Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

Ono što ćeš tamo pročitati vezano za mašinu za sudove se svodi na kupi bosch a ako nemaš budžet za bosch onda beko, ali ipak probaj da skupiš za bosch :classic_biggrin: Ja sam ih poslušao i evo treća godina izmiče bez najmanjeg problema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Referent said:

Pre nego što odem na ana forum, šra treba gledati prilikom kupovine mašine za sudove? Može i preporuke. 

Prvo gledaš cenu pa svoj budžet. :classic_biggrin:
Inače, ja kod kućnih aparata gledam ko je proizvođač, odnosno, kakvu servisnu mrežu ima, zatim, energetsku klasu i dužinu garancije. 
Sudomašinu imam Gorenje, 6-7 godina, bez kvarova, zbog toga sam kupio i šporet njihov ali nisam zadovoljan, nešto termostat za rernu zajebava, po njemu bih kremirao sve što stavim u rernu, ali sam navikao pa nisam zvao servis. Znam da nije pametno, ali lenjost je jača od pameti.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Referent said:

šra treba gledati prilikom kupovine mašine za sudove?

Kapacitet u odnosu na porodicu. Gledaj da se tu ne zeznes. Ali to nije lako proceniti. 

 

Mi smo u stanu zatekli neku ugradnu, koja za nas nema mnogo smisla, jer ne moze da prihvati sve sudove koji se nakupe u toku jednog dana. A da se pusta 2x je previse. Tako da uglavnom sedi neiskoriscena jer posle svakog obroka operemo sta smo zaprljali. Nekada mozda operemo samo od jednog obroka a od druga dva ode u masinu i programira se na nocno pranje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Gledam sada televizore pred ovo EP u fudbalu. Da li je sada pravo vreme kupiti nesto?

 

Citam malo temu i unazad, ali ponavljam neka pitanja jer me interesuje aktuelna situacija i ponuda. 

 

Pre svega me interesuje koje specifikacije bi preporucili, TV bi bio na komodi ili zidu iznad, na nekih 3.5 metara udaljenosti od tacke gledanja, svakako ne bih isao ispod nekih 55", a sta je neka maksimalna smislena granica?

Svakako mora da bude smart (iako imamo EON koji ima svoj smart box), da li se preporucuje Android ili neki drugi tip OS? Ne bi bilo lose da i sam TV hvata Wi-Fi, da se ne cimam sa kablovima. 

 

Na sta jos treba obratiti paznju? 

Koja rezulucija, koji tip ekrana...

 

Ako imate neke konkretne preporuke za modele u nasim prodavnicama - unapred sam vam zahvalan 🙂 

p.s. ne postoji neki budzet, jer vidim da moze da ide od 40-50k pa do bruka puno. 

 

Eh da, izbegao bih ove Fox, Vox, Alpha i slicne brendove... 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Gledam sada televizore pred ovo EP u fudbalu. Da li je sada pravo vreme kupiti nesto?

 

Citam malo temu i unazad, ali ponavljam neka pitanja jer me interesuje aktuelna situacija i ponuda. 

 

Pre svega me interesuje koje specifikacije bi preporucili, TV bi bio na komodi ili zidu iznad, na nekih 3.5 metara udaljenosti od tacke gledanja, svakako ne bih isao ispod nekih 55", a sta je neka maksimalna smislena granica?

Svakako mora da bude smart (iako imamo EON koji ima svoj smart box), da li se preporucuje Android ili neki drugi tip OS? Ne bi bilo lose da i sam TV hvata Wi-Fi, da se ne cimam sa kablovima. 

 

Na sta jos treba obratiti paznju? 

Koja rezulucija, koji tip ekrana...

 

Ako imate neke konkretne preporuke za modele u nasim prodavnicama - unapred sam vam zahvalan 🙂 

p.s. ne postoji neki budzet, jer vidim da moze da ide od 40-50k pa do bruka puno. 

 

Eh da, izbegao bih ove Fox, Vox, Alpha i slicne brendove... 

Nesto sto podrzava Netflix, Hbo... kad smori sport, a rano je za kanale za odrasle.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kronostime said:

Nesto sto podrzava Netflix, Hbo

E to to, koji je to OS koji podrzava?

Dodao bih jos i Amazon, a bojim se reci i ovaj MTSov Iris mada sumnjam da su napravili, i mobilna app im je uzas. Mozda Arena Cloud onda (posto mi samo za Arenu i treba). 

