Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, Smrtokapa said:

Rekao bih da se slažemo. Nego, izgleda da moram da pojasnim svoje stanovište.

 

Ako govorimo o političkim stavovima, imamo ovde dve škole mišljenja:

1. "Ovaj narod je zaglupljen propagandom, televizijom, hepijima i informerima, ali kada bi se promenio medijski narativ, videli biste kako bi se za relativno kratko vreme stvorila podrška prozapadnim stavovima / sankcijama Rusiji / pristupanju EU itd."

2. "Nisu mediji krivi zato što je narod ovakav, već su mediji ovakvi zato što to narod traži. Ideološke linije podele među populacijom su jasne i promena u medijima ne bi u velikoj meri uticala na to".

 

Ja bih rekao da je stvar negde između ova dva, ali sam bliži ovom drugom mišljenju. Na određene delove populacije i određene stavove može se uticati, ali ne postoji ta količina propagande koja će od liberalno, prozapadno i građanski orijentisane osobe napraviti radikala koji voli čvrstu ruku i navija da u Srbiju dođe Putin i zavede malo reda (ili obrnuto).

 

Naravno da nije dovoljno ukinuti zadrugu i dati jednu frekvenciju opoziciji. Međutim, Mek je napisao:

Lepo je to što Mek govori, ali "promeniti narod" je jako širok i neodređen cilj. A ako se ozbiljno shvati, "poboljšavanje naroda" je svakako nešto čime bi svako trebalo da se bavi i na mikroplanu, trudeći se da popravi sebe i svoju okolinu, bez obzira na šira politička dešavanja.

 

Ali ako govorimo o tome šta opozicija treba da radi da ne bi više bila opozicija, onda ne možeš u taktički plan za preuzimanje vlasti staviti "popravićemo narod pa će onda tako popravljen i dobar narod da glasa za nas i mi ćemo doći na vlast". (Uostalom, šta će ti vlast onda kad je sve već lepo i krasno). Ne možeš popraviti narod ako nemaš vlast i uticaj na poluge sistema. To dolazi kasnije. Ostaju ti organizacija i propaganda, kakva-takva, kojom ćeš uticati na onaj mali procenat kojima je moguće promeniti mišljenje i stavove.

 

Ubacio je Mek u međuvremenu još jedan post, gde lepo kaže:

Sve tačno, ali, da ponovim, onaj ko želi to da uradi, mora prvo doći do moći da odlučuje o bitnim instutucionalnim stvarima - mora imati poluge vlasti.

 

Edit: ponavljam se ionako, pa da dodam i ovo:

I sa ovim se slažem. Mislim da smo se mimoišli sa poentama. Mek priča o široj slici, ja sam probao da akcenat stavim na nešto što je potrebno da bi se došlo u situaciju da možemo da se bavimo širom slikom.

 

Ma jasno, sve 5, slažem se da je istina negde između ta dva. Samo što mislim da istina jeste između te dve stvari zbog ovih uticaja o kojima sam pisala... Kao što si sam rekao, nema te medijske propagande koja bi od mene sad napravila radikalku, kao što nije postojala medijska propaganda koja je moju pokojnu babu mogla da ubedi da Zloba nije bio "okej". Ali moja baba je bila žena sa jedva završenom OŠ, koja je ceo život provela u selu ili manjim mestima gde je takvo razmišljanje bilo prihvatljivo, čak prirodno. Dok sam ja dobila priliku da izađem iz te sredine, studiram i potpadnem pod drugačije uticaje koji su me mnogo više oblikovali. Ovih dana sam zahvalnija na tome više nego ikada.

 

Jeste da Mek spominje širu sliku, ja takođe mislim da svako od nas prvo treba da počne da deluje na mikroplanu. To znači da i mi mlađi, osvešćeniji, treba da preuzmemo neku vrstu edukatorske uloge. Objasniti ljudima, posvetiti vreme, pokazati na ličnom primeru pre svega da postoji i drugi izbor. Tek kad svako od nas krene da se menja i deluje na mikroplanu, i ako to uradi npr. 100 000 nas, možemo da očekujemo neki rezultat. 

