Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Ne znam sto pokusavate da branite Tomasevica ovim frazama nije bitno koga podrzava jer je eto uspesan sportista?!Po meni je vrlo bitno i ima odredjenu tezinu zato sto je javna licnost a pritom i poznta.Tako da.

 

Ispao je velika gnjida(kao i svako ko podrzava ESENES).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Pa pljuvali smo i Jokića, koliko se sećam. I za inauguraciju i za onaj predsednikov "spisak podrške" na kom se našao. S tim sa Jokić za sada ne pokazuje tendenciju da gradi političku karijeru tako što će se slizati sa vlasti, on je blaža verzija Djokovića. Njegovi sigurno imaju neke dilove, on će da ima par gafova i to je to od njega. Tomašević je druga priča.


Ako je druga prica, neka tako bude. Zaista mi tema nije toliko bitna da trosim dodatne minute zivota u diskusiji za njom. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Ovo "Gagić" u niku dosta toga objašnjava.

 

Nije problem u političkoj opciji, da l' je neko liberal, konzervativac, demohrišćanin, zeleni, šta god. Sns i njen vođa nisu politička opcija koja se meni ne sviđa, to je mafijaški pokret usmeren na parazitsko uništavanje ove države i društvenih normi. Ako je u nekom trenutku neko ušao u nju iz nekih naivnih pozitivnih pobuda, odavno je već jasno da toga tamo nema. Svako ko sada pristupa tom zlu to čini isključivo zbog ličnih kombinacija, a posebno je grdno kad je u pitanju uspešan bivši reprezentativac, čovek koji je video sveta. Ponavljam, njegovim rezultatima svaka čast, ali on je sada funkcioner KSS i time je dodatno pogodan za kritiku na

ovoj temi.

  • Like 3
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

Vi se zezajte sa svisuistizmima, ali zečja rupa u koju sam ja upao iz čiste dosade i radoznalosti (zapaljiva i opasna mešavina) je takav mrak da sam se osetio kao da u javnom internet kafeu (da, da, mator sam) bezbrižno surfujem darkwebom u potrazi za friškim organima... Vrteh neke stare poruke sa vibera dok čekah dete sa treninga i pogled mi zastade na plitkoumnom videouratku koji mi je pred Evroviziju poslala koleginica koja je već neko vreme na putu kojim se ređe ide, izvođači su svi satane i homići i ostalo, i uradak sam već video, ali tek danas primetih malim ljubičastim slovima da piše i iz koje grupe je podeljen video. Da, da, ozloglašeni LRNE, Лекари и Родитељи за Науку и Етику, moraćirilicomjbg. Opet, radoznalost, dosada, deca se istežu sporo, kliknem ja i joinujem grupu. Mila majko, preko 12.000 ljudi u grupi. Ćirilica isključivo, sveti Vasilije, farmakomafija, veterinarstvo, 5G, munje, masoni, templari, piramide, gmo, himler i gering, prevare, goloruki narod na Kosmetu, kraljica Mila Alečković, Mario Zna (mada vidim da postoje frakcije čak i u tako bezgraničnom prostoru) , sveti jebemligako, poneki osvedočeni ludak, ekipa koja bi bila suviše riskantna za Vanju Bulića iz devedesetih i Marića 2000tih. Suštinski jedan Laza Lazarević online freestyle competition koji preporučujem ljudima kojima je, poput mene, povremeno potreban reality check.

 

E sad, dobar deo ove ekipe je siguran sam izašao i na proteste. I ne, ne mislim na https://www.danas.rs/vesti/politika/borci-protiv-novog-svetskog-poretka-predvodjeni-osudjenim-ubicom-ko-su-dostojni-srbije-sta-rade-kod-skupstine-i-ko-je-njihov-vozd-dusan-dundjer/ - to je suviše hard core ekipa koja, iako ne zanemarljive brojnosti, ipak nije neki bitniji faktor. Ubeđen sam da se velika većina poštovalaca LRNE stidi da podržava ovoliko bizarnu ekipu i želi da se uklopi, a to što imaju znanje koje drugi nemaju. Ljubav prema Trampu i Putinu neće otvoreno iskazivati, ali ih kao ljude koji žive i pokušavaju da koliko toliko funkcionišu u ovom đubrištu od zemlje, pogađa situacija i osećaju da ovo nešto što ne umeju da objasne nije dobro.

