Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

 Meni zao sto nije isao do kraja i skinuo Nedovica i Kuridzu

 

šefe, napisao si ovo uz teodosića makar 5 puta. mislim da su do sada svi razumeli tvoj stav na temu, možda je vreme da diskutujemo o stvarima koje mogu da se dogode a ne onima koje nisu a pomenuo si ih (makar 5x)

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Magia said:

 

Moguce ali sa druge strane makar u teoriji petorka Spasa Luca Kalina Davidovac Jokic ne ni trebala da ima previse problema sa skokom a u napadu bi bas mogli da razvucemo ekipe koje bi pokusale sa 2 C.

 

Plus sto ipak mislim da su Slovenija i Grcka nivo iznad i Turske i Litvanije a one ne mogu igrati sa 2 C jer maltene ni jednog nemaju 🙂

U teoriji je dovoljno da igrač koji je slobodan ubaci neku od onih livada trojki koje će Jokić da otvori pa da protivnika prođe volja da toliko skuplja. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, 1945 said:

Zbog cega si siguran da Beli nece igrati svetsko? (pod uslovom da se plasiramo na isto)

Nisam, naravno, ali sam prilicno ubedjen. Ima previse uslova koji treba da se ispune da bi nastavio - da prodjemo na SP, da Beli odigra dobru sezonu, da njegovo opadanje ne bude previse strmo, da ga povrede zaobidju... Da on sam ne kaze 'dosta je', da selektor misli da mu treba...

Nekako ovo bas deluje kao smena generacija, Teo i Beli jasu u zalazak sunca, a novi kauboji ce da gospodare prerijom...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Ristic momak kakav god je, za dve klase je bolji od MJK. Meni zao sto nije isao do kraja i skinuo Nedovica i Kuridzu da budemo bas mlada repka, ali jbga.

 

Ristic je bolji igrac od Petruseva trenutno cak i u odbrani..

Ristic u odbrani bolji moze biti eventualno od Stimare, covek je katastrofalan u tom segmentu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

šefe, napisao si ovo uz teodosića makar 5 puta. mislim da su do sada svi razumeli tvoj stav na temu, možda je vreme da diskutujemo o stvarima koje mogu da se dogode a ne onima koje nisu a pomenuo si ih (makar 5x)

Super, bio mi je i cilj da bar jedan zapamti moje reci.

 

Nema sta vise da dodam sem da verujem u Cicu iz Novog Sada..

 

Lepo je on poslozio uloge, samo mi je zao sto jos nije podmladio repku. Mladima uvek sansa pa iz Dejovog najmlDjeg EL tima koji je Zvezda imala nastalo je dosta igraca i rezultata. Mwil 30g i Bobi 26g.

 

Zao mi cak i Simanica, njemu bi to bas znacilo mada..nije zasluzio tim poyranim stavom na terenu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Ristic momak kakav god je, za dve klase je bolji od MJK. Meni zao sto nije isao do kraja i skinuo Nedovica i Kuridzu da budemo bas mlada repka, ali jbga.

 

Ristic je bolji igrac od Petruseva trenutno cak i u odbrani..

150 post u kojem izražavaš patološku netrpeljivost prema Nedoviću. Čemu to više? Nedović po kvalitetu apsolutno zaslužuje da se nađe među 12. O.k. sklon je povredama, nema konstantnost, ali pokušaj da uporediš najbolja izdanja Dobrića npr. sa jedne strane, i Nedovića sa druge, pa Nedović je svemirski brod u odnosu na ovog prvog. Gledao sam neke njegove partije u Panatenaikosu, gde je sam rešavao utakmice. Kad ima svoj dan, zver je od igrača.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drgnk said:

150 post u kojem izražavaš patološku netrpeljivost prema Nedoviću. Čemu to više? Nedović po kvalitetu apsolutno zaslužuje da se nađe među 12. O.k. sklon je povredama, nema konstantnost, ali pokušaj da uporediš najbolja izdanja Dobrića npr. sa jedne strane, i Nedovića sa druge, pa Nedović je svemirski brod u odnosu na ovog prvog. Gledao sam neke njegove partije u Panatenaikosu, gde je sam rešavao utakmice. Kad ima svoj dan, zver je od igrača.

Onda si valjda gledao i finale sa Olimpijakosom.

