Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

6 hours ago, Kronostime said:

Bilo koji stapni i isplati se.

 

Jel da? Ja gledao neki Ariete (prvi put cujem za tu marku) u Winwinu za 15 000, evo link:

 

https://www.winwin.rs/parocistac-ariete-ar4146-1500w-beli-6812189.html

 

Nemam iskustva s tim, a kontam da je ok za plocice i podove, do sad sam za koristio onaj Rovus Spray Mop i za neke stvari je i ok, ali mislim da ne moze da ubije sve kao sto to moze para.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Jel da? Ja gledao neki Ariete (prvi put cujem za tu marku) u Winwinu za 15 000, evo link:

 

https://www.winwin.rs/parocistac-ariete-ar4146-1500w-beli-6812189.html

 

Nemam iskustva s tim, a kontam da je ok za plocice i podove, do sad sam za koristio onaj Rovus Spray Mop i za neke stvari je i ok, ali mislim da ne moze da ubije sve kao sto to moze para.

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2021 at 10:48 PM, uvrnuto said:

 

Takođe, jeste li uzimali u bc group? Izgledaju malo skrnavo, ali sve češće nalećem na njih i imaju niže cene, kao i duže garancije od konkurencije. 

 

Kasnim malo, ali svaka preporuka za BC.  Ozbiljna firma, koja je često prva ruka u Srbiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Prethodna dva dana sam tražio matorcima novi TV i iako je ponuda prilično loša ipak sam našao jedan solidan TV koji je na akciji :

 

https://www.tehnomanija.rs/index.php?mod=catalog&op=product&product_id=154380

 

50 inči, 4k, smart, Android 9, Ugrađen Chromecast i T-cast a ono što je najvažnije na akciji je sa 83k na 55k RSD. Za originalnu cenu ga ne bih preporučio ali za ovu definitivno bih. TCL je jedan intersantan kineski brand koji ide putem Xiaomi-ja za mobilne. Agresivne cene im omogućavaju da su na manje više svim listama "best buy" koje izguglate tako da definitivno treba gledati ovakve slučajeve kada TV iz srednje klase bude na akciji da ga možete kupiti vrlo povoljno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zamolio bih za neke preporuke sto se tice kamera/kamerica.

Odmah da naglasim, bas ne znam nista o tome. Nisam stigao nista da ispratim.
Vidjao sam da postoje sad i one skroz male kamerice, maltene velicine kao zippo upaljac. Kazu da rokaju dobre snimke. 
Vidim da ljudi koriste nesto sto se kaci i na dronove.

Ono sto zelim je:
- mogucnost da imam kakav takav kvalitetan snimak. Ne zelim nesto bolesno, za neko profesionalno snimanje filmova, spotova i slicnih stvari. Vise za amaterske i licne snimke (ne te vrste 😄 )
- zelim da bude relativno mobilno, tj da ne moram da imam neku mikrotalasnu za koju moram da planiram snimanje


Ne znam koliko bih tacno odvojio za to zadovoljstvo. Ali ajde da vidimo sta ima dobar cost/benefit.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

E sad pazite ovako, treba mi savet/pomoc od vas jer se ja ne razumem previse. 🙂

 

Potreban mi je laptop, budzet mi je oko 600e. Bavim se digitalnim marketingom, preciznije social media marketing. To podrazumeva koriscenje Photoshopa, Illustratora, After Effecta (ali nikakvo prezahtevno koriscenje pomenutih programa). 

 

E sad, kontam da mi je za ove pare bolje traziti polovan laptop. Sta mi vi preporucujete?

 

Svaki savet je dobrodosao. 🙂

Edited by Golijat
Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre nekih mesec dana uzeo ovo:

 

https://www.tehnomedia.rs/it-uredjaji/laptop/acer-a515-56-55ty-nx-a1eex-006.html?utm_source=eponuda.com&utm_medium=product_price_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=fc15

 

Istina tad je popust bio malo veci, kod njih platio 77 hiljada i zaista sam prezadovaljan, s tim sto ne spadam u zahtevne korisnike. Najjaci utisak od svega je baterija, u radu sa standardnim dokumentima i surfovanje po netu drzi  kontinuiranih 7-8 sati, ukljucivanjem multimedije to dosta pada, otprilike se prepolovi. Jedina mana za sada je nepostojanje osvetljenja tatature (ja kad sam gledao ocene po netu za ovaj model i neke youtube klipove, to je bilo, e onda se ispostavilo da neke varijante imaju neke ne, ova u tehnomediji konkretno ne).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Romantik said:

Ja sam pre nekih mesec dana uzeo ovo:

 

https://www.tehnomedia.rs/it-uredjaji/laptop/acer-a515-56-55ty-nx-a1eex-006.html?utm_source=eponuda.com&utm_medium=product_price_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=fc15

 

Istina tad je popust bio malo veci, kod njih platio 77 hiljada i zaista sam prezadovaljan, s tim sto ne spadam u zahtevne korisnike. Najjaci utisak od svega je baterija, u radu sa standardnim dokumentima i surfovanje po netu drzi  kontinuiranih 7-8 sati, ukljucivanjem multimedije to dosta pada, otprilike se prepolovi. Jedina mana za sada je nepostojanje osvetljenja tatature (ja kad sam gledao ocene po netu za ovaj model i neke youtube klipove, to je bilo, e onda se ispostavilo da neke varijante imaju neke ne, ova u tehnomediji konkretno ne).

