Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

1 hour ago, Nicklord said:

Da li si nekad probao 144hz monitor? Gledam samo gigatron i vidim da ih ima nekoliko oko 21-25k pa ako padne neki od njih na 20k možda probaj takav. Meni je to bio baš game changer, ali svakako prvo pogledaj uživo kako ti izgleda kada radiš tako

 

Vidis, nisam razmisljao o frekvenciji, ovi koje koristim su neki stari na 60Hz, kao i sam laptop. Ne bi bilo lose da prosetam do prodavnica i pogledam malo razlike u prikazu. 

Link to comment
Share on other sites

@Kooineeperk

 

Obzirom šta si napisao da ćeš raditi sa njim idi na IPS monitor. U tom cenovnom rangu su male razlike osim ako ne naletiš na neke na akcijama. Acer i Asus često imaju best buy modele u toj budget varijanti a od navedenih philips i hp mi deluju ok. Onaj LG (drugi) je isto ok ali je on ultra wide. To zna dobrano da nervira kada gledaš nešto u full HD, proveri na Youtube taj monitor da vidiš da li je to nešto što bi ti odgovaralo.

 

Ukoliko ti uglovi gledanja nisu preterano bitni, ako gledaš monitor iz idealnog ugla možeš da ideš eventualno i na VA ekran. On ima bolji kontrast ukoliko ti je to bitno za to što radiš. Kod samog gledanja filmova to nije toliko bitna stvar iako neki recenzanti insistiraju na tome. Ranije jeste bila osetna razlika ali danas je to zaista mininalna stvar, pogotovo na tim budget monitorima.

 

Edit : E da dosta se hvali i AOC brand ali pošto slabije pratim naše tržište ne znam da li ga ima u našim prodavnicama.

Edited by Klotzen
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je jedan drugar (solidan poznavalac raznorazne tehnike) jednom rekao: u tom cenovnom rangu nema drasticnih razlika izmedju brendova. I ja se slazem sa tim. To su modeli skromniji po funkcijama i nekim tehn.karakteristikama.
Gledaj garantne rokove i servisnu mrezu..da ti u slucaju nezeljenog kvara (kao da postoji zeljeni?) ovl.servis bude blizu (da ga imas u svom gradu),a ne da moras da na bilo koji nacin organizujes transport 100 ili 200+ hiljada kilometara.

(ako ti nesto znaci,ja bih "pucao" na Electrolux pa na Zanussi,ali je pitanje imaju li sta u ponudi sa tom cenom,a da zadovoljava tvoje kriterijume)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Crni Bombarder said:

Meni je jedan drugar (solidan poznavalac raznorazne tehnike) jednom rekao: u tom cenovnom rangu nema drasticnih razlika izmedju brendova. I ja se slazem sa tim. To su modeli skromniji po funkcijama i nekim tehn.karakteristikama.
Gledaj garantne rokove i servisnu mrezu..da ti u slucaju nezeljenog kvara (kao da postoji zeljeni?) ovl.servis bude blizu (da ga imas u svom gradu),a ne da moras da na bilo koji nacin organizujes transport 100 ili 200+ hiljada kilometara.

(ako ti nesto znaci,ja bih "pucao" na Electrolux pa na Zanussi,ali je pitanje imaju li sta u ponudi sa tom cenom,a da zadovoljava tvoje kriterijume)

 

Nasao sam brendove Hansa, Beco i Gorenje (imas li nekakvo misljenje o njima) da zadovoljavaju kriterijume. Videcu da proguglam detalnjije i pronadjem brendove koje si preporucio. Gorenje se bas hejta u komentarima na netu. Hvala na odgovoru

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko će ti pomoći jer nije šporet nego mašina za sudove u pitanju, meni je serviser Gorenja rekao da bežim od njih jer ovo sad nema veze sa nekadašnjim Gorenjem, a preporučio je Beko u tom cenovnom nivou.

