Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

54 minutes ago, Edinburgh said:

"Čovek i dalje vozi fiat punto i živi u babinom stanu od 69 kvadrata>>>'  Jeste kuriozitet, ali na kraju dana, bas nas briga koji automobil vozi i gde zivi.   Bitno je da to sto govori jeste esencija zla.   

 

Mali troll ako moze: Ovde je nazalost postala vazna ta prica da ako neko ne krade (sto jos nije provereno), da odatle sledi da je nuzno uspesan u svom zanatu.  Setimo se Kostunice samo, koliko zlo je izazvao, a nije lopov.  Setimo se  i Patrijarha Pavla, u medijima je isticana kao njegova najveca vrlina to sto nosi stare cipele i vozi se gradskim prevozom.  Big deal, covek je imao mnogo vece vrline od odlaska na posao autobusom, a i po neku manu (narocito kad  se mesao u svetovna desavanja - seticemo se 9. marta  91-ve, studenskog protesta i  poziva studentima da se razidju).  

 

A ovaj Orlic, kad cujem da je doktorirao na ETF-u, mestu gde je nekad čak i Laban uspeo da postane dekan, tada sa sigurnoscu znam da ETF vise nije ni blizu onog sto je bio od  60-tih do kraja  80-ih godina proslog veka.  Pravi doktorat zahteva doprinos nauci, a da bi to neko dao neophodna je jedna poveca doza etike, jer podrazumeva odricanje od mnogih drugih stvari.  To kod ovog lika ne postoji. 

 

 

 

Nije mi namera bila da nešto hvalim Orlića jer nema šta tu za pohvalu, ali svakako je on u odnosu na prosečnog sns-ovca akademska gromada. 100% sam svedok da se njegov veoma prosečan životni stil ništa nije promenio od kad je počeo da se bavi "ometanjem" svakog protivnika njegovog gospodara, osim što mu par kockastih iz db-a visi ispod prozora, al jbga na jako visokoj je državnoj funkciji, kakva god ovo država bila. Tim pre mi je uvek bio nedokučiv jer mi deluje da je on u snsu iz zaista nekih ludačkih ili patoloških pobuda, a ne radi pukog lapanja. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drug Crni said:

Stanišić i Simatović osuđeni na po 15.godina zatvora u drugostepenom postupku i tako im povećao kazne za po tri godine :thumbup:
U pitanju su dvojica najbitnijih obaveštajaca Srbije u devedesetima.

A koliko su već dugo u pritvoru ? Još koliko imaju da odleže ?

Link to comment
Share on other sites

Quote

Protest Srbija protiv nasilja biće održan 3. juna, u 18 časova, zato što je to tačno mesec dana od tragedije koja se dogodila u osnovnoj školi Vladilav Ribnikar – saopštio je na konferenciji Miroslav Aleksić, poslanik Narodne stranke u Skupštini Srbije.

Kako je rekao na konferenciji za novinare u parlamentu, ispred Skupštine Srbije biće postavljena velika bina gde će se obratiti žrtve nasilja ali i javne ličnosti.

– Posle obraćanja, pozivamo građane da naprave prsten oko Predsedništva Srbije, na Andrićevom vencu. Svi građani će imati priliku da Aleksandru Vučiću ostave poruku – rekao je Aleksić.

On je taj plan proevropske opozicije, koja je tehnički organizator, obrazložio time što je predsednik Srbije u nekoliko navrata uputio kako političarima tako i građanima poziv na dijalog.

Podsetimo, za petak, 2. juna, kada je najavljen protest Srbija protiv nasilja, zakazan je i protest ekstremnih desničara pod imenom Stop nasilju Srbima na Kosovu i Metohiji.

Desničari su organizovali u prethodnih tri dana dva skupa najavljujući da nameravaju u petak da se priključe građanskom protestu Srbija protiv nasilja.

 

Predstavnici opozicije bili su jutros na sastanku sa načelnikom policije Veselinom Milićem kako bi predupredili moguće incicdente u petak, zbog skupa ekstremnih desničara, a on im je, kako je Danas već preneo, poručio da nema bezbednosne informacije o tome da su učesnici protesta nebezbedni.

 

Izvor: Danas

 

Izgleda i definitivno pomereno za subotu, vidimo se!

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

A koliko su već dugo u pritvoru ? Još koliko imaju da odleže ?

Jovica je odležao pola,a Frenki osam godina i tri meseca.

 

 

6 minutes ago, duško matić said:

Izgleda i definitivno pomereno za subotu, vidimo se!

I ovo je dobra vest. Neka one DB organizacije šetaju u petak.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, duško matić said:

Izgleda i definitivno pomereno za subotu, vidimo se!

 

Potvrđuju i drugi mediji, ali...

 

Organizatori desničarskog skupa prete: Bez obzira da li protest „Srbija protiv nasilja“ bude u petak ili subotu, doći ćemo

 

Vidim da su u potpisu i oni famozni lekari i roditelji za nauku i etiku. Ovo deluje kao zajednička akcija FSB, BIA i Laze Lazarevića.

  • Like 3
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Jovica je odležao pola,a Frenki osam godina i tri meseca.

Znači...još po dve godine i eto ih na Happy da nam tumače aktuelno stanje....ako bude TV Happy u etru. A i ako bude, bar će maknu Božu Spasića 007 ....

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Cuo sam da se miting pomera za subotu, to je saopstio ovaj Jeremicev branilac Kosova sto se sad gura da bude glavno lice ovde

I jos da ce govoriti Ceca Bojkovic, outovani ruski satelit nastelovan na laznog glumca Zelenskog.

Ovi likovi ce lako da zaborave svrhu ovog protesta i da skliznu u odbranu Kosova i gornjih Nedeljica od mrskih okupatora.

