Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

1 hour ago, srlepajce said:

Mene ne cudi za Petruseva

Na svakom snimku koji sam odgledao Petruseva ko da su puskom naterali da bude tu

Kapiram ne igra i sve to ali to je toliko glupo da mislim da to i Kari primecuje

Petrusev je bio ocajan i u pretproslim  kvalifikacionim  prozorima, rekao bi nas najgori igrac na onoj jednoj utakmici sto je odigrao. Decko je imao uzasnu individualnu sezonu, nema kod njega uopste samopuzdanja u igri trenutno. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ali ako je luca starter na 4, ne vazi tih 7+5

ma stvarno?

Ne postoji opcija da ako šit baš hituje fena Luča zaigra i na 2 i na toj poziciji bude u svako doba dana i noći bolji od Dobrića, a da Davidovac onda dobije nešto više minuta na 4?

Link to comment
Share on other sites

luca. na 2 svakako nije opcija

i na razumem zasto si toliko raspolozen da se svadjas

nisam u fazonu da je curry senilni starac

samo je, kao i vecina domacih trenera, u fazonu da se osigura on dole a spolja cemo lako

jbg vodi jednog visokog vise nego sto treba

u mojoj knjizi je to greska, ali svakako sam ostavio prostora da ja nemam pojma, a curry je genije i rile na EP bude u 3 nasa najbolja igraca

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ristić wtf? :lol_2:

 

Pa pre bih vodio Petruševa sa jednom nogom, nego njega, ali ok, pomirio sam se još ranije da mora minimum jedna glupost da se desi prilikom skraćivanja spiska.

 

Bjelica out je ogroman problem, ako je postojao promil šanse da bude spreman za drugu fazu, opet bih ga poveo, al ok i to je pitanje.

Jedino mi nije jasno klupiranje Davidovca, ako se već znalo da je Bjelica u lošem stanju. Izgleda da je plan da se opet gleda u pasulje da li će MJKu ući ta trojka ili dve, pošto je to maltene jedino pozitivno što možemo da očekujemo.

 

Sad tek očekujem da svi koji imaju materijala za to, ponavljaju Atamanov recept - 2 visoka, punjenje reketa za Jokića, pa i Milutinova, maltretiranje cele ekipe sa skokom... 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, realno *w said:

Ristić wtf? :lol_2:

 

Pa pre bih vodio Petruševa sa jednom nogom, nego njega, ali ok, pomirio sam se još ranije da mora minimum jedna glupost da se desi prilikom skraćivanja spiska.

 

Bjelica out je ogroman problem, ako je postojao promil šanse da bude spreman za drugu fazu, opet bih ga poveo, al ok i to je pitanje.

Jedino mi nije jasno klupiranje Davidovca, ako se već znalo da je Bjelica u lošem stanju. Izgleda da je plan da se opet gleda u pasulje da li će MJKu ući ta trojka ili dve, pošto je to maltene jedino pozitivno što možemo da očekujemo.

 

Sad tek očekujem da svi koji imaju materijala za to, ponavljaju Atamanov recept - 2 visoka, punjenje reketa za Jokića, pa i Milutinova, maltretiranje cele ekipe sa skokom... 

 

 

 

Ja bih rekao da je klupiranje SeksNovca a davanje sanse Strouberiju pokusaj Pesica da nabudzi MJK-evo samopuzdanje ukazanim poverenjem a i da ga malcice privikne na to sto ga ceka na EP.

 

Deki Malboro ce izvaditi stvar u svakom slucaju, pogotovo sada kada se zna da ostajemo bez Kninske Kobre. Njemu ne treba dostizanje radne temperature, uvek je spreman na akciju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Žao mi Dobrića ali očito je izostanak Bjelice zahtevao da se vodi kakvo takvo osiguranje za visoke igrače. Petrušev i Boriša kad pokažu nešto na terenu onda možda i zasluže odlazak na veliko takmičenje. Idemo hrabro i do samog kraja!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kenozoik said:

@DameTime

 

U kakav gameplan bi Ristić mogao da se uklopi? Šta može da bude njegova uloga a da bude koristan, što ne može već MjK da odradi? 

 

Naravno da je ziheraški. Ristić će najverovatnije da odmeni Milutinova dok se ne oporavi, posle parket videti neće. 

 

Kad se oporavi Milutinov, Ristić igra garbage time kao streč petica koja samo pripaljuje trojke. 😄

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

dobar

ali ako je luca starter na 4, ne vazi tih 7+5

Lučić je nateran da igra 4, njemu to nije prirodna pozicija, ako ćemo da brojimo igrače na prirodnim pozicijama. U teoriji i Kalinić može na 4, ali se vodi kao 3.

