Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

Da ne bi prvi post ostao empty, a u svrhu otvaranja topika za koji znate koja mu svrha , ide jedan throwback mog omiljenog i najboljeg (narocito u reprezentativnoj godini ) a aktivnog kosarkaskog komentatora.

Zasto najbolji? Zbog uspeha kosarkaske reprezentacije ciji je neizostavni deo. Gotovo da nijedna medalja, vazna trojka ili blokada nije propracena i prenesena sa istom emocijom kako i ja dozivljavam srpsku repku u basketu. Pored navedenog njegova tajna je i u tome sto nije cest kao komentator pa samim tim nema priliku da postane monoton kao neke njegove kolege koje rade i do dva tri prenosa dnevno.

 

Da ne duzim, gospodin Sarenac ima cast da njegovo ime bude prvo spomenuto na ovoj temi ...

 

 

 

 

 

 

Spoiler

Резултат слика за petar denda

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Šareni je ostao zanatski odličan komentator ali posl. 5-6 godina on toliko ne prati košarku da sve što nije direktan opis igre nema smisla ni slušati. Ne zna igrače, timove...svakako naklon za minuli rad.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mairosu said:

Šareni je ostao zanatski odličan komentator ali posl. 5-6 godina on toliko ne prati košarku da sve što nije direktan opis igre nema smisla ni slušati. Ne zna igrače, timove...svakako naklon za minuli rad.

Meni to toliko ne smeta, prijatno ga je slusati kad igra reprezentacija.

 

Ko je po tebi najbolji komentator ili makar top 3?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 said:

Meni to toliko ne smeta, prijatno ga je slusati kad igra reprezentacija.

 

Ko je po tebi najbolji komentator ili makar top 3?

 

Upravo ovo.

Za ono sto je meni potrebno od Sarenca na tih 15-ak dana godisnje je vise nego dovoljno.

To sto ne zna u koji je kafic izlazio x igrac dok je bio bio student prestiznog univerziteta y meni nije vazno. :wink2:

Edited by kalistenika u rutini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Ko je po tebi najbolji komentator ili makar top 3?


Glupo mi je da pričam o tome jer sam prijatelj sa svima. Ali ajde, da odgovorim na pitanje - meni je najupečatljivije kod komentatora kada gledam nešto što me apsolutno ne zanima i komentator uspe da me zainteresuje svojim entuzijazmom i znanjem. Stoga, moram reći da sa te strane najviše volim kad gledam Edina i Ivana kako rade NCAA, jer to je meni apsolutno nezanimljiva košarka, ali opet ispratim celu sezonu na Areni samo da bih slušao njih dvojicu koji znaju sve rostere svih Div I programa 20 godina unazad i prezentuju ti to u jednom neagresivnom maniru, znači nije ono "kurčim se jer znam" nego baš pokušavaju da ti dočaraju atmosferu toga što rade.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod Gajica uvek cu da pamtim Trofej Beograda kada su u polufinalu mislim sreli Zvezda - Partizan... Ceo mec je vodio Partizan i u jednom trenutku Zvezda stize i prestize, i on mrtav ladan kaze posle duzeg vremena u vodjstvu Beogradjani. Igra Francuska a on vice Markonato odlicno poentira. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalistenika u rutini said:

To sto ne zna u koji je kafic izlazio x igrac dok je bio bio student prestiznog univerziteta y meni nije potrebno. :wink2:


Pa nije čak ni to. Nego prošli Evrobasket krene da kaže "on je sa Jugoslavijom osvojio zlato 1997...ili beše 1998? Ili tako nešto". Malo me zagrebe to. 

Svakako se slažem sa svima da on jeste glas reprezentacije i da to tako treba da ostane dok god je on raspoložen da tako bude.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mairosu said:


Glupo mi je da pričam o tome jer sam prijatelj sa svima. Ali ajde, da odgovorim na pitanje - meni je najupečatljivije kod komentatora kada gledam nešto što me apsolutno ne zanima i komentator uspe da me zainteresuje svojim entuzijazmom i znanjem. Stoga, moram reći da sa te strane najviše volim kad gledam Edina i Ivana kako rade NCAA, jer to je meni apsolutno nezanimljiva košarka, ali opet ispratim celu sezonu na Areni samo da bih slušao njih dvojicu koji znaju sve rostere svih Div I programa 20 godina unazad i prezentuju ti to u jednom neagresivnom maniru, znači nije ono "kurčim se jer znam" nego baš pokušavaju da ti dočaraju atmosferu toga što rade.

Sta mislis kakav bi tandem bili Edin i Srdjan?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, suptil said:

Kad smo kod Gajica uvek cu da pamtim Trofej Beograda kada su u polufinalu mislim sreli Zvezda - Partizan... Ceo mec je vodio Partizan i u jednom trenutku Zvezda stize i prestize, i on mrtav ladan kaze posle duzeg vremena u vodjstvu Beogradjani. Igra Francuska a on vice Markonato odlicno poentira. 


Čekaj, ali, kada je na Partizan-Barcelona ceo meč Estellera (koji nb daje 25 poena) zvao Cazorla. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mairosu said:


Čekaj, ali, kada je na Partizan-Barcelona ceo meč Estellera (koji nb daje 25 poena) zvao Cazorla. 

Jedno vreme sam u svesci pisao sve lapsuse sportskih novinara, uglavnom kosarka. Jednostavno sa dosta entuzijazma sam trcao do hemijsku da zapisem odvalu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Sta mislis kakav bi tandem bili Edin i Srdjan?


