Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

MJK ima čak 18 osvojenih trofeja, bio je šampion: Hrvatske, Češke, Belgije, Slovenije, Srbije, Crne Gore kao i ABA i ABA2 lige. Ipak treneri koji su ga vodili i sada selektor Pešić njega jako cene pa bi bilo lepo kada ga (forumaši) ne bi nipodaštavali...

 

Mala trivija, Ristić i Markanen su bili cimeri na Arizoni...

  • Like 26
  • Love 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, bekrinjo said:

MJK ima čak 18 osvojenih trofeja, bio je šampion: Hrvatske, Češke, Belgije, Slovenije, Srbije, Crne Gore kao i ABA i ABA2 lige. Ipak treneri koji su ga vodili i sada selektor Pešić njega jako cene pa bi bilo lepo kada ga (forumaši) ne bi nipodaštavali...

 

Mala trivija, Ristić i Markanen su bili cimeri na Arizoni...

Vreme je da to sve objedini kao šampion Evrope. 😉

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da su nasi odgledali Slo-Lit. Manje vise sto je bilo svasta za videti, nego da budu svesni kako se igraju poslednji napadi 'resenih' utakmica, da postoji svest da razlika moze biti bitna (ok, ne u nasoj grupi na ovom prvenstvu, ali cisto kao varnica u glavi, kida se i kad se zna ko dobija). Da se zna da je ovo prvenstvo ozbiljno od prvog dana.

Link to comment
Share on other sites

Doncic cuvao 5 puta Sabonisa u cistim izolacijama,4 puta odbranio.Rekao bih da nemamo potrebe da se adaptiramo sa dva centra ili slicno.Sa Francuzima je ipak malo drugacije,zbog skoka Fal/Gober u kombinaciji sa Vinsentom je bas visoko doduse Milutinov plus cetvorka mislim da je takodje sasvim dovoljno.Ako i Jokic moze da iskoktrolise skok super onda definitivno ta kombinacija sa 2 centra otpada.

 

P.S i taj jedan put kad je Sabonis resio Doncica prvo je bio promasaj pa se ispravio nakon nekog cudnjikavog odbitka.

Takodje zakljucavanje one teme i kreiranje nove na subforumu je brljotina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

neko je lepo primetio u prijateljskoj protiv slovenije, kako kalinic izgleda kao lik iz 5og razreda, dok je luka 8.

 

a znamo kakav je kalina specimen.

 

u tom smislu bi sabonisa cuvao drevni kuridza 25mins? ocajan je sabonis bio danas ali lik je jak kao bizon i ima dzak trikova da proda naivcinama. naravno, i litva bi patila defanzivno ako sabonisov matchup zabija trice.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

^s time sto je Luka za Kalinu i Lucu super teska kategorija. Bilo je bas otreznjujuce gledati kako se Kalina odbija od Luke, ko skolarac od zida.

I glavna fora protiv tih visokih postava je iskontrolisati skok.

Inace da, slazem se da se Litvancima ne treba adaptirati.

Edited by Geronimo
Edit: vini brzi...
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Završnica utakmice u nokaut fazi. Gubimo 3 razlike na sekund do kraja. Imamo 3 slobodna bacanja. Kome biste dali da ih izvede, kad bi moglo da se bira? 

Prtisak u završnici EP/SP/OI > EL/EK/ABA i mogu reći da ne znam koga bih izabrao. Možda Lučića. 

Pitam jer mislim da nam fali tih iskusnjara ili igrača hladnih kao špricer (npr. Jarić onomad). 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Završnica utakmice u nokaut fazi. Gubimo 3 razlike na sekund do kraja. Imamo 3 slobodna bacanja. Kome biste dali da ih izvede, kad bi moglo da se bira? 

 

Prtisak u završnici EP/SP/OI > EL/EK/ABA i mogu reći da ne znam koga bih izabrao. Možda Lučića. 

 

Pitam jer mislim da nam fali tih iskusnjara ili igrača hladnih kao špricer (npr. Jarić onomad). 

Postoji samo jedan odgovor

 

Mudura

Link to comment
Share on other sites

Quote

"Okružuje nas masa navijača, a vi koji palite narod u Srbiji, ja razumem da imate svoj stav, to je vaše pravo, vi ste da komentarišete i o igri, koučingu, ali ne bih baš voleo da se moje reči koriste u tu svrhu. Samo sam rekao da je prvi cilj u Pragu je da nastavimo proces, da pokušamo da popravimo igru i da se kvalifikujemo za Berlin. Nigde nisam rekao da ćemo biti ovde prvi ili u Berlinu. Naravno da bih voleo, ali ne određujem ciljeve, to ste vi odredili kada sam došao u septembru. Voleo bih da mi ne izvrćete reči, to ekipi nije potrebno. Trener sam 40 godina, ništa me ne može iznenaditi, ali volim, ako ćemo da sarađujemo, a ja sam spreman, onda da se moje reči ne izmišljaju i da budemo skromni i korektni prema timu", poručio je, između ostalog, Pešić.

Pešić: Vi ste tu da palite masu, ali nemojte da mi izvrćete reči

https://www.b92.net/sport/eurobasket2022/vesti.php?nav_id=2206184

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...