Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

41 minutes ago, Patriota iz kauca said:

U napadu ako ne igraš "krug za Uroša/Dangu" nego ga pustiš da ćoškari i utrčava iza koša može biti solidan.

 

 

Upravo je ovo suština Dangubinog problema. Takvi igrači jedinu svrhu imaju ako mogu da pogode otvorenu trojku, kao na primer Simon. Dangubić je pre 3-4 godine pogađao te otvorene trojke, ali onda je prvo usledila sezona u Bajernu sa jedva 30%, zatim Estudijantes sa 22%, a tako će izgledati biti i kod nas. Dokle god je tako, on će biti igrač koji u napadu ne da ne uradi ništa, nego odmaže i ostalima, jer će njegov čuvar uvek biti glasni za pomaganje ostalima.

 

 

 

27 minutes ago, John Terry said:

@realno *w Nikad nisam rekao da vas je Borac pregazio. Lose ste odigrali i losa je bila rotacija, ali tim vam je potpun.

 

Nebitno jesi li ti rekao, pregazili su nas. Tim je potpun ako se gleda broj igrača i ništa drugo, inače je prepun rupa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mrzi me da kopam sad po arhivama, ali sam siguran da nijedan trener u ovoj postDV eri nije dočekan na forumu kao Šćepo. Opraštanje nakon 2 utakmice, seciranje svake rotacije i grimase, bukvalno nula posto slobodnog hoda. Nisam stvarno nikakav čuvar vatre, i generalno većina ljudi komentariše sa košarkaške strane, ali nekako imam osjećaj da se u svemu pretjeralo i da se ne posmatra širi kontekst. Odigrali smo tek tri zvanična meča, nakon 6 mjeseci pauze, pritom pripremni period je bio dosta siromašan i nisam siguran da je to isključivo odluka stručnog štaba, već i trenutna situacija diktira neke stvari. U Španiji smo za prvi meč izgledali sasvim okej, imali minute baš dobre igre (ne dolazi 15 razlike slučajno) i bukvalno bili na jednu poštenu sudijsku odluku od pobjede. Nismo uspjeli da zatvorimo meč, izgubili smo od sasvim okej tima na gostujućem terenu, nikakva drama.

 

Borac je sa druge strane kiks. Kiks prije svega u pripremi meča i podizanju ekipe nakon poraza u Badaloni. Izašli smo sa potcjenjivačkim stavom, protivnik bez respekta, pritom sasvim okej ekipa, krenuo ih šut, vukli samopouzdanje iz naše mlitavosti, i kola su otišla nizbrdo. Rekao bih da se tu osjetio onaj pominjani prelaz sa mjesta pomoćnika na mjesto glavnog trenera i izgradnja autoriteta, i zato posebno raduje reakcija i pristup ekipe sinoć.

 

Sinoć smo izašli borbeno, čvrsto, spremni da se pošibamo. Ta nas je energija održala u prvom poluvremenu, u drugom se otvorilo i na napadačkoj strani, i nismo stajali do kraja. Odličan meč generalno i bitna pobjeda. Realni je apostrofirao na live temi držanje Tomasa predugo na klupi i onu prepirku Gorde i Vlada. Što se prvog tiče, meni ima logike da se iskulira uvođenje Tomasa nakon onako brza dva faula i načina na koji se igralo u tom periodu (išlo se u kost, a i sudije su dosta toga svirale, teško bi bilo imati tu neku čvrstinu i sačuvati ga od ozbiljnog problema sa faulovima) + taj pominjani udarac. Preživjeli smo taj period nekako sa Jankovićima (može se reći da smo na nekoj nuli bili 😁 ) i onda je Raša anlišovan u trećoj. Prepirka sa Gordom, kapiram da tu ne može da bude neki problema, Gorda je iskusan igrač, i to više posmatram kao one pomenute stepenice u izgradnji i te vrste autoriteta. 

 

Generalno, meni trenutno kao najveći naš problem djeluje Mika. Kapiram da Šćepo pokušava da ga što prije uvede u igru (nekad i na uštrb minuta za Mozlija), ali ovo izgleda poprilično loše. Maltene ne djeluje da ima jedan jedini potez na koji može da se osloni. U Badaloni je mislim pogodio prvi šut sa poludistance, od tad samo iz neki lagani poeni iz pika, eventualno po neki ofanzivni skok, ali sve to djeluje baš nekako mlitavo i nesigurno. Ima još vremena naravno, ali situacija nije obećavajuća.

 

Za Dangubu šteta što se nije oprobao u odbojci, bez zezanja. Onakav odraz i tijelo generalno, moglo je ozbiljno da sijeva sa pozicije korektora. 😀 Biće Danguba okej, borbenost, defanziva i skok su tu, valjda će iz tog nekog samopuzdanja i da dođe kakav takav šut + tranzicija i poneko utrčavanje i sasvim dovoljno na toj strani terena od njega.

 

Jedva čekam sljedeći meč. Napred Partizan!

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Shonewizard

 

Mislim da je Scepo ovako "docekan" iskljucivo zato sto mu je tim ostavljen na gotovo, tim sposoban za uzimanje EC, tim sa kojim je radio skoro godinu dana. Tim koji treba da zna u dusu, kad/sta ko i koliko moze. Kada se to uzme u obzir, jasno je zasto je 99.9% Grobarije odlepilo na njega vec posle Badalone.

 

Raniji treneri u post-Dule eri nisu pozivani na lomacu u ovako rekordnom roku zato sto su nam tada mahom klupske ambicije bile nula. Sada to nije slucaj, ma koliko mi svi ovde bili strucni u nalazenju mana polovini naseg rostera.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Volden odlican, CMM odlican. Stefan ... aj necu tacan termin da napisem.

 

A u slucaju Stefana Jankovica nije bila patkometrija. Zaista su lobirali iz Partizana, a najvise  njegov menadzer, da on predje u Partizan. Pa nije dosao na pripreme, pa cela tv novela. A sve za igraca koji je sad potpuno bespotreban u KKP. Presmesno.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Shonewizard said:

Mrzi me da kopam sad po arhivama, ali sam siguran da nijedan trener u ovoj postDV eri nije dočekan na forumu kao Šćepo.

 

Kao što reče Aleks, niko nije imao startnu poziciju kao on. Drugo, nismo mi za vikend izgubili od Zvezde ili Budućnosti, pa da kažeš preterane kritike, nego nas je školovao Borac sa jednim igračem iznad 202.

 

 

 

Quote

 

Opraštanje nakon 2 utakmice, seciranje svake rotacije i grimase, bukvalno nula posto slobodnog hoda. Nisam stvarno nikakav čuvar vatre, i generalno većina ljudi komentariše sa košarkaške strane, ali nekako imam osjećaj da se u svemu pretjeralo i da se ne posmatra širi kontekst. Odigrali smo tek tri zvanična meča, nakon 6 mjeseci pauze, pritom pripremni period je bio dosta siromašan i nisam siguran da je to isključivo odluka stručnog štaba, već i trenutna situacija diktira neke stvari.

 

Nije to seciranje, to je samo konstatovanje očiglednih propusta. Koliko su sve te kritike bile opravdane, pokazala je tekma sa Venecijom. Izbacio je dobar deo tih gluposti i odmah se to videlo na terenu. Od startne pozicije, minutaže Mozlija, pa nadalje.

 

 

 

Quote

Realni je apostrofirao na live temi držanje Tomasa predugo na klupi i onu prepirku Gorde i Vlada. Što se prvog tiče, meni ima logike da se iskulira uvođenje Tomasa nakon onako brza dva faula i načina na koji se igralo u tom periodu (išlo se u kost, a i sudije su dosta toga svirale, teško bi bilo imati tu neku čvrstinu i sačuvati ga od ozbiljnog problema sa faulovima) + taj pominjani udarac

 

Jbg, to je gotovo školski da ga onda ubaciš u drugoj četvrtini i držiš ili nekih 5-6 minuta, ili do trećeg faula. I onda može da igra u drugom do drugog fala i to je to. A on još i nije igrač koji ne zna da se pripazi, eto igrao je 12 minuta posle toga i nije imao više nijedan faul.

Na sve to bih dodao da mi deluje nikad mršaviji i spremniji.

 

Na kraju, indeks 28 za 16 minuta, ne viđa se to često. 

 

 

 

 

Quote

Jedva čekam sljedeći meč. Napred Partizan!

 

+1tm

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ne sam Safete said:

Nije Nikola od Jankovića bio toliko loš sinoć, ako ništa drugo izguzao je otvoren autoput za Jaramaza u reketu u par navrata.

Igrao je na netipičnoj poziciji za njega zbog toga je imao par nerezonskih poteza. U suštini on bi trebao da radi samo ono što zna (ovo i nije neka mudrost) i dobili bi upotrebljivog drugog centra

 

 

promakao mi ovaj post

 

 

Ja ovakvo razmišljanje smatram vrlo opasnim, a imam utisak da tako i u klubu razmišljaju.

 

 

Toliko naviknu na gluposti od nekih igrača, da postane sasvim normalno da na nekoj tekmi ne urade ništa posebno. Do te mere, da se smatra pristojnim, kada je makar 50-50 odnos gluposti i iole pozitivnih poteza.  Nikola je juče imao 0-4 iz igre, 2 skoka i 2 izgubljene lopte, indeks -3. Između ostalih, njegovim klupiranjem je KKP krenuo da gazi. Baš užasna partija.

 

Ne znam, po meni je drugi centar mnogo odgovornija uloga od toga. Naročito kada ti prvi centar nije neki Aleks, nego čovek koji ne može da garantuje ni 7-8 poena po tekmi, te ekstremno lako uđe u probleme sa ličnim greškama. Takav učinak odogovara tek trećem centru i to je to.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Alek The Great said:

Pa ko je sad koji centar?

 

Videćemo da li će se nastaviti trend iz utakmice sa Venecijom, ali u prva dva meča je imao više minuta na terenu i od Mike i od Mozlija, pa ga ne mogu baš nazvati trećim izborom.

 

Da bi se to stvarno desilo, treba prvo Mika da počne da daje zicera, a onda i Novica da se spremi. Dva velika upitnika.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

Nekada je mozda moglo da 3 igraca igraju po 35-40min i nose tim, a ovi ostali da se menjaju. Jos je i tada bilo teze s obzirom da je bila samo jedna pauza. Meni je zaista suludo u ovoj modernoj kosarci uopste rangirati igrace. Naravno da se posle izvesnog broja utakmica moze statisicki utvrditi minutaza, ali svaki taj igrac ima svoju minute i ulogu na terenu u zavisnosti od skautinga protivnika. Naravno da ne mogu svi igrati po 20min, ali uvek sam za to da tim ima dubinu.
I jos jedna stvar. Prosle godine pojedinci su pominjali kako nema vajde od tima kada isti nema lidera. Pa ko je nama bio lider prosle godine? Neki su se na pocetku sezone, po ko zna koji put, nadali Zagorcu. Mozda je najblizi tome bio Jaramaz. Nismo ga imali, a igrali smo dobro.
Sto se tice jucerasnje utakmice, ja zaista ne znam da li cemo ikada vise onako igrati odbranu kao u 2pol. Bukvalno smo isli u meso, a da pritom nismo bili sudijski osakaceni. Onakvu srcanost i borbu nisam skoro video. Ovi su se totalno pogubili u jednom trenutku pa i kad su ostajali sami masili su. Sa takvom odbranom i kontrolom skoka mozemo da dobijemo koga hocemo. Bukvalno imamo skila da sa jednom dobrom cetvrtinom dobijemo utakmicu.

Link to comment
Share on other sites

Pa imali smo lidere, samo ne u uobičajenom alfa značenju - najbolji igrač, zvezda, njemu ide lopta kad je frka.

 

Postoje takve situacije kada je lider neki veteran koji ne igra puno ali drži svlačionicu i pumpa energiju. To je 1/1 bio Novica. Na taj način se umanjuje i ona podsvesna borba u timu za to alfa lidersko mesto, nego par ostalih sarađuju kao grupa jednakih "drugih" a na terenu ima prednost onaj kome ide tog dana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...