 

Nije sve u poJenima, da jeste Kuridza bi sad bio plavoj spilji.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

Kad je Raško kod Dude igrao četvorku, što ne bi mogao i Ristić kod Karija 😄 

Legendarni Dudin TO, gde viče na Katića i pita ga: Šta igraš ti? - Četvorku. - Pa koji kurac stojiš dole? 😂

 

https://www.youtube.com/watch?v=8M2JMfyMDds 

 

Pefi: Ne, bolje da Krle bude 5 a Raško da bude 4.

Duda: Pa ja o tome i govorim 😂

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ajde razumem ovo Marinkovic pre Dobrica, mogu da razumem, iako bih ja suprotno.

Razumem da i Bjelica nije skroz spreman i onda mora Kuridza, sve ok.

Razumem da zbog viroze Milutinova moramo da imamo jedan centarski osigurac pa je i zato izvisio Dobric.

 

Ali zasto je to Ristic a ne Petrusev - e to nikako ne razumem. 

 

Stvarno ne znam sta Pesic vidi u Risticu a da to nemamo u nekim drugim centrima, ne mora Petrusev... Marjanovic, Koprivica, Smailagic (ok, on je vise krilni centar i povredjen je nesto bio) - svi oni su mi nekako ispred Ristica.

 

Stimac, jel neko rekao Stimac? 😄 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dracarys said:

Lučić je nateran da igra 4, njemu to nije prirodna pozicija, ako ćemo da brojimo igrače na prirodnim pozicijama. U teoriji i Kalinić može na 4, ali se vodi kao 3.

pa valjda cemo da ih brojimo onako kako ih koristimo?

luca je neprikosnoveni starter na 4 i, bar u poslednjih nekoliko tekmi igrao je po 35min na toj poziciji

 

mislim nebitno je na kraju, curry je birao, njegovo je

meni licno smeta sto sad tu izvrcu neke pozicije da bi se kao naslo opravdanje, 

nema potrebe za tim, curry vodi extra visokog zato sto je on tako odlucio

isto kao sto je odlucio da ima boljih igraca od tea

sve je to ok

ako budemo mogli da igramo odbranu kao u 1p protiv turaka na duzi vremenski period, ne brinem se previse

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kooineeperk said:

Ajde razumem ovo Marinkovic pre Dobrica, mogu da razumem, iako bih ja suprotno.

Razumem da i Bjelica nije skroz spreman i onda mora Kuridza, sve ok.

Razumem da zbog viroze Milutinova moramo da imamo jedan centarski osigurac pa je i zato izvisio Dobric.

 

Ali zasto je to Ristic a ne Petrusev - e to nikako ne razumem. 

 

Stvarno ne znam sta Pesic vidi u Risticu a da to nemamo u nekim drugim centrima, ne mora Petrusev... Marjanovic, Koprivica, Smailagic (ok, on je vise krilni centar i povredjen je nesto bio) - svi oni su mi nekako ispred Ristica.

 

Stimac, jel neko rekao Stimac? 😄 

Ko je rekao Kuzmić😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kooineeperk said:

Ali zasto je to Ristic a ne Petrusev - e to nikako ne razumem. 

 

petruševa je kari otpisao još u prozorima protiv letonije, gde mu je samopouzdanje bilo u jednom od najdubljih minusa u istoriji minusa. 

ipak ga je vodio kroz cele pripreme iako nije odigrao ni minut, zato što je ispravno za talentovanog 22ogodišnjaka da provede kvalitetno vreme sa repkom.

 

rile je imao neke vrlo dobre momente i u prozorima i protiv slovenije;

tako da ja apsolutno razumem zašto rile između njega i petruševa.

....

upravo sam dobio snimak kako deca pevaju himnu na prvom času prvog dana škole & malo ljudi zna da je druga lajna o vasi miciću

 

ti što spase od propasti do sad nas

  • Like 6
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kenozoik said:

 

E hvala ti na ovome. Sad je valjda jasno, Milutinov ima koronu i drže ga izolovanog od ostatka ekipe (jedino logično objašnjenje zašto ne putuje sa ekipom), znači pošto Bjelica ne može, morao je još jednog centra da povede da izmijeni Jokića u prvih 3-4 kola. Zašto Ristić, a ne Petrušev - možda je Petrušev na treninzima bio očajan (mislim prije svega na odbranu, koja jeste njegova velika mana), a možda je, kao što sam i napisao odmah nakon tekme, Ristić solidnom igrom protiv Slovenije prevario Karija.

U svakom slučaju, imajući u vidu problem sa Milutinovim (i to da je Bjelica out), Ristić je koncepcijski logičan izbor, drugi je par rukava to šta će on da odigra na turniru.

