Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

1 hour ago, realno *w said:

 

 

promakao mi ovaj post

 

 

Ja ovakvo razmišljanje smatram vrlo opasnim, a imam utisak da tako i u klubu razmišljaju.

 

 

Toliko naviknu na gluposti od nekih igrača, da postane sasvim normalno da na nekoj tekmi ne urade ništa posebno. Do te mere, da se smatra pristojnim, kada je makar 50-50 odnos gluposti i iole pozitivnih poteza.  Nikola je juče imao 0-4 iz igre, 2 skoka i 2 izgubljene lopte, indeks -3. Između ostalih, njegovim klupiranjem je KKP krenuo da gazi. Baš užasna partija.

 

Ne znam, po meni je drugi centar mnogo odgovornija uloga od toga. Naročito kada ti prvi centar nije neki Aleks, nego čovek koji ne može da garantuje ni 7-8 poena po tekmi, te ekstremno lako uđe u probleme sa ličnim greškama. Takav učinak odogovara tek trećem centru i to je to.

Jbg sad zezaš pomalo, kao i svi ustalom kad se spomene Nikola od Jankovića. Koliko se sjećam čovjek je bio MVP ABA lige, ne može se to postići a da ne znaš baš ništa.

Daleko od toga da tvrdim je vrhunski igrač, ali nije ni drvo kakvim se ovde predstavlja. (samo ga kanalisati)

 

Sad u vezi tekme sinoć, mi smo imali 15-20 skokova više, njihovi veliki nam nisu nanjeli previše štete, što meni znači da su naši centri svi zajedno odigrali dobro.

Ne bih mu prebacivao 0/4 jer je šutao dvije trojke na isteku napada, to je najmanje njegova greška. 

 

Njegovim klupiranjem smo krenuli da gazimo,  OK onda  smo u prvom pol sa njegovim ulaskom iz minusa napravili 5-6 poena prednosti. Umjesto prezimenjaka ja mislim da je ušao.

Ako već tako gledamo.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Ne sam Safete said:

Jbg sad zezaš pomalo, kao i svi ustalom kad se spomene Nikola od Jankovića. Koliko se sjećam čovjek je bio MVP ABA lige, ne može se to postići a da ne znaš baš ništa.

Daleko od toga da tvrdim je vrhunski igrač, ali nije ni drvo kakvim se ovde predstavlja. (samo ga kanalisati)

 

Sad u vezi tekme sinoć, mi smo imali 15-20 skokova više, njihovi veliki nam nisu nanjeli previše štete, što meni znači da su naši centri svi zajedno odigrali dobro.

Ne bih mu prebacivao 0/4 jer je šutao dvije trojke na isteku napada, to je najmanje njegova greška. 

 

Njegovim klupiranjem smo krenuli da gazimo,  OK onda  smo u prvom pol sa njegovim ulaskom iz minusa napravili 5-6 poena prednosti. Umjesto prezimenjaka ja mislim da je ušao.

Ako već tako gledamo.

 

Ima onaj moj post od pre 10 godina, kad sam prvi put gledao Micića, Miljena, Nikolu Jankovića, kačio sam ga više puta.

Uglavnom, Nikola me tada oduševio, možda je 18 godina imao, delovao mi je kao prava prejaka četvorka, nešto što nismo imali od Zorana Savića.

 

Po meni je upao u problem kada je prvi put dozvolio da ga gurnu na 5. 

 

Ta sezona u Olimpiji je bila dobra stvarno, ali em je to bilo pre 4 godine, em je igrao 30 minuta po meču u ekipi koja se maltene borila za opstanak.

I od tada samo minus. 

 

Ali opet kažem, veći je problem Mika, koji bi morao da ima veću ulogu. Da smo doveli nekog ozbiljnog igrača, kao što smo tražili, Nikola bi bio treće rešenje na 5 i pomoćno na 4, pa bi bilo šta da uradi, bilo samo plus. Ovako, veći je teret na njemu, a on to neće ishendlovati.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nikola je jedini nas centar, pored Tomasa, koji moze "nazidati". Mada, sa ovom kilazom, nisam siguran da Tomas moze sada bilo sta sem ako je u mismecu. Jankovic je gurnut na 5 zbog ocajnog suta. I od tada nije vise ni radio na sutu dok nije dosao kod nas. On je mnogo popravio taj segment igre.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, realno *w said:

Tomas nikad nije svoje zidanje zasnivao na klasičnom "uguzivanju", nego krene iz jako kontakta i onda brzi okreti na obe strane. I juče je to dva puta uspešno rešio, bez mismeča.

