Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

Au kolko žuči se prosipa, i ovde, i na RTS-u.

 

Msm u pravu su kritičari, Piksijev je poraz, na 3-1 je moglo da se odigra drugačije i da se sačuva pobeda, trebalo je ranije napraviti izmene, sve to stoji. Ali Piksi je hteo da odigra na jaču stranu ove ekipe, igrali smo dobro u napadu, stvarali šanse. Lako je moglo da bude i 5-1, jbg. Meni je drago da su hteli da odigraju hrabro i da nastave da napadaju, tako se gradi identitet tima i reprezentacije i to je ona priča koju su gurali i kroz kvalifikacije, ali na kraju se taj rizik nije isplatio.

 

Ipak, ovim prvenstvo još nije završeno za nas. Čekamo Brazil, i ako oni pobede svakako nam ostaje isti cilj za kraj – a to je pobediti Švajcarsku.

 

Treba ovde gledati i na ono što je bilo pozitivno. Ekipa se vratila iz minusa i napravila preokret, na momente su igrali ok fudbal.

 

Ogroman pritisak se pravi i prevelika su očekivanja, ovo je tim koji treba da se kolje da prođe grupnu fazu, a posle kako bude... Reakcije ljudi su kao da smo projektovani za finale pa je sad haos i užasno sve i očekivanja nisu ispunjena. Danas je nedostajalo malo više pameti i malo više sreće, ali sve u svemu nije loše odigrana utakmica, valjda su naučili nešto iz ovoga. Najverovatnije ih čeka još jedna utakmica u koju sve staje, a to je ono što se očekivalo i što se znalo i pre početka prvenstva.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mi definitivno ne znamo kako da igramo kada vodimo. Isto nam se desilo protiv Slovenije. Protiv Portugala da smo dali gol u 80. minutu, mi ne bismo pobedili. 

 

Svajcarsku mozemo da pobedimo samo nekim kasnim golom.

Edited by Profesor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice same utakmice, gledao sam manje vise sve utakmice do sad, i ovo je ukupno gledano posle Amerika - Vels i Japan - Kostarika bila najslabija utakmica na prvenstvu. Mozda je bila zanimljivija jer smo videli 6 golova a to je uvek lepo (ako nisi navijac favorita koji je odigrao nereseno), ali kvalitetom ove dve reprezentacije su pokazale da su samo dno na ovom prvenstvu, nazalost. Dok je za Kamerun to i ocekivano, za nas nije, bar smo se nadali da nije.

 

E sad, sta su glavni razlozi?

 

Prvi razlog je taj da je Piksi ponovo ubacio nespremne igrace na teren.

 

Mitrovic ocigledno nije spreman. Ulazio je u sanse, dao jedan gol, ali valjda iz te ogromne zelje promasio mnogo i nekoliko puta bio sebican.

 

Jos veci problem su Tadic i Sergej. Sergej je napadacki i bio korektan, Tadic osim onog centarsuta tiha jeza, obojica nisu imali snage ni za 60 minuta i evidentno nisu dovoljno spremni.

 

Sa njima si izveo takodje nedovoljno spremnog Kostica koji ne zna da se stedi, bio je odlican veci deo meca, ali kad je pao, potpuno je propao, nije postojao, i u drugom poluvremenu maltene svaki napad, kao i dva gola, palo je preko njihove desne strane.

 

Sa druge strane igra Zivkovic koji je najslabiji igrac u ekipi bez premca, koji je odigrao u skladu sa ocekivanjima, usrao prvi gol dva puta (ne znam sta je radio van stative, on tu treba da stoji, plus dao taj korner), imao dve asistencije, na drugoj svaka cast, ali imajuci u vidu da je igrao celu utakmicu protiv verovatno najgoreg njihovog igraca koji je em mali em najsporiji igrac, em igra u Saudijskoj Arabiji/Kataru/gde vec, ovo je pretanak ucinak. Lazovic bi bio igrac utakmice da ga je stavio da igra. Radonjic je morao da udje ranije.

