Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

On 7/8/2021 at 3:41 PM, Tomiprunet said:

Moj ti je savet da ne kupujes susilicu za ves

Eno snajka kupila i njoj i njenoj mami, pa je vise ne koriste. Eventualno za peskire, da budu mekani, za sve ostalo ne

 

A sto je ne koristi ako nije tajna? Mislim, ja evo vec 30 godina ne susim ves na terasi i ne vidim neku razliku. Sta vise, u velikom broju slucaje omogucaa ti da izbegnes peglanje.

On 6/14/2021 at 4:13 PM, Budha said:

Best buy klima > 5 kw? 

 

Kod vas Mitsubishi.

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2021 at 6:08 PM, bistru vodu mutim said:

U kratko vrijeme otišle i veš mašina i sušilica za veš. Neke preporuke ili barem šta da zaobiđem? O čemu primarno voditi računa prilikom kupnje? Razmišljam uzeti i jednu i drugu od istog proizvođača, možda se povoljnije prođe :classic_biggrin: :classic_smile:

Pomalo mi je smešno što se stalno javljam sa preporukama a uopšte se ne razumem u tehniku, ali nam je u poslednje dve godine dosta toga došlo na zamenu, pa se istraživalo (a i poručio sam šporetu i frižideru da im ne padne na pamet da zajebavaju).

 

Poslednja kupovina, pre metar dana je kombinovana mašina sa sušilicom (8/4 kg). Naleteo sam na par mesta na preporuke za Elektrolux, pa sam je pazario pošto mi je Boš bio preskup. Za sada mi deluje da sasvim lepo pere i tiha je, a draga se igrala i sa sušilicom, tj. nekim ultra brzim programom i zadovoljna je. Njeni su pre nekoliko godina kupili samo mašinu LG i vidim da je sasvim ok a čini se da malo manje gužva veš u odnosu na našu, pri pranju.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mašina za sušenje veša mi je bila jedna od najpametnijih kupovina. Prvu sam kupio pre deset godina i ostavio je kevi i ćaletu kad sam se selio u svoj stan a nama kupio novu. Benefiti su višestruki. Nema vlage u stanu kada se zimi suši veš. Pošto mi stoji na mašini za pranje samo prebacim veš za bukvalno pola minuta. Često je koristimo da osvežimo garderobu koja dugo nije nošena ili ćebe ili prekrivač. Obe su gorenje. Kod keve i ćaleta je ventilaciona a kod mene kondenzaciona sa toplotnom pumpom.

 

Što se tiče marke klime, imam dvojicu kolega koji se dugo već bave ugradnjom, nezavisno jedan od drugog. Doduše zadnjih godinu dana manje jer nemaju vremena. Kada sam kupovao klimu pre 3 godine a isti odgovor sam dobio pre 2 godine za tasta i pre mesec dana kada je trebala klima za kuma rekli su mi da uzmem Gree. Jedan od njih mi reče da za 7 godina koliko ih ugrađuje nijednu nije imao na reklamaciji. Nikakav problem do sada nisam imao.

Edited by Knipex
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bez provere i po sećanju, Gri je valjda u istom cenovnom rangu sa Daikinom, ispod Panasonika, Micubišija i slično a iznad Midee, npr. Pre dve godine mi je drugar koji se nekoliko godina bavio tim isto preporučio Gri i Daikin, a od jeftinijih Mideu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 7/12/2021 at 5:45 AM, Knipex said:

Mašina za sušenje veša mi je bila jedna od najpametnijih kupovina.

 

On 7/12/2021 at 11:03 AM, realno *w said:

Meni je sušilica za veš najvažnija mašina u kući 😄

 

+1 za upise cenjenih kolega iznad...

 

Stavili je na masinu za ves, samo prebacis ves iz jedne u drugu i pustis, imamo Candy sa toplotnom pumpom. Ves izadje mekan, retko kada nesto treba da se pegla (verovatno iz razloga sto je nikada ne punimo do maks, jer ima veci kapacitet od ves masine - bas bas retke situacije su da se dve ves masine prebace u masinu za susenje). Nema cimanja na terasi, terasa uredna, ne zauzima se prostor... nema kacenja vesa po radijatorima i stvaranje vlage u stanu, milina... 

 

Preporuka je svakako sa toplotnom pumpom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi pre tri godine uzeli polovnu AEG kondenzacionu susilicu za 8 kg vesa, uvoz iz Nemacke. Isprva smo hteli da uzmemo novu ali se uopste nismo pokajali sto smo se odlucili za ovu. Imamo veliko dvoriste ali maltene vise ne susimo ves "na zici". Susilica za ves i masina za pranje sudova su najbolje investicije, kad to uzmete progledate.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Inverter klima za grejanje. Čitam ovih dana vidim da se preporučuje 18-ka za 55 kvm ali ne znam ništa više od toga. Ko ima, kako to radi, koliko ste zadovoljni, koji je nivo buke za vašu propisan i kako to zvuči u praksi ?

 

Inače kupuje se za vikendicu i najviše će raditi u prelaznim periodima proleće-jesen jer matorci su matori da lože. Zimi su retko kad tamo tako da mi potrošnja nije toliko bitna.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Kolega, koji inače privatno ugrađuje i servisira klime mi je za komšiju, stan od 60m2, preporučio ovu inverter klimu

 

GREE MUSE PROFI WIFI Inverter 12000 btu

 

Inače kolega ima takvu, samo seriju pre ove, već 3 godine i prezadovoljan je. Kaže da je odlična i ima vrhunske karakteristike. Raspored u stanu je jako bitan i ako je kako treba bez problema može 12 za 60m2.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 hours ago, Budha said:

Iskustva sa konvektorima? 

