Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Batalio duvan pre nekih desetak godina i uopšte nije bio neki preteran problem. Sad sam od onih najgorih zelota antipušača :classic_biggrin:.

Što se tiče kafe, kad mi prija popijem je. Kad mi ne prija ne pijem je, zavisi od raspoloženja. Može se desiti deset dana da ne popijem nijednu, a onda mi dođe redovno dve dnevno neko vreme, pa onda jedna i tako ukrug.  apsolutno mogu bez nje, pijem je samo kad osetim da bi mogla da mi prija. 

Link to comment
Share on other sites

U zivotu nisam zapalio nijednu cigaretu.
(jesam ponekad cigarilose i poneki tompus)

Domacu (tursku) kafu organski ne podnosim...prvi espreso popio kad sam imao 32.godine :classic_biggrin: I to u jednom restoranu na moru..nakon rucka. Nisam znao sta bih jos popio i ortak kaze: Popij espreso,probaj. I meni se svidi. Od tada mi je svakodnevna rutina,ali samo 1-2 dnevno..ne vidim zasto bi neko ostavljao ispijanje jednog espresa?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Drug Crni said:

U zivotu nisam zapalio nijednu cigaretu.
(jesam ponekad cigarilose i poneki tompus)

Domacu (tursku) kafu organski ne podnosim...prvi espreso popio kad sam imao 32.godine :classic_biggrin: I to u jednom restoranu na moru..nakon rucka. Nisam znao sta bih jos popio i ortak kaze: Popij espreso,probaj. I meni se svidi. Od tada mi je svakodnevna rutina,ali samo 1-2 dnevno..ne vidim zasto bi neko ostavljao ispijanje jednog espresa?

Zato što tamo neko istraživanje kaže da i ta jedna dnevno škodi zdravlju...Prati radnju fabule 😄

 

Nisam bez bar jednog espressa dnevno bar 5 godina.Imam kod kuće automat i kad zamirise ujutru vredi za sve pare.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Problem sa kafom je sličan kao i sa pivom. Ovo što se kod nas proizvodi industrijski je uglavnom smeće, mešaju i melju ko zna šta zajedno sa kafom. Ne treba kupovati raznorazne Grand i Don kafe nego u specijalizovanim kafedžinicama/prodavnicama  tipa "Coffe&Factory" ili "Moja tašta ne pije svašta". 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Popijem nes na poslu 2, 3 puta nedeljno i tursku jednom u 3 meseca. Espreso nikad ne pijem. Nikad nisam pušio i mrzim cigare, postajem sve manje tolerantan na pušače ali i dalje nisam baš onaj ekstremni smarač. Mango sam sveo na u proseku jednom nedeljno, možda i manje, mada ima dana kad zaređam fino. Ali to nije zato što se kao nešto štekam ili postavljam sebi barijere nego jednostavno ne dolazim u situaciju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Smaraju me ljudi koji vole da se sepure nekom posebnoscu, ili superiornoscu, zato sto ne secere kafu (ili caj).

 

Ja je jako retko pijem. Samo za merak, ponekad, kao simbol momenta bliskosti sa nekim, ili da upotpunim osecaj opustenosti, npr. prepodnevni espreso u Maxbetu u subotu/nedelju kad dodjem da se razbudim. Od turske kafe pocnem da se tresem kao nejebana zecica, tako da je max izbegavam.

Sto se cigara tice, imam vec 20-ak godina staza. Poslednjih 5-6 godina pusim dve kutije dnevno, vikendom 3. Cak se i ne salim. Soba mi smrdi kao puma, od svog ustajalog dima.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Ima logike ovo sto battleBorn prica. Jako mali broj cigara, pa cak i dimova od tih cigara je pravi uzitak.

Meni je ubedljivo najveci uzitak prvih par dimova cigare koja je prva zapaljena u danu. Sve posle toga je meh.

Ok, cigara svakako vise prija kad covek pije/napije se, ali ne treba ni tu preterivati. Treba se prvo dobro napiti, pa onda popusiti koju pljugu i iskoristiti maksimum. Tu sam sebe disciplinovao i tek kad se dobro napijem, onda zapalim par pljuga jer su mnogo veci uzitak tada. 

 

 Kad covek napravi pauzu od cigara par dana, svaka ta prva/pocetak prve prija jos vise. Pauza od pola godine bez cigrara -> Prvih par cigara u povratku bukvalno ste zaboravili da pusite, neki cudan osecaj, ali bas dobar. I to mozda moze da traje i jos koji dan, ali vrlo brzo se sve vraca u 'normalu' ... Da ne radim u customer support bransi i to od kuce, definitivno bih dosta manje pusio. Ali ipak, dosta mi pomazu tokom smene. Prijaju mi tada mnogo vise, i fokusiraju me. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Inače za kafu mogu da dam preporuku za Gradsku Pržionicu, to je kuća/fabričica blizu Autokomande/Prokopa. Oni prodaju kafu kafićima uglavnom ali ako se ode tamo može da se uzme generalno bilo koja količina bilo čega ili bilo kog blenda. Poznajem jednog od vlasnika dobro i znam da još nisu krenuli da ubacuju sve i svašta 😄

Link to comment
Share on other sites

Kafu sam masovno tamanio tokom (dugih) godina studija, u svim oblicima. Turska, espreso, kaFucino, nes, frapucini svih vrsta, ma sta hoces.

