Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

Misljenja sam da imate previse igraca koji ocekuju minute i ne pristaju da budu role playeri kod Scepe.

Losa selekcija spoljne linije kojoj sut za 3 nije bio najjace oruzje ni prosle sezone, a sad je minus Kori, a dodati MMT i Danga (nidje veze).

Svi centri su dobri pnr igraci, slabo se koriste u onome u cemu su dobri (da, znam, sa Dange ce svako pomoci sad i odmah, MMTu svi idu ispod bloka bla-bla, but still..).

Odbrana mora da bude kao u zavrsnici regularnog dela tekme bar 30-35 mina.

 

Podsecate me na CZ s pocetka prosle, sa slicnim problemima i 3 izg.tekme na cca 1 loptu (copy/paste CZ 2019.)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mnogo je problema koje treba rešavati u odbrani i napadu a najveći je šut za tri u napadu naravno. Bez njega odnosno te širine u napadu mi ne možemo  pik da igramo a svi centri su nam pik igrači. Četvorke su nam problem najveći. Sve ono što rade Jare, Gorda i Kodi bi bilo lakše da je širine. Vratio bi se pik ili bi prodor bio lakši da imaš povratni pas kome dati odnosno ne bi protivnik toliko skupljao. Na to bi se dodale akcije za Pejdza jer bi bilo prostora a i lakse bi bilo sve to izvesti uz trodimenzionalni napad. Ovako izgleda kao da ne znamo gdje bijemo. Mi istrčati i u ledja igrati možemo ali za to treba odbrana.

U odbrani zbog fizike ekipe igrati preuzimanja. Ali za odbranu trebaju igrači to imamo, utreniranost što donekle vučemo iz prošle sezone, ali i disciplina koje očigledno nema u nekim momentima i kod nekih igrača. Otud i oni pokušaji zone kao faktor iznenadjenja i želja da se sakriju neke stvari u odbrani

Dug je put pred Vladom i nama. Neka rešava jedan po jedan problem. Ja bih prvo sa odbranom počeo. 

Krivo mi bi sinoć nakon 40 minuta. Ali kad je Kodi dao onaj kos prebacio sam kanal i rekao sinu ma kod njih igra Džoni Ivanović daće ga u zadnjoj sekundi. Vratio sam na arenu kad ono radovanje igrača Budućnosti. Šta će dijete o ocu pomisliti,  pomislih. 

Nije  da  ne vjerujem nama ali sreća se zaista zaslužuje.

Link to comment
Share on other sites

Evo pišu da se Šćepan posvađao i sa Tomasom. Jel beše i Trinki u nekim trenutku imao problem sa njim?

Čovek jeste lajsna, ložara, tako da ja ne bih krivio Šćepanovića po defaultu.

 

Apropo trenera, nisam oduševljen njime, ali ga još ne bih terao. Treba gledati širi kontekst - to će biti već koji po redu bivši bitan igrač (da ne kažem legenda) kojeg smo sažvakali i pljunuli na smetlište, kome smo upropastili karijeru. Tu možemo da krivimo i Žoca, znamo šta je on uradio kao bivši igrač - trener početnik, pa se sad stalno ložimo da to ponovimo. A Željko je i dan danas jedan i neponovljiv. Treba odustati od ideje da ćemo ubosti još jednog.

 

Ima mi rezona odabir Šćepanovića za trenera, kao jeftino rešenje u sezoni koja ko zna kako će izgledati i da li će se završiti. S tim što bih ja uvek radije birao dobrog trenera na uštrb kvaliteta tima.

 

U svakom slučaju, i dalje smo najveći košarkaški luzeri u ovoj situaciji sa Koronom. Imali smo odličan tim i trenera, rezultate, tim kompaktan i potpisan na duže staze, svi preduslovi su bili tu, sve je lepo konvergiralo ka nečem velikom, i onda ovo. Tako da se sad nekako krpimo, niti štedimo, niti trošimo, blizu smo vrha ali sa trenerom početnikom će biti jako teško.. koja je ideja za dalje - ne znam. Verovatno će biti - valjda će država dati pare.

Link to comment
Share on other sites

Oni su bili odlicno raspolozeni, kod nas niko osim Jareta...i opet smo ih okrenuli, mogli da pobedimo. Buducnost igra mnogo bolji basket u ovom momentu a krv su propisali da nas pobede. Na neki morbidan nacin, mene to hrabri i govori da kvaliteta i te kako imamo. 

 

E sad, to nije dovoljno i nesto se mora menjati pod hitno.

 

Trener - mozda. 