Kad se to desi, protest ce poceti da se osipa.

 

I jos, ovaj prsten oko predsednistva je glupost, ove akcije smisljaju likovi koji nisu mogli da napisu minimalnu stranu i po na pismenom iz srpskog.

Nekoliko tacki okupljanja (Slavija, Usce itd...) i onda slivanje u jednu tacku ispred skupstine, da se to zakrci.

Nikakve govorancije, nikakve bine za Svetlanu Bojkovic itd, nikakvo obilazenje oko Vucica. Ovi organizatori bolje da pogledaju kako se to radilo pre 20-25 godina.

Depersonalizacija protesta je neophodna.

 

 

 

  

 

 

Edited by Olosh iz Junkovca
  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Okupacioni gaulajter Zlocan-Kurcenko je vec nazvao demonstracije protiv nasilja ''obojenom revolucijom'' i ''novim majdanom''. 

 

Rulja guta li guta takve price. Bojim se neslavne propasti tih demonstracija, usled proste cinjenice da ce odziv biti sve manji i manji (jos ako sibne kisa, eto ''zgoditka''). 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Olosh iz Junkovca said:

Cuo sam da se miting pomera za subotu, to je saopstio ovaj Jeremicev branilac Kosova sto se sad gura da bude glavno lice ovde

I jos da ce govoriti Ceca Bojkovic, outovani ruski satelit nastelovan na laznog glumca Zelenskog.

Ovi likovi ce lako da zaborave svrhu ovog protesta i da skliznu u odbranu Kosova i gornjih Nedeljica od mrskih okupatora.

Kad se to desi, protest ce poceti da se osipa.

 

I jos, ovaj prsten oko predsednistva je glupost, ove akcije smisljaju likovi koji nisu mogli da napisu minimalnu stranu i po na pismenom iz srpskog.

Nekoliko tacki okupljanja (Slavija, Usce itd...) i onda slivanje u jednu tacku ispred skupstine, da se to zakrci.

Nikakve govorancije, nikakve bine za Svetlanu Bojkovic itd, nikakvo obilazenje oko Vucica. Ovi organizatori bolje da pogledaju kako se to radilo pre 20-25 godina.

Depersonalizacija protesta je neophodna.

 

 

 

  

 

 

 

Izvini, ali manje smatranja i rezonovanja, a više dolazaka na proteste, i to je to 🙂

  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, FrediB said:

Okupacioni gaulajter Zlocan-Kurcenko je vec nazvao demonstracije protiv nasilja ''obojenom revolucijom'' i ''novim majdanom''. 

 

Rulja guta li guta takve price. Bojim se neslavne propasti tih demonstracija, usled proste cinjenice da ce odziv biti sve manji i manji (jos ako sibne kisa, eto ''zgoditka''). 

 

Meni se čini da se Balvan-Qrčenko malo ukakio. Ne bi se taj nešto mnogo ni oglašavao da nije primetio kako se režimu ljulja fotelja.

 

A ako još Uncle Sam podseti ove mamlaze na sankcije... Šta misliš, da li u BG likuju od radosti što je Uncle Sam lupio šamar Kurtiju ili se plaše šta će se desiti ako reši da lupi šamar i njima? Znaju oni vrlo dobro da ne valja kada Uncle Sam lupa šamare.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, medobrundo said:

 

Izvini, ali manje smatranja i rezonovanja, a više dolazaka na proteste, i to je to 🙂

 

Srecno i podrska za sve koji mogu da se pojave. Nadam se da ce ipak rezonovati i nastaviti da misle svojom glavom,

da ne bi iznenada bili okruzeni pogresnim ljudima i pogresnim idejama, kako je do sada uvek bilo.

 

Situacija kad je bilo potrebno manje smatranja i rezonovanja zavrsena je 2012 kad smo izabrali Tomu, 'da ga posle smenimo ako ne bude valjao'

 

 

Link to comment
Share on other sites

A ko je taj na forumu koji odredjuje koja partija jeste, a koja nije mafijaskog karaktera? I dobar deo danasnje opozicije cine ljudi koji su preko politike postali ultra bogati. Pa se oni koji ih podrzavaju ne nazivaju pogrdnim imenima. Barem ja nisam primetio. 

 

Ovde je kljucno pitanje da li postoje nekakva pravila o tome na forumu. Ako postoje treba da se postuju. A ne da dodje 5 forumasa i da kaze ovog mozemo da vredjamo, a ovog drugog ne. Pritom ima dovoljno toksicnih tema na forumu, ne mora bas i na sportu...

 

A Tomasevic mi je bio bezlicna smlata i kao kosarkas i kao funkcioner.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DJ_Vasa said:

Meni se čini da se Balvan-Qrčenko malo ukakio. Ne bi se taj nešto mnogo ni oglašavao da nije primetio kako se režimu ljulja fotelja.

Dovoljno da izlaznost na proteste bude daleko manja nego pre. Pa jos i kisa.

Jer cim nesto Rus kaze, to je 11. Bozija zapovest.

 

A vucler trlja rukama od srece. Bukvalno mu se zvezde opet poklapaju kako treba. 

22 minutes ago, DJ_Vasa said:

A ako još Uncle Sam podseti ove mamlaze na sankcije... Šta misliš, da li u BG likuju od radosti što je Uncle Sam lupio šamar Kurtiju ili se plaše šta će se desiti ako reši da lupi šamar i njima? Znaju oni vrlo dobro da ne valja kada Uncle Sam lupa šamare.

Za hila, maminog zigola iz Francuske i slicne, vucler je i dalje pozeljan i pogodan partner.

Opet se vucleru zvezde poklopile kako treba. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...