 

To je ipak užasno brojna ekipa i svakako nije zanemarljiv ni njihov udeo u biračkom telu. Neka moja procena ovako odoka bi bila da na jednog člana grupe (12.000) dolazi barem 5-20 (znam znam) likova koji su u tom fazonu ali ili nemaju viber ili nemaju smartphone ili nisu u fazonu da budu u grupi itd itd. 

 

Ja ovo posmatram malo i kao odvojen problem svojstven ne samo našem uništenom društvu koje gaca u radikalskoj kaljuzi - posledica neadekvatnog obrazovanja, slabe sposobnosti racionalnog prosuđivanja, potpunog odsustva poznavanja tehnike, osnovne fizike i matematike, istorije, politike i geopolitičkih procesa, neprilagođenosti vremenu (i to je zajedničko i za druge države, ne samo kod nas) i neprilagođenosti prostoru (i ovo delimo svi).

 

Jako je teško sada praviti neke particije i očekivati ne znam kakvu preciznost, ali se plašim da je "osvajanje" ovih likova bitnije od pridobijanja sendvičara, ucenjenih i suštinski politički neopredeljenih - blaziranih. I tu je potreban, po meni, jedan jako nežni pristup, takoreći kao sa šumskim životinjama, kako se ne bi poplašile i pobegle. Ovo su mase ljudi, po mojem iskustvu barem, koje prate dešavanja, čak i na nekom dnevnom nivou i čak i van granica Srbije ili Jugoslavije, ali apsolutno nemaju sposobnost povezivanja tih događaja u jednu logičnu sredinu. Ne tvrdim da sam ja ili neko ovde na forumu ne znam kakav geostrateg, ne ovde govorimo o potpunom odsustvu razumevanja zbog čega je neophodno uvesti određene standarde pri ulasku u EU, zbog čega je sporazum o slobodnoj trgovini sa EU neophodan a sa Kinom poguban, zbog čega je bitno da se sa Hrvatskom i BiH imaju više nego korektni spoljnopolitički odnsoi itd itd.

 

Sa te strane, opet vidim vrednost raznih Ćuta i Manojlovića, jer oni ne plaše ove beslovesne životinjice i što im se prostijim rečnikom obraćaju to je bolje. Sa druge strane, bez ozbiljnijih stranački infrastruktura u najprostijem smislu reči - od štampača i prostorija, do pešaka na terenu, do dostupnosti štamparija i neke kreative (koju za sada baš i ne vidim), kao i bez stranog faktora ne vidim kako bi protesti mogli da izrastu u nešto jače a da se ne transformišu u nekakav politički vektor, sa određenim pravcem, smerom i intenzitetom. 

  • Like 12
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Da..Fritrou je lepo sublimirao dosta toga u svom postu.
Nemojmo zaboraviti da je ovde i biologija demografija uradila svoje: mi smo u poslednjih 30.godina izgubili (ja cenim) milion ljudi koji su otišli,bukvalno pobegli odavde. U toj masi ljudi je mnogo visoko obrazovanih,stručnih,progresivnih ljudi..to su ljudi koji su u ovom periodu ili bili ili jesu u najboljim životnim i radnim godinama,koji su trebali da vode bitnu reč u svojim profesijama,u društvu..to je nemerljiv biološki potencijal i društvena vrednost.

Nisu naravno svi takvog kalibra,ali previše je takvih otišlo. To je nenadoknadiv gubitak ljudskog potencijala sa kojim bi lakše bilo gurati promene i zemlju u pravom smeru. Zamislite da Nemačku u dve-tri decenije napusti 15 miliona najkvalitetnijih ljudi..to bi bio taj odnos,ta proporcija..

Da me naši drugari/ce dijasporci ne shvate pogrešno - ne osuđujem odlazak odavde. Samo konstatujem.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Samo treba još snažnije i glasnije biti protiv Vučića, a naročito petkom. To je i jedino i najpametnije što možemo da uradimo. Ići na to da se njegov sistem nasilja do kraja ogoli i razmontira i nastaviti da se insistira na zahtevima protesta.