 

Pristup igraca odbrani, beamislene rotacije, procenat bacanja i disciplina - apsoutno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, John Terry said:

Da vam ne stajem na muku, pa cu biti kratak. Zao mi Scepanovica, ne kapiram kako neko moze posle dve nedelje sezone da tera trenera. Ni malo vere i poverenja, neverovatno zaista. Ne dao nam bog slucajno da sutra u Cacku ne bude +30 za Zvezdu mislim da ce i moji da teraju trenera.

 

Nijesu uopste situacije za poredjenje. Obradovic radi kao trener 15 godina, vodio je ozbiljne ekipe u svojoj karijeri( Alba, Lokomotiva, Monako). Covjek ima neku reputaciju i rezultate iza sebe. Scepo je prakticno pocetnik u ovom poslu. Normalno je da navijaci Partizana izrazavaju sumnju prema njegovim kvalitetima. Osim sto je izgubio dva vezana meca u ABA, ne idu mu na ruku ni ove svadje sa igracima. Sinoc izbaca Tomasa posle prve greske, kao da je neki junior, a ne objektivno jedan od kvalitetnijih igraca. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam dokle vise to poredjenje svih nasih trenera/pocetnika sa Obradovicem. To je neuporedivo. Manje vise to sto je pomenuti imao od koga i da ispece zanat. To su bila drugacija vremena. Jeste novac imao neku ulogu u formiranju rostera, ali nije ni za poredjenje sa danasnjom situacijom. Taj uspeh Obradovica (koji inace imao dobar i talentovan tim sto se kasnije i pokazalo) kao trenera pocetnika bi se danas tretirao isto kao da Scepa ove sezone osvoji Aba i plasira se u EL (iako ove sezone 1.mesto u Aba ne bi trebalo da vodi u EL).
Sto se tice jucerasnje utakmice jedino sto mi je cudno je to sto je opet nas protivnik imao dobre procente suta. Pa da li je moguce da se svaka ekipa nalozi protiv nas i sutiraju kao u Pleasantville-u?! To je mozda za analizu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da vam ne stajem na muku, pa cu biti kratak. Zao mi Scepanovica, ne kapiram kako neko moze posle dve nedelje sezone da tera trenera. Ni malo vere i poverenja, neverovatno zaista. Ne dao nam bog slucajno da sutra u Cacku ne bude +30 za Zvezdu mislim da ce i moji da teraju trenera.
 

*staje na muku*
  • Like 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shunsuke Nakamura said:

Nijesu uopste situacije za poredjenje. Obradovic radi kao trener 15 godina, vodio je ozbiljne ekipe u svojoj karijeri( Alba, Lokomotiva, Monako). Covjek ima neku reputaciju i rezultate iza sebe. Scepo je prakticno pocetnik u ovom poslu. Normalno je da navijaci Partizana izrazavaju sumnju prema njegovim kvalitetima. Osim sto je izgubio dva vezana meca u ABA, ne idu mu na ruku ni ove svadje sa igracima. Sinoc izbaca Tomasa posle prve greske, kao da je neki junior, a ne objektivno jedan od kvalitetnijih igraca. 

 

57 minutes ago, Alek The Great said:

Ne znam dokle vise to poredjenje svih nasih trenera/pocetnika sa Obradovicem. To je neuporedivo. Manje vise to sto je pomenuti imao od koga i da ispece zanat. To su bila drugacija vremena. Jeste novac imao neku ulogu u formiranju rostera, ali nije ni za poredjenje sa danasnjom situacijom. Taj uspeh Obradovica (koji inace imao dobar i talentovan tim sto se kasnije i pokazalo) kao trenera pocetnika bi se danas tretirao isto kao da Scepa ove sezone osvoji Aba i plasira se u EL (iako ove sezone 1.mesto u Aba ne bi trebalo da vodi u EL).
Sto se tice jucerasnje utakmice jedino sto mi je cudno je to sto je opet nas protivnik imao dobre procente suta. Pa da li je moguce da se svaka ekipa nalozi protiv nas i sutiraju kao u Pleasantville-u?! To je mozda za analizu.

 

Nije poredjenje Scepanovica i Obradovica vec neslaganje sa previse burnim reakcijama navijaca. Cak i trener bez ikakvog iskustva se ne treba terati nakon dve nedelje, to nije normalno.

