Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

Ne znam da li sam pogodio temu, gledam neke Smart tv-ove i vidim neke akcije tipa neki Fox od 52 inca za nekih 46.000.  Fox 55Dle488 SMART LED. E sad mene zanima, kako da znam da li taj tv ima opciju za 3d gledanje, posto videh da na negde na specifikacijama pise 3d opcija za neke znj televizore. Posto ja nemam blage veze o novim televizorima, da li 3D opciju imaju svi novi smart televizori  ili samo odredjeni i kako proveriti da li taj model ima 3d opciju. Takodje me zanima je l' postoje bitne razlike izmedju smart tv-a regularnoog i smart tv-a sa android operativnim sistemom?
Sve zavisi sta ti treba. Meni bi 3d i android os bili poslednji na listi prioriteta kod kupovine tv-a. Android tv podrazumeva vise podrzanih aplikacija, ali je pitanje koliko ti aplikacije zaista trebaju na tv. Ako recimo koristis eon sbb box, na njemu imas sve, prakticno nista od smart opcija tv-a neces koristiti.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Otisao mi totalov receiver. Je l mora da se ove tehnicka sluzba da bi se zamnenio resiver ili moze u radnji sa tehnikom da se uzme odgovarajuci resiver i stavi totalova kartica u njega? Laik sam za ovo, a pretpostavljam da bi znatno brze sam zamenio  resiver (ako je moguce), nego da cekam neodgovorne i bezobrazne terence iz tehnicke.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mr clutch said:

Otisao mi totalov receiver. Je l mora da se ove tehnicka sluzba da bi se zamnenio resiver ili moze u radnji sa tehnikom da se uzme odgovarajuci resiver i stavi totalova kartica u njega? Laik sam za ovo, a pretpostavljam da bi znatno brze sam zamenio  resiver (ako je moguce), nego da cekam neodgovorne i bezobrazne terence iz tehnicke.

Mora njihov servis da ti to odradi, a za brzinu usluge - zapreti raskidom Ugovora.

Dolaze odmah. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Kronostime said:

Mora njihov servis da ti to odradi, a za brzinu usluge - zapreti raskidom Ugovora.

Dolaze odmah. :classic_biggrin:

Pa drugar imao promeni resiver i naravno kasnili su sa uslugom bar 20 dana, ako ne i mesec i posavetovao sam ga da zapreti prekidom ugovora. Naravno odmah su se javili da srede u najkracem mogucem roku, medjutim on prso i raskinuo ugovor. Nakon par meseci razmisljanja za kojeg operatera da se opredeli vratio se totalu. 😄

Link to comment
Share on other sites

Just now, mr clutch said:

Pa drugar imao promeni resiver i naravno kasnili su sa uslugom bar 20 dana, ako ne i mesec i posavetovao sam ga da zapreti prekidom ugovora. Naravno odmah su se javili da srede u najkracem mogucem roku, medjutim on prso i raskinuo ugovor. Nakon par meseci razmisljanja za kojeg operatera da se opredeli vratio se totalu. 😄

Lepa rec "raskid ugovora" i gvozdena vrata otvara. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/15/2021 at 9:33 PM, Klotzen said:

 

Kad kupiš podeli sa nama šta si na kraju iskopao. Već par puta se srećem sa tvojim pitanjima ali o tome za te pare stvarno ne znam šta je dobro. Znam za one ergonomske tastature ali znam i da su preko 100 evra tako da ih nikad nikom nisam ni preporučivao.

Neku Apple wired tastaturu. Moj predlog

On 12/15/2021 at 9:33 PM, Klotzen said:

 

Kad kupiš podeli sa nama šta si na kraju iskopao. Već par puta se srećem sa tvojim pitanjima ali o tome za te pare stvarno ne znam šta je dobro. Znam za one ergonomske tastature ali znam i da su preko 100 evra tako da ih nikad nikom nisam ni preporučivao.

Neku Apple wired tastaturu. Moj predlog

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Nicklord said:

Znam da je bilo priče o televizorima pre par meseci ali ja ću opet da pitam 😄


Šta je sad generalno best buy za 4k 65 inča TV za ovaj rang od 600-900€? 

 

Tv koji sam platio 54k prošle godine, sada je 75k na akciji. Haos sa tim cenama.

 

Nemam neku konkretnu preporuku, al moj savet je samo neka što veća akcija i što duža garancija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Tv koji sam platio 54k prošle godine, sada je 75k na akciji. Haos sa tim cenama.

 

Nemam neku konkretnu preporuku, al moj savet je samo neka što veća akcija i što duža garancija.

Ne bih uzeo u Srbiji srećom 😄 zato sam i dao opseg od 300€

 

@nikadprotivkaline

Video sam na 3 mesta pohvale za LG već. Pogledaću to onda 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao cene po našim radnjama do 1000 evra. To može minimum 100 evra manje sa KP ili da sam odeš u inostranstvo.

 

Jeftina varijanta pa da možda počastiš sebe još nečim :

 

https://gigatron.rs/televizori/tcl-televizor-65p725-smart-424591

 

Vrlo dobar TV, jedino što imam za zamerku je da se pali nekih 10-20 sekundi što zna da nervira ali ako ne gasiš TV često nebitno. Osim tog odziva vrlo prijatno me je iznenadila ova marka i preporučujem je svakom ko hoće da uštedi.