Link to comment
Share on other sites

Po meni je LG i dalje najbolji odnos cene i kvaliteta. Njihov webos podržava sve. Znam da su ljudi kupovali Hisense i Xiaomi sa android sistemom i čuo sam pozitivne utiske ali nemam svojih iskustava sa njima. 

 

Što se tiče veličine ni ja ti ne savetujem da ideš ispod 55". Meni je u dnevnoj sobi te veličine na 2.7m do 3.5m i taman je. Ni da je veći ni da je manji.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

E to to, koji je to OS koji podrzava?
Dodao bih jos i Amazon, a bojim se reci i ovaj MTSov Iris mada sumnjam da su napravili, i mobilna app im je uzas. Mozda Arena Cloud onda (posto mi samo za Arenu i treba). 
Ja sam uzeo Hisense tv od 65 inca. Imam ugradjen amazon i netflix, ali nema hbo. Televizor ima neki svoj operativni sistem, sto mi ne smeta mnogo jer imam eon koji je android i na njemu sam instalirao hbo. Jako sam zadovoljan tv-om, jos ima i 5 godina garancije. Mana mu je sto nije android, ali mislim da Hisense ima skuplje modele koji su andoid. Ako imas para da das za tv, onda uzmi sony koji je po mom misljenju najbolji.
Takodje, moja topla preporuka je da uzmes 65 inca, lako se covek navikne i onda ti se ne vraca na manje :D

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2021 at 4:14 PM, Referent said:

Pre nego što odem na ana forum, šra treba gledati prilikom kupovine mašine za sudove? Može i preporuke. 

Istu sam dilemu iznosio pre nekoliko strana i meseci, preporučen mi je Boš. Kum, koji se razume u tehniku razne vrste, mi je takođe rekao da kod mašine za sudove bira samo tu marku. Na kraju sam poslušao savete i kupio je. Nekih 5-6 meseci radi bez problema, jako je tiha, dobro pere. Ono što pre svega očekujem je da radi dugo i bez puno drndanja sa kvarovima. 

 

Pre nje smo imali Gorenje koja je odradila svoje nekih 11 godina, uz nekoliko popravki. Jedan majstor Gorenja, s kojim sam pričao je preporučio Beko, kao jeftiniju a pouzdanu varijantu. Beži od Gorenja, sa više strana sam to čuo.

 

Mi imamo užu varijantu mašine, po specifikaciji je za devet kompleta posuđa (šta god to bilo). Uključuje se obavezno jednom dnevno, obično na kraju dana, a kada pravimo neku veću ili komplikovaniju klopu sa puno šerpi onda je uključujemo i dvaput. Mislim da nam je to ok, ne bih se cimao da kupujem širu, čak i da imam prostora za istu. Cena naše mašine je bila oko 50K dinara (sad vidim da može da se nađe i za 46K), a Beko te širine je valjda bila oko 30K. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Istu sam dilemu iznosio pre nekoliko strana i meseci, preporučen mi je Boš. Kum, koji se razume u tehniku razne vrste, mi je takođe rekao da kod mašine za sudove bira samo tu marku. Na kraju sam poslušao savete i kupio je. Nekih 5-6 meseci radi bez problema, jako je tiha, dobro pere. Ono što pre svega očekujem je da radi dugo i bez puno drndanja sa kvarovima. 

 

Pre nje smo imali Gorenje koja je odradila svoje nekih 11 godina, uz nekoliko popravki. Jedan majstor Gorenja, s kojim sam pričao je preporučio Beko, kao jeftiniju a pouzdanu varijantu. Beži od Gorenja, sa više strana sam to čuo.

 

Mi imamo užu varijantu mašine, po specifikaciji je za devet kompleta posuđa (šta god to bilo). Uključuje se obavezno jednom dnevno, obično na kraju dana, a kada pravimo neku veću ili komplikovaniju klopu sa puno šerpi onda je uključujemo i dvaput. Mislim da nam je to ok, ne bih se cimao da kupujem širu, čak i da imam prostora za istu. Cena naše mašine je bila oko 50K dinara (sad vidim da može da se nađe i za 46K), a Beko te širine je valjda bila oko 30K. 

Tu Beko masinu sam i ja kupio hanumi - obe zadovoljne.:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Zovi call centar a pre toga možeš da probaš da uradiš ponovnu pretragu kanala.

nakon sto sam bio napisao post to sam i uradio 😄

pretraga nije pomogla, al je ova iz call centra kao nesto uradila, pa nakon gasenje i paljenja modema, otkljucao se kanal

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

Skuplje samo na Islandu – po cenama elektronskih uređaja drugi smo u Evropi

 

... elektronski uređaji, po kojima smo najskuplji u regionu, dok je u Evropi od nas skuplji samo - Island, pokazuju podaci Eurostata. Elektronika je u Srbiji 16 odsto skuplja od evropskog proseka...