 

Maksimovic, ja stvarno ne znam sta on radi na ovoj utakmici. Nije cak ni toliko lose odigrao, ali jedino sto ima Kamerun na sredini je gabarit i visina, pa nije fora da bas sve bude na nasoj strani, pa evo Makse malog.

 

Lukic je odigrao tragicno u drugom poluvremenu, ali je njegova igra posledica toga da je jedini trcao sve vreme i pokusavao sve da krpi.

 

Nama napadacka trojka ne ucestvuje u odbrani maltene uopste. Kada oni preskoce sredinu terena, mi smo vec razvuceni, a imamo najsporiju stopersku liniju mozda i na prvenstvu, sto je rezultiralo cime je rezultiralo.

 

Mi nemamo luksuz da trpimo ovo sto nam rade Tadic, SMS i Mitrovic u ove dve utakmice, i zbog toga tako i izgledamo. Ako igramo ovu formaciju sa tri stopera, mi moramo da budemo kompaktni i svi moraju da trce, jer ako ova trojica napred samo stoje, WB trce pravolinijski po 50 metara napred-nazad i tu bi propale i durasel zeke, a kamoli rekonvalescent Kostic i spori Zivkovic. Na MCu nam onda trebaju prajm Kante i Gatuzo bukvalno da pretrce 20 kilometara pa ni oni ne bi sve pokrpili.

 

To je najveca greska Piksija kojeg su ocigledno opet "slagali" da su spremni.

 

Kamerun je neozbiljna reprezentacija, malo bolji od onog Bahreina koji smo napunili pre nedelju dana. I njega su napunili Filip Djuricic i kompanija. Nama su morali da igraju spremni igraci napred, pa da ne udju u toliko sansi, ne bi dosli do toga da primimo tri gola sigurno i odigramo nereseno. Znaci da smo odigrali disciplinovano i da su igrali spremni igraci, mi ne bismo mogli da izgubimo nikad, pa da nam je konverzija sansi 5%.

 

Ipak, uz sve ove greske najtragicnije je bilo uvodjenje Stefana Mitrovica umesto Pavlovica, gde smo i pukli. Babic i Erakovic su brzi, jesu mladji i neiskusni, ali ti ubacujes Mitrovica i onda stavljas Veljkovica da pokriva levu stranu, pa onda vadis Veljkovica za Babica i od kako je Babic usao nisu imali sansu po toj strani.

 

A posebna vrsta idiotizma je da ti igras sa linijom sporih bekova na 40 metara dok vodis 3-1 i ne vrsis nikakve izmene na pola sata do kraja.

 

Sto je najgore, i da smo ih naduli 5-1, to bi samo zamaskiralo sve ovo o cemu pisem i ti problemi bi ostali ako se magicno ne bi sredila sprema ove trojice napred do Svajcarske. Isekli bi nas, pobedili i izbacili, pa bi se cesali sta bi.

 

Ako nista, sad bar znamo sta bi, ali smo sansu da sacuvamo nosioce i probamo da ih opravimo za maksimalni broj obrtaja protiv Svajcaraca, pa koliko izdrze, propustili. Rezervisti svakako ne mogu da ih dobiju, pogotovo ne iz ovakve pozicije.

 

Sve ovo ide Piksiju na dusu. Ako nas je nekom magijom doveo dovde, sve je prosuo amaterskom postavkom, a pogotovo vodjenjem utakmice.

 

Stvarno nedopustivo i razocaravajuce van svake mere.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo jeste svojevrsna sramota, jer si izgubio bodove od ovog Kameruna. Koji je jedna od najgorih reprezentacija koje sam ikad gledao na SP-ovima. Bile su ekipe sa manjmi kvalitetom ali se nije desavalo da neka ekipa izgleda kao ovakva banda.
Ovo sto su oni igrali 70 minuta je na nivou Sestko srpske reprezentacije.
I mi smo uspeli da popijemo 3 komada od takve reprezentacije.