 

Ogoljeni su, predvedivi i do bola neinovativni. Ogromna mašinerija dresirana za nasilje i spinovanje, koja sada ne može ničemu drugome da se prilagodi. Isti trikovi pokušaja depolitizacije protesta, odbacivanja i ogađivanja političara, igranja na nacionalne karte.. on je protest u Beogradu, stvaranje pokreta.. isplanirao pre x meseci i nespretno odrzao tako da mu narod u subotu pokaže šta su prava volja, želja i brojnost.

 

Gaziti dok slabe, nemilosrdno. Svaki dan. Bez padanja na Kosovo, nacionalna jedinstva i slične budalaštine koje prodaju već godinama.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, freethrow said:

Jako je teško sada praviti neke particije i očekivati ne znam kakvu preciznost, ali se plašim da je "osvajanje" ovih likova bitnije od pridobijanja sendvičara, ucenjenih i suštinski politički neopredeljenih - blaziranih. I tu je potreban, po meni, jedan jako nežni pristup, takoreći kao sa šumskim životinjama, kako se ne bi poplašile i pobegle. Ovo su mase ljudi, po mojem iskustvu barem, koje prate dešavanja, čak i na nekom dnevnom nivou i čak i van granica Srbije ili Jugoslavije, ali apsolutno nemaju sposobnost povezivanja tih događaja u jednu logičnu sredinu. Ne tvrdim da sam ja ili neko ovde na forumu ne znam kakav geostrateg, ne ovde govorimo o potpunom odsustvu razumevanja zbog čega je neophodno uvesti određene standarde pri ulasku u EU, zbog čega je sporazum o slobodnoj trgovini sa EU neophodan a sa Kinom poguban, zbog čega je bitno da se sa Hrvatskom i BiH imaju više nego korektni spoljnopolitički odnsoi itd itd.

 

Nije problem pridobiti takve protiv Vučića,oni i jesu iz nekih svojih bizarnih razloga protiv njega,problem je što ih je nemoguće pridobiti za neku iole normalnu opciju ...

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Darko said:

I da, to se trebalo desiti po kratkom postupku. Ali ne mislim na streljanja ili tako nešto, nego brza i masovna otpuštanja raznih kakademika i nazovi sudija a posle toga, nezavisnim pravosuđem suđenje istima za malverzacije. Kao svaka normalna zemlja. 

Tacno, to sam isto hteo da ubacim negde ovih dana nego me mrzelo. Svi ovi koji su navodno "ucenjeni" i slicni kad nacisticko zlo padne ne smeju da prođu bez osvete, u smislu da svi do jednog treba da budu masovno otpusteni, do poslednjeg. I zauvek da im bude zabranjeno zaposljavanje u drzavnoj sluzbi, svima. Ne samo u drzavnoj administraciji, bilo gde na budžetu. I ima da budu srecni sto im nije sve "zarađeno" oduzeto, mada i to treba ako bi bilo kako je pravedno. To su sve nasilnici i tako i kao takvi suvisni. Svaki put kad su takvi nekulturni, arogantni, ili kad iz pošte ne isporuce paket ili ne donesu racun i niko zbog toga nije otpusten, sve je to vređanje i nasilništvo, i svi su oni učestvovali u nasilničkom "sistemu" i zato ne smeju da prođu bez osvete.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, 033zero330 said:

Idemo narode, garažna rasprodaja.

 

Nekako mi se čini da hoće da to prodaju drugovima članovima na vreme, pa kad neko drugi preuzme vlast, da ima manje manevarskog prostora. Jedino ne znam kome će prodati ono po Kosovu, ali to je ionako njihovo samo na papiru ili da udome sendvičare.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tomasevic je retko nesimpatican lik meni bio i dok je igrao i sada, cuo sam price slicne Koturovoj i ranije, vidjao sam ga i u komsiluku i nista nije bolji utisak nego preko malih ekrana. Mrzeo sam cak i njegov stil igre, iako to nema veze ni sa cim.

