Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

Partizan bas mora sto pre da reaguje, ako ne zeli da vadi kestenje iz vatre. Radonjic bi mogao da bude odlican covek za ovakav sastav, posto ima dosta fizicki jakih igraca. Fali vam startni centar-hitno, ovaj Mika je neozbiljan decko. Sa Scepanovicem ce pobede biti na misice. Ovaj tim ima potencijal da mrvi protivnike u finisu utakmica, tranzicijom i jakom odbranom. Dve utakmice i sramno gradjenje kosa, prosto ekipa je visoka i snazna, to je nedopustivo. Partizan je osakacen kreacijom i pogotovo limitiran sa distance. Ima ogroman broj igraca, treba im samo naci uloge...Novica 10 min, Gorda 15...ako je doveden Mekintajer, onda treba da bude prva violina tima, a ne neko koga ces skrajnuti na startu sezone. Nije pametno od Gordica ocekivati da nosi celu sezonu. Najbolji igrac je Jaramaz, ko god da je trener, on ce raskrvariti kolena, svaku odbranu i napad odigrati na max. Sledeci po kvalitetu je Pejdz. Da igra u NBA, njemu bi centri iz blokova omogucili bar 3 suta po utakmici, ovde cesto ne moze da opali iz izgledne pozicije. Partizan je nosila publika, fali i Zagorac, ima par igraca koji mozda u ovom trenutku ne treba da igraju u tolikoj meri(Trifunovic i Angola). Opet Mozli bi morao da igra vise. Trinkijeri je ostavio veliki trag, tesko je nastaviti njegovim stopama, pogotovu ako si neiskusan...Vlada nije ni harizmatican, ni ekspresivan, ni ekscentrican...prosto je povucen, neaktivan... Partizan mora vec da trazi iskusnog trenera, tim je formiran i uz jednog centra moze da bude armirani beton, ovako je polupani lonac.

Edited by Crni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sačekao sam skoro 2 dana da se ohladim, ne daj bobe da sam pisao u subotu.

 

Da se razumemo:

 

2 tekme su strašno malo. Bio sam 100% uveren da ne postoji način da me neko dovede do ludila za samo 2 tekme. Strpljenje je kod trenera ključno, koliko slučajeva, pa eto podsetiste me na Radonju, Medo je svojevremeno na forumu vodio najjaču pljuvačku kampanju ikada, gde je ovaj progašavan uništiteljem kluba, pa kako je to ispalo.

 

 

Ipak, previše mi je tu kontra argumenata:

 

1. Da smo imali priliku da gledamo prijateljske utakmice, verujem da bi utisak bio poptuno isti, pa ne bi bile više samo 2 tekme, nego 7-8 tekmi. Ne mogu da se ne zapitam čija je odluka bila tako bedan izbor protivnika u pripremama i šta se želelo sa time postići?

 

2. Za razliku od Božića svojevremeno, koji je na početku sezone dobio najslabiju ekipu u proteklih 50 godina, Šćepo je imao luskuz da mu ostane 8-9 igrača od prošle godine, podjednako raspoređenih u svim linijama tima.

Pri tome, pogođeno je bar jedno pojačanje u vidu Kodija, koji je između ostalog i maksimalno timski igrač i brzo jep okazao znakove uklapanja.

 

3. LUDAČKA ROTACIJA IGRAČA: Sve dobre i loše strane i argumenti padaju u vodu pred ovim. U Španiji smo videli nenormalne "rotacije" gde igrač koji odigra dobro ode na klupu na zaslužen odmor od recimo 5 minuta, a vrati se u igru posle pola sata. Kada se sve to ponovilo protiv Borca, onda je jasno da nije slučajnost.

 

Rotacija na kecu je potpuno nenormalna, ima čovek 2 pleja, potpuno zdrava i spremna, obojica su počeli sezonu solidno, samo treba da ide u + minutaža onome ko je bolje raspoložen i to je to.

Umesto toga, on ima recimo dosta dobrog Gordu, igra nekih 7-8 minuta u cugu, izvede ga, sve ok. Onda igra Kodi 5-6 minuta, izvede njega, ne vraća Gordića? Ubacuje tu i Jaramaza i Pejdža, ovoga zaboravlja totalno.