 

https://rs.n1info.com/biznis/skuplje-samo-na-islandu-po-cenama-elektronskih-uredjaja-drugi-smo-u-evropi/

Link to comment
Share on other sites

Junker brand je vlasništvo BSH kompanije koja je zajednička kompanija kompanija Bosch i Siemens. Dakle da, radi se o veoma kvalitetnim proizvodima. Junker je stara marka iz 19. veka ali su je sačuvali od zaborava na ovaj način. Nema veze sa poznatom avio kompanijom tokom ww2 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2021 at 11:20 PM, Senn said:

Skuplje samo na Islandu – po cenama elektronskih uređaja drugi smo u Evropi

 

... elektronski uređaji, po kojima smo najskuplji u regionu, dok je u Evropi od nas skuplji samo - Island, pokazuju podaci Eurostata. Elektronika je u Srbiji 16 odsto skuplja od evropskog proseka...

 

https://rs.n1info.com/biznis/skuplje-samo-na-islandu-po-cenama-elektronskih-uredjaja-drugi-smo-u-evropi/

 

to je oduvek bilo i bice... stim sto se kod nas prodaju druga i treca klasa kvaliteta istih proizvoda...  ista prica kao sa Nutelom i Arielom...

 

   resim ja pre 20ak godina da kupim kod nas prvi TFT monitor Philips  15"..  Budala umesto da ga lepo donesem iz Madjarske ja ga uzeo u Tehnomarketu - tada je bio kod nas u PA u tek izgradjenom MAXI ju....   odnesem kuci, povezem- mrtav pixel u uglu...  vratim ga nazad- kazu kod nas stizu takvi i tolerisu se zakonom do 3 mrtvih pixela. Kaze prodavac da sam srecan sto ne zivim u africi   tamo su mrtvi pixeli posredini... 😄

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/18/2021 at 11:18 AM, Barkley#34 said:

Istu sam dilemu iznosio pre nekoliko strana i meseci, preporučen mi je Boš. Kum, koji se razume u tehniku razne vrste, mi je takođe rekao da kod mašine za sudove bira samo tu marku. Na kraju sam poslušao savete i kupio je. Nekih 5-6 meseci radi bez problema, jako je tiha, dobro pere. Ono što pre svega očekujem je da radi dugo i bez puno drndanja sa kvarovima. 

 

Pre nje smo imali Gorenje koja je odradila svoje nekih 11 godina, uz nekoliko popravki. Jedan majstor Gorenja, s kojim sam pričao je preporučio Beko, kao jeftiniju a pouzdanu varijantu. Beži od Gorenja, sa više strana sam to čuo.

 

Mi imamo užu varijantu mašine, po specifikaciji je za devet kompleta posuđa (šta god to bilo). Uključuje se obavezno jednom dnevno, obično na kraju dana, a kada pravimo neku veću ili komplikovaniju klopu sa puno šerpi onda je uključujemo i dvaput. Mislim da nam je to ok, ne bih se cimao da kupujem širu, čak i da imam prostora za istu. Cena naše mašine je bila oko 50K dinara (sad vidim da može da se nađe i za 46K), a Beko te širine je valjda bila oko 30K. 

Ispisao sam se sa mašine i upisao klimu, sad samo da nađem majstora. 

Hvala na savetima, najviše me bunilo ovo oko kompleta, koliko je dovoljno za 4 osobe, to sam malo pretražio. Biće beko ili boš kada bude para.

Link to comment
Share on other sites

Možda nije neophodna ali svakako dobro dođe za kišne i hladnije dane.

 

Zaboravio sam reći da bih uzeo neke kapaciteta 7 (može i 5) kg, nižeg energetskog razreda, da tiho rade itd. Ali me primarno zanima koje marke (ne) preporučujete i o čemu voditi računa prilikom kupnje.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj posle da ti nisam reko 😁

 

btw, uzmi LG vesmasinu.

Ja imam Gorenje i dobra je, sestra i prijatelj imaju LG iste su, ne znam tacan naziv, mislim da su 7.5kg A++ valjda. ne cujne su skoro. vec ih imaju par godina, i jako su zadovoljni.

Raspitat cu se sutra koji je model.

Edited by Tomiprunet
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...