 

Inače da, mediji su uvek bili poluge vlasti, samo su različito izgledali kroz istoriju. Nekad je vlast spaljivala knjige, danas se pišu orkestrirani naslovi na novinskim portalima.

Disclaimer: sad skontah da se preko telefona ona skica koju sam uradila na brzinu ne vidi lepo kao preko kompa, tako da nadam se da je jasno svima na šta sam mislila 😄 

 

Btw, htela sam da podelim sa vama dve lepe priče sa protesta. Drugarica i ja smo stale kod ulaza Pravnog f. da ne bismo kisnule, i u nekom momentu nam prilazi dekica koji odmah započinje konverzaciju. Kaže krenuo je na protest ali bez kišobrana, pa kako sad, i pita koliko je sati jer nije poneo to sokoćalo (telefon prim.prev). I onda nas pita, deco, kako vi vidite ovo što je bilo sinoć? (miting provorođenog) Ja mu kažem, vidimo tako da se nadamo da će večeras izaći još više ljudi na protest nego prošle nedelje. On tu pita a gde su vaši profesori, sa Filozofskog, Pravnog, da povedu ovu decu. I kaže da pamti mnogo, gazi 83. godinu (ja tu u fazonu, ma kako Vi da imate 83 godine, dala bih Vam maksimum 70!), ali da je ovo strašno što se dešava danas i da oseća kako treba da ustane protiv toga.


Druga priča, bivši kolega je na protest doveo mamu. Žena ima zaraznu energiju, kako je rekla presrećna je što je tu jer je stara opozicionarka. Priča ona nama kako je 5. oktobra celu noć provela u nekom starom autobusu, da su došli baka i deka sa sendvičima (hehe), samo kifla i margarin, da ne pregladne. Pa nam traži da je slikamo s kolegom i kači slike na fejs da su zajedno na protestu 😄 Bila je baš lepa energija generalno među ljudima, uprkos ovim nesrećnim povodima koji su nas isterali na ulice, verujem da će tako biti i u petak. ❤️

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Darko said:

Nije trebao nikakav "kratak postupak", ti kratki postupci su odlika totalitarnih režima a valjda težimo ka nečem boljem. Ali je definitivno trebao postupak, to jest suđenje svih tim monstruma i lopova, i isključivanje svih predstavnika SPS, JUL, SRS iz političke scene i ban tih partija i ideologija, kao što su Nemci uradili sa nacizmom. 

Totalitarni rezimi su kao korov, upravo to je bio rezim SPS&SRS. Korov ako ne iscupas u korenu tezi da se brzo vrati i zato kada je korova puno neki put je jedino resenje primena metoda totalitarnog rezima protiv totalitarnog rezima.

 

U Nemačkoj je denacifikacija posle 1945 sprovedena prvo pod savezničkom okupacijom i sa savezničkim sudovima. Kakve bi presude donosili nemački sudovi sa sudijama i tuziocima koje su postavili nacisti  da je njima prepustena "denacifikacija"?

Sve i da su 6.10. pokrenute legalne procedure za "despsfikaciju", "dejulizaciju" i "deradikalizaciju" uspeh bi bio ograničene prirode sa sudovima, sudijama i tuziocima koji su vecinski bili deo te masinerije.

Kada je sistem truo poput onog u Srbiji do 2000. neki put je jedino resenje "kratki postupak" ma koliko "revolucionarna pravda" malo toga imala sa pravom i pravdom. Upravo je insistiranje VK na legalnosti i resavanju "kroz institucije sistema" dovelo do toga da nikakve lustracije ne bude i da korupcija i korumpirani ponovo zavladaju. Kod odsecanja glave Hidri je bitno vreme i brzina reakcije.

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Darko said:

Nije trebao nikakav "kratak postupak", ti kratki postupci su odlika totalitarnih režima a valjda težimo ka nečem boljem. Ali je definitivno trebao postupak, to jest suđenje svih tim monstruma i lopova, i isključivanje svih predstavnika SPS, JUL, SRS iz političke scene i ban tih partija i ideologija, kao što su Nemci uradili sa nacizmom. 