 

Ja imam  Acer Aspire 3 (A315-23G-R57Y) / Ryzen 5 3500U / 8 GB + 8GB / 1 TB SSD / Radeon 625-2GB / 15,6' FHD (matt) Win 10 Home,  I nema sanse da baterija traje duze od 4h, multimedia + net. 630 € pre cca mesec i pol

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

On 3/27/2021 at 8:13 PM, Golijat said:

E sad pazite ovako, treba mi savet/pomoc od vas jer se ja ne razumem previse. 🙂

 

Potreban mi je laptop, budzet mi je oko 600e. Bavim se digitalnim marketingom, preciznije social media marketing. To podrazumeva koriscenje Photoshopa, Illustratora, After Effecta (ali nikakvo prezahtevno koriscenje pomenutih programa). 

 

E sad, kontam da mi je za ove pare bolje traziti polovan laptop. Sta mi vi preporucujete?

 

Svaki savet je dobrodosao. 🙂

To zajedno biva samo ako kupis desktop racunar, i to bez neke komponente 😞

Did my research. 😞
Evo ja dobio ovo.
https://gigatron.rs/laptop-racunari/laptop-lenovo-legion-5-15imh05-82au005vya-intel-core-i7-10750h-do-5ghz-156-geforce-gtx-1650-ti-16gb-387820?gclid=Cj0KCQjw9YWDBhDyARIsADt6sGbm5kUPK5flS6DqKyZrStaCkA4jqae7GsCPaFR8nskkTUB29pBh40kaAgDHEALw_wcB

Pa imam momente kad mi zakoci malo AE kad ga opteretim, i pravim neki video sa dosta layera (video koji traje 2 minuta) 😄
Mada ja sam manijak za koriscenja racunara.
Ja imam 3x30 taba, plus Illustrator i AE.
Ubacim vektor iz Illustratora u AE pa ga animiram, pa mi se ne svidja, pa ga menjam u AI, i odmah da mi se update-uje u AE. Milsim to tako i mora. Ali volim mnogo taj ludacki multitasking...
Jbg takav mi i posao. Illustrator mi je upaljen bukvalno svake sekunde kad mi je upaljen komp. A ne radim samo to.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Baš smo se pre par dana smejali Gigatronovim cenama, kad im je šatro bio rođendan i rođendanski popust.

 

 

57 minutes ago, Golijat said:

@BattleBender Mislis da se ne mze naci neki polovan koji bi mi odlicno posluzio za ovo sto ja trazim?

 

 

 

 

Vidi, kupovina polovnog laptopa jeste malo rizičnija, zahteva malo više istraživanja, ali u ovo dobar preskupih novih laptopova, mislim da se svakako isplati i ja to uvek preporučujem. 

 

Cene su potpuno nerealne, posebno kod nas. Skoro smo organizovali neki laptop iz Londona da dođe, 500 evra maltene manje nego kod nas, doduše na 1500-2000evra.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, realno *w said:

Baš smo se pre par dana smejali Gigatronovim cenama, kad im je šatro bio rođendan i rođendanski popust.

Jebiga, bratija je sa uzimanjem i Tehnomanije pod svoje, sve moguće uvoznike uzela pod svoje, i Gigatron i Tehnomedia u toj konkurenciji plivaju nekako.

Link to comment
Share on other sites

Može li neka pomoć ili savet oko kupovine TV-a. Treba mi za dnevnu, veličina oko 55 inča. More izbora, a ja iskreno nemam pojma o tome, pa bi mi trebao savet. Koji je od svih mogućih opcija je najbolja kada je u pitanju cena/kvalitet, ili barem da mi savetujete šta sve treba da ima TV od ovih silnih opcija. Budžet oko 500-600 eura, ali u suštini što jeftinije to bolje 😄 

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

@Liska Manjina

 

4K, Smart, neki OS, integrisan WiFi. To su po meni neki osnovne stvari.   

 

Nzm kakav je ali Hisense svi hvale u poslednje vreme. Ako oces da ustedis pare ovaj mi izgleda ok + 5 godina garancije.

https://www.bcgroup-online.com/televizori/hisense-h55b7100-smart-led-4k-ultra-hd-digital-lcd-58886

 

Ako nemas poverenja u novonastale brendove, mozda ovako nesto ispod. Takodje 5 godina garancije.

https://www.bcgroup-online.com/televizori/lg-55un71003lb-ultra-hd-4k-ultra-hd-63520

 

Gledao sam samo na bc group. Pogledaj i na ostalim sajtovima, pa uporedi cenu, duzinu garancije, i kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...