Da se zahvalimo Piksiju i Fiorentini koja je unakazila Milenkovica kao igraca.
Jos on pajser, ono setkanje kod drugog gola.

Ako vidis da ti je selektor arogantni i prizemni prepotenko pa hoce jos da gura sa odbranom na 45 metra, onda isprati saigrace kad istrce na ofsajd. I onda kad ispadnes udari sprint nazad.

Izmene skandalozne, ali ajde... za te stvari uvek ostavljam dozu rezerve, on ih trenira zna ko je u kakvom stanju (kondicija&zdravlje).

Ako igramo sa Maksimovicem i SMS-om protiv Svajcarske nema sanse da pobedimo.
Nema sta da trazi u ovoj sredini Maksimovic.

Zivkovic i Lukic najbolji bili (poslednji i pored nekih gresaka). I naravno Pavlovic. Bez kojeg ne mozemo da igramo ovako visoko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vječito luzerstvo na velikim takmičenjima, povrede i nespremnost sprskih igrača, greške selektora, uvrijeđeni i povlašćeni igrači... 

 

Ne znam na osnovu čega se nadati pobjedi nad Švajcarskom, kad nam Pero Cameroon daje 3 gola. Decenijama ista priča.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Del Piero said:

@McLeod

Sta je trebalo Zivkovic da uradi pa da nema pretanak ucinak? Da ima 6 asistencija? Decko je bio ako ne i najbolji nas igrac danas.

 

Decko je igrao protiv amatera. Levi bek Kameruna je bukvalno to - amater. I pored toga on je bio manje vise bezopasan u napadu, sa sve odvlacenjem i Tadica i SMSa i Kostica na njihovu desnu stranu gde je gravitiralo po 4 igraca celu utakmicu, a on imao 1 na 1 sa amaterom i 20 metara ispred sebe.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nemanjaol said:

Au kolko žuči se prosipa, i ovde, i na RTS-u.

 

Msm u pravu su kritičari, Piksijev je poraz, na 3-1 je moglo da se odigra drugačije i da se sačuva pobeda, trebalo je ranije napraviti izmene, sve to stoji. Ali Piksi je hteo da odigra na jaču stranu ove ekipe, igrali smo dobro u napadu, stvarali šanse. Lako je moglo da bude i 5-1, jbg. Meni je drago da su hteli da odigraju hrabro i da nastave da napadaju, tako se gradi identitet tima i reprezentacije i to je ona priča koju su gurali i kroz kvalifikacije, ali na kraju se taj rizik nije isplatio.

 

Ipak, ovim prvenstvo još nije završeno za nas. Čekamo Brazil, i ako oni pobede svakako nam ostaje isti cilj za kraj – a to je pobediti Švajcarsku.

 

Treba ovde gledati i na ono što je bilo pozitivno. Ekipa se vratila iz minusa i napravila preokret, na momente su igrali ok fudbal.

 

Ogroman pritisak se pravi i prevelika su očekivanja, ovo je tim koji treba da se kolje da prođe grupnu fazu, a posle kako bude... Reakcije ljudi su kao da smo projektovani za finale pa je sad haos i užasno sve i očekivanja nisu ispunjena. Danas je nedostajalo malo više pameti i malo više sreće, ali sve u svemu nije loše odigrana utakmica, valjda su naučili nešto iz ovoga. Najverovatnije ih čeka još jedna utakmica u koju sve staje, a to je ono što se očekivalo i što se znalo i pre početka prvenstva.