To nisu uradili Nemci vec okupatori Nemacke. Da je Srbija 99te okupirana , a ne samo bombardovana, stvari bi mozda krenule drugim tokom, ovako imas vajmarsku pricu o ratu koji je "izgubljen za pregovarackim stolom".

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Narocito zato sto samo taj jezik razumeju. I sta, ovi koji se bune protiv demonstracija protiv nasilja su onda za nasilje? Onda im treba pokazati sta je pravo nasilje. BTW, kako to da niko ne primecuje da se u regionu krenulo napred samo tamo gde je problem srbskog zla resen proterivanjem ili eventualni sabijanjem istog u rupe. Nece se oni promeniti. Zato sto su sumanuti, i to je genetski. Dokah je "omladina" koja je isto iz srbske price. Hoce da poginu za grudu? Odlicno, treba im ispuniti želju. Neka poginu, to je dobro, nekoliko stotina hiljada manje. Rupu treba zakrpiti.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad jedan dan sjaše Vučić ništa neće biti riješeno, kao što nije bilo riješeno kad je Slobo sjaha. Oni su posledica, a ne uzrok. 

Uzrok je mentalitet inaćenja sa svijetom i sa činjenicama koje predvodi SPC, koja je najveći dušmanin srpskog naroda. 

Crkveni kalendar đe se pravoslavlje brani i čini posebnim brojanjem dana koje je odobrio paganin Julije Cezar je paradigma tuče sa realnošću i inaćenja. A nije valjao najtačniji kalendar ikada koji je napravio MIlanković jer bi se slavio Božić kad i katolici i više ne bi bili pravosalvci. E ovo vam je modus operandi "srpstva". Uz šetanje kostiju zagovornika nacizma i antisemita, a sada svetaca, đe nesrećni vonici nose sanduk ulicom, a oficiri kleče.

Ovo vam deset skidanja Vučića neće riješit.  

  • Like 10
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tačno. Evo ovo je to što ovde žalite i što bi da razumete i sagledate i wgaf, pravi nepatvoreni srbski gad:

 

Srbski-Gad-2.jpg

 

Onome ko je smislio da stavi ovu sliku na flasu svaka cast, samo sto je on imao drugu ideju verovatno, i verovatno se ponosi se ovom fascinantnom ilustracijom, ama evo ovo je slika tipicnog srbskog gada, kakvi su tu makar 3/4 minimum. Licemer je previse slaba rec, bolje je "dvolikonja".

 

To su gadovi koji vam se ulizuju i smeskaju dok u sebi misle "jedi govna" i to sto ste prema njima pristojniji i ljudskiji to su vise takvi. U stvari vas mrze bas zato sto ste pristojni i imate ljudske osobine. Dobra stvar je sto su poluzveri pa nisu u stanju da zadrze kul facu i da prikrivaju pravo emotivno stanje, a oni su stalno u nekim emotivnim stanjima. Oni to zovu "temperamentni", ja zovem gadovi i poluzveri. Trunke razuma u njima nema, samo razna emotivna stanja. Oni su kao onaj Ludi Um iz knjige sa Diasparom, kako se zvase, Grad i zvezde valjda. Mozete da se pravite da on ne postoji i da cete moci da ga urazumite, ali kad tad ce obracun sa njim morati da se desi. Konacni obracun. Ona rupa nece ostati rupa, to je jedino sto je sigurno u prici sa srbskim zlom.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomas.hokenberi said:

Totalitarni rezimi su kao korov, upravo to je bio rezim SPS&SRS. Korov ako ne iscupas u korenu tezi da se brzo vrati i zato kada je korova puno neki put je jedino resenje primena metoda totalitarnog rezima protiv totalitarnog rezima.

 

U Nemačkoj je denacifikacija posle 1945 sprovedena prvo pod savezničkom okupacijom i sa savezničkim sudovima. Kakve bi presude donosili nemački sudovi sa sudijama i tuziocima koje su postavili nacisti  da je njima prepustena "denacifikacija"?

Sve i da su 6.10. pokrenute legalne procedure za "despsfikaciju", "dejulizaciju" i "deradikalizaciju" uspeh bi bio ograničene prirode sa sudovima, sudijama i tuziocima koji su vecinski bili deo te masinerije.

