Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

2 hours ago, Ćira said:

Mi cigani se dobro sećamo svega i znamo Pixija odlično. Bio je najbolji igrač koga sam uživo gledao. To sto je on igrao u zvezdi i na svetskom u Italiji je visi nivo od bilo čega sto sam ja gledao. Samo bi za Mesija mogao da tvrdim da je bolji od njega. 
Ali pamtim i njegovo predsednikovanje zvezdom kada je klub bez dugova i igračkim kadrom od 50 miliona ostavio sa dugom i bez igračkog kadra kao uvod u kasniji sunovrat iz kog još uvek nismo u potpunosti izasli. A onda je bukvalno pobegao u Japan.

To sto ga ne vole Delije sever d.o.o ga je mnogim iskrenim i poštenim ljubiteljima fudbala učinilo pozitivnim ali on to nije. 

To što je odigrao u Italiji '90 pomalo prelazi u mit. Odigrao je vrhunsku utakmicu protiv španjolske u osmini i praktično ih sam izbacio. Njemčka, Kolumbija ništa posebno, UAE se ne može uzimati kao mjera za ništa, i na kraju Argentina di smo bili s igračem manje, ali ne sjećam se nekih njegovih bravura. Ili je on dao onu jednu loptu za zicer Savićeviću koju je ovaj poslao u tribine? Uglavnom, odighrao je jednu vrhunsku utakmicu. To ja pamtim. Ali bio sam dijete, pa sam možda u krivu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Ćira said:

Protiv Argentine je bio najbolji na terenu a igrali smo sa igračem manje. Ja sam tada “objektivno” zaključio da je bolji od Maradone. Doduše na kraju je promašio penal ali jbg to ga ne krivim svakom može da se desi. 

Ne sjećam se, stvarno. Vjerovat ću ti na riječ. Živo se sjećam Španjolske. I lažnjaka i slobodnjaka. Od Argentine pamtim crveni i katastrofalno izvođenje penala. Pamtim i da je Piksi lošđe izveo i prebacio dres preko glave. S 11m moraš pogodit gol. Ako ti obrani, jbg, al u okvir pogodit moraš. na kraju su zabili Žuti i Dejo samo ja mislim. Žuti je zabio sigurno, za drugog nisam ziher. Piksi, Šabanadžović i Hadžibegić su promašili.
EDIT: što se tiče Piksija, kad mu gledaš highlightse, djeluje kao TOP 5 igrač svijeta tog vremena. Samo je problem što isti doživljaj imaš i kad gledaš Gullitove, Papinove i highlightse ostalih igrača tog doba.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ras kass said:

Brnovic je promasio penal, Sabanadzovic je dobio crveni. 

Brnović i Hadžibegić su puknuli ko babe, a Piksi je spojnicu pogodio ja mislim. Sjećam se da sam baš teško to podnio, a bio sam klinac od kojih 7-8 godina. To prvenstvo sam se zaljubio u reprezentativne turnire.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bugl Khan said:

Brnović i Hadžibegić su puknuli ko babe, a Piksi je spojnicu pogodio ja mislim. Sjećam se da sam baš teško to podnio, a bio sam klinac od kojih 7-8 godina. To prvenstvo sam se zaljubio u reprezentativne turnire.

Isto. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Bugl Khan said:

To što je odigrao u Italiji '90 pomalo prelazi u mit. Odigrao je vrhunsku utakmicu protiv španjolske u osmini i praktično ih sam izbacio. Njemčka, Kolumbija ništa posebno, UAE se ne može uzimati kao mjera za ništa, i na kraju Argentina di smo bili s igračem manje, ali ne sjećam se nekih njegovih bravura. Ili je on dao onu jednu loptu za zicer Savićeviću koju je ovaj poslao u tribine? Uglavnom, odighrao je jednu vrhunsku utakmicu. To ja pamtim. Ali bio sam dijete, pa sam možda u krivu.