 

Krajnji stadijum je bio kad sam pravio neke paklene varijante od dve instant 3+1 kesice u jednoj istoj solji sa sve dodatnim secerom i mlekom u to. 

 

To no one's suprise, uspesno sam bio sjebao zeludac.

Sada, ako pijem kafu cesce od jednom mesecno, odmah proradi hardcore refluks.

 

Moram da priznam, nedostaju mi brzinski espreso ujutru i radna kafa popodne, cinile su mnogo da me drze budnim i bistrim za vreme smarackih obaveza.

Link to comment
Share on other sites

Nego, bio sam prethodne nedelje u Zrenjaninu, pa smo na kraju otišli u, kako tamo zovu, Rupu. A mislim da u suštini nema ime.
Dolazimo oko 1 posle ponoći, nas 15, verovatno rekordan broj ljudi ispred. Siške, gazda, prvo gleda kroz špijunku, pa otvara ulazna vrata. Kao da je upravo izašao iz sna, malo nas tu skenira, a zatim, na povik nekog matorog kako smo mi njegovi i da smo ok, otvara i rešetke. I ulazimo.
To je kuća na tri nivoa (podrum, prizemlje, sprat i terasa). Enterijer od blago katastrofičnog, gde se sve raspada, do umetničkog, kičastog, kuplerajastog. Ne mogu ni da objasnim. Nakinđureno svega. Ima i bilijar. 
Siške je 80+ lik, prema rečima drugara bivši bokser i makro. I sve radi sam tamo. Tu i živi. 
Pivo je oko 140 din. U ponudi ima čak i neke sendviče, koje pravi ako stigne, a u koje stavi šta ima. Neki dobiju tunjevinu, neki pečenicu, kulen, ko će ga znati. 

Za Rupu svi znaju tamo, a iako je očigledna ilegala niko ga ne dira. A generacije su išle tamo.
Bukvalno se ubilo za jednu epizodu Marke žvaka.

 

Ima li Zrenjanica da kažu nešto više?

 

Spoiler

IMG-20220814-030208.jpg

 

IMG-20220814-030242.jpg

 

IMG-20220814-030958.jpg

 

IMG-20220814-032435.jpg

 

IMG-20220814-032843.jpg

 


U Novom Sadu npr. jedno mesto koje je tako "sakriveno" je bar Imperija. Uglavnom je druženje posle ponoći, pa do 5, 6, kako kad, svaki dan. DJ-ing.
Imperija doduše odlično izgleda, sve je u drvetu unutra. Može da stane 30, 40 ljudi, i bude baš stiskavac kad se napuni.

E, sad, čar Imperije je u ulasku. Nalazi se u pasažu u Zmaj Jovinoj, ispred kog stoji uglavnom jedan lik, eventualno dva i koji te puštaju unutra. Da ne kažem sprovode.
Nekad moraš i da mu platiš 200, 300 din, nema pravila uopšte. 
Kada proceni da možete da uđete (što zbog stanja osoba koje ulaze, što zbog gužve unutra - a sve gleda na kamerama preko telefona) krećete u pazaž, gde on otključava rešetke, zatim ide neka crna zavesa. Posle zavese ste konačno u pasažu, stambenom delu, gde ne smete da budete bučni. Zatim dolazite do "izolacionog" dela, uđete tu, a oko vas su sve oni sunđeri. Tu imaju vrata koja vas konačno vode u sam bar.
I dobijate ovo:
Imperija-3-scaled.jpg

(slika preuzeta sa https://ugons.com/bar-imperija/)

 

Sve u svemu, oni se u suštini ne kriju, postoje na guglu, oglašavaju se, itd, ali taj momenat "skrivenog ulaska" i čudnog radnog vremena je zanimljiv.

 

 

Ima li kod vas tako nekih "zanimljivih" mesta?

Edited by uvrnuto
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, DameTime said:

 

Kažem ja, najružnije što sam ikad probala. Eno cela kutija maltene stoji nepopijena 😄 Matchu sam probala i sviđa mi se, ali je jaaaako skupa. Probaj ako piješ matchu da staviš i voće unutra, tipa jagode, zapravo je super kombinacija. 

Nisam sad u mogucnosti, ali ti imas TikTok. Nadji tiktok, hladna matcha napravljena sa ledom, a led je ljubicast (sok od borovnice).
Ja pravim to i sa hladnim kokos mlekom.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uvrnuto said:

E, sad, čar Imperije je u ulasku. Nalazi se u pasažu u Zmaj Jovinoj, ispred kog stoji uglavnom jedan lik, eventualno dva i koji te puštaju unutra. Da ne kažem sprovode.
Nekad moraš i da mu platiš 200, 300 din, nema pravila uopšte. 
Kada proceni da možete da uđete (što zbog stanja osoba koje ulaze, što zbog gužve unutra - a sve gleda na kamerama preko telefona) krećete u pazaž, gde on otključava rešetke, zatim ide neka crna zavesa. Posle zavese ste konačno u pasažu, stambenom delu, gde ne smete da budete bučni. Zatim dolazite do "izolacionog" dela, uđete tu, a oko vas su sve oni sunđeri. Tu imaju vrata koja vas konačno vode u sam bar.

 

Znaci gospoda Armani i Versace na ulazu. 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, BattleBender said:

Nisam sad u mogucnosti, ali ti imas TikTok. Nadji tiktok, hladna matcha napravljena sa ledom, a led je ljubicast (sok od borovnice).
Ja pravim to i sa hladnim kokos mlekom.

 

Hvala, isprobaću! 😋

 

7 hours ago, uvrnuto said:

Nego, bio sam prethodne nedelje u Zrenjaninu, pa smo na kraju otišli u, kako tamo zovu, Rupu. A mislim da u suštini nema ime.
Dolazimo oko 1 posle ponoći, nas 15, verovatno rekordan broj ljudi ispred. Siške, gazda, prvo gleda kroz špijunku, pa otvara ulazna vrata. Kao da je upravo izašao iz sna, malo nas tu skenira, a zatim, na povik nekog matorog kako smo mi njegovi i da smo ok, otvara i rešetke. I ulazimo.
To je kuća na tri nivoa (podrum, prizemlje, sprat i terasa). Enterijer od blago katastrofičnog, gde se sve raspada, do umetničkog, kičastog, kuplerajastog. Ne mogu ni da objasnim. Nakinđureno svega. Ima i bilijar. 
Siške je 80+ lik, prema rečima drugara bivši bokser i makro. I sve radi sam tamo. Tu i živi. 
Pivo je oko 140 din. U ponudi ima čak i neke sendviče, koje pravi ako stigne, a u koje stavi šta ima. Neki dobiju tunjevinu, neki pečenicu, kulen, ko će ga znati. 

Za Rupu svi znaju tamo, a iako je očigledna ilegala niko ga ne dira. A generacije su išle tamo.
Bukvalno se ubilo za jednu epizodu Marke žvaka.

 

Ima li Zrenjanica da kažu nešto više?

 

  Reveal hidden contents

IMG-20220814-030208.jpg

 

IMG-20220814-030242.jpg

 

IMG-20220814-030958.jpg

 

IMG-20220814-032435.jpg

 

IMG-20220814-032843.jpg

 


U Novom Sadu npr. jedno mesto koje je tako "sakriveno" je bar Imperija. Uglavnom je druženje posle ponoći, pa do 5, 6, kako kad, svaki dan. DJ-ing.
Imperija doduše odlično izgleda, sve je u drvetu unutra. Može da stane 30, 40 ljudi, i bude baš stiskavac kad se napuni.

E, sad, čar Imperije je u ulasku. Nalazi se u pasažu u Zmaj Jovinoj, ispred kog stoji uglavnom jedan lik, eventualno dva i koji te puštaju unutra. Da ne kažem sprovode.
Nekad moraš i da mu platiš 200, 300 din, nema pravila uopšte. 
Kada proceni da možete da uđete (što zbog stanja osoba koje ulaze, što zbog gužve unutra - a sve gleda na kamerama preko telefona) krećete u pazaž, gde on otključava rešetke, zatim ide neka crna zavesa. Posle zavese ste konačno u pasažu, stambenom delu, gde ne smete da budete bučni. Zatim dolazite do "izolacionog" dela, uđete tu, a oko vas su sve oni sunđeri. Tu imaju vrata koja vas konačno vode u sam bar.
I dobijate ovo:
Imperija-3-scaled.jpg

(slika preuzeta sa https://ugons.com/bar-imperija/)

 

Sve u svemu, oni se u suštini ne kriju, postoje na guglu, oglašavaju se, itd, ali taj momenat "skrivenog ulaska" i čudnog radnog vremena je zanimljiv.

 

 

Ima li kod vas tako nekih "zanimljivih" mesta?

 

Ova Rupa bogami fensi izgleda, kod mene u stud. domu je isto bila Rupa gde su bile žurke - samo je to doslovno bila rupa u podrumu. 😄 

 

8 hours ago, Horium said:

Krajnji stadijum je bio kad sam pravio neke paklene varijante od dve instant 3+1 kesice u jednoj istoj solji sa sve dodatnim secerom i mlekom u to. 

 

Ja pijem ono što zovem šok-kafa: 1 kesica Nescafe 3 u 1 strong + ona njihova kafa. To je jedino što mogu i eventualno nes ili turska sa mlekom bez laktoze.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

‘22 Goals’: Ronaldo, 2002 World Cup Final in Japan

The second installment in Brian Phillips’s series chronicling the most iconic goals in the history of the World Cup belongs to soccer’s “original” Ronaldo

By Brian Phillips  Aug 17, 2022, 8:10am EDT

 

https://www.theringer.com/2022/8/17/23302934/22-goals-ronaldo-2002-south-korea-japan-world-cup

 

TheRinger_22Goals_Ronaldo__Zalkus_300dpi

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...