 

Ali se svaki put trigerujem kad ljudi najgore izvredjaju nekoga samo zbog poliitickog opredeljenja, to me bas nervira jer pokazuje neki ocaj kome pribegavaju neretko pripadnici razlicitih grupa - tipa kad ona nesrecnica he/she/it/they na LGBTQ+ skupu vristi na uvo prolaznicima. Gledajuci negde u dubini mozda je ona u pravu i verovatno se susretala sa raznim diskriminacijama ceo zivot, ali kad radi nesto tako debilno pre bih je sutnuo nogom nego podrzao.


Tako da nije tacno da Tomasevica napadate jer se uclanio sada u SNS kad je frka i kad treba Vucicu, iste gadosti pricate i za neke random likove koji su odavno tamo i za koje nemamo podatke da su privatno i ranije kroz karijeru bili losi likovi tipa Nesa Ilic, Keselj, nemam pojma sad ko jos ali isto je uvek.

Edited by bosMan_jr
  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, bosMan_jr said:

Tako da nije tacno da Tomasevica napadate jer se uclanio sada u SNS kad je frka i kad treba Vucicu, iste gadosti pricate i za neke random likove koji su odavno tamo i za koje nemamo podatke da su privatno i ranije kroz karijeru bili losi likovi tipa Nesa Ilic, Keselj, nemam pojma sad ko jos ali isto je uvek.

Biti clan SNS-a je karakterna osobina i svako zasluzuje da dobije porciju govana. To kakav je Tomasevic licno me ne zanima i ne utice mi na zivot, ali propagiranje ove mafije i saradnja sa njima je vec druga stvar. Ma koliko god on kao bivsi kosarkas ili Tipsarevic kao bivsi teniser realno bili nebitni za rejting SNS-a.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DameTime said:

Čovek je sve ono što govori i čini, ne samo ono što nam je simpatično da uzmemo u obzir, a da na ostalo možemo da žmurimo. Ili bi bar tako trebalo da bude. Zbog toga smatram da sportista kao takav nije neodvojiv od svog ponašanja izvan sporta. Odnosno, ne možeš da budeš govno ali uspešan sportista, pa da kažemo: a govno si, ali doneo si neke medalje tamo nekad pa nema veze... Dok onaj što nije "doneo medalje", e njemu možemo da sudimo kao ljudskom šljamu. Pa ne ide to baš tako.

ево, ја умем да кажем само две речи; Звезда, Звезда...плус, мислим све најгоре о сујетном опсјенару на власти (онда знаш шта мислим о Томашевићу), али, јбм му миша...гласа пола Србије за њега, вјероватно и добар проценат форумаша овдје..па зашто би мој политички избор био апсолутно исправан?...како ја да мрзим неког свог пријатеља због његовог политичког избора...тако и Томашевић..јбг..има човјек право на избор, презирем га одавно, ал не због овога...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Don Dusko said:

Ne znam sto pokusavate da branite Tomasevica ovim frazama nije bitno koga podrzava jer je eto uspesan sportista?!Po meni je vrlo bitno i ima odredjenu tezinu zato sto je javna licnost a pritom i poznta.Tako da.

 

Ispao je velika gnjida(kao i svako ko podrzava ESENES).

znaci da je na  ovom forumu dozvoljeno gnusno  vredjanje ukoliko se administratoru slazu sa tim? 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DJ_Vasa said:

 

AV možda jeste blesav, ali nije toliko glup. Ako bi samo pokušao nešto, Uncle Sam bi ga ekspresno mlatnuo po njušci. Zna on vrlo dobro kako su završili Milošević, Husein, Gadafi i slični.

Na vojni nacin ne bi jer nemaju legitimitet da intervenisu

Vec bi kao u ukrajini davali oruzje i logistiku

A njega bi srusili kao slobu

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Drug Crni said:

Da..Fritrou je lepo sublimirao dosta toga u svom postu.
Nemojmo zaboraviti da je ovde i biologija demografija uradila svoje: mi smo u poslednjih 30.godina izgubili (ja cenim) milion ljudi koji su otišli,bukvalno pobegli odavde. U toj masi ljudi je mnogo visoko obrazovanih,stručnih,progresivnih ljudi..to su ljudi koji su u ovom periodu ili bili ili jesu u najboljim životnim i radnim godinama,koji su trebali da vode bitnu reč u svojim profesijama,u društvu..to je nemerljiv biološki potencijal i društvena vrednost.