Ma taktika i vodjenje utakmice je najmanje bitno posle ovog meca, jer je mirisalo na 3:1 da im mozemo uvaliti gol kad god hocemo. Problem je pristup igraca pogotovo pri tom rezultatu. Jebote, na SP si, nece ti se niko skloniti i pustiti te da uzmes 3 boda, pogotovo ne Afrikanci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

 

Decko je igrao protiv amatera. Levi bek Kameruna je bukvalno to - amater. I pored toga on je bio manje vise bezopasan u napadu, sa sve odvlacenjem i Tadica i SMSa i Kostica levo gde je gravitiralo po 4 igraca celu utakmicu, a on imao 1 na 1 sa amaterom i 20 metara ispred sebe.

Protiv koga je igrao je nebitno. Decko je odigrao odlicno, iako moram da priznam nisam to ocekivao to. Nemam poverenja u njega i on mi je uz Maksimovica bio najupitniji u ovom XI.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pokušavam se sjetit utakmice u kojoj je jedna momčad vodila 2 razlike (ne ko faza na 2 tekme) i prosula prednost tako da je primila 2 gola iz kontre. I to indentična, naivna, jednostavna, kao posljedica drugoligaških pogrešaka. Abubakar izbjegne zamku jednom i majstorski zabije gol za 3:2. 2 min kasnije ista lopta, isto na Abubakara, i istom liku izbjegne zamku za 3:3. Pola sata do kraja imaš 2 razlike i ti kao nešto napadaš, zadnja linija stoji na centru i frajem im u 2 minute 2 puta na isti način bježi iz offside zamke. Kata fakin strofa.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pixi čovek nije znao gde se nalazi celu utakmicu. Igrači prepušteni sami sebi. Prima dva gola na identičan način bez reakcije. I kamerunci u čudu da su izjednačili.

Izjava posle utakmice skandalozna isto kao i protiv Brazila. On ni ne zna šta se dešava na terenu. Posle Brazila je pričao da smo fizički nespremni a juče da smo više pretrcali od Brazila i ne zna zašto je to tako. Pa rodjace tako je jer si se branio 90 minuta, Brazilci se dodavali a mi jurili za loptom, uzasno jednostavno 🤷‍♂️
Danas prima prvi gol iz prekida a ima najvišu reprezentaciju na svetskom prvenstvu! Pa onda prima dva gola iz kontre a vodi 3:1. Kaže da ne zna zašto su igrači izasli na visoki presing 😂 pa onda ne vidi da Stefan Mitrovic ne može Abubakara lasom da uhvati i da je izlazak Pavlovica otvorio krater na levoj strani.  

Digli smo u nebo čoveka koji nikada u karijeri nije trenirao ozbiljan klub. A realnost njegove fudbalske karijere je takva da se posle boravka u FKCZ i svetskog u Italiji nije bavio ozbiljnim fudbalom. Igrao po Japanu sa poluprofesionalnim fudbalerima koje je sevao kao decu u školskom dvorištu, pa onda neuspeh kao predsednik FKCZ, pa neuspeh kao predsednik FSS pa onda trener po dalekom istoku u poluprofesionalnim ligama. Ovo je izuzetno ozbiljno takmičenje, svi su spremni svi znaju kako da izvuku maximum iz onoga sto imaju osim nas mi uvek odigramo ispod nivoa svojih kvaliteta. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi smo od vođstva 3-1 na terenu pokazali ono što Piksi inače pokazuje u svakoj prilici - prepotenciju. Jedno je nemati respekt prema protivniku, ali mi smo otišli u krajnost. Imali smo na 3-1 još nekoliko šansi da zatvorimo meč ali smo ležerno igrali u napadu i palamudili. Odbrana nam je loša i spora, pa je loša i spora. To smo znali i bez ove utakmice.

 

Makar je valjda razbijen mit da bi nam Kostić nešto značio protiv Brazila, klasičan fudbalski Dobrić aka pravolinijski igrač. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Da se razumemo, rezultat je najmanji problem. Ponašanje je problem.

 

Milenković sjebava ofsajd zamku, i onda se šetka nazad. Da je izsprintao nakon svoje greške, odbranio bi onaj lob i sad bi pričali drugačije.