 

12 hours ago, Crni Bombarder said:

a ne da moras da na bilo koji nacin organizujes transport 100 ili 200+ hiljada kilometara

Da ima para da kupi svemirski brod bilo bi mu svejedno koji šporet kupuje. :s_d:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Barkley#34 said:

Ne znam koliko će ti pomoći jer nije šporet nego mašina za sudove u pitanju, meni je serviser Gorenja rekao da bežim od njih jer ovo sad nema veze sa nekadašnjim Gorenjem, a preporučio je Beko u tom cenovnom nivou.

 

 

Mi u firmi kupili Beko i to neku najeftiniju tipa 27000. To je bilo pre skoro dve godine, svaki dan pere 3 ture suda i dalje radi kao prvog dana. A to je ipak bar tri-četiri puta veća upotreba nego u bilo kom domaćinstvu...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Trazim neku tastaturu, isljucivo za kucanje (igranje igrica ne). Bilo bi dobro da ima nesto slicno kao sto je tastatura na laptopu, mislim u smuslu tastera.

 

Ima li neko neki prijedlog? Najvisa cijena oko 50 evra. Naravno moze i malo preko te cijene.

Link to comment
Share on other sites

Jedno,malo ili malo vise,glupo pitanje:uzima li neko od ovih kompanija tipa Tehnomanija,Gigatron i sl.(ili neka treca,peta..) komade stare,pokvarene tehnike? Ne kao otkup,svakako mi to nije na pameti,vec vise kao za reciklazu..imam toga kuci,nakupilo se tokom godina..pojma nemam gde da to odnesem. Ako bude klasicno odlagane u smece, zavrsice ko-zna-gde..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Crni Bombarder said:

Jedno,malo ili malo vise,glupo pitanje:uzima li neko od ovih kompanija tipa Tehnomanija,Gigatron i sl.(ili neka treca,peta..) komade stare,pokvarene tehnike? Ne kao otkup,svakako mi to nije na pameti,vec vise kao za reciklazu..imam toga kuci,nakupilo se tokom godina..pojma nemam gde da to odnesem. Ako bude klasicno odlagane u smece, zavrsice ko-zna-gde..

https://www.ereciklaza.com/

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li sam pogodio temu, gledam neke Smart tv-ove i vidim neke akcije tipa neki Fox od 52 inca za nekih 46.000.  Fox 55Dle488 SMART LED. E sad mene zanima, kako da znam da li taj tv ima opciju za 3d gledanje, posto videh da na negde na specifikacijama pise 3d opcija za neke znj televizore. Posto ja nemam blage veze o novim televizorima, da li 3D opciju imaju svi novi smart televizori  ili samo odredjeni i kako proveriti da li taj model ima 3d opciju. Takodje me zanima je l' postoje bitne razlike izmedju smart tv-a regularnoog i smart tv-a sa android operativnim sistemom?

Link to comment
Share on other sites

Otvoris USA playstation nalog, na amazonu kupis vaucere za US playstation store i onda ih reedemujes na svoj PS nalog. Sa tim parama onda kupujes igre na PS store-u koje ti se se smestaju u tvoj library i koje downloadujes na playstation ako hoces da igras.
Mnogo elegantnije resenje nego da muljas CD-ove po policima i rukama kao da je 2001. godina.

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2021 at 12:16 PM, OgX said:

Trazim neku tastaturu, isljucivo za kucanje (igranje igrica ne). Bilo bi dobro da ima nesto slicno kao sto je tastatura na laptopu, mislim u smuslu tastera.

 

Ima li neko neki prijedlog? Najvisa cijena oko 50 evra. Naravno moze i malo preko te cijene.

 

Kad kupiš podeli sa nama šta si na kraju iskopao. Već par puta se srećem sa tvojim pitanjima ali o tome za te pare stvarno ne znam šta je dobro. Znam za one ergonomske tastature ali znam i da su preko 100 evra tako da ih nikad nikom nisam ni preporučivao.

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...