 

Inače, Pešić je veoma slabo do nikako koristio Dobrića, imam utisak da je on ostao do sada samo u vidu osigurača ako naiđe gomila povreda tipa Nedović i Gudurić propuštaju EP, onda on uskače. U meču protiv Turske nije ni dobio minute, a sada kada imamo zdravog Nedovića, tek tada Dobrić neće bi biti korišćen. Pogotovo još na to kada vidimo da će Milutinov propustiti nekoliko utakmica, može se reći da je veoma razumna odluka povesti još nekog visokog. Sada je diskutabilna odluka izabrati Ristića pre Petruševa, ali ajde, Pešić trenutno najbolje zna kako tamo stoje stvari.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

Sad tek očekujem da svi koji imaju materijala za to, ponavljaju Atamanov recept - 2 visoka, punjenje reketa za Jokića, pa i Milutinova, maltretiranje cele ekipe sa skokom... 

 

 

 

Moguce ali sa druge strane makar u teoriji petorka Spasa Luca Kalina Davidovac Jokic ne ni trebala da ima previse problema sa skokom a u napadu bi bas mogli da razvucemo ekipe koje bi pokusale sa 2 C.

 

Plus sto ipak mislim da su Slovenija i Grcka nivo iznad i Turske i Litvanije a one ne mogu igrati sa 2 C jer maltene ni jednog nemaju 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni ja Ristica ne gotivim, ali ocigledno je procena da nam treba kakva takva masa, umesto Petruseva koji je mekan i generalno Dobrica kog je Kari ocigledno precrtao posle onog niza promasaja od Grcke. To mi znaci i da se racuna da je Nedovic ok i da ce moci da guli 25. A i Guduric je pokazao da moze konacno. 

 

Za Kuridzu se znalo da ide cim je igrao onoliko protiv Turske.

 

Sve u svemu, sta je tu je, lozenje na max. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kuridža nije sporan ni najmanje u situaciji kada Bjelica već ne ide i kada je on ostao jedina prava četvorka u timu. Na stranu što to mogu prinudno da igraju Luča, Kalina i DeDa. 

Sa druge strane, Ristić po onome što nudi ne donosi apsolutno ništa. 

Nit ima skok, difens, šut.. 

Ako mi dodjemo u situaciju da Rile igra makar minut van garbage time, nemamo čemu da se nadamo. 

 

Kad ti je već kompozicija tima takva, meni je logičnije da se orijentišeš na lakšu, bržu košarku, sa još jednim niskim, nego da tvrdoglavo guraš još jednog teškaša koji neće ni igrati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ristić se i vodi da bi igrao van garbage time, ali u grupi, dok se ne vrati Milutinov. Čim se vrati on, Ristić svoje nastupe završava.

 

Takođe, imamo najslabiju grupu, ako ne možemo da izdržimo sa Ristićevih 10-14 minuta, što onda mislimo da možemo do medalje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Ristić se i vodi da bi igrao van garbage time, ali u grupi, dok se ne vrati Milutinov. Čim se vrati on, Ristić svoje nastupe završava.

 

Takođe, imamo najslabiju grupu, ako ne možemo da izdržimo sa Ristićevih 10-14 minuta, što onda mislimo da možemo do medalje.

Ja to isto mislim - da Ristić ide samo zato da odmeni Milutinova dok ne prezdravi. Legitimno, ali ziheraški za Karijeve standarde. Inače ga držim dosta inventivnijim na tom polju. Možda me zato toliko i iznenadilo.

Šta je, tu je. 

Dosta iščudjavanja, puna podrška momcima! 

Idemooo! 

Link to comment
Share on other sites

sad dok citam upise, pogotovo nekoliko poslednjih, kapiram da vodjenje rileta ima apsolutno veze sa karijevom izjavom na konf "necemo igrati ono sto nismo vezbali" cca

 

pitanje ozma je bilo oko igre sa dva centra ali ocigledno vazi i za smallball, koji nismo videli ni minuta na tekmama i ocigledno necemo ni u grupi, gde bi u tom slucaju moralo da padne jedno 15+ takvih minuta.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, quentin said:

Nama će MJK biti najslabija karika u timu. Kari dosta očekuje od njega, da bude nešto kao Milenko Topić u reprezentaciji svojevremeno, a sumnjam da ovaj to može da ispuni.

Mislim da ne postoji ni jedan jedini kriterijum po kom mogu da se porede MJK i Milenko Topić. 

Meni nije loše što je njega poveo, treba nam svakako mesa na 4. Kad nam to ne treba Kalina, Luča pa i Deda svakako mogu da pokriju celu utakmicu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...