 

Baš to htedoh reći, onaj njegov dvokorak iz uguzivanja. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, realno *w said:

 

Ok, za dva dana od toga da nas pregazi Borac na domaćem terenu, to toga da smo tim koji nema slabu tačku :lol_2:

 

 

Nije nam gužva na pleju, ako Šćepo ima imalo rezina, na toj poziciji će biti samo Kodi i Gorda i to je to.

Bekovi su Pejdž i Jare, nijedan nije došao u KKP kao dvojka, ali nema veze, prilagodili su se. Problem je i dalje nemanje akacija za Pejdža. Tu je i Trifa.

Krila - malo reći tuga. Zagor za kojeg uvek postoji pitanje da li će igrati. A kada igra, kako će igrati. A on nam je još i super. Danguba, šta reći za njega, on treba da igra u sper popunjenoj ekipi, pa da dobije smisao. On sekvenca juče na kraju prvog je baš bolela.

 

Tu su i Angola i Trifunovic, njih si zaboravio.

 

13 hours ago, realno *w said:

Četvorke, ili bolje reći četvorka. Rašon super, sve ok, ostaju nam Novica sa svojih 5% odigranih tekmi u sezoni, Stefan za kojeg se nadam da će češće biti van tima, barem dok se ne što drastično ne promeni, u šta sumnjam.

Petica - Mozli + 2 igrača sa jedinim ciljem "samo da ne useru previše". Bogato.

 

 

Sve u svemu, ima tu igrača brojčano, ali onih na koje možeš da se osloniš, fali u bar 3 linije tima. 

 

Mika i Danguba su definicije igrača kakvi nam nisu trebali. Ajde Nemanja je bar domaći. Za Miku ne znam šta da kažem, juče opet 3 promašena zicera, 2 preglupa faula. 

 

Kod izbora petice im je verovatno ideja bila da ne mogu da dovedu Raynoldsa ili drugog jakog i skupog igraca, kad vec imaju dva igraca cija ukupna minutaza mora biti duza od 20 minuta po mecu.

 

Kod cetvorke je Thomas nosilac, a ostatak popunjavaju Novica i Jankovic. Opet, koga dovesti da popuni Birceviceve cipele, to nije bas lako.

 

7 hours ago, Alex_Serbia said:

 

Zajebana je Buducnost ove sezone, cini se. Mnogo vise nego ranijih. Bice dosta tesko pobediti bez navijaca.

 

 

Buducnost je trenutno jedan od glavnih favorita za osvajanje ABA lige (ako se ista bude nastavila, za sta su male sanse).

 

Trenutno izgledaju bas dobro, mozda jedino Crvena zvezda deluje bolje, ali ne bas preterano bolje.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, goldberg said:

 

Tu su i Angola i Trifunovic, njih si zaboravio.

 

 

Kod izbora petice im je verovatno ideja bila da ne mogu da dovedu Raynoldsa ili drugog jakog i skupog igraca, kad vec imaju dva igraca cija ukupna minutaza mora biti duza od 20 minuta po mecu.

 

Kod cetvorke je Thomas nosilac, a ostatak popunjavaju Novica i Jankovic. Opet, koga dovesti da popuni Birceviceve cipele, to nije bas lako.

 

 

Buducnost je trenutno jedan od glavnih favorita za osvajanje ABA lige (ako se ista bude nastavila, za sta su male sanse).

 

Trenutno izgledaju bas dobro, mozda jedino Crvena zvezda deluje bolje, ali ne bas preterano bolje.

Van teme, ali sto se ne bi nastavila ABA liga?

 

Ako mislis zbog korone, pa igrace se..Ako jos jednom stane evropska kosarka, ugasice se..

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Tu su i Angola i Trifunovic, njih si zaboravio.

 

Trifunovića sam spomenuo, za Angolu ne znam šta da mislim, očigledno je da ga škartiraju i to ne može da se završi dobro.

 

 

 

8 hours ago, goldberg said:

Kod izbora petice im je verovatno ideja bila da ne mogu da dovedu Raynoldsa ili drugog jakog i skupog igraca, kad vec imaju dva igraca cija ukupna minutaza mora biti duza od 20 minuta po mecu.