Nemam pojma, njihovi stilovi su dosta različiti. Srđan je dosta "na zemlji", Edin voli da poludi. Možda bi to funkcionisalo, a možda i ne bi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Aj kad sam vec krenuo da te uzurpiram, jos jedno pitanje. Jel znas sto Edin vise ne pise kolumne o Nba igracima? Ono je bilo fenomenalno za citati


😄 verovatno ga mrzi. Nisam ga nikad pitao.

Kolega Ćuk sad piše OK NBA hagiografije na Mondu. Imao sam i ja nekih izleta na te teme, recimo ovaj : https://www.beforeafter.rs/sport/isus-iz-indijane-prica-o-lariju-birdu/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mairosu said:


Nemam pojma, njihovi stilovi su dosta različiti. Srđan je dosta "na zemlji", Edin voli da poludi. Možda bi to funkcionisalo, a možda i ne bi.

Dobri covece kad ces da napravis topik za svoj posao? :classic_biggrin: 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zoe Bg said:

Dobri covece kad ces da napravis topik za svoj posao? :classic_biggrin: 

 

šta fali i ovde da diskutujemo. valjda sam i ja neki komentator.

speaking of which, jel' ima neko da se seća mog minulog rada u komentatorskoj kabini? 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mairosu said:

 

šta fali i ovde da diskutujemo. valjda sam i ja neki komentator.

speaking of which, jel' ima neko da se seća mog minulog rada u komentatorskoj kabini? 😄

Nas si pa mozes da budes i poseban :classic_biggrin:

 

 

Ne mogu reci da se secam ali mi glas ucinio poznat kad sam slusala prvi podcast. 

Link to comment
Share on other sites

Glas ti se učinio poznat verovatno iz onih šurnjajs Vice filmova koje sam snimio na razne sporcke teme. 

Ili ako si gledala prvih par meseci MLB coveragea na Areni, gde smo Ivan i ja briljirali. Tj. Ivan jeste, ja malo manje. Jednom sam umesto Severna Kalifornija rekao Severna Karolina 😄 To je otpr. sve što se sećam.

A da, i oteo mi se vrisak kada je Ted Lilly ispustio no-hitter u 9. protiv nekoga.

I da, jednom sam uvalio patku Ivanu korektno, kad je valjda spazio nekog iz Patriotsa u publici pa je rekao "mnogi ga pamte iz 16-0 sezone New England Patriotsa", na šta sam ja dodao "neki od nas to pamte i kao 18-1 sezonu". Kiseo osmeh, mrk pogled...

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Miki28 said:

Sta mislis kakav bi tandem bili Edin i Srdjan?

 

Rekao bih da je Srdjan jedan od onih 'kurcim se jer znam, iako to sto znam sem mog fetisa nikoga ne interesuje'. 

Edited by mmajstor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mairosu said:


😄 verovatno ga mrzi. Nisam ga nikad pitao.

Kolega Ćuk sad piše OK NBA hagiografije na Mondu. Imao sam i ja nekih izleta na te teme, recimo ovaj : https://www.beforeafter.rs/sport/isus-iz-indijane-prica-o-lariju-birdu/

 

Vidi se da Cuk voli tu temu, nba 80e i 90e, cini mi se da pise onako iz srca. Ali Edin je zaista neprevazidjen, on je miks neverovatnog znanja i jos neverovatnijeg lozenja, ali iskrenog, decackog, a ne friziranog kao kod Ace stopa. Pre nekoliko nedelja sam obnovio sve njegove kolumne na Mondu, sit sam se ismejao, ona o ludacima i negativcima je neprevazidjena 😄 Cuk je imao slicnu, takodje vrednu citanja. Mislim da se Edin smorio posto su ga non stop smarali u komentarima da pise o Bogdanovicu/Nelsonu, i ostalim crveno/crno belim igracima. Uopste, Mondovi kolumnisti su sjajni (i podkasti su im odlicni :D) 

 

Druze Mairosu, jedna digresija, sto kolega Mladen Nikolic ne pise kolumne o domacim glumcima? Odlicne su bile.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mairosu said:

Glas ti se učinio poznat verovatno iz onih šurnjajs Vice filmova koje sam snimio na razne sporcke teme. 

Ili ako si gledala prvih par meseci MLB coveragea na Areni, gde smo Ivan i ja briljirali. Tj. Ivan jeste, ja malo manje. Jednom sam umesto Severna Kalifornija rekao Severna Karolina 😄 To je otpr. sve što se sećam.

A da, i oteo mi se vrisak kada je Ted Lilly ispustio no-hitter u 9. protiv nekoga.

I da, jednom sam uvalio patku Ivanu korektno, kad je valjda spazio nekog iz Patriotsa u publici pa je rekao "mnogi ga pamte iz 16-0 sezone New England Patriotsa", na šta sam ja dodao "neki od nas to pamte i kao 18-1 sezonu". Kiseo osmeh, mrk pogled...

 

zasto edin i ivan ne rade vise podcast za nba ligu?

Link to comment
Share on other sites

o Mladenu Nikoliću - ne znam zaista. imam minimalni upliv u dnevne Mondo tokove mimo sporta, a ni sportske. Mogu da se raspitam.

o Edin/Ivan podkastu, mislim da nikog ne zanima da se cima tu nešto previše, možda ga sad obnove kad je podcast postao trendy. neko me je nedavno i pitao u privatnim porukama jel postoji arhiva ali mi je Ivan rekao da se dotična izgubila kad je Arena šaltala stari-novi sajt...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Sportski komentatori, novinari i mediji

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...