica i Zagorca gde zastupaju teze za maksimalno trajanje treninga. Dalje, igraju bez imperativa pobede, bez publike koja navija za njih, bez presije rezultata, sa presijom licnih brojki. Blizanci su kancerogeni (jer ih je vlast napravila takvim), ali tu igras za raju, igras za trofej, igras za svoje saigrace, drugare. A raja, trofej i drugari su reprezentacija, ne svoje dupe. Kroz takmicarsku kosarku mozes mnogo lakse shvatiti ono Saletovo, da ne citiram, nego kroz 12/4/5.

I jos nesto - Mega je inkubator talenta u Srbiji. Broj prosecnih igraca koji nam ona da je porazavajuc. Ok, talenta ima manje, ali umesto da prozor-reprezentacija bude puna Mega igraca, to nije tako.

Na kraju, ja se Misku Raznatovicu divim. Ali i njegovo delovanje ima puno losih strana za kosarku u Srbiji.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Sam si rekao, nama trebaju jos neke sredine u kojima ce igraci moci da se bore za trofej. Bilo je tu pokusaja sa Vojvodinom u prvoj deceniji ovog veka ili sa Radnickim u drugoj deceniji ovog veka. Naravno, tu su bili i Hemofarm (koji je Markovicu dao sansu da sa 18 godina igra EC i ABA kao bitan clan tima) i FMP.

 

Partizan i Crvena zvezda u ovom obliku sluze samo ispunjavanju megalomanskih zelja navijaca koji ne vide nista drugo u kosarci osim medjusobnih duela svojih klubova. Podseti me kakva je ono minutaza bila Tristana Vukcevica ili kojem je to mladom domacem igracu iz svog pogona Crvena zvezda dala sansu jos od Gudurica i Dobrica?

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast momcima koji su se odazvali i svim srcem biću uz njih, ali ne bih bacao drvlje i kamenje na Jokića, Kalinu i Micića. Razloge njihovog odustajanja treba tražiti prvenstveno u prenatrpanom kalendaru. Ljudi različito podnose sve to u različitom životnom dobu i treba poštovati odluke koje donose i koje utiču na njihove karijere i život generalno.

 

Vremena su se promenila, košarka sve više postaje posao i teško je danas očekivati da se igrači ponašaju kao pre 40 godina (tromesečne letnje reprezentativne pripreme i potpuna posvećenost košarci cele godine). Pričao je o tome Rađa nedavno. On i njegova generacija su "živeli košarku", danas to više nije tako (čast izuzecima!). U tom smislu treba i shvatiti izjavu Danilovića kada je rekao da bi samo Bogdanović mogao da igra u "onoj reprezentaciji". Nije on tu mislio samo na košarkaške kvalitete.

 

Sve u svemu, puna podrša Kariju i momcima koji su tu. Biće još velikih takmičenja narednih godina. Nemamo mi luksuz da se olako odričemo najboljih igrača i nadam se da ćemo sledeći put biti kompletni.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

 

Moj komentar je vezan više za one ideje (pomenute eto i u onom hrvatskom mediju) da treba da se udaramo nogama u dupe kad prihvati da se pojavi i da maltene klečimo. Po meni, naravno da ćemo biti srećni zbog jačeg tima i takvog igrača ali ne treba ponovo to da bude u fokusu celo leto.

 

Već me užasava pomisao na iščekivanje i neizvesnost sledećeg leta kada svi budu sedeli na iglama i čekali da Jokić prelomi hoće li ići u Pariz, pogotovo ako centar Denvera bude imao opet odličnu sezonu. 

 

Zato neka se sva pažnja posveti igračima koji su rado obukli državni dres i to u sledećih godinu dana. Ne mora RTS u svakom Dnevniku 2 da izveštava kako je igrao Denver. Koga zanima ima NBA action i Arena Sport.

 

Ako se predomisli i dođe u državni tim sledeće godine dobrodošao je.

Edited by Drago
Typo
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

 

Ovo je dobra opservacija, DžilO se dobro snalazi u ovim dža-bu o-ruk situacijama

 

+1

 

Dzile mi i izgleda kao da bi mu legla turnirska uloga gde moze na harizmu da izvuce dosta toga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Drago said:

Ako se predomisli i dođe u državni tim sledeće godine dobrodošao je

Recimo da se kvalifikujemo na ovom SP za OI i Smajli ili Petrušev pokidaju (što u stvari povlači jedno sa drugim)

I onda se dogodine pojavi Joka i oni ne odu na igre!

Pa jedino ako će da jaše lipicanere može da učestvuje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bogoljub Gagic said:

Та 2016 која се спомиње за Јокића, неће баш бити да је толико био иза Теа, Богдана и Радуљице. По сајту proballers је његов индекс био већи од поменуте тројице, играо је 4 минута више од Радуљице, а по 3 мање од Теа и Богдана. То је статистички, овако гледано мени је 2016 било: 1.Тео 2. Радуљица 3.Богдан/Јокић.

Bio je MVP kvalifikacionog turnira, za mene licno je bio vazniji igrac od Raduljice i na samom Olimpijskom turniru.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...