 

 

Koja dva igrača čija minutaža mora biti duža od 20 minuta?

 

 

8 hours ago, goldberg said:

 

Kod cetvorke je Thomas nosilac, a ostatak popunjavaju Novica i Jankovic. Opet, koga dovesti da popuni Birceviceve cipele, to nije bas lako.

 

 

Ma, često i ja spomenem Novicu, ali postaje smešno pričati o njemu. On 6 meseci nije u stanju da se spremi da odigra 5 minuta. Janković na 4 je težak oblik krljpljenja.

 

I nisu to "Birčevićeve cipele", to je najnormalnija pozicija backup četvorke, inače i jako bitna u svakom timu. Da imamo tu nagoveštaj normalnog igrača, on bi imao zagorantovanih 15 minuta po tekmi, a i više u određenim situacijama.

Link to comment
Share on other sites

Da, mi imamo kapaciteta da igramo small ball sa njima. Pitanje se samo da li Scepa opet briljirati...
Btw,  jos cekamo prvi alley-op za Mozlija ove sezone. Ne znam gde se to zagubilo kao legit napadacko oruzje.
Bio je jedan, ali nije zakucao

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

Kod izbora petice im je verovatno ideja bila da ne mogu da dovedu Raynoldsa ili drugog jakog i skupog igraca, kad vec imaju dva igraca cija ukupna minutaza mora biti duza od 20 minuta po mecu.

 

 

2 hours ago, realno *w said:

Koja dva igrača čija minutaža mora biti duža od 20 minuta?

 

 

Samo da bude sigurno da se razumete 😄  @goldberg misli na to da dva postojeca centra (u tom trenutku) moraju imati vise od 20min zajedno, obrati paznju na "ukupna minutaza". Ne znam zasto "moraju" ali ok, recimo da je tako.

 

Odgovor na tvoje pitanje je da verujem da je @goldberg mislio da Mozli + N.Jovanovic "moraju" imati vise od 20min ukupno a da bi potencijalni Reynolds onda pokrivao preostalih do 20min. Pa je iz tog razloga "neisplativo" bilo i onda daj Miku da on odigra 10-15min... N.Jankovic 5-10min i Mozli kao prvi centar da igra nekih 15-25min.

 

Ne vidim zasto ne bi Reynolds ili neko takav imao vodecu ulogu sa 20-25min a Mozli da pokrije ostalo uz neki garbage time za N.Jankovica. Mozda je strucni stab procenio da je Mika potencijal tipa Lendejla i da moze da se zaradi na njemu? 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, MetalHead said:

 

 

Samo da bude sigurno da se razumete 😄  @goldberg misli na to da dva postojeca centra (u tom trenutku) moraju imati vise od 20min zajedno, obrati paznju na "ukupna minutaza". Ne znam zasto "moraju" ali ok, recimo da je tako.

 

Odgovor na tvoje pitanje je da verujem da je @goldberg mislio da Mozli + N.Jovanovic "moraju" imati vise od 20min ukupno a da bi potencijalni Reynolds onda pokrivao preostalih do 20min. Pa je iz tog razloga "neisplativo" bilo i onda daj Miku da on odigra 10-15min... N.Jankovic 5-10min i Mozli kao prvi centar da igra nekih 15-25min.

 

Ne vidim zasto ne bi Reynolds ili neko takav imao vodecu ulogu sa 20-25min a Mozli da pokrije ostalo uz neki garbage time za N.Jankovica. Mozda je strucni stab procenio da je Mika potencijal tipa Lendejla i da moze da se zaradi na njemu? 

 

 

 

Ok, razumemo se, mada se svejedno ne slažem.

 

Mozli je prošle sezone, kada tokom većeg dela sezone ni nismo imali tog planiranog prvog centra, ili drugog kako god, igrao 17 minuta po meču. Sada je još godinu dana stariji, ima 31 godinu i to je neko doziranje minutaže koje mu verovatno savršeno odgovara.

 

Druga stvar je da ja ne vidim šta to Nikola "mora" da ima. Treće rečenje i na 4 i na 5, je za njega puna kapa. 

 

Iz tog ugla, mi smo morali ili dovesti još jednu četvorku, ili tražiti neuporedivo bolje rešenje od Mike, što je jedino normalno.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...