Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

11 hours ago, MrTripleDouble said:

Cek, jel ti to uporedjujes jednog cirkuzanta koji baca trojke sa jedne noge, koji ne bi mogao da sacuva cunj i ciji je tim imao citave CETIRI pobede u sezonu, sa jednim ultimativnim fajterom ciji je dolazak u Saragosu preokrenuo sezonu ovog kluba i sacuvao ih od ispadanja.  

 

Nije odigrao celu sezonu, ali sa njim u timu skor Saragose u Endesi je bio 9:11, bez njega 3:13.

 

Gledao sam nekoliko utakmica, eye test je bio prilicno dobar. Verovatno je sporiji nego ikad, mada ga brzina nikad nije odlikovala, ali donosi odlicne odluke na terenu, dobro komanduje napadom, a i odbrana je solidna. Procenat za 3 mu nije bio dobar(31%), ali koliko sam video poludistancu je potezao bez mnogo oklevanja i sa dosta uspeha. Za desetak do 15 minuta na terenu koliko bi mu verovatno bilo namenjeno, bio bi nam premija.

Ne, ne upoređujem Stefana Jovića sa Milošem Teodosićem, to bi bilo nepravedno prema njemu.

 

Upoređujem statistiku dva igrača koji su igrali isto takmičenje, na uzorku od 20+ utakmica, teško da može objektivnije od toga.

 

Što se Jovića tiče, nisam ga gledao u ACB, vidio sam onu jednu utakmicu koju je igrao u prozorima, iskreno, ne sjećam se da li protiv Grčke ili protiv Turske, bilo kako bilo, dovoljno da vidim da je on gotov igrač, više nema tu brzinu i fizičku nadmoć koja je od njega činila odličnog igrača zadatka, a bez toga je on liability, užasan šuter koji je već 2019. zbog toga bio jedan od glavnih krivaca poraza od Argentine, zbog nultog samopouzdanja i proističućeg odbijanja da šutne potpuno otvoren šut na Jokićevu povratnu loptu, što je omogućilo Argentincima da nas dobiju Mutinom skupi u reket, valjda neće da pogode odbranom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

^citao sam do citata i tu stajem
 

  Reveal hidden contents

 

 

"Pitat ću te ljude samo ovo: Ako radite cijelu godinu i ne vidite obitelj, a onda imate tri, četiri tjedna godišnjeg za otići s njima na more, ali vas pozovu da kopate kanale, uvodite struju ili gradite zgrade za dobrobit zemlje, da budete društveno korisni umjesto da idete na more s obitelji, što bi većina učinila?"

 

Citat je to iz prošlogodišnjeg Indexova intervjua s Gordanom Giričekom

 

posto mi ova zamena teza sa primerom obicnog coveka, koji u slobodno vreme treba da kopa kanale, vredja inteligenciju [a koji red ranije prica o ravnoj ploci, pali].

 

poredjenje moze biti iskljucivo sledece:

ja, obican covek, sam u onome obicnom sto radim, priznat kao najbolji na svetu;

 

desava se hepening na svetskom nivou, gde se drugi iz moje branse, najbolji na svetu, nadmecu besplatno u vreme svog godisnjeg odmora.

 

ekipa iz srbije, iz moje branse, me zove da idem da se takmicim s'njima a protiv drugih najboljih - jer zelimo da pokazemo koliko je ta bransa u nasoj zemlji relevantna.

 

ja u fazonu, javicu ali no fucks given.

 

daklem, proliv na sve koji lazu neuki narod bez sposobnosti za bazicno povezivanje dva konteksta u primeru.

S tim sto se Jokic regularno nadmece na najvisem nivou, pa mu odmor mozda dodje bitniji od dodatnog takmicenja na cak malo nizem nivou od nivoa na kom se inace takmici.

 

Ne moze igranje Jokica, Janisa, Doncica da se poredi sa igranjem nekih manje kvalitetnih igraca jer kod njih u teoriji mogu da postoje i sebicni motivi (ne kazem da je to nesto lose), kao sto Nedovic gore kaze da ima potrebu da pokaze da je jedan od najboljih ovde, verujem da Jokic to apsolutno nema. Niti ima potrebu da se pokazuje svetu u smislu da odigra vrh turnir pa da nakon toga zabode neki bolji ugovor za sebe. Ne pratim toliko reprezentativnu niti evropsku kosarku pa ne znam koliki je SP faktor sto se toga tice, ali ima brdo igraca koji su na SP u fudbalu sebi napravili ime i izgradili neku karijeru nakon toga.

