Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

Možeš  i TCL da gledaš. Oni isto nisu loši od tih novijih brandova, ja sam matorcima uzeo ovaj samo u verziji od 50 inča :

 

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/tcl-smart-televizor-qled-55c715.html?_sgm_campaign=scn_9528921780000&_sgm_source=154381&_sgm_action=click

 

na žestokim su akcijama i ako možeš da se pružiš toliko definitivno vredi. Zatim Xiaomi uvek ima neki model za male pare :

 

https://gigatron.rs/televizori/xiaomi-mi-televizor-4s-55"-smart-sivi-383333

 

Kod ova dva će ti EON raditi sigurno jer su oba android televizori.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
9 minutes ago, ras kass said:

Ma gledao sam, nego mi cene kao i za novi brijac. Nesto mi to bilo cudno. 

To je vrlo moguce. Ja sam moj kupio nov. Koristio sam ga vise od 15 godina i onda pogledao cene, $25 zamena glave, as ceo novi brijac $75. :lol_2: Reko ko je ovde lud. Jos mi ovaj novi brijac ima trimer koji se direktno kaci na glavu i bradu oblikujem kako mi se svidja. 

Link to comment
Share on other sites

da ga jebem, iam od juce problematiku da kad ugasim tv, ne mogu da ga upalim preko daljinskog.. i onda tek kad ga iscupam iz struje, moze da se upali preko daljinskog.. al kad ga ugasim, nece da se upali preko daljinskog, osim ako ga opet ne iscupam iz struje..

do juce nisam imao takvih problema, a juce su mi ubacili onu karticu u tv, da nije nesto do toga? sta bi drugo moglo biti?

u pitanju je FOX 50DLE982 50''

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, n4l1m said:

da ga jebem, iam od juce problematiku da kad ugasim tv, ne mogu da ga upalim preko daljinskog.. i onda tek kad ga iscupam iz struje, moze da se upali preko daljinskog.. al kad ga ugasim, nece da se upali preko daljinskog, osim ako ga opet ne iscupam iz struje..

do juce nisam imao takvih problema, a juce su mi ubacili onu karticu u tv, da nije nesto do toga? sta bi drugo moglo biti?

u pitanju je FOX 50DLE982 50''

oslobadjaj se podhitno te muke ako mozes, nema tu leba. ja sam pisao ranije da sam imao isti problem sa mojim smart sharpom. pretpostavljam da je do loseg sistema tih televizora, ne verujem da je zbog te kartice, jer ja nemam nikakvu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MrTripleDouble said:

oslobadjaj se podhitno te muke ako mozes, nema tu leba. ja sam pisao ranije da sam imao isti problem sa mojim smart sharpom. pretpostavljam da je do loseg sistema tih televizora, ne verujem da je zbog te kartice, jer ja nemam nikakvu.

al ja nisam imao nikakvih problema dok nisu stavili tu karticu.. preko 4 meseca ga imam, i sve je radilo tip top, i slika je bolja nego sto su ljudi pricali da ce biti..

al kaem, od juce kad je kartica stavljena, pojavlajuje se taj problem..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, n4l1m said:

al ja nisam imao nikakvih problema dok nisu stavili tu karticu.. preko 4 meseca ga imam, i sve je radilo tip top, i slika je bolja nego sto su ljudi pricali da ce biti..

al kaem, od juce kad je kartica stavljena, pojavlajuje se taj problem..

bem li ga onda, nije iskljuceno ni da je zbog te kartice, ali kazem ti da sam i ja imao isti problem sa mojim sharpom...

Link to comment
Share on other sites

Ma to je kartica kablovskog provajdera koja ide u CAM modul. Ne vidim kako bi ona mogla da utiče na isključenje-uključenje TV-a.

 

Uostalom, prvo što bih probao da uradim ako sumnjam na karticu je da je izvadim pa testiram nekoliko puta kako radi isključenje-uključenje TV-a.

 

Nije zgoreg probati sa zamenom baterija u daljincu. Neke alkalne, kvalitetnije staviti.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

o kakvoj kartici je reč ? jel možeš da je izvadiš pa da testiraš kako onda radi paljenje ?

ci kartica, to sto rece knipex sto ide u cam modul ili sta vec..

2 hours ago, Knipex said:

Ma to je kartica kablovskog provajdera koja ide u CAM modul. Ne vidim kako bi ona mogla da utiče na isključenje-uključenje TV-a.

 

Uostalom, prvo što bih probao da uradim ako sumnjam na karticu je da je izvadim pa testiram nekoliko puta kako radi isključenje-uključenje TV-a.

 

Nije zgoreg probati sa zamenom baterija u daljincu. Neke alkalne, kvalitetnije staviti.

nisam ni ja video, al do toga je..

sad kad sam izvadio karticu, mogu sa daljinskim da palim/gasim tv koliko puta hocu bez da ga istekavam iz struje.. a kad vratim karticu, opet ista prica, ne mogu da ga palim bez vadjenja iz struje..

zvao sam ih, doce od ponedeljka, da probaju sa drugom karticom..

al cisto sumnjam da je do toga, jbm li ga od 3 tv i kartice, bas meni da zapadne, mada bilo bi dobro da je do kartice, jer ako nije, znaci da je na tv nesto zbrljano.. pa onda kontam da ce mi staviti resiver.. 😕

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, n4l1m said:

zvao sam ih, doce od ponedeljka, da probaju sa drugom karticom..

al cisto sumnjam da je do toga, jbm li ga od 3 tv i kartice, bas meni da zapadne, mada bilo bi dobro da je do kartice, jer ako nije, znaci da je na tv nesto zbrljano.. pa onda kontam da ce mi staviti resiver..