 

Radi se o stančiću od 35 m2 u području gdje su zime dosta blage. Recimo da bi trebalo temperaturu dignuti i odrzavati sa cca 13 na 20 stepeni.

 

Kupi invertor klimu od 12000 BTU i resen problem - radi i na -20 oC i na zestokoj vrucini.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Budha said:

Klimu imam u kuci,  imam je i ovdje u stanu ali želim nešto ugodnije za grijanje.

E, onda ugradi neki kamin ili uvezi Kreku Weso iz zavicaja - moja kreka 4.5 grejei  stan od 86 m2 sa 250 Kg bukovog briketa mesecno.

Dzak od 25 Kg istog - 600 RSD (malo iznad 5 Ojra), a temperatura +26 u kuci zahvaljujuci zimogrozljivoj hanumi, a ja moram da otvorim prozor da spustim na temperaturu 18-22 na kojoj mogu da spavam.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da, tako sam i ja kontao 1. zbog većeg hd i win.

Treba komšinom malom, upisao fakultet, pa da ga počasti. Nije za programiranje i slično, mada sam ja sa takvima izgurao i fakultet. 😄 I lošijim.
Surfovanje, filmovi, muzika, pisanje radova i sl. Ali da bude tečno, da ne zabada.

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uvrnuto said:

Da, tako sam i ja kontao 1. zbog većeg hd i win.

Treba komšinom malom, upisao fakultet, pa da ga počasti. Nije za programiranje i slično, mada sam ja sa takvima izgurao i fakultet. 😄 I lošijim.
Surfovanje, filmovi, muzika, pisanje radova i sl. Ali da bude tečno, da ne zabada.

Broj 1. je onda najbolji izbor: legalni software ima svoje prednosti sto se tice updatea + ako ga bude nosio negde preko granice nece morati da brine zbog mogucih pravnih neprijatnosti oko povrede autorskih prava i svojine autora programa.

Edited by Kronostime
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 11/2/2021 at 12:28 PM, Sprivel said:

Da li je moguce da prodaju dual core laptopove za 500 evra?

 

Ovakva nestašica svega  je nešto neviđeno na tom tržištu, a situacija umesto da se polako normalizuje, sve je gora.

 

Pre korone, firme su gazile jedna po drugoj u borbi za godišnji ugovor o nabavci sa mojom firmom, spuštali cene do besvesti, a sada niko ne želi da potpiše bilo kakav ugovor po kojem moraju da garantuju određenu isporuku.

 

Pre neki dan sam kupio 3 HP 240 G8 platio ih 90k po komadu. Ok, fin je to laptopić, i5-10, 8gb RAm, 250 NVME, kupljen sa  W licencom naravno, ali opet neka baš srednja klasa, ako i to, a cena ozbiljna. Pre par godina, kad hoću neki tako plastikaner da uzmem, kupim recimo  Lenovo v330 15ikbm za 50k.

 

______________________

 

 

Zaključak:

 

Užasno vreme za kupovinu novih laptopova. Treba juriti neke akcije, može se i dalje povremeno nahvatati nešto dobro, ali sve teže. Ko ima neki dobar i pouzdan izvor polovnih laptopova, bolje da uzme nešto polovno a kvalitetno, što će raditi dobro bar 2 godine, a do tada se valjda normalizuje situacija.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razmisljam da li da pojurim neki monitor sad u Novembru ako bude nekih popusta. 

 

Imate li neku preporuku za do 20k dinara? (mozda i vise ako je zaista dobra prilika)

 

Da li uzimati neki zakrivljeni tipa https://gigatron.rs/monitori/samsung-gaming-monitor-24-va-zakrivljeni-lc24f390fhrxdu-409786

Ili mozda ultrawide https://gigatron.rs/monitori/lg-led-25"-25um58p-ultrawide-ips-fullhd-74541 

Ili jednostavno za te pare uzeti nesto vece tipa 

https://gigatron.rs/monitori/philips-monitor-27-v-line-ips-273v7qdab00-380504

https://gigatron.rs/monitori/lg-led-27mk400hb-142245

https://gigatron.rs/monitori/hp-led-27"-27m-display-3wl48aa-264887

 

Do sada sam uglavnom radio na standardnim 24" raznih proizvodjaca, nista spec, bilo mi je samo bitno da mogu da pivotiram u portrait mod, tako da bih sada ovaj novi postavio kao primarni (pa ne mora da ima pivot), jednu 24" bih stavio u portrait, a drugu sacuvao za drugu radnu stanicu. 

 

Browseri su mi primatni alat (nekada to i pojede svu memoriju, chrome ubija), uz ostale office i komunikacione aplikacije. Ne radim dizajn, pa mi nije bas toliko bitna preciznost boja. Ne igram igrice, gledam youtube, TV (EON, IRIS) i filmove (Netflix). 

 

Dosta vremena provodim ispred ekrana u svakom slucaju, a prakticno nikada ih ne gasim, poceo sam da ih ostavljam i nocu jer iz kreveta ih vidim pa ostavim Google calendar otvoren da vidim koliko jos vremena (citaj: spavanja) imam do nekog sastanka. 

 

Mislim da mi radna stanica podrzava DP/HDMI. Ne i USB-C. Koji tip panela uzeti? Da li izbeci neku marku (Tesla)? 

 

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...