Pričalo se da je Dijego lično bio oduševljen Piksijevom igrom na tom meču. Valjda je negde to izjavio ako nije patka.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Bugl Khan said:

Ne sjećam se, stvarno. Vjerovat ću ti na riječ. Živo se sjećam Španjolske. I lažnjaka i slobodnjaka. Od Argentine pamtim crveni i katastrofalno izvođenje penala. Pamtim i da je Piksi lošđe izveo i prebacio dres preko glave. S 11m moraš pogodit gol. Ako ti obrani, jbg, al u okvir pogodit moraš. na kraju su zabili Žuti i Dejo samo ja mislim. Žuti je zabio sigurno, za drugog nisam ziher. Piksi, Šabanadžović i Hadžibegić su promašili.
EDIT: što se tiče Piksija, kad mu gledaš highlightse, djeluje kao TOP 5 igrač svijeta tog vremena. Samo je problem što isti doživljaj imaš i kad gledaš Gullitove, Papinove i highlightse ostalih igrača tog doba.

Piksi je vukao reprezentaciju, vukao je i Zvezdu. Protiv super jakog Milana je igrao fantasticno, razvalio ih u Milanu. Ne treba zaboraviti da je Zvezda tada bila slaba i prakticno je sam sve vukao.

Bio je prvi moderni fudbaler drzave koja je bila napacena raznoraznim Sušicima, Bazdarevicima, Vujovicima i ostalim Osimovim jaranima. Nije imao srece sa povredama. Malo je igrao u Marseju, ali secam se uzivo panike koju je uneo ulazeci na teren u Bariju. 

Veliki, veliki igrač.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To sa Argentinom '90 vise je do tima. Razbucali smo Argentinu sa 10 igraca. I onda ispadnes od gaucosa koji su grogirani i sami svesni da ispadaju na los nacin. Piksi je napravio varku i poslao Gojkoeceju u stranu i plasirao loptu u nebranjenu mrezu ali je podigao isuvise i ladno greda. Jbg. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Markoss said:

U petak veliki ispit za Piksija i njegovo trenersko umece. 

 

Za sve igrace. Ima nesto do Piksija, ali mnogo ima i do igraca. Neke greske su pocetnicke i nisu do trenera. Danas je Piksi sjebao sa izmenama, ali to nije razlog da se prime 2 gola za 2 minuta.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Profesor said:

 

Za sve igrace. Ima nesto do Piksija, ali mnogo ima i do igraca. Neke greske su pocetnicke i nisu do trenera. Danas je Piksi sjebao sa izmenama, ali to nije razlog da se prime 2 gola za 2 minuta.

 

Neki igraci su nesto i pokazali, Piksi bas nista. Protiv Brazila nisam imao sta da mu zamerim, jer smo mi od njih 10x slabiji plus nam ni koncepcijski ne odgovaraju, ali Kamerun smo morali da rutiniramo. Rec je o reprezentaciji cija je odbrana kriminal, a sva moc napadaca se ogleda u brzini. Bez ikakvog smisla smo izasli visoko, postoji nesto izmedju bunarenja i nepotrebnog srljanja napred. On kao trener mora da zna da je nama odbrana prilicno spora da bi se na 3:1 kockali sa takvim visokim izlazom. Pogresio je i sa izmenama, ali vala ni Kostic, ni Sergej, ni Mitrovic nisu morali ovo da pocnu. Mnogo je bilo bolje da su odmorili za petak, ovako je i ta sansa prokockana. Mi smo bolji od Kameruna prilicno sve i da su poceli Radonjic, Djuricic i Jovic. U slucaju da ne ide s njima trojicom, ubacis ovu trojicu da odigraju 30 minuta na kraju. 

 

Uz to mi se ne svidja ni taj pristup u medijima gde se ponasa kao PR reprezentacije sa kurcevitim izjavama, a na terenu 0 bodova. I posle Brazila se kurci kao nisu nista spec, danas ponovo neki prepotentan stav. Sve je to super, ali da bi bio Murinjo, moras da imas i rezultat neki na terenu, ovako samo ispadamo smesni, jer smo primili tri komada od jedne od najgorih reprezentacija na ovom SP. 

 

Ali da, mogu svakako da se slozim da SVI moraju da pokazu u petak karakter. Makar i ne uspeli da ih pobedimo, al daj da licimo na onu ekipu iz kvalifikacija, a ne na repstaciju Ilije Petkovica. 

 

Btw, ja bih u petak poceo sa Vlahovicem, mozda cak i sa dva napadaca. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

Moram da ponovim da mi je jako prijalo da gledsm Gruju. On nijedan pas nije promasio, a nije mnogo vracao nazad. 

 

Ne znam sta ce Piksi da smisli, ali mi se cini da je Gruja moze vise da donese nego Maksa i Raznatovic.

Edited by Profesor
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...