Ako imaš karticu u još nekom TV-u izvadi sa sve modulom i probaj da zameniš u tom TV-u koji ti pravi problem. Kartice nisu vezane za TV tako da neće biti problem i ako ih zameniš.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Knipex said:

Ako imaš karticu u još nekom TV-u izvadi sa sve modulom i probaj da zameniš u tom TV-u koji ti pravi problem. Kartice nisu vezane za TV tako da neće biti problem i ako ih zameniš.

upravo sam to i  bio uradio..

lm, isti problem, sto implicira da je kartica dobra, a sto dalje implicira  da oinda taj ulaz na tv-u za tu ci karticu nije dobar :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

On 4/19/2021 at 9:47 PM, mrd said:

To je vrlo moguce. Ja sam moj kupio nov. Koristio sam ga vise od 15 godina i onda pogledao cene, $25 zamena glave, as ceo novi brijac $75. :lol_2: Reko ko je ovde lud. Jos mi ovaj novi brijac ima trimer koji se direktno kaci na glavu i bradu oblikujem kako mi se svidja. 

 

Uzeo sam novi philipsov, jeftin bio. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/23/2021 at 11:54 PM, n4l1m said:

da ga jebem, iam od juce problematiku da kad ugasim tv, ne mogu da ga upalim preko daljinskog.. i onda tek kad ga iscupam iz struje, moze da se upali preko daljinskog.. al kad ga ugasim, nece da se upali preko daljinskog, osim ako ga opet ne iscupam iz struje..

do juce nisam imao takvih problema, a juce su mi ubacili onu karticu u tv, da nije nesto do toga? sta bi drugo moglo biti?

u pitanju je FOX 50DLE982 50''

Ne znam kakve su to kartice, da li ima nasto na sebi? kako prebacujes kanale ( da li moras da pritisnes posebno dugme na daljinskom da bi menjao kanale preko kartice?)

Ja imam eon i tako je podeseno da daljinac od eon-a pali eon box i automatski i tv, dok npr da bi palio samo tv moram da na daljincu od eona staisnem dugme tv/box tako nesto. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tomiprunet said:

Ne znam kakve su to kartice, da li ima nasto na sebi? kako prebacujes kanale ( da li moras da pritisnes posebno dugme na daljinskom da bi menjao kanale preko kartice?)

Ja imam eon i tako je podeseno da daljinac od eon-a pali eon box i automatski i tv, dok npr da bi palio samo tv moram da na daljincu od eona staisnem dugme tv/box tako nesto. 

Potpuno drugačije stvari. Ti imaš eon box koji ima svoj daljinski. Kod njega je cam modul sa karticom koja dekodira program u TV-u i koristi se samo daljinski od TV-a, odnosno ni nema drugi. 

 

Pošto deluje da stvarno kartica pravi problem rešenje je da zameni karticu za stbox ili move box kod supernove, što je on već naveo kao rešenje koje mu se baš i ne sviđa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Knipex said:

Potpuno drugačije stvari. Ti imaš eon box koji ima svoj daljinski. Kod njega je cam modul sa karticom koja dekodira program u TV-u i koristi se samo daljinski od TV-a, odnosno ni nema drugi. 

 

Pošto deluje da stvarno kartica pravi problem rešenje je da zameni karticu za stbox ili move box kod supernove, što je on već naveo kao rešenje koje mu se baš i ne sviđa.

bili danas dok sam ja bio na poslu, iako ovaj kad sam zvao u subotu rekao da ne rade vikendom i da ce me zvati.. 😕

lm, keva bila kuci, i kao svelo se na to da moram da reklamiram tv.. najbolje da cu skidam 50 incha sa zida, da ga vozim u pizdu materinu u servis itd itd.. a nisam ga ni uzeo u radnji, vec narucio preko gigatrona..

a kae keva kao da je probao i preko ovog resivera starog sto mi je ostao, i kao nije moglo..

samo ne znam kako je probao, kad ovaj kabl sto sad ide u tv, ne moze da se nabode na resiver..

missim stoji da sa tim delom za kartricu u tv-u nesto nije u redu, to sam uostalom i ja rekao, al nema sanse da ne moze preko resivera da se odradi(da ide signal u resiver i onda loop out u tv, tako uostalom i rade na starim tv-ovima), jes da je glomazno i ruzno resenje, al opet cenim da je manje cimanja nego opcija sa nosenjem tv u bg ili gde vec, a neam pojma ni gde mi je garancija..

a koliko kontam svakako su duzni, da mi daju set box ako vec ne moze preko kartice..

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Knipex said:

Odeš u korisnički servis, poneseš karticu i tražiš da ti zamene za stb. 500din naplaćuju zamenu.

ne kuzim, zasto bi naplacivali 500?

a svakako bi opet morali doci, da preprave taj prikljucak na kablu da bi mogao da udje u resiver....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Knipex said:

Ne znam, tako im je u cenovniku. Zamena kartice ili stb-a se naplaćuje 500din.

pitam ja i ovoga iz call centra, a porque 500? kae on takav je cenovnik.. pusti ti to, od starta nije valjalo, sto ovi kad dodju da instaliraju, ne ugase tv pa upale pa tako provere dal moze cam kartica ili da stave stb..

jos ovaj kae, da je imao jos jedan takav slucaj ovaj mesec, znaci nije da ne znaju za taj problem..

uglavnom poslacu kevu nek se ona svadja, nije u pitanju 500 dinara, vec stvar principa.. 

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...