Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Ekipe od kojih smo gubili u eliminacionim mečevima ili utakmicama za zlato, u poslednjih 14 godina od reinkarnacije reprezentacije

 

Španija x2 (daleko od nekadašnjeg kvaliteta)

Rusija (ne učestvuju, daleko od nekadašnjeg kvaliteta)

SAD x2

Litvanija

Slovenija

Argentina

 

*Turke lopove naravno ne računam.

 

Ukratko, dve reprezentacije kojih se najviše plašim i koje nisu ništa slabije nego pre 5 ili 10 godina su Litvanija i Slovenija. Litvanci su nekako uvek psihički pripremljeniji od nas i fizički čvršći, te nas uvedu u svoj ritam i svoju igru. Osećaš se kao da te malo po malo dave. Dodatno te demotiviše kad neki levaci krenu da igraju kao legit NBA igrači. Slovenci su nenormalno intenzivni, sa Doncicem i Dragicem. Potpuno možeš da zamisliš kako upadaju u trans i daju ti 60 poena za poluvreme.

 

Grci, Nemci, Francuzi, Španci.. mogu biti nezgodni, ali verujem da to rešavamo. Nemci su i domaćini, pa bi to pak valjalo izbeći.

 

Ne prija mi to što nam je grupa šetnja kroz park. Dok ostali ulaze u kost i krvare po parketu, mi igramo sa B/C kategorijom ekipa i do osmine finala nećemo osetiti bilo kakav imperativ, stres, pritisak.. nadam se da pripreme protiv jakih ekipa, kao i ove kvalifikacije ipak mogu donekle da nadomeste to.

 

1/8 finala bi trebalo da bude laganica, ovim ako ITA/CRO baš ne kiksaju (ili mi), a onda u 1/4 finalu na LTU/FRA/GER.. u polufinalu SLO.

 

Ipak, da ne idemo predaleko, da prvo istamburamo ovo po grupi i da ne baksuziram previše. Ponelo i mene kao Chaosa 🙂

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dracarys said:

Mislim da smo na ovom prvenstvu najmanje favoriti protiv Grka.

Isto mislim, ako ih telesina Papajanisa pojaca u odnosu na Bg, plus Kostas koji je izasao u 1/4 plus Papapetru koji zajedno sa Papanikolauom moze da se bije se Kalinom i Lucom i umori ih za Janisa - jako nezgodno.

 

Slovenci ce da se raspadnu u jednoj kljucnoj tekmi pre finala, to je moja predikcija, nema mnogo utemeljenja ali sasvim sam siguran u to (mozda bas protiv nas).

 

Litvanci za nas nezgodni slazem se, ali neko drugi ce ih resiti pre nego sto dodju do nas. Grigonis je odlican igrac, Valanciunas i Sabonis prilicna sila dole (iako drugog cenim znatno manje od siroke kosarkaske publike). 
Najveci problem jm je na pleju gde je danas Lekavicius odigrao preko svojih mogucnosti i opet nista. Ne moze on to da ponavlja protiv jakih protivnika. Jokubaitis je Sarunasov vanbracni sin i zato igra u Barseloni. 
 

Nemci puni specificnih igraca, nema all star nivoa, ali ima bukvalno svega u toj ekipi i mogu da odu jako daleko.

 

Francuzi tama (ne kazem to na osnovu jedne utakmice). Ovde ni Embiid ne bi pomogao na ovakvu bekovsku liniju.

 

Hrvati prave jedno iznenadjenje u nokaut fazi.

 

Spanci su jako jako slabi. To ce pokazati prva profesionalna ekipa protiv koje budu igrali.

 

Konacni poredak

 

Grcka 

Srbija

Slovenija/Litvanija

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Papajanis im je minus protiv nas, ne plus. Racunas ima gabarita da umori Jokica, ali on takve najlakse resava. A i na Milutinova bih se kladio protiv njega. Nekako mi je klasican cuskija old school centar.

 

Grke lagano resava pristojan defanzivan skok. Lakse reci nego uciniti protiv zveri, ali nije neka visa matematika, ako uspes tu da ih iskontrolises (a mi smo vec protiv Turske znacajno bolje tu odigrali), ne bi trebalo da imas velikih problema.

 

Ne vidim ni Grke blizu medalje. Malo su blizi od Francuza i Spanaca, ali to ne znaci puno. Nemci su mnogo ozbiljniji. Da su kompletni ovde bili bi mi cak treci favorit za zlato iskreno, iza nas i Slovenaca.

Edited by McLeod
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Devil In My Pants said:

Desilo se, ja sam bio petak!

 

hoćeš da kažeš da je kalinari "prebio" dončića u basketaškom smislu? 

i beg to differ, što kažu drevni englezi. u drugom poluvremenu ili još preciznije, poslednjij četvrtini i produžecima, kalina je pružio odličan effort, uradio je sve što je moguće da mu oteža igru ali dončić je tek u par navrata to primetio, odigrao je svoje, ubacio i asistirao šta treba, iz teških situacija: par fadeawaysa, gde ga je kalina baš pritisao mi padaju na pamet- ušle su kano kap. u kontri slovenaca je kalina išao na surovi faul, luka ga je izneo na ramenima kao ja kada sam svoje tada dvogodišnje dete nosio na krke-džake.

 

to nije nikakav diss kalini, luka je naprosto fizički mrcina a po skillu rame uz rame sa najvećima koji su ikada igrali košarku, iako naravno to tek treba da pretvori u rezultate (mada nije kao da mu do sada loše ide). 

 

slično je prolazio protiv luke paul george. kawhi leonard, koji je krtina-bizonče je imao nešto više uspeha ali ga niko nije zatvorio. zapravo ga njih dvojica zajedno nisu zatvorili posred plejofa.

 

 

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...