 

Uzgred budi rečeno, ima li kakvih pravila vezanih za COVID? Ako se neko razboli, je li automatski out ili može da igra ukoliko se osjeća dobro?

Nisam nešto mnogo pratio ostale sportove, samo sam za Tour de France čuo da su im mjerili viral load, pa su do nekog limita mogli da voze i ukoliko imaju koronu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Iako je meni u limbu Dobrić bolji igrač od Vanje Marinkovića (onu završnicu pretprošle sezone kad je Dobrić bio najbolji igrač finala ABA lige Vanja može samo da sanja) nemam problem sa ovom odlukom. Kari je očito video Dobrića samo na 2, a na 3 uz neprikosnovenog Kalinića imamo Davidovca, dok Lučić koji je prirodna trojka očito će gro minuta provesti na 4. Kari se očigledno kladio na 30+ minuta po meču Kalinić-Lučić tandema na krilnim pozicijama. Vanja je ipak nešto pametniji defanzivac od Dobrića, ne zaleće se na svaku fintu i možda mu bolje stoji da deluje iz trećeg plana mada, da se ne ponavljam, on je meni težak mediokritet od igrača, nikada se nije do kraja razvio i simbol je za onaj luzerski Partizan, možda najslabiji u istoriji, samo u takvoj ekipi je on mogao da nešto ispliva.

 

Micić, Gudurić, Nedović, i u nešto manjoj meri Jaramaz - svi oni mogu da se napadački zapale i nadamo se da će biti adekvatna podrška konstantnom Jokiću. Samo Nedović tu je loš defanzivac, mada de facto nemamo nekog defanzivnog pitbulla među bekovima.

 

Davidovac bi trebalo da je osigurač na pozicijama 3 i 4, a Kurijah na 4 i 5. Ako je već Bjelica otpao (šteta!), time je bilo jasno da su ova dvojica u 12. Mislim da obojica mogu da pruže po nešto, sve dok ne zahtevamo previše od njih. Svakako su obojica "džordani" za Birču i slične osvajače medalja. MJK nema neki kvalitet, to je jasno, ali je dosta pametan igrač (opet za razliku od Birče koga uzimam kao primer zalutalog u reprezentaciju i to više puta), dosta čvrst i ima to nešto, svestan je svog mesta u koordinatnom sistemu konfuzije.

 

Ristić u 12 je očigledno posledica tih problema koje ima Milutinov. Dakle, njemu je jedina alternativa bio Petrušev, a očigledno je bilo kome Kari od njih dvojice više veruje. Na Petruševu je da se zapita kako to da ga je jedan praistorijski teško pokretni centar izbacio iz konkurencije, pa da radi brže jače bolje i da sledećeg leta bude mnogo ozbiljniji igrač nego što je sad. Ima potencijal za to i njegov plafon je svakako daleko veći od Ristićevog, ali Ristić je u ovom trenutku nešto konkretniji iako ima teško olovne noge naspram kojih i kretnje Bobija Marjanovića izgledaju kao kod boksera muva kategorije.

 

Mislim da i u ovakvom sastavu možemo do zlata i jedva čekam da prvenstvo počne.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Mislim da i u ovakvom sastavu možemo do zlata i jedva čekam da prvenstvo počne.

 

Pa možemo do zlata, a možemo i da kiksamo na bilo kom korako KO faze. Jedva čekam da prvenstvo počne, istovremeno se nadam i pribojavam ishoda.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

Holandija nije na našem nivou, favoriti smo, ali za nas je ta utakmica važna kao prva na prvenstvu. Još smo u procesu, moramo da unapređujemo igru, jer ne idemo na Evropsko prvenstvo samo da bi pobedili Holandiju, već sa mnogo većim ciljevima", priča Pešić.

Prema brojnim prognozama, pa i na sajtu FIBA, Orlovi su prvi favorit za zlato.

"To ne računam, jer to su želje navijača. Poštujem, sve je to u redu, ali ankete za mene na važe. Naša prva želja je da odemo u Berlin. Žreb nam nije povoljan, ukrštamo se sa najjačim ekipama. Najpre sa grupom D, a potom i sa najkvalitetnijom grupom iz Kelna. Iako se misli da smo dobili fantastičan žreb, uopšte nije tako. Nismo došli da budemo prvi u grupi, nego na kraju".

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/pesiceva-poruka-pred-put-u-prag-ne-idemo-da-budemo-prvi-u-grupi-nego-na-kraju/429346

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...