Kada je sistem truo poput onog u Srbiji do 2000. neki put je jedino resenje "kratki postupak" ma koliko "revolucionarna pravda" malo toga imala sa pravom i pravdom. Upravo je insistiranje VK na legalnosti i resavanju "kroz institucije sistema" dovelo do toga da nikakve lustracije ne bude i da korupcija i korumpirani ponovo zavladaju. Kod odsecanja glave Hidri je bitno vreme i brzina reakcije.

 

1 hour ago, DJORDJE said:

To nisu uradili Nemci vec okupatori Nemacke. Da je Srbija 99te okupirana , a ne samo bombardovana, stvari bi mozda krenule drugim tokom, ovako imas vajmarsku pricu o ratu koji je "izgubljen za pregovarackim stolom".

 

OK, razumem šta hoćete da kažete i slažem se. Kada je sudstvo korumpirano i zakoni sjebani, nema leba od njega. Samo mi smeta taj izraz "kratki postupak", jer implicira nešto drugo. Takođe, ovo boldovano je ključno - tada je postojao jasni (ne kratki) proces denacifikacije i sudstvo koje nije bilo u nacističkim rukama. Proces koji se isto trebao desiti u Srbiji - odstranjivanje SPS/JUL/SRS politike uključuje i čišćenje institucija pod njihovom kontrolom. I da, to se trebalo desiti po kratkom postupku. Ali ne mislim na streljanja ili tako nešto, nego brza i masovna otpuštanja raznih kakademika i nazovi sudija a posle toga, nezavisnim pravosuđem suđenje istima za malverzacije. Kao svaka normalna zemlja. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U vezi penzionera (i još nekih): kada su smanjivane plate zaposlenima na državnim jaslama i penzije (odavno to bilo, predstavljeno kao uslov da nam MMF odobri kredite), većini penzionera penzije nisu smanjene , (a ni službenicima sa najmanjim platama).

Negde u isto vreme, Šizoje je uhapsio Miškovića.

 

Onda je rejting SRS/SNSa skoči sa (večitih) 30ak% na 40+%.

 

 

Edited by Brian Setzer
  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ono što meni ipak ostavlja tračak optimizma je činjenica da je u jednom momentu, ako su ta istraživanja tačna, većina našeg društva, ovakvog kakvo je, želelo u EU. Ako se ne varam, taj procenat je u jednom momentu bio blizu 70%. Srbin je govedo, primitivac i šta sve ne, ali kao i svako - navija za pobednike. A trenutni pobednici su radikali i njihov diskurs. Ne zaboravimo da je Srbin bio najveći monarhista pa najveći komunista pa najveći turbo-pravoslavac, sve ovo ponekad i u okviru iste generacije. Prilagodiće se Srbenda pobedničkom narativu. Mi kao društvo nižemo poraz za porazom još od ubistva ZĐ, tu je zlo pokazalo svoje zube kao u nekom filmu epske fantastike a društvo je pokleklo pomislivši da je zlo prejako, a onda je ono metastaziralo hraneći se strahom društva. Ovo nije holivudski blokbaster u kome se na banalan način pojavljuje spasilac, to je proces i vrlo moguće da će ovde zlo uvek prevladati ali ovi protsti pokazuju da će borbe ipak biti iako je već moglo da se zaključi da će zlo pobediti bez borbe, "službenim rezultatom". Siguran sam da će sledeći protest, ako vremenske prilike budu iole ok, biti najmasovniji do sada. Gledam po sebi i po svojim prijateljima koji nisu baš zainteresovani za politiku. Ranijih godina bismo odustali, gde da se cimamo po pljuščini, ovoga puta niko nije ni pomišljao da ne izađe na ulicu makar sekire padale. To nije veliki korak, ali jeste korak napred. 