Link to comment
Share on other sites

Nije problem to što je izgubljena utakmica košem u poslednjoj sekundi, to je košarka, zato je volimo. Nijednu utakmicu nisam odgledao od početka do kraja, uvek bi to bilo nešto na preskoke. Ono što meni smeta u tome što sam video: nedefinisan lider tima, nikad ne znaš koja je petorka za kad, loša odbrana pika, Pejdž kao plej, Zagor kao šta, Mika u ulozi Plamlija sa Alija, demonstracije discipline na Gordi i Tomasu na sred utakmice, nedostatak šutera za tri, bivstvovanje Stefana Jankovića u KKP, neigranje Trife.

 

Ono što je krasilo ekipu prošle sezone je da je bio TIM koji je mleo zajedno sa tačno određenim ulogama. Ovo sada nije tim, hemije nema.

 

P.S. Opet će Frensis biti u pravu, fuck.

Edited by Referent
Link to comment
Share on other sites

Aman ljudi, ako Pejdz prenosi loptu ne znaci da je plej ili da u tom napadu igra na tij poziciji. Ja nisam primetio nijednom da je za ove 4 utakmice organizovao napad. Ono sto se primecuje u nasoj igri je da ima malo akcija za Pejdza ili bolje reci da protivnici citaju te akcije. A ono sto je nedostatak u igri Pejdza je to sto on retko sutira preko ruke, zahteva bas cist sut. Mogla bi tu da radi metla.

Link to comment
Share on other sites

Dangubić je veće smeće od igrača nego što sam mislio, a znao sam da je kanta. Kad dovodiš bivšeg igrača Zvezde i daješ mu ugovor na 400k za dve godine koji nigde na svetu ne bi mogao da dobije, a pilićariš sa trenerom koji je kliknuo sa ekipom i napravio odličnu priču lani, pokazuješ da ti rezultat nije bitan ni najmanje. Ništa protiv Dange, on je pristojan momak, nije imao sreće s povredama i odabirom sporta, ali mnogo bode oči njegova nesposobnost da stavi najotvoreniji mogući šut ili poveže dva bacanja, iako se fakat trudi i grize u odbrani. Ali nije on Jan od 19 godina koji tek uči košarku, pa da mu sve tolerišeš.

 

Vlado, teško mi je da ga "teram", ali ponestaje mu mesta za manevar. Nebitna je Aba, ko zna hoće li se uopšte završiti, a pitanje domaćeg terena će biti skoro pa nebitno. Medjutim, već sada sumnjam da imamo bilo kakvih šansi u Evrokupu, koji je naš jedini mogući prolaz ka Evroligi. Isto tako, vidi se po njemu da je očekivao da će lakše krenuti stvari i da je već sada jako nervozan zbog situacije u kojoj se nalazi. Ali svadje sa iskusnim igračima nisu pravi put. 

 

Novica mi takodje nije jasan više. Ili preseci i budi npr. pomoćni trener, ili se posle 6 meseci spremi da možeš da pomogneš saigračima i novom treneru. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije problem to što je izgubljena utakmica košem u poslednjoj sekundi, to je košarka, zato je volimo. Nijednu utakmicu nisam odgledao od početka do kraja, uvek bi to bilo nešto na preskoke. Ono što meni smeta u tome što sam video: nedefinisan lider tima, nikad ne znaš koja je petorka za kad, loša odbrana pika, Pejdž kao plej, Zagor kao šta, Mika u ulozi Plamlija sa Alija, demonstracije discipline na Gordi i Tomasu na sred utakmice, nedostatak šutera za tri, bivstvovanje Stefana Jankovića u KKP, neigranje Trife.
 
Ono što je krasilo ekipu prošle sezone je da je bio TIM koji je mleo zajedno sa tačno određenim ulogama. Ovo sada nije tim, hemije nema.
 
P.S. Opet će Frensis biti u pravu, fuck.
Everybody loves Frensis
f6844a21aea3871c88c0e9e9edb78bf2.gif

Sent from my HD1913 using Tapatalk

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Cini se da Šćepanovića čeka "Alimpijeva sezona" nece imati podršku, svadje sa igračima, a ostaće na klupi do kraja sezone jer kvalitetnijeg trenera je teško naći. 

 

Voleo bi da čujem mišljenje, onih koji smatraju da ga treba oterati, ko bi bio potencijalna kvalitetnija zamena?

Sem Radonjica. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alek The Great said:
2 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:
rekao bih da je sinoc bilo sasvim dovoljno akcija za njegov sut
problem je sto je vecinu promasio

4 akcije za najboljeg sutera?

bilo je jos par akcija gde je jednostavno zatvoren

poenta je da se igralo za njega, verovatno najvise od pocetka sezone...ali sinoc jednostavno nije islo

 

drugo, kad je jaramaz u igri, ocekivano i sa pravom je lopta najvise kod njega

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...