 

Zatim proveren brand i vrlo dobar TV :

 

https://gigatron.rs/televizori/lg-televizor-65up78003lb-smart-412228

 

i za kraj Philipps :

 

https://gigatron.rs/televizori/philips-televizor-65pus853512-smart-srebrni-378101

 

Inače dobar model ali ovaj ima taj ambilight. Zaista pozitivno utiče na atmosferu sa tim pod uslovom da stoji naspram zida. Kod mene su iza njega dva prozora pa ne daje toliko dobar rezultat (moraću zavesu da kupim 🙂 ) . Pogledaj na YT da li je to nešto što bi te uopšte interesovalo, ako ne bi koristio ambilight onda definitivno ne ići na ovaj model jer je onaj LG po meni bolji. Nije android ali ljudi uglavnom hvale njihov OS tako da nema tu šta.

 

Evo ovde imaš da vidiš suštinu ambilight samo je pitanje da li to tebi treba :

 

 

 

Ja dosta gledam filmove i serije tako da je za mene, čak i sa hendikep prozorima 🙂 , odlična stvar.

 

Samsung i Sony su malo skuplji u odnosu na LG trenutno tako da bih ja to izbegavao. Ja iskreno ne mislim da je razlika u ceni opravdana tako da retko kad i razmatram njihove modele kada nekom preporučujem tako da ako baš hoćeš nekog od njih proguglaj za njih ćeš bar lako naći gomile recenzija. Naš benchmark na YT ima dosta TV pokriveno pa možeš da ih pogledaš na delu.

 

Link to comment
Share on other sites

Kad ste vec poceli pricu sa televizorima, bacite neku preporuku za neki do 30ak, 40k. Treba mi za spavacu sobu, uglavnom bi sluzio za net posto tv i ne gledam. :default_coffee:

 

Za tu povrsinu mislim da bi taman bilo i neki 40 inca dijagonala kontam, sve preko toga preveliko. 

 

Ovaj samsung 32 inca koji imam kupljen pre jedno 5 godina jos uvek sljaka perfektno, samo sto ne podrzava wifi, a i uzeo bih nesto vece.

Link to comment
Share on other sites

@MrTripleDouble

 

Ovaj je još danas na akciji ali je 43 inča. Ne znam da li bi ti se uklopio zbog veličine ali je osetna razlika u odnosu na one od 40' :

 

https://www.shoppster.com/sr-RS/p/1308149/tv-do-43/hisense-televizor-43a5730fa

 

Ima android tako da ne moraš da razmišljaš šta će od aplikacija da radi a šta ne.

 

Ova dva su malo skuplja ali su zato 4k a pošto si net naveo kao glavnu stvar za njega to će ti značiti ako gledaš YT na primer ili filmove :

 

https://www.bcgroup-online.com/televizori/nokia-4300a4kda--4k-uhd-android-smart-75964

 

https://www.bcgroup-online.com/televizori/xiaomi-mi-led-tv-4s-43''-android--smart-wifi-4k-ultra-hd-65721

 

Xiaomi je za nijansu bolji ali ako ti se onaj drugi više svidi nije toliko bitna razlika.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MrTripleDouble said:

Nokia pravi televizore :0

 

Nisam imao pojma da postoji tako nesto. :classic_smile:

 

Hvala na preporukama.

 

btw, nisam nista pazario kod ovih bcgroup do sada, pouzdani su?

 

Ja sam kod njih kupovao u dva navrata pc komponente i sve je bilo bez problema. Čak sam se iznenadio da je isporuka bila za manje od nedelju dana dok sam ove iz tehnomanije čekao dve nedelje iako su imali taj TV u NS.

 

A što se tiče Nokie, za te pare nema bolje 🙂 Oni se još uvek poziconiraju na tom tržištu tako da su im cene reltivno ok u odnosu na druge. Televizori poznatijih brendova u ovom rangu su 5k do 10k skuplji. Koliko vidim stavljaju ok hardver tako da bih ih ja stavio u prosek po kvalitetu. Ako ne možeš da uhvatiš nešto na akciji onda gledaš da kupiš neki od tih brendova koji jurišaju na tržište sa nižim cenama. Naravno ako hoćeš proverene brandove onda je lako, znaš koliko para si spreman da se pružiš i kupiš najskuplji od tog brenda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Klotzen said:

 

Ja sam kod njih kupovao u dva navrata pc komponente i sve je bilo bez problema. Čak sam se iznenadio da je isporuka bila za manje od nedelju dana dok sam ove iz tehnomanije čekao dve nedelje iako su imali taj TV u NS.

 

A što se tiče Nokie, za te pare nema bolje 🙂 Oni se još uvek poziconiraju na tom tržištu tako da su im cene reltivno ok u odnosu na druge. Televizori poznatijih brendova u ovom rangu su 5k do 10k skuplji. Koliko vidim stavljaju ok hardver tako da bih ih ja stavio u prosek po kvalitetu. Ako ne možeš da uhvatiš nešto na akciji onda gledaš da kupiš neki od tih brendova koji jurišaju na tržište sa nižim cenama. Naravno ako hoćeš proverene brandove onda je lako, znaš koliko para si spreman da se pružiš i kupiš najskuplji od tog brenda.

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/31/2021 at 8:07 AM, MrTripleDouble said:

Nokia pravi televizore :0

 

Nisam imao pojma da postoji tako nesto. :classic_smile:

To sto ima ime Nokia ne znaci da ga oni i prave. Postoje i Polaroid televizori, a jedino sto je na njima Polarioid je nalepnica.

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...