  • Like 14
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Ono što meni ipak ostavlja tračak optimizma je činjenica da je u jednom momentu, ako su ta istraživanja tačna, većina našeg društva, ovakvog kakvo je, želelo u EU. Ako se ne varam, taj procenat je u jednom momentu bio blizu 70%. Srbin je govedo, primitivac i šta sve ne, ali kao i svako - navija za pobednike. A trenutni pobednici su radikali i njihov diskurs. Ne zaboravimo da je Srbin bio najveći monarhista pa najveći komunista pa najveći turbo-pravoslavac, sve ovo ponekad i u okviru iste generacije. Prilagodiće se Srbenda pobedničkom narativu. Mi kao društvo nižemo poraz za porazom još od ubistva ZĐ, tu je zlo pokazalo svoje zube kao u nekom filmu epske fantastike a društvo je pokleklo pomislivši da je zlo prejako, a onda je ono metastaziralo hraneći se strahom društva. Ovo nije holivudski blokbaster u kome se na banalan način pojavljuje spasilac, to je proces i vrlo moguće da će ovde zlo uvek prevladati ali ovi protsti pokazuju da će borbe ipak biti iako je već moglo da se zaključi da će zlo pobediti bez borbe, "službenim rezultatom". Siguran sam da će sledeći protest, ako vremenske prilike budu iole ok, biti najmasovniji do sada. Gledam po sebi i po svojim prijateljima koji nisu baš zainteresovani za politiku. Ranijih godina bismo odustali, gde da se cimamo po pljuščini, ovoga puta niko nije ni pomišljao da ne izađe na ulicu makar sekire padale. To nije veliki korak, ali jeste korak napred. 

Mi nizemo poraze jos od 1903. i ubistva Aleksandra Obrenovica na ovamo.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ono što meni ipak ostavlja tračak optimizma je činjenica da je u jednom momentu, ako su ta istraživanja tačna, većina našeg društva, ovakvog kakvo je, želelo u EU. Ako se ne varam, taj procenat je u jednom momentu bio blizu 70%.

 

https://sr.wikipedia.org/wiki/Парламентарни_избори_у_Србији_2008.

 

Jedini izbori u Srbiji na kojima je pobedila stranka/koalicija sa eksplicitno proEU predizbornom kampanjom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Ima jedna caka u Zakonu o elektronskim medijima:

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_elektronskim_medijima.html

 

U pitanju je član 100, koji ima i ovu odredbu:

 

 

Upravo zato ove televizije imaju 'sitne' brojeve na STB ili aplikaciji. Naravno, ako je u pitanju prijem običnom antenom, pozicije kanala možeš da u startu staviš kako hoćeš. Doduše i kod STB se to može premostiti pomoću liste omiljenih kanala i na druge načine.

Hvala za info.

Znam da lako mozemo mi da promenimo brojeve, ali poenta je da oni koje to ne interesuje pritiskanjem broja 3 dobiju istinite informacje ili bar da ne gledaju smece od programa.  Pitanje je kako je SBB uspeo da zadrzi Novu S na broju 1 - tesko da je to bio deo REM-ovog  "logickog rasporeda"?  Ako moze to, onda je verovatno moguce staviti na  broj 3 ili 4 nesto kao RTS 3 ili Al Dzazira.  Svojevremo sam im pisao o tome. Naravno, u skladu sa balkanskim pravilima odgovora nije bilo.  

 

Jos ovo nije jasno: zasto SBB ne ukine emitovanje Pinka i Hepija?  Ako je rec o parama, onda tu opravdanja nema.  Jer u svakom pickovcu kao sto je ovaj, logicno je da se pare (sopstvene i sponzorske) trose dok traje borba za vlast,  a zaradjuju kad se vlast osvoji, i to visestruko u odosu na ulaganje.  Odavde izgleda kao da se zele pare i pre i za vreme vlasti - to bas ne ide.  

