Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Mislim da su Wun Wun i Treebeard okretniji, suptilniji i agilniji od Ristića. Odoše na prvenstvo dva igrača koja net mogu da budu bekapovi u večitim. Ako je do amajlija, bolje da su reaktivirani Birča i Štime. Dobro, da ne mračim previše, na nekim pozicijama smo brutalni.

 

Uskoro krećem za Prag, a spreman sam i za Berlin kao zapeta puška. Verujem da ovi momci - kojima je poverena reprezentacija (nema više starih nosilaca) - ipak mogu dosta.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Srce me boli za Belog, bukvalno... Bas mi je zao da ce mu dve poslednje utakmice za reprezentaciju kad je bitno biti Argentina i Italija... Tako je imao mesto u ovoj ekipi, pokrivao nesto sto drugi ne mogu, a opet da igra 10min po utakmici i da bude glue, a ne supstance... Mnogo mi je zao, bas...

 

S druge strane, poslednje dve medalje smo uzeli bez Bjelice... Ajd da se to ponovi!

 

I ja bih svakako vodi ekstra beka, ali Pesiceva zaljubljenost u Ristica je davno opevana. Eto, sad nam je 7/12 igraca iz toga 94-95tog godista, nek izvole momci, i nek nas obraduju.

 

Srecno plavi!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, NikadProtivKaline said:

nema ovo mnogo smisla, morao je jos jedan spolja umesto ristica 

Upravo to. 

Bio sam uveren da će Kari mnogo inventivnije da izbalansira ekipu. 

Ovako ispada da gomilamo mane tamo gde smo inače tanki. 

 

Ristić je uleteo da odmeni Milutinova dok se ovaj ne oporavi. Te prve tekme, sa Holandjanima i Česima je ionako mogao MJK solidno da odradi, uz pomoć Luče, Dede i  Kaline.  

 

Dobrić u 12, uz sve nedostatke, ima mnogo više smisla gledajući celo prvenstvo. 

 

Ne znam, baš čudno..

Link to comment
Share on other sites

I ja bih voleo da ide Dobric umesto Ristica, nema mi mnogo smisla ni to sto je Milutinov out na pocetku, Ristic sigurno nece puno da znaci tu, na kraju ce Kuridza igrati peticu. Dobric bi mogao da bude koristan jer nam bukvalno cela bekovska linija zavisi od toga na koju su nogu ustali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ne moze Beli, Dobric je sigurno trebao pre Ristica, jer smo bas tanki spolja, narocito ako Neda stakleni ne bude fit. Dobric moze da odigra neke specijale, proba da odbrani nesto, iako je ispodprosecan defanzivac i pogodi neku trojku. Ristic ne moze nista od toga, igru videti nece i bukvalno nije osigurac nizasta. Valjda Kari zna sta radi.Morace Deda ponovo da vadi stvar😎

Neka nam je sa srecom😀

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

dobric je taj koji bi one trojke iz coska, nakon udvajanja jokare, bockao sa najvecim procentom

i svaku bi sutnuo bez savesti

ovako jebem ga, vanja baci 3 cigle, umorni kalina i luca jos po 1-2 i eto panike i promene gameplana

jokara na klupu i ostalo je istorija

 

znaci, dobric nas deli od uspeha/neuspeha po ovome sto pises? ne bih rekao, iako bih i simanica i dobrica, cak i mjka vodio pre rileta.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NikadProtivKaline said:

dobric je taj koji bi one trojke iz coska, nakon udvajanja jokare, bockao sa najvecim procentom

i svaku bi sutnuo bez savesti

ovako jebem ga, vanja baci 3 cigle, umorni kalina i luca jos po 1-2 i eto panike i promene gameplana

jokara na klupu i ostalo je istorija

 

Ala si ga umračio. 😄 Deluje mi po komentarima ovde i u javnosti da je Kari birao "ziheraški", ali ja baš mislim suprotno, da dosta rizikuje vođenjem i Kuridže i pogotovo Ristića... Neki gameplan ima, do sada smo bili dobri, čak odlični, pa nekog kredita ima sa ovom ekipom. 

 

Bekovi su mnogo veći problem (što ne znači da mislim da je Dobrić nužno trebalo da ide).

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

znaci, dobric nas deli od uspeha/neuspeha po ovome sto pises? ne bih rekao, iako bih i simanica i dobrica, cak i mjka vodio pre rileta.

 

 

nisam to rekao

samo sam opisao sta se desilo u 2p protiv turske

to smo nekako ipak dobili, ali necemo uvek imati 20p zalihe

 

ne znam, mozda vanja bas u cetvrtfinalu bude sutirao onih 7/7 za 3 sto je fritrou najavio…a mozda nam se ponovi turska

ja bih ipak isao sa jos jednom opcijom spolja umesto nepotrebnog ristica koji ce eventualne minute videti mozda u garbage time-u protiv holandije

posebno sa rovitim nedovicem i celom tom toplo-hladno bekovskom linijom

 

ali ok, curry je rekao da ima boljeg od tea

i da mu je rile vazniji od jos jednog spolja

daj da vidimo kako ce to da izgleda

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mnogo bi više ziheraški bilo da je poveo Kuridžu da menja i Milutinova i da bude u ulozi Bjelice i sve. Deluje mi da računa da Ristić može provesti malo više minuta na terenu sa Jaramazom. Naravno, najveći teret će izneti Joka i Milutinov, pogotovo u knockout fazi...

 

Pre bi bilo ziheraški da je poveo Petruševa, ali to je samo moje mišljenje... Sačekaću da vidim na šta to liči na terenu. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, NikadProtivKaline said:

dobric je taj koji bi one trojke iz coska, nakon udvajanja jokare, bockao sa najvecim procentom

i svaku bi sutnuo bez savesti

ovako jebem ga, vanja baci 3 cigle, umorni kalina i luca jos po 1-2 i eto panike i promene gameplana

jokara na klupu i ostalo je istorija

Pokazao se Dobric protic Grcke 0/3 isto ti je skoro i Dobric i Marinkovic

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pripremne i ove dvije kvalifikacione utakmice smo igrali u gotovo istom sastavu kao što je ovaj, pa ne znam čemu toliko kukanje. Svakako se uvijek ispostavi da 11. i 12. igrač imaju minornu minutažu i potpuno nebitnu ulogu, samim tim za neki kompletan uspjeh nisu pretjerano ni važna njihova imena.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...