Nisu naravno svi takvog kalibra,ali previše je takvih otišlo. To je nenadoknadiv gubitak ljudskog potencijala sa kojim bi lakše bilo gurati promene i zemlju u pravom smeru. Zamislite da Nemačku u dve-tri decenije napusti 15 miliona najkvalitetnijih ljudi..to bi bio taj odnos,ta proporcija..

Da me naši drugari/ce dijasporci ne shvate pogrešno - ne osuđujem odlazak odavde. Samo konstatujem.

Pretpostavljam da nisam jedina majka koja ovih dana muku muči da smiri decu koja su otisla daleko a koja me drže na Viberu i po sat, dva , da im vršim direktan prenos situacije na terenu? Uznemireni su, primećujem daleko veće interesovanje za dnevna dešavanja nego ranije, registrujem baš veliki porast osećaja krivice sto nisu ovde, sto su otišli,bez obzira na opravdanost takve odluke. I to nije u redu, ne treba tako, najveci broj njih je, zapravo, otaran odavde i moram da ih potsećam na to. Tokom rasprave sa ćerkom oko mog riskantnog  po zdravlje odlaska na proteste u Bg, u jednom trenutku moje dete je vrisnulo mama, ja treba da sam na tim protestima, ne ti!  Eto, Srbija razara ma koliko daleko od nje da odetei sad ja, majka, moram da ih ubedjujem da im je dom tamo gde im je dobro, da je baš super šro smo razdvojeni i da ne treba da brinu, biće nama ovde....dobro?

Sami smo, svako sa svoje strane okeana, nekog mora, neke granice. Ljudi bez zemlje, i mi ovde i oni tamo. 

 

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, milos88nbg said:

Na vojni nacin ne bi jer nemaju legitimitet da intervenisu

Vec bi kao u ukrajini davali oruzje i logistiku

A njega bi srusili kao slobu

Odakle ti ta ideja? Ti zaista verujes da bi US i NATO sedeli sa sa strane i samo dostavljali naoruzanje u slucaju da Vojska Srbije  udje na Kosovo?

Prvo NATO snage cine vecinu KFOR-a i one su garant bezbednosti i potpisanih sporazuma pocevsi od onih iz 1999. Bilo kakav samovoljan ulazak VS na KiM bi bio krsenje vise sporazuma i automatski bi dao legitimitet za vojnu intervenciju tih snaga protov VS. Sukob VS sa KFOR bi znacio sukob VS sa NATO. Vreme koje bi proslo izmedju ulaska VS i vazdusnih udara NATO i US po tim jedinicama VS na KIM bi bilo jednako vremenu potrebnom da odgovarajuca naredjenja i direktive prodju kroz komandni lanac.

Srbija nije nuklearna sila poput Rusije pa da US i NATO moraju da se zadovolje slanjem opreme da bi izbegli globalni termonuklearni rat.

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Opozicione partije osuđuju nasilje na Kosovu i pozivaju na smirivanje situacije

 

Niko se nije setio da osudi performans u režiji SNS-a i UDBE.

 

Poserem se na takvu opoziciju.

U trenutku kada imaju inicijativu, kada se građani skupljaju i okupljaju, da izjave nešto što će iziritirati 85% biračkog tela, i da pritom nemaju nikakve čvrste dokaze za svoje tvrdnje?

 

Ostalo bi ti samo da se posereš u šumi, pošto bi se poljski klozet koji si imao na raspolaganju urušio.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Bogoljub Gagic said:

Мени је код Томашевића једино битно то што је он донео 7 медаља овој земљи, а политичко опредељење или било шта друго ме апсолутно не занима. Па ни то што је урадио оно што се не ради тј прешао из Звезде у Партизан. Да ли је неко за Вучића, Ђиласа или неког трећег баш ме не занима, ако бих због тога пљувао човека са 7 медаља онда се не разликујем ни мало од оних са севера који пљују једног Савићевића.

Jer su medalje ipak važnije od toga što otvoreno podržava kriminalce na vlasti. Bože kakav debilni komentar.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...