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ono što meni ipak ostavlja tračak optimizma je činjenica da je u jednom momentu, ako su ta istraživanja tačna, većina našeg društva, ovakvog kakvo je, želelo u EU. Ako se ne varam, taj procenat je u jednom momentu bio blizu 70%. Srbin je govedo, primitivac i šta sve ne, ali kao i svako - navija za pobednike. A trenutni pobednici su radikali i njihov diskurs. Ne zaboravimo da je Srbin bio najveći monarhista pa najveći komunista pa najveći turbo-pravoslavac, sve ovo ponekad i u okviru iste generacije. Prilagodiće se Srbenda pobedničkom narativu. Mi kao društvo nižemo poraz za porazom još od ubistva ZĐ, tu je zlo pokazalo svoje zube kao u nekom filmu epske fantastike a društvo je pokleklo pomislivši da je zlo prejako, a onda je ono metastaziralo hraneći se strahom društva. Ovo nije holivudski blokbaster u kome se na banalan način pojavljuje spasilac, to je proces i vrlo moguće da će ovde zlo uvek prevladati ali ovi protsti pokazuju da će borbe ipak biti iako je već moglo da se zaključi da će zlo pobediti bez borbe, "službenim rezultatom". Siguran sam da će sledeći protest, ako vremenske prilike budu iole ok, biti najmasovniji do sada. Gledam po sebi i po svojim prijateljima koji nisu baš zainteresovani za politiku. Ranijih godina bismo odustali, gde da se cimamo po pljuščini, ovoga puta niko nije ni pomišljao da ne izađe na ulicu makar sekire padale. To nije veliki korak, ali jeste korak napred. 

 

Možda su to istraživanja od pre dvadeset godina, a želja za ulazak u EU jeste želja da evri padaju sa neba pošto se EU generalno shvata kao krava muzara, a postoji i percepcija EU = Nemačka. Mnogi su mislili da ulazak u EU automatski podrazumeva da će evri padati s neba, ali to nije slučaj ni u EU. Osim toga, neće EU da skuplja đubre za svakim ko ga baci gde hoće, neće sprečiti da se poslovi 'odrađuju' za flašu viskija i nekoliko zelenih novčanica, a takve baš i ne voli u svom društvu. S druge strane, i ovako kljakava s vremena na vreme baci neku crkavicu, ali to se ne poštuje dovoljno.

 

18 minutes ago, freethrow said:

Jedini izbori u Srbiji na kojima je pobedila stranka/koalicija sa eksplicitno proEU predizbornom kampanjom.

 

Pa baš i nije. Radikali su imali 78 mesta, DSS 30, SPS 20, što u zbiru čini 128, a to je preko polovine. Naravno, formiranje vlade je druga priča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Možda su to istraživanja od pre dvadeset godina, a želja za ulazak u EU jeste želja da evri padaju sa neba pošto se EU generalno shvata kao krava muzara, a postoji i percepcija EU = Nemačka. Mnogi su mislili da ulazak u EU automatski podrazumeva da će evri padati s neba, ali to nije slučaj ni u EU. Osim toga, neće EU da skuplja đubre za svakim ko ga baci gde hoće, neće sprečiti da se poslovi 'odrađuju' za flašu viskija i nekoliko zelenih novčanica, a takve baš i ne voli u svom društvu. S druge strane, i ovako kljakava s vremena na vreme baci neku crkavicu, ali to se ne poštuje dovoljno.

 

 

Pa baš i nije. Radikali su imali 78 mesta, DSS 30, SPS 20, što u zbiru čini 128, a to je preko polovine. Naravno, formiranje vlade je druga priča.

 

Istraživanja jesu od pre 20ak godina, nisu sigurno današnja. Tačno, to je bila percepcija EU ali i to je nešto, ne možemo očekivati da odjednom naše društvo postane norveško. Pa normalno da će da percipiraju Nemačku kao personifikaciju EU, neće sigurno Bugarsku, Slovačku ili Maltu. Zna se ko je tata u EU koja je i nastala kao istorijsko "pomirenje" Nemačke i Francuske, ovi ostali su tu manje bitni istorijski. Nije ni važna EU kao EU, koja je svakako danas na mnogo većim mukama i manje atraktivna nego pre 20 godina, važna je EU kao civilizacijski koncept. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Edinburgh said:

Hvala za info.

