Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Kuzmanović je bio "stručni" konsultant Šarencu za reprezentaciju a u istoj ulozi će biti na RTS-u tokom njihovih prenosa SP. 

Znaci braca nisu prestali da melju celo prvo poluvreme, posle vise nisam pratio.

Fore samo njima smesne, konstatacije da te glava zaboli, kao da su popili po neku pred pocetak utakmice, za srecu sto se kaze.

 

Na sve to se sve vreme cuo Kovacic iz komsiluka kako se dere.

2 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Bolje dati Memedovicu stvarno da prenosi

Joca je otisao ako se ne varam, vise nije u RTS-u, bar je bilo takvih najava.

Cini mi se da ce se pojavljivati samo u emisijama ciju produkciju rade spoljne firme, a koje RTS naknadno kupi, kao sto je potera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jednom prilikom, devesetih, cale upozna Sakotu u Grckoj. 

 

I, ne mogavsi da izdrzi jer je ljubopitljiv po prirodi, pocne onako carsijski da se raspituje kod njega kakvi su uzivo caletovi kosarkaski mezimci (Rakocevic i Radmanovic su bili u pitanju ako se dobro secam). 

 

Na sta mu odgovara Sakota u fazonu "sta me pitas za sve neke idiote". 😅

Edited by Horium
  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam pola sata sve ukupno ove podkaste Luka Kuzma, pa cisto vas da pitam jer vise pratite, je l' bas toliko nedostaje kontenta kad je ovo bilo nesto bitno, bez uvrede kreatorima, kontam da bi 10 ljudi odavde minimum moglo bolje bez ikakve pripreme?

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, McLeod said:

Pogledao sam pola sata sve ukupno ove podkaste Luka Kuzma, pa cisto vas da pitam jer vise pratite, je l' bas toliko nedostaje kontenta kad je ovo bilo nesto bitno, bez uvrede kreatorima, kontam da bi 10 ljudi odavde minimum moglo bolje bez ikakve pripreme?

 

Mogli bi, ali ovo ovde moram da citam a njih nekada, kao i druge podcaste, pustim dok nesto radim sto mi dozvoljava da mogu i da slusam nesto sa strane. Meni je tu Kuzma zapravo interesantniji jer prica neke stvari iz perspektive igraca. 

 

Recimo, ovde je voditelj krs, mada zna mnogo stvari, ali lose vodi pricu... ali je Kuzma pricajuci svoju pricu napravio bas nesto zanimljivo za slusati:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moj problem sa većinom podkasta (pa tako i njihovim) su ta (imho nepotrebna) lutanja, te čitamo komentare te neke kafanske priče te šta je Muta izjavio 2001. na treningu itd.

Fokusiraj se na sadržaj, spizdi za sat vremena pa onda idi u kafanu, a ne pravi kafanu od emisije.

(pri čemu nisam protiv ni trivija ni opuštenog razgovora, ali imaj brate neku meru. Evo npr @Mairosu i Edin imaju meru i kad se sprdaju, Urbonus je kratak itd.)

Rant off

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jasan je meni podkast kao forma, ucestvovao sam u nekima i sam na ovaj ili onaj nacin,

 

Sam koncept podkasta tu nije neki problem, kod nas imas Agelasta koji dovodi ljude da pricaju o stvarima koje ne mozes nigde drugde da cujes (uglavnom), imas njuzovce koji se sprdaju i hejtuju dva sata, imas specijalizovane podkaste, bez obzira na ukus i na sentiment, podkast ipak mora da ispuni neke osnovne standarde, a po mom misljenju ovaj ne ispunjava gotovo nijedan.

 

Njihova interakcija i medjusobno i sa gostima je cesto losa, gubi se nit, ne postoji nikakav smisleni scenario po kojem se radi i cak i ako to nekome moze da bude zanimljivo i da voli tu, da je tako nazovem, slobodnu formu, njima bar pola sata ode svaki put u nekim potpunim glupostima, da ne pocinjemo pricu o elokvenciji i upucenosti u materiju.

 

Izmedju njih i Mileta Ilica mi je par klasa razlike iskreno, mada i taj podkast ne mogu preterano da pratim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Stiletto said:

Na SK kao komentatore možemo da očekujemo Iliju Bombu ili Peđu Mašinu, a uz njih verovatno Sedlačeka.

 

A Kuzmanović me nervira ko petao Sofronije onog džukca.

 

Valjda ce Bomba prenositi nase kako sam cuo.

Link to comment
Share on other sites

Šareni je odličan sportski/košarkaški komentator, trenutno nemamo boljeg(što se tiče reprezentacije), on je uneo novine u prenošenje utakmica još davno i zadržao je nivo potreban za komentatora. Uz to igrao je košarku i super je lik i u privatnom životu, vrlo skroman i neiskompleksiran tip.

Sad razumem da je nekome dosadio, ali objektivno je među najboljima. Druga je stvar što Kuzma ponekad/sve češće preteruje i "preuzima palicu" u svoje ruke. To isto je radio i Plavšiću koji je još jedan od boljih košarkaških komentatora.

Edited by DrMV
Link to comment
Share on other sites

Sarenac, iako nije neki ekstra komentator u smislu znanja o kosarci, baratanju informacijama, je nekako ipak simbol reprezentativnih utakmica... uz to, po mom ukusu, ima prijatan komentatorski glas, dozivljava utakmicu kako treba. 

Idealno bi bilo da ima nekog bas strucnog konsultanta, Sedlacek ima tog znanja, iako nije bas najbolji glas za prenose. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Šarenac je ok i dalje.Dok god bude hteo da radi prenose reprezentacije,meni će biti drago.

Uz Raleta Simića jedini normalan iz sportske redakcije RTS-a.Možda ima još neko,ali se sad ne mogu setiti.

 

Samo što sam očekivao da će dovesti nekog normalnog za stručnog konsultanta,a ne Vladu (ne treba se opuštati) Kuzmanovića koji mi je ogadio prenose Zvezde u EL sa svojim baljezganjem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sarenac ako jos jednom isprica ono da li je Davidovac ili DaviDovac, uskocicu glavom u televizor.

 

Doslovno, na svakoj utakmici reprezentacije tu foricu pomene vise od jednom i jos u fazonu kao aktuelna tema, raspravlja se po drustvenim mrezama.

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Markoss said:

Sarenac ako jos jednom isprica ono da li je Davidovac ili DaviDovac, uskocicu glavom u televizor.

 

Doslovno, na svakoj utakmici reprezentacije tu foricu pomene vise od jednom i jos u fazonu kao aktuelna tema, raspravlja se po drustvenim mrezama.

Ilija Kovačić je takođe pričao o tome kako se njegovo prezime izgovara. Čak je pominjao da je Dejan rekao da je DaviDovac. Ili je to pričao u razgovoru sa onim Vladimirom Kuzmanovićem ne mogu da se setim

Link to comment
Share on other sites

Kod Šarenog je jedina pozitivna stvar ta emocija kad prenosi reprezentativne mečeve, ali budimo realni, to je sve super samo dok pobeđujemo i jašemo na talasu euforije (2014-2017). Izvan toga Šarenac je daleko od komentatora koji je dovoljno potkovan znanjem da bi prenosio na adekvatan način. Njemu treba stručni konsultant, i to mnogo dobar, da ga pokrije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...