 

Generalno su prestali da igraju kad su poveli 3:1. Ne da su se umorili, nego su prestali da igraju. To je taj srpsko-fudbalski mentalitet. Da ne kažem luzerski.

 

E, to je ono što meni smeta.

 

Samo im pogledajte govor tela, zalaganje, žar. E, zbog toga i zaslužuju uvrede žestoke kritike. Jebote, igraš svetsko prvenstvo, cela zemlja/planeta te gleda, a ti se vučeš ko prebijena mačka. Odjebi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Урош19 said:

Имаћемо и ми против Швајцарске, шта нам тешко

Steta sto ovde nema opcija da me podseti na ovaj komentar u odredjenom momentu. Aj pa se vidimo.

 

Kad bi ovaj narod 10% svog fudbalskog optimizma ulozilo u optimizam za bolju srbiju, borbu protiv vlasti, korupcije, zagadjenog vazduha i reka, bili bi bolja zemlja od Svajcarske. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Makar je valjda razbijen mit da bi nam Kostić nešto značio protiv Brazila, klasičan fudbalski Dobrić aka pravolinijski igrač. 

 

Kostic je barem 10 puta probio i dosao u priliku da centrira. Pritom ni izbliza nije spreman. Protiv Brazila nam nista ne bi pomoglo, ali protiv ostalih Kostic znaci.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nemanjaol said:

Au kolko žuči se prosipa, i ovde, i na RTS-u.

 

Msm u pravu su kritičari, Piksijev je poraz, na 3-1 je moglo da se odigra drugačije i da se sačuva pobeda, trebalo je ranije napraviti izmene, sve to stoji. Ali Piksi je hteo da odigra na jaču stranu ove ekipe, igrali smo dobro u napadu, stvarali šanse. Lako je moglo da bude i 5-1, jbg. Meni je drago da su hteli da odigraju hrabro i da nastave da napadaju, tako se gradi identitet tima i reprezentacije i to je ona priča koju su gurali i kroz kvalifikacije, ali na kraju se taj rizik nije isplatio.

 

Ipak, ovim prvenstvo još nije završeno za nas. Čekamo Brazil, i ako oni pobede svakako nam ostaje isti cilj za kraj – a to je pobediti Švajcarsku.

 

Treba ovde gledati i na ono što je bilo pozitivno. Ekipa se vratila iz minusa i napravila preokret, na momente su igrali ok fudbal.

 

Ogroman pritisak se pravi i prevelika su očekivanja, ovo je tim koji treba da se kolje da prođe grupnu fazu, a posle kako bude... Reakcije ljudi su kao da smo projektovani za finale pa je sad haos i užasno sve i očekivanja nisu ispunjena. Danas je nedostajalo malo više pameti i malo više sreće, ali sve u svemu nije loše odigrana utakmica, valjda su naučili nešto iz ovoga. Najverovatnije ih čeka još jedna utakmica u koju sve staje, a to je ono što se očekivalo i što se znalo i pre početka prvenstva.

 

Slažem se. Možda je moglo malo pametnije na 3-1 sa pozicioniranjem te zadnje linije, ali uvek smo kukali na to kako nemamo killer instinkt i stanemo kad god povedemo. Sad nismo stali, zato smo i dali taj treči gol. Mogao je da padne i četvrti, ali jbg...

 

Najbitnija stvar koju zameram selektoru danas je što je imao na raspolaganju 5 zamena. Svi smo videli da je nekoliko igrača fizički palo, a neki su bili u kontritmu skoro čitav meč. On je bio jedini koji to nije vidio izgleda, zakasnio/pogrešio sa izmenama i na kraju platio cenu za to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mi smo od vođstva 3-1 na terenu pokazali ono što Piksi inače pokazuje u svakoj prilici - prepotenciju. Jedno je nemati respekt prema protivniku, ali mi smo otišli u krajnost. Imali smo na 3-1 još nekoliko šansi da zatvorimo meč ali smo ležerno igrali u napadu i palamudili. Odbrana nam je loša i spora, pa je loša i spora. To smo znali i bez ove utakmice.