Znam da lako mozemo mi da promenimo brojeve, ali poenta je da oni koje to ne interesuje pritiskanjem broja 3 dobiju istinite informacje ili bar da ne gledaju smece od programa.  Pitanje je kako je SBB uspeo da zadrzi Novu S na broju 1 - tesko da je to bio deo REM-ovog  "logickog rasporeda"?  Ako moze to, onda je verovatno moguce staviti na  broj 3 ili 4 nesto kao RTS 3 ili Al Dzazira.  Svojevremo sam im pisao o tome. Naravno, u skladu sa balkanskim pravilima odgovora nije bilo.  

 

Jos ovo nije jasno: zasto SBB ne ukine emitovanje Pinka i Hepija?  Ako je rec o parama, onda tu opravdanja nema.  Jer u svakom pickovcu kao sto je ovaj, logicno je da se pare (sopstvene i sponzorske) trose dok traje borba za vlast,  a zaradjuju kad se vlast osvoji, i to visestruko u odosu na ulaganje.  Odavde izgleda kao da se zele pare i pre i za vreme vlasti - to bas ne ide.  

 

 

Možda zato što 'logička' numeracija nije striktno definisana, pa se na broj 4 može staviti Prva ili B92, ali u članu piše da se uzima u obzir i zona pokrivanja za koju je izdata dozvola za pružanje medijske usluge. Ako su Pink, B92 ili Happy zastupljeni svuda, onda su morali da to ispoštuju.

 

Što se tiče ukidanja emitovanja, koliko se sećam, oni čak i ne plaćaju za njegovo prenošenje, ali tu je sada i faktor publike. Imaš mnoge zgrade gde su prisutni SBB i MTS, plus možda još neki provajder, a ako Milojko hoće da gleda Karleušinu guzicu na Pinku, lako može da pređe kod MTS-a ili kod nekog drugog. Pošto MTS može sebi da dozvoli da nekome pokloni mesečnu pretplatu od jednog dinara u prvih 12 meseci jer raspolaže tuđim novcem, SBB svakako ne bi hteo da se upušta u rizik i izgubi pretplatnike.

Link to comment
Share on other sites

Ok, kada neko lepi etikete, nalik ovim sadašnjim spodobama na vlasti, onda je to ok a kada neko kaže da je to glupost, vi to brišete... Lice i naličje  😉

 

U prevodu, kao kpd nekih savremenih ideologija - Ako nisi s nama onda si protiv nas! 

Jer, ko si ti ili bilo ko da imaš svoj stav... Važi

Link to comment
Share on other sites

 
 
OK, razumem šta hoćete da kažete i slažem se. Kada je sudstvo korumpirano i zakoni sjebani, nema leba od njega. Samo mi smeta taj izraz "kratki postupak", jer implicira nešto drugo. Takođe, ovo boldovano je ključno - tada je postojao jasni (ne kratki) proces denacifikacije i sudstvo koje nije bilo u nacističkim rukama. Proces koji se isto trebao desiti u Srbiji - odstranjivanje SPS/JUL/SRS politike uključuje i čišćenje institucija pod njihovom kontrolom. I da, to se trebalo desiti po kratkom postupku. Ali ne mislim na streljanja ili tako nešto, nego brza i masovna otpuštanja raznih kakademika i nazovi sudija a posle toga, nezavisnim pravosuđem suđenje istima za malverzacije. Kao svaka normalna zemlja. 
Nisu Rumuni po "ubrzanom postupku" Nikolaea i Elenu i razne likove iz Sekuritatee zato sto su bili neki varvari i divljaci vec zato sto je ta revolucija bila na krhkim nogama, sa zemljom punom sledbenika rezima i pripadnika sluzbe i to je bilo neophodno. poslata je poruka eventualnim "kontrarevolucionarima" da budu mirni i prihvate poraz. 
...
izbegli bi npr. godine prenosa sudjenja SM i Šešelju u Hagu, a oni koji ih podrzavaju bi dalje mogli biti lustrirani legalnim putem.



Edited by fancy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, fancy said:

 

I što ne reći - regrutovanje novih sledbenika i obožavalaca.  Jer ti prenosi su bili upravo to.

 

Upravo, ja sam se naslusao dosta prica kako u Hagu im Seselj drzi lekcije o pravu.Kako oni nemaju za sta da ga uhvate.Takozvani prkos Srbina.

Edited by Don Dusko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...