 

Svaka cast Janisu, Doncicu i ostatku ekipe sto igraju, ali je meni logicnije da igraci tog kalibra propustaju takmicenje nego sto ce da propuste Nedovic ili Guduric.

 

Uostalom, jel bi ti licno svake godine batalio pola odmora da se nadmeces dodatno u bojama svoje zemlje besplatno? Uzmimo i scenario gde bas i ne volis svoj posao nego ga radis jer ti ide dobro i omogucava ti bolje uslove zivota.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Juce videh da je Scola propustio jedno takmicenje u 20 godina, Gasol je propustio 2010. (ako se ne varam zbog povrede) SP u Turskoj i mi smo to iskoristili itd. ali je tim igracima pored epiteta cast, drzava itd. uvek bilo na prvom mestu sportsko dokazivanje. I u tom pogledu je Bogdanovic fantastican i kao cigan mu skidam kapu jer je primer nadolazecim generacijama upropascenim Beobasketom i etikom Miska Raznatovica.

 

dirk nowitzki, počeo da igra za dallas mavse u sezoni 1998/99; debitovao za repku na nekom turniru sa 21 godinom, 1999e.

(ne moram da napominjem kakav je to šitka sastav koji je dirk vukao u 99% svojih učešća, koje ću nabrojati)

 

- 1999e je nemačka završila sedma i nije se kvalifikovala za olimpijske igre u sidneju 2000.

- 2001. ispali u polufinalu, dirk najbolji strelac i drugi na mvp listi iza peje

-2002. otrtili špance u 1/4 finalu, izgubili od argentine u semis. bronza i mvp turnira

-2003. povredio se na pripremnoj utakmici za eurobasket, ipak odigrao turnir - nisu se kvalifikovali za olimpijske igre 2004.

-2005. otrtili slovence i špance u qf i semis (čitaj: dirk sam otrtio), izgubili od grka u finalu - srebro i mvp.

-2006. nemci osmi / igrao naravno

-2007, igrao, završili peti, pa su morali da igraju kvalifikacije za olimpijadu 2008.

-igrao kvalifikacioni turnir, porobio, otišli nemci na olimpijadu

-2008. igrao, nemci deseti

- 2009. i 2010. preskače evropsko i svetsko prvenstvo. daklem, nakon 9 uzastopnih godina igranja u nba i za repku. 

ovde ima jedno nba finale 2005/06 i valjda & 9 učešća u plejofu u datom periodu, ako sam dobro izbrojao.

osim ruki sezone, igrao je između 36mins i 38mins u regularnom delu a u plejofu između 39mins i 44ipo tokom ovih sezona.

(za repku da ne tražim koliko je igrao, jer nije izlazio, kao ni luka dončić sada).

 

2011, igrao, nemačka deveta.

2015. igrao, ispali u grupama

- u januaru 2016e se povlači iz repke. daklem počeo je u repki sa 21 godinom, povukao se sa 37 godina.

 

eto tako.

 

  • Like 11
  • Thanks 10
Link to comment
Share on other sites

Никад нисам био Јокићев воршипер, нити апологета, стога његово отказивање не може ни да ме повреди толико. Од самих почетака се видело да дечко не доживљава националну припадност на потребан начин нити има осећај за репрезентацију који је изградио њен култ у прошлим деценијама. То што он прича Америма може да окачи мачку о реп. Први пут када није излазио на терен "да се забави", како је својевремено говорио, већ са ставом човека који је дошао да победи, у стилу играча из најбоље ере, дошла је и титула. Јесам навијао да је узме, јер се дефинитивно видела промена, али нисам од тога правио национални празник. Овде су се новинари, кликбејтери и друштвене мреже утркивали ко ће пре да објави сваку смешну и ником потребну статистику и свако ново обарање рекорда који не занимају 99% људи осим ако оду на квиз. Сад их, разумљиво, нема да напишу неко слово критике због оваквог односа према репрезентацији, ма какав савез био (а труо је до корена).

 

Људи су овде већ паметно написали пре мене - све је ОК, свако има право да игра или не игра по свом нахођењу, али не смеју се после оваквих ствари његове стазе посипати ружиним латицама и са одушевљењем извештавати о весељу уз тамбураше, пијуцкању пива са коњем и превртању гума. Човеку коме репрезентација не значи ништа не сме се давати толики простор ако желимо да оживимо култ какав је некад донео резултате, нити га треба чекати са кићеном буклијом ако се до 2030. године једном смилује да уложи надљудски напор и пропусти месец дана лета. Надам се да се од сада завршило са том смешном праксом и да ће се сада сва снага усмерити на подршку и промоцију момака који је много више заслужују. Свакако нисмо у најужем кругу фаворита, али није ова екипа без ђавола, ако кликну неке ствари и ако повуку они који треба када треба, можемо се доста радовати уз њих. Од мене нико неће добити ружну реч. А најбољи кошаркаш на свету нека се одмара, заслужио је, свакако га нећу мрзети, али кад се буде гледао НБА, има тридесетак других екипа за које ћу навијати пре Денвера. И то је моје право.

 

Он о свему овоме неће размишљати ни тренутак, а то више није ни битно. Није ништа изгубљено, нити треба плакати за просутим млеком, само се више не освртати за њим. Има ко ће поново изградити култ, а то су они којима овај дрес значи нешто. Наравно, треба то урадити и са новим савезом, поготово у светлу катастрофа у млађим категоријама које доживљавамо, али има ко хоће. Само се треба сетити ко је увек био ту. Између осталих и велики Стеван Јеловац, који се увек одазивао за шири списак, а никад није добио шансу на неком такмичењу. Постоје неке ствари веће и од супермакс уговора, ергела, хиподрома, таљења са влашћу, и породичног напушавања Џека Николсона. Постоји осећање да си херој једне нације. Зато ће у мојој књизи Лука Дончић увек бити већи, без обзира на све резултате, које ни једног тренутка не покушавам да оспорим. Сваком своје, а време ће показати чије је важније.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bojdo said:

Folirant. Ali ne čudi kako političari lako manipulisu našim masama, kad imaš ljude koji vjeruju da je Jokicu kosarka samo posao.

Na svakoj stranici imaš bar po jedan isti upis. Da te žena prevarila, i to ono najgore, sa tri lika u tvom krevetu, ovolika ogorčenost ne bi bila zdrava. Move on, nađi sebi neku razbibrigu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Stvarno impresivno sta sve moze da se procita ovde.

 

Pazi da ne izvestavaju mediji vise o njemu. Kao da smo Kina jebena pa nas je ugrozio kao Morey. Neces u repku, 5 kaznenih poena, nema vesti o tebi narednih godinu dana pa razmisli za sledeci put.

 

Najbolje da ga blokiramo kao u Black Mirror-u.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Treba biti zahvalan igračima koji obuku sveti dres i poštuju ga, a ne samo navuku tek reda radi. Ovo

 

 

Vuče na kult ličnosti, kom nema mesta u nacionalnom timu. Nijedan igrač nije iznad reprezentacije, pa makar bio najbolji na svetu, kao što on jeste.

 

Dobro, novinar je to sveti stavio pod navodnike, premda se i ovde pominjao upravo tako-sveti...a teks je dobar.

 

Ne znam, prevelika je gorčina, i baš se preteralo...

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Helena said:

...zapravo si baš od citata trebao početi...:

 

Zato Srbija ne bi smjela vrijeđati Jokića jer se ove godine nije odazvao, nego biti ponosna na njega i zahvalna kad navuče "sveti" dres. Ako kult reprezentacije opada, ne opada zbog njega, nego zbog ustroja svjetske košarke kojom vlada liga čija je on trenutačno najvrjednija imovina.

 

hahah plačem. ne treba mi petparačka logika ovog novinara.

 

12 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

S tim sto se Jokic regularno nadmece na najvisem nivou, pa mu odmor mozda dodje bitniji od dodatnog takmicenja na cak malo nizem nivou od nivoa na kom se inace takmici.

 

...

 

Uostalom, jel bi ti licno svake godine batalio pola odmora da se nadmeces dodatno u bojama svoje zemlje besplatno? Uzmimo i scenario gde bas i ne volis svoj posao nego ga radis jer ti ide dobro i omogucava ti bolje uslove zivota.

 

evo malopre sam mukotrpno, kao da kopam kanal, postavio sva učešća dirka novickog za repku i njegove minute u to vreme, u mavsima.

..

što se tiče ovog scenarija "baš i ne voliš svoj posao", ne može biti primenljiv na nikolu jokića, pošto on krvnički radi na tome da bude sve bolji i bolji, inače bi na sheer talent mogo da igra u ligi i zarađuje i dalje dovoljno novca da obezbedi praunuke da žive ludo a da se ne cima, nego samo da cepa talent.

 

ja volim svoj posao i iako ne zarađujem dovoljno u odnosu na ono što znam i u odnosu na svoj portfolio, jer, srbija - da, svakako bih išao da se odmerim sa najboljima i da budem u ekipi sa najboljima iz moje zemlje, na tom imaginarnom takmičenju u mom poslu.

 

takođe, jokić je u tome najbolji na svetu. moći će da bude među najboljima ako nastavi krvnički da radi, kao što radi, još cca 5 godina. a može da igra još 7 tops.

kao što rekoh već dva puta, sa setom će se sećati svih tih prilika koje je propustio, jer što bi rek'o @Kooineeperkov eksl-rouz, nothin lasts forever and we both know hearts can change : Đ

 

edit typos

Edited by uini
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

hahah plačem. ne treba mi petparačka logika ovog novinara.

 

 

evo malopre sam mukotrpno, kao da kopam kanal, postavio sva učešća dirka novickog za repku i njegove minute u to vreme, u mavsima.

..

što se tiče ovog scenarija "baš i ne voliš svoj posao", ne može biti primenljiv na nikolu jokića, pošto on krvnički radi na tome da bude svebolji i bolji, inače bi na sheer talent mogo da igra u ligi i zarađuje i dalje dovoljno novca da obezbedi praunuke da žive ludo a da se ne cima, nego samo da cepa talent.

 

ja volim svoj posao i iako ne zarađujem dovoljno u odnosu na ono što znam i u odnosu nasvoj portfolio, jer, srbija - da, svakako bih išao da se odmerima sa najboljima i da budem u ekipi sa najboljima iz moje zemlje, na tom imaginarnom takmičenju u mom poslu.

 

takođe, jokić je u tome najbolji na svetu. moći će da bude među najboljima ako nastavi krvnički da radi, kao što radi, još cca 5 godina. a može da igra još 7 tops.

kao što rekoh već dva puta, sa setom će se sećati svih tih prilika koje je propustio, jer što bi rek'o @Kooineeperkov eksl-rouz, nothin lasts forever and we both know hearts can change : Đ

Ha dobro, ti troši energiju na svoju petparačku nelogiku, koja niti ima smisla, niti svrhe...malo-mlao pa se piše da ga ne treba pominjati, a svaki drugi post o njemu.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Helena said:

Dobro, novinar je to sveti stavio pod navodnike, premda se i ovde pominjao upravo tako-sveti...a teks je dobar.

 

Košarka je jednostavno sport koji se u ovoj zemlji tako doživljava. Zato ćeš na ovoj temi videti gomilu nas koji niti smo vernici, ne dižemo 3 prsta i vijorimo srpskom zastavom, niti srbujemo mnogo, kako reprezentativni dres karakterišemo kao svetinju.

 

Da ne idem sad u istoriju i vadim zašto je to tako, koje su evropske i svetske (a naše) legende ovog sporta pod obručima udarile temelj tom sentimentu. Pitaj Novaka zašto ga toliko boli što nije uzeo zlato na OI.

 

Ne treba zamrzeti Nikolu, prestati izveštavati o njemu ili bilo šta tako fatalistički; ali ne treba ni biti iznenađen što ga ljudi ne vole. S druge strane, ovo je o njemu poznato već 5-6 godina, ali je u poslednje vreme počeo da daje populističke izjave kako je igrati za repku extra osećaj. Meni lično se gade licemeri koji posle ne stoje iza svojih reči. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Helena said:

Ha dobro, ti troši energiju na svoju petparačku nelogiku, koja niti ima smisla, niti svrhe...malo-mlao pa se piše da ga ne treba pominjati, a svaki drugi post o njemu.

 

 

uspela si da povežeš to što ti se moja logika ne dopada, sa time što neko drugi piše da ga ne treba pominjati, pa onda to pominješ meni?

ne smeta meni da ga pominjem, dok ne stignu prve tekme za repku. kao što on ima pravo da ne igra, imam i ja da budem jako nezadovoljan što ne želi.

nije to bilo koji odličan igrač, već halejeva kometa za svetske prilike a ne za domaće.

 

vidim da furaš novaka na ajvartaru, pretpostavljam da bi mogla da nađeš sama neko hipotetičku situaciju iz prošlosti u kojoj bi bila nezadovoljna njegovom odlukom. 

nije da te teram da sama nešto radiš na temu, nego zaista ne pratim tenis uopšte, pa ne znam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Stvarno impresivno sta sve moze da se procita ovde.

 

Pazi da ne izvestavaju mediji vise o njemu. Kao da smo Kina jebena pa nas je ugrozio kao Morey. Neces u repku, 5 kaznenih poena, nema vesti o tebi narednih godinu dana pa razmisli za sledeci put.

 

Najbolje da ga blokiramo kao u Black Mirror-u.

 

Pa pazi, na stranu ta glupost da se ne izveštava, to je naravno smešno i pomisliti, ali ne bih te slagao da mi ne bi prijalo kad bi malo popustili sa vestima o njemu. Bukvalno mi siluju internet prostor sa njegovim tripl dablovima. Odmor'te malo drugovi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad sam se setio kad je Dever osvojio titulu, pa se Strahinja ukljucio preko reportera VOA direktno na RTS i kao muflon vice u kameru: ''Ovo je za Srbiju!''

 

Bas me sad zanima da li Strale podrzava timarenje konja u toku leta, ili ga je prekorio za kurcobolju.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DameTime said:

 

Košarka je jednostavno sport koji se u ovoj zemlji tako doživljava. Zato ćeš na ovoj temi videti gomilu nas koji niti smo vernici, ne dižemo 3 prsta i vijorimo srpskom zastavom, niti srbujemo mnogo, kako reprezentativni dres karakterišemo kao svetinju.

 

Da ne idem sad u istoriju i vadim zašto je to tako, koje su evropske i svetske (a naše) legende ovog sporta pod obručima udarile temelj tom sentimentu. Pitaj Novaka zašto ga toliko boli što nije uzeo zlato na OI.

 

Ne treba zamrzeti Nikolu, prestati izveštavati o njemu ili bilo šta tako fatalistički; ali ne treba ni biti iznenađen što ga ljudi ne vole. S druge strane, ovo je o njemu poznato već 5-6 godina, ali je u poslednje vreme počeo da daje populističke izjave kako je igrati za repku extra osećaj. Meni lično se gade licemeri koji posle ne stoje iza svojih reči. 

jedno je da ga ne vole drugo je da ga mrze a bogami ovde se na forumu mržnja baš videla kako kipi iz komentara

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

jedno je da ga ne vole drugo je da ga mrze a bogami ovde se na forumu mržnja baš videla kako kipi iz komentara

 

Koja mržnja? Ako neko podržava i poštuje Jokića to su momci koji komentarišu ovde, što bi znao da si svratio nekad na NBA temu. Ali isto tako poseduju kritičko mišljenje i stvarno treba o'laditi sa stavom da je kritičko mišljenje = mržnja.

 

Ne znam gde si video da mržnja kipi iz komentara, ali mogu da kažem da svako vidi ono što nosi u sebi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Koja mržnja? Ako neko podržava i poštuje Jokića to su momci koji komentarišu ovde, što bi znao da si svratio nekad na NBA temu. Ali isto tako poseduju kritičko mišljenje i stvarno treba o'laditi sa stavom da je kritičko mišljenje = mržnja.

 

Ne znam gde si video da mržnja kipi iz komentara, ali mogu da kažem da svako vidi ono što nosi u sebi.

Ma sve si u praavu od a do š 😄

umesto da malo pročitaš komentare na temi o Srbiji ti podmećeš nba temu, koja me ne zanima ni najmanje, tu košarku skoro da i ne pratim.

nakačili ste se na jednog igrača i sipate svoju zlobu, zavist i mržnju prema njemu samo zato što je uspešan, gde su takvi komentari za ostale igrače koji su otkazali?

Nikome i ništa oni ne duguju da bi morali da igraju za reprezentaciju, imaju svoje razloge i nema tu šta da se komentariše dalje

Ja ću navijati za reprezentaciju bez obzira ko igra baš zato što je to moja reprezentacija sa mojom himnom i zastavom, ne navijam za reprezentaciju samo kad je najbolja i kad igraju najbolji igrači za razliku od dobrog dela "ljubitelja košarke"  

 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

Ma sve si u praavu od a do š 😄

umesto da malo pročitaš komentare na temi o Srbiji ti podmećeš nba temu, koja me ne zanima ni najmanje, tu košarku skoro da i ne pratim.

nakačili ste se na jednog igrača i sipate svoju zlobu, zavist i mržnju prema njemu samo zato što je uspešan, gde su takvi komentari za ostale igrače koji su otkazali?

Nikome i ništa oni ne duguju da bi morali da igraju za reprezentaciju, imaju svoje razloge i nema tu šta da se komentariše dalje

Ja ću navijati za reprezentaciju bez obzira ko igra baš zato što je to moja reprezentacija sa mojom himnom i zastavom, ne navijam za reprezentaciju samo kad je najbolja i kad igraju najbolji igrači za razliku od dobrog dela "ljubitelja košarke"  

 

Ne podmećem ja tebi, nego ti nama podmećeš zlobu, mržnju i zavist. Da bi znao kako forumaši razmišljaju o Jokiću treba da pratiš i tu NBA temu jer se tamo vidi koju podršku on ima.

 

Ali ne, uleteo si kao padobranac na ovu temu da nam objasniš kako treba da navijamo za reprezentaciju, da smo zlobni, zavidni i mrzimo Jokića (???), kao i da verovatno nismo pravi ljubitelji košarke. 

 

Komentara za druge igrače nema jer su povređeni, a i jbga nisu najbolji košarkaš na svetu. Kad si već u kancelariji, svrati do KKCZ teme da konačno objasniš kolegama koje dve struje se bore za prevlast u klubu... ;) 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, uini said:

 

 

 

vidim da furaš novaka na ajvartaru, pretpostavljam da bi mogla da nađeš sama neko hipotetičku situaciju iz prošlosti u kojoj bi bila nezadovoljna njegovom odlukom. 

nije da te teram da sama nešto radiš na temu, nego zaista ne pratim tenis uopšte, pa ne znam.

Nema, Novak je savrsen.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Има овде доста момака који заслужују пажњу, али наредних 10-ак дана ће се причати о Јокићу и Мицићу, а након тога... надам се о њима, поготово када крену припремне утакмице.

 

Богдановић, Гудурић, Милутинов и Недовић као вероватно носећи играчи. Ова екипа има арсенала. Ту су Маринковић, Јарамаз, Аврамовић, Давидовац као играчи ротације, уз сигурно Смајлагића, Петрушева, Јовића, Покушевског као млађих који надолазе.

 

Ово је заиста репрезентација која ако се слагалица сложи, може бити изузетно занимљива и атрактивна екипа за гледање. Нема играчки најбољег, али верујем да ће ова екипа бити најбоља могућа група момака. Сви су колико толико приближних година.

Edited by BB7
Link to comment
Share on other sites

Stvarno smo trebali iskoristiti onu temu "Jokić u reprezentaciji", ili bolje "Jokić van reprezentacije" :classic_biggrin: Al ajde, da i ja dodam par reči o Jokiću i da završim na tu temu - treba dati podršku igračima koji su se odazvali pozivu. Njima svaka čast i sve najbolje im želin.  

 

Razumem što Nikola ne želi da igra, pogotovo jer je igrao prošle godine i imao dugu i napornu sezonu. Iskreno, nisam očekivao da će igrati ali je postojala nada kao kod većine nas. Bilo bi lepo da odigra Mundobasket i da se potrudimo da uzmemo zlato, ali šta je tu je. Problem je način. Ne razumem zašto je ovu odluku ostavio do samog kraja, meni to izgleda kao nepoštovanje selektora i samih saigrača, a i naravno nas kao navijača. Što bi rekli Ameri, weak move, izgubio sam dozu poštovanja za Jokića posle ovoga. Možda sam malo prestrog jer eto, ne znam šta se dešava u njegovoj glavi i koje su okolnosti svega ovoga, ali teško mogu da nađem neko opravdanje za ovakvo ponašanje sa činjenicama koje znamo. Očekivao sam više od njega, jer sam siguran da je on izuzetno inteligentan lik, da nije samo genije na košarkaškom terenu. 

 

Što se tiče Denvera, i dalje ću navijati za taj tim - ali sa manje strasti. Nikola je i dalje najbolji košarkaš na svetu i najnesebičniji igrač kojeg sam ikada gledao. Murray, Gordon, MPJ i ostali su vredni potcenjeni igrači sa sjajnim karakterom, nisu dozvolili da ih povrede sjebaju. A i Malone je car, verovao je u svoje momke kada niko drugi nije. Pravi underdog story, tim izgrađen preko drafta i sa par dobrih trejdova i free agency poteza. Nisu išli na taj instant success/supertim mod i na tome im svaka čast, teško ih je ne voleti. Mislim da je ovaj Jokićev potez loš i za Denver - da Nikola odigra Mundobasket, počeo bi i novu NBA sezonu u ritmu. Pitanje je u kakvom će stanju dočekati ovu sledeću NBA sezonu ako bude partijao i napijao se često. Mada mislim da društvene mreže preuveličavaju problem, siguran sam da i dalje vežba po nekom programu.

 

I to je to o Nikoli. A sada ... o momcima koji idu. Ako Poku i Stefan prevaziđu povrede, mislim da imamo baš uravnotežen tim. Imamo igrače koji umeju da daju koš i igraju odbranu - lep spoj iskustva, mladosti, estetike i atletike. Mislim da mogu biti zeznuti kao kratko ćebe što neko reče. Takođe, mnogo mi je drago što je Topić pozvan, nadam se da će se pridružiti pripremama što pre. Da oseti atmosferu, strast, i da igra sa najboljim igračima koji hoće ili mogu da igraju za Srbiju. Mnogo me hrabri činjenica što je @McLeod rekao da je ovo jedan od najgorih naših timova ikada, pogotovo što je nedavno isbaksuzirao Alkaraza na French Open-u, Noleta na Wimbledonu, i sada Jokića - kada je rekao da misli da dolazi na pripreme. Samo napred Meče! Nadam se da će momci iskoristiti ovaj pad pritiska i prijatno nas iznenaditi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Ne podmećem ja tebi, nego ti nama podmećeš zlobu, mržnju i zavist. Da bi znao kako forumaši razmišljaju o Jokiću treba da pratiš i tu NBA temu jer se tamo vidi koju podršku on ima.

 

Ali ne, uleteo si kao padobranac na ovu temu da nam objasniš kako treba da navijamo za reprezentaciju, da smo zlobni, zavidni i mrzimo Jokića (???), kao i da verovatno nismo pravi ljubitelji košarke. 

 

Komentara za druge igrače nema jer su povređeni, a i jbga nisu najbolji košarkaš na svetu. Kad si već u kancelariji, svrati do KKCZ teme da konačno objasniš kolegama koje dve struje se bore za prevlast u klubu... 😉

Dobro je da pratiš komentare biće dobar forumaš od tebe!

Koliko se navija za reprezentaciju a koliko "voli" Jokić može se videti na ovoj temi, svaki deseti komentar tek govori o ekipi i igračima koji su se odazvali pozivu selektora. A "ljubav" prema Jokiću cveta li cveta. 

Za situaciju u KKCZ uvek možeš da dobiješ informaciju iz prve ruke a do tad veruj da ovaj novi tim sklapa nebojša čović! 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...