 

Makar je valjda razbijen mit da bi nam Kostić nešto značio protiv Brazila, klasičan fudbalski Dobrić aka pravolinijski igrač. 

 

Da li si gledao uopšte Chaose, preko Kostića se otvarala gomila šansi.

Link to comment
Share on other sites

Sve kul bratizam, misterizam, gotiva si, ujedinio si igrace, ali an ozbiljnom nivou je najbitnija inteligencija, metodologija i pametno primenjivanje postavljenih principa.
Piksi je jedan below average trener. Isfurao je odredjene stvari na neki satro harizmaticni pep talk koji prolazi kod odredjenog tipa igraca, kratkog daha..

Meni osobno je antipatican od kako je seo na klupu. Jadni su mi ti pokusaji da neko ko je poprilicno prosta osoba, pokusava da bude neki cinicni virtuoza. Nekakvo glumatanje karaktera...

Van toga, moze se reci da je doneo samo logicnu odluku da se odbaci taktika sa 4 pozadi. Sto je apsoliutno logican potez s obzirom kakve igrace imamo i da vec 20 godina je jasno da ne mozemo da igramo 4-2-3-1 i takve taktike. Previse su nam rosteri uvek rukometaski.

Ovo danas treba doziveti kao da Partizan igra protiv Novog Pazara i izgubi prednost od 3-1.

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno ne pratim više toliko fudbal, vrlo moguće i da grešim, ali kad neko napiše Lukić ili Maksimović bili među boljima.. ili Grujić bio dobar kad je ušao. Ako su te karikature od igrača najbolje što imamo, ili ako je ovo što su danas protiv sredine Kameruna igrali bilo dobro.. pa ja ne znam šta mi onda da očekujemo od ovog tima. Vezare koje nešto trče u prazno, jedan duel da ne zapamtiš da su dobili, da su u stanju makar da brzo razmišljaju, dodaju te lopte na deset metara bez greške, kreću se po automatizmu.. oni izgledaju kao da su tek savladali trčanje i guranje lopte, pa im treba po 3-4 kontakta sa osiguraju da je lopta u njihovom posedu. To je i glavni razlog što izgledamo kao kurčina, jer nam ta sredina sredine nije ni za šta. Jedino je to 20ak minuta ličilo na nešto kad se Sergej razigrao.

 

Katastrofalna odluka da Pavlović izađe (ukoliko nije morao) i još katastrofalnija da ekipa onako nonšalantno stoji nakon toga.

 

Kad smo poveli 3-1, tačno vidiš mentalitet. Odmah se Tadić i Kostić dodaju nešto na metar u stilu Xavija i Inijeste, a imali priliku da napadnu prostor i igraju ono što znaju.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma celokupna spika oko Brazila je suvisna bila i pre meca i posle meca. To smo mogli da prodjemo sa manje od 2 gola razlike samo da se Brazilci samo pobiju tamo, da povade evropski koks na teren i da se svadjaju ko se bolje ofarbao u plavo.
Brazil je savrsena reprezentacija napravljen da rutinira nasu repku. Savrsneo nam ne odgovaraju.
Mozda su Nemacka i Francuska bile nekad jace nego oni sada, ali nas niko ne bi tako lako rutinirao kao Brazilci ili neki Spanci.
Ne odgovaraju nam te agility ekipe, dobri na malom prostoru. Nemamo koncentraciju i strpljenja da igramo protiv tih ekipa koje te prave na majmuna od pravog minuta. Obicno nam proradi i balkanski ponos, pa prsnemo sto nas neko jebava i mi jurimo za loptom kao debili.
Plus su prejaki.

Mnogo vise od Kostica, sa sve idejom o njegovom najboljem mogucem izdanju, nam ne bi mnogo znacilo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...