 

Pejdž - ne postoji nijedna akcija za njega. On je prošle godine živeo od off-ball kretnji i to je super izgledalo. Umesto toga, on ga drži protiv Borca celu četvrtu četvrtinu, iako se ovaj raspada i pri tome konstano ima loptu kod sebe i očekuje se od njega da sam iskreira. Pa ta odluka Trinkija da njega prebaci na 2 mu je preokrenula celu karijeru, od najnepouzdanijeg pleja smo dobili najpouzdanijeg šutera, i sada se vraćamo na 2018. i radimo ono što se pokazalo kao nemoguća misija.

 

Angola - Iskusno mu je pre početka sezone rekao da su drugi igrači u prvom planu, a onda ipak ajde uđi ti na -15 i probaj nešto se iskreiraš. Dangubić je igrao 27 minuta sa učinkom 0-4 iz igre, 1 asistencija, 3 faula, indeks 0. Angola je igrao 9 minuta, 6 poena, 3 skoka, indeks 9. 

Iako nije igrao uopšte na pripremama, iako ga uvodi na -15 kada gori, čovek je pokazao više za 8 minuta, nego Dangubić za 50 minuta na ove dve tekme.

 

Mozli... Ej, Mozli, onaj igrač od prošle godine koji je celu odbranu poboljšavao za 30%, igrač zbog kojeg smo počeli bolje da branimo šut, jer smo mogli da se oslonimo na zaštitu obruča kakvu nismo imali godinama.

Ono što je Šćepo njemu uradio, nisam video puno puta u životu: izašao je iz igre i do sledećeg ulaska u igru je prošlo sat i 10 minuta. Ej, 70 minuta, zaboravio čovek da je igrao uopšte, malo reći da se ohladio. Pri tome, nije klinac, nego 31godišnji igrač.

Mozli je protiv Borca imao 13 indeks za 13 minuta.  Nikola kao da po defoltu mora da dobije bar neko vreme, iako je najgori bio. Pri tome, Mozli nije imao nijedan faul inače. I Mika je imao solidnih poteza. Slična greška kao na pleju, Šćepo bi morao da shvati da mora 

 

Na kraju, ono što je najgore - deluje da je Šćepo već sada izgubio ekipu. Kada vidiš situaciju gde Borac trči kontru 5 na 2, promašuju, uzimaju loptu u napadu, opet promašuju i opet uzimaju loptu, onda ti je sve jasno. 

Ili recimo situacija kad Nerandžić gura Tomasa, sa desne strane ide na kontra stranu, na levi ulaz, polaže sa zemlje, napad koji traje bukvalno 7-8 sekundi i ni u jednom trenutku niko ne pomaže Tomasu, samo jedan igrač da stane u sredinu reketa i to je kraj tog napada. Da ne pričam o blokadi na kraju, koja je mogla da se desi bez skoka.

Ili podatak da nas nadskače Borac koji 24 minuta igra teški small ball.

Timska odbrana ne postoji. Borac je tokom cele utakmice posle jednog bloka ili kretnje, dolazio do otvorene pozicije. Sa druge strane, 15-16 sekundi mučenja, onda neko igra 1 na 1, ili 2 na 2 u najboljem slučaju.

 

Sve u svemu, ne vidim način da ovo ispadne kako treba. Ovo je već sada ušlo u domen "damage control"-a. 

 

 

 

Edited by realno *w
  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Svakako se nesto hitno mora menjati/preduzeti, dok su nam glavna takmicenja i dalje širom otvorena. Narocito mislim na EC, koji nam mora biti prioritet, kao jedino takmicenje koje garantuje EL.

 

Jer ako nam cilj sa ovim timom nije povratak u EL, sta mi onda uopste radimo ovde? Onda Scepa komonto moze da ostane i cele sezone da se vezba.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Realni dobro si ovo sublimirao hladne glave. Nego meni je  upitnik  iznad glave zašto je to tako!? Odgovor bi nam unekoliko mogao razjasniti mogućnost za bolji nastavak sezone.

Ako Vlado ne zna onda će promjena trenera biti rješenje. 

Ako je situacija kao što on reče posle utakmice da će pokušati drugim putem jer ovim kojim sada idemo ne ide onda imamo neke šanse da izadjemo svi jaci iz ovoga.

Ako je recimo trula jabuka(ili više) u ekipi pa je on pokusao da pravi neke kompromise...Ipak oni ne daju rezultat, niti igru, zalaganje, hemiju i sve što nas je krasilo prošle godine. 

Možda je ipak odlazak Trinkija i brutalan prekid sezone, onakve, ostavio trag na ekipu, jer ako neke životinje mogu biti jednakije tako i mi ovom koronom definitivno možemo biti osteceniji. E onda tu treba iskusan vuk, motivator, general, hm dobro dobro zanio sam se znam.

A Vlado...

Ponoviću se on bi po meni trebao da skrati rotaciju sa prošlogodišnjim igračima da igra plus Kodi, Novicu da drži u ekipi da mu ovaj pokuša držati ekipu. Iskreno Dangubu, Jankelu S i MikuPeruŽiku Hakinena na stand by.  Pa da na guzove dobijemo Veneciju. Teško je živjeti sa svojom boli svejedno da li je mačka crna ili bijela reče pjesnik, a ja bih dodao da je teško izvući sezonu sa dva početna poraza u mnogobitnom eurocupu, svejedno da li je Vlado trener ili ne za nas.   Zato je pobjeda jedina opcija!

Link to comment
Share on other sites

U poraz protiv Huventuda je imalo i dobrih elemenata. Ali je to svejedno bila neka vrsta opomene, recimo zuti karton.

 

A ovo protiv Borca je kao kada imas zuti karton i slomio si napadaca u kontri kao poslednji igrac odbrane. Bukvalno cudo treba da se desi da ne dobijes crveni, sudija je vec zavukao ruku u dzep 🙂

Link to comment
Share on other sites

Mene je možda i najviše zaboleo pokušaj da se prilagodi Borcu.

 

Imali smo soldino raspoloženog Miku i Mozlija, onda se do te mere prilagodi njima, da stavi Dangubića na 4 i Tomasa na 5, u momentima kada je njima Miletić na klupi. Svesno odustajanje od jedne očigledne prednosti.

Link to comment
Share on other sites

@realno *w

3 hours ago, realno *w said:

1. Da smo imali priliku da gledamo prijateljske utakmice, verujem da bi utisak bio poptuno isti, pa ne bi bile više samo 2 tekme, nego 7-8 tekmi. Ne mogu da se ne zapitam čija je odluka bila tako bedan izbor protivnika u pripremama i šta se želelo sa time postići?

Ma brate, prijateljske utakmice nista ne znace. Pa mi unistismo one Turke i koga bese jos, pa je protiv Fenera bio potop.

 

 

3 hours ago, realno *w said:

3. LUDAČKA ROTACIJA IGRAČA:

Ovo si skroz u pravu. Meni je bilo neverovatno da onaj Mika ima toliku prednost u odnosu na Mozlija. Mozli usao protiv Borca, izdominirao, vratio rezultatsku neizvesnost... ulazi MIka.

 

Zapravo, nek ostane na ovome, mislio sam da cu imati vise da ti napisem, ali ispada da se u mnogome slazem. Mozli mora da vam igra 25-30 minuta. Mika zapravo nije ni potreban. Ovo ostalo moze Jankovic.

 

EDIT: E da, ovo za Pejdza... covece sta znaci dobar trener, napravio od Pejdza zivotinju, a ovo sad kao trecerazredni igrac.

 

Za Dangubica su ovi moji pricali da je bivsi igrac. Nisam verovao. On ima vremena da se vrati, ali ne deluje obecavajuce.

 

 

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

@realno *w

Ma brate, prijateljske utakmice nista ne znace. Pa mi unistismo one Turke i koga bese jos, pa je protiv Fenera bio potop.

 

Vi ste uništili prosečnu tursku ekipu, a izgubili of Fenera koji je EL top5 ekipa. 

 

Poenta toga bi bila da bismo verovatno mogli da vidimo te nenormalne rotacije, bez obzira na rezultat.

 

Osim naravno, ako tada nije normalno rotirao, pa potpuno promenio taktiku kad je počela sezona, što bi bilo baš suludo.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opet, zasto nerealna?

Imao si primer Karija 2 puta i Trinkija, zasto bi nesto slicno bilo nerealno?

 

U trenutku kada top10 EL timova ima zakucane trenere za ovu i negde sledecu sezonu (CSKA, Efes, Real, Barsa, Makabi, Milano, Bajern, Baskonija, Fener...) moze se ocekivati i silazak nekog vrhunskog trenera u EC